Witam wszystkich z Jury krakowsko - częstochowskiej

Wklej zdjęcie swoje i przyczepy, napisz też kilka słów o sobie
Awatar użytkownika
Herne
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek, 22 sie 2016, 17:11

Witam wszystkich z Jury krakowsko - częstochowskiej

Postautor: Herne » wtorek, 22 sie 2023, 00:06

Cześć.

Chciałem się przywitać, chociaż konto mam od lat wielu, które używałem głównie do podglądania Waszych remontów. Mieszkam na Jurze, pomiędzy Krakowem i Olkuszem. Jestem szczęśliwym posiadaczem Niewiadówki N126N (poprzednio miałem SKIF-2), której remont rozpocząłem 7 lat temu który z różnych powodów musiałem zawiesić. Obecnie wróciłem do kontynuacji remontu.

Na chwilę obecną przyczepa jest wymalowana, okna osadzone, wyklejam środek ekranami. Równolegle kończę uzbrajać ramę.

Zdjęcia przyczepy wstawię na dniach, jak tylko je zrobię.

Piszę (napiszę również w innej rubryce), bo mam problem. W ramach remontu podwozia, rozebrałem najazd (Niewiadów 200.51), podpory i oddałem je do cynkowania. Po ocynku nie wróciły wszystkie elementy, a mianowicie zaginęła część dźwigni hamulca (nie mam zdjęcia, w środku dźwigni wahliwy element blokujący zębatkę, do którego dochodzi popychacz (pręt od rękojeści). Próbuję dokupić, ale jest nie do dostania. W cynkowni część zaginęła w akcji i jest nie do odzyskania.

Czy miałby ktoś do sprzedania najprościej całe ramię dźwigni hamulca od tego modelu najazdu, przykładowo ktoś kto ma stary najazd bez możliwości regeneracji?

20230729_151604.jpg
Tu widać częściowo tę część

20230821_234346.jpg
Dźwignia po ocynku


Jako, że biorę pod uwagę kupno nowego najazdu, czy najazd KNOTT(Niemcy) TYP KFL12 i KF12 to zamienniki? Obecnie głownie jest KFL12

Pozdrawiam,
Marcin Wójcik (Herne)

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 795
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Witam wszystkich z Jury krakowsko - częstochowskiej

Postautor: misha22 » środa, 23 sie 2023, 22:53

Dawaj z tematem do "kupię/sprzedam i zaznacz dokładniej na foto tą część. Najwyżej sprzedaż komuś odnowione elementy :) Pozdr.
Edit, widzę że tam już jesteś, więc tylko "Witamy Nowego Forumowicza" :) Wszyscy z Jury K-CZ są tu na wagę złota ;)
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Witam wszystkich z Jury krakowsko - częstochowskiej

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 24 sie 2023, 11:28

Cześć, witaj :)
Herne pisze:Jako, że biorę pod uwagę kupno nowego najazdu, czy najazd KNOTT(Niemcy) TYP KFL12 i KF12 to zamienniki?

Zerknij tutaj, od tego postu w dół: viewtopic.php?p=190925#p190925
Proponuję założyć wątek remontowy, to się przydaje.


Wróć do „Przedstawmy się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości