Rzeszów Wita

Wklej zdjęcie swoje i przyczepy, napisz też kilka słów o sobie
Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Rzeszów Wita

Postautor: Seba » poniedziałek, 29 sie 2016, 09:42

Witajcie,

Carawaning kusi mnie od dawna, ale żonka i małe dzieciaki nie sprzyjały, a raczej nie chciały. W tym roku wyjazd pod namiot zmienił nastawienie i już mogę rozwijać to hobby :). Namiot fajny ale przyczepka fajniejsza. Przeglądam oferty tańszych przyczepek do własnego zaaranżowania i czytając Wasze forum jakoś strzała Amora pcha mnie w Niewiadówkę. Mniejsza, ciaśniejsza ale jakaś taka jak dla mnie - nie mam doświadczenia ale jakoś te zachodnie mi nie leżą. tu skorupa z tworzywa jest łatwiejsza do naprawy, a i przyczepa lekka. Jest nas 2+2 (dzieci 6 i 8 lat).
Bardzo mi się podoba rozkład "tomuro". Głównie chciałbym tam spać i mieć ciuchy, czajniczek bezprzewodowy i ew kuchenka elektryczna ale taka stawiana na blat. Ew gdzies widziałem spanie piętrowe dla dzieci, na prawo od drzwi wchodząc do przyczepki. Tez fajne rozwiązanie. Generalnie stacjonować planuję na Campingach z prądem, i niewiele gotować, a jak już to na zewnątrz.
Mam nadzieję że plan mam dobry, jeśli będę miał coś na oku z chętnie poproszę o pomoc.

Ps. czy taka opcja jest warta zainteresowania?
http://olx.pl/oferta/przyczepa-niewiado ... dd8bcb3b2d

i z góry dzięki

Sebastian

ttaber
Posty: 196
Rejestracja: piątek, 29 sie 2014, 10:22

Re: Rzeszów Wita

Postautor: ttaber » poniedziałek, 29 sie 2016, 10:20

Witaj. Raczej nie. Niby z 88r a światła starego typu.
Również praktykuję niewiadówke w zestawieniu 2+2. Polecam układ wnętrza z n126e, bez adaptacji da się żyć. Z tymże ja mam krótkie/małe dzieci. Później może być ciężko.

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: Rzeszów Wita

Postautor: Seba » poniedziałek, 29 sie 2016, 10:28

dzięki,
a ja myślałem że stary typ to podwójne okrągłe światła na dole. Ta mi pasowała do nieco nowszej/ nowocześniejszej. w układzie o którym piszesz myslałem o łózku piętrowym (tym węższym - dla dzieci)

piotr05
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: wtorek, 2 cze 2009, 06:52
Lokalizacja: Ziemia Obiecana

Re: Rzeszów Wita

Postautor: piotr05 » poniedziałek, 29 sie 2016, 12:36

jesli myślisz o łóżku piętrowym szukałbym N126N
Wyjazdy 2019 3096 km 27 nocek
Wyjazdy 2020 2250 km 21 nocek
Wyjazdy 2021 1000 km 7 nocek
Wyjazdy 2022 2138 km 17 nocek
Wyjazdy 2023 4175 km 33 nocki
Wyjazdy 2024 250km 2nocki

ttaber
Posty: 196
Rejestracja: piątek, 29 sie 2014, 10:22

Re: RE: Re: Rzeszów Wita

Postautor: ttaber » poniedziałek, 29 sie 2016, 13:03

Seba pisze:dzięki,
a ja myślałem że stary typ to podwójne okrągłe światła na dole. Ta mi pasowała do nieco nowszej/ nowocześniejszej. w układzie o którym piszesz myslałem o łózku piętrowym (tym węższym - dla dzieci)

O tej podlinkowanej pr,yczepie - to wogóle jakiś składak. Zwróć uwagę na drzwi, mocno inne niż powinny być.

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: Rzeszów Wita

Postautor: Seba » poniedziałek, 29 sie 2016, 13:05

w zasadzie zastanawiam się. wnętrze 126n jest ok, lub ntl. dwoje dorosłych i dwoje dzieci w miarę wygodnie ma funkcjonować. do tego miejsce na przebieranie się w dzień i szafki na graty (ciuchy i takie tam). reszta w przedsionku.

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: Rzeszów Wita

Postautor: Seba » poniedziałek, 29 sie 2016, 13:07

ttaber faktycznie. przetłoczenia zupełnie inne. Jakby jeszcze była za grosze z papierami i by to się ładnie zamykało to może i by wartała...

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10869
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Rzeszów Wita

Postautor: reflexes » poniedziałek, 29 sie 2016, 13:13

W zasadzie to przy składzie 2+2 nawet w N126N nie jest zbyt przestronnie. Oczywiście da się żyć ale o zapiekance to bym nawet nie myślał. Są tacy co dają radę ale zawsze się zastanawiam jak oni to robią :lol: . Jak miałem N126N i do tego 3 latka w załodze to połowa wyposażenia jeździła w bagażniku i nie da się ukryć, że było to upierdliwe szczególnie dlatego, że my często zmieniamy lokalizację więc ciągłe pakowanie i wyciąganie gratów posunęło mnie do drastycznych decyzji o sprzedaży Niewiadówki i zakupie Chateau.

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: Rzeszów Wita

Postautor: Seba » poniedziałek, 29 sie 2016, 13:29

reflexes dzięki. tak momentami sam się zastanawiam, ale zacząłem od namiotu i było ok. wprawdzie namiot 5 osobowy, ale w nim się w zasadzie spało. Budżet mam okrojony, a niewiadka w sumie najtańsza. przekonuje mnie skorupa która jest lekka i łatwa do odświeżenia. jak postawię głównie na miejsca do spania to może będzie wygodnie w miarę, a w dzień stoliczek w środku. mam przedsionek i w nim ma w dzień tętnić życie. Przed domem zajmie mniej miejsca i dzieci będą miały domek do zabaw w dom :) Auto mam w miarę duże więc graty zmieszcze... ale jeśli źle kombinuję to mówcie :)

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: Rzeszów Wita

Postautor: Seba » poniedziałek, 29 sie 2016, 14:07

czy coś takiego do remonciku i uszczelnienia dachu? jak to widzicie? kalkuluje sie? można wykorzystać z powrotem część wyposażenia. tylko jak z uszczelnieniem - jaka to konstrukcja?

Awatar użytkownika
Axtiff
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 14 mar 2016, 12:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Rzeszów Wita

Postautor: Axtiff » poniedziałek, 29 sie 2016, 19:08

Witaj! pozdrawiam z Bydgoszczy :)
Pozwolę sobie zabrać głos w dyskusji... do kwietnia byłem w taki samym położeniu jak Ty. Jeździłem na kempingi z namiotem. W tym roku urodził się drugi synek więc rodzinka 2+2. Postanowiliśmy kupić przyczepę, wszak najgorsza przyczepa to luksus o niebo większy niż namiot drogi. Zastanawiałem się nad n126e lub n126n... dzięki forumowiczom kupiłem n126n... wcale nie żałuję. Niby namiot wcześniej, nigdzie się ruszyć i dawało się radę... to myślałem że n126e wystarczy mi :) dobrze że pojawiły się głosy namawiające na n126n. Nie widziałbym swojej rodzinki w 126e... serio, mając "N" wiem to. Polecam Ci właśnie n126n, jak masz dzieciaki starsze to spokojnie założysz hamak nad jedynką. Nawet nosze możesz kupić wojskowe (100zł) i zawiesić :)
Mam pytanie czy miałeś możliwość bycia i w n126e i n126n?

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: Rzeszów Wita

Postautor: Seba » poniedziałek, 29 sie 2016, 20:59

dzieki za info. Właśnie nie byłem w żadnej. muszę gdzieś sobie podejrzec :). Na tą chwilę coś mi podpowiada że Niewiadka będzie ok i mam taką kupić. Może to nie rozsądne ale troszkę ciaśniej z dziećmi nie jest źle, i tak będą się pchały do nas - jeszcze jakiś czas

Awatar użytkownika
Axtiff
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 14 mar 2016, 12:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Rzeszów Wita

Postautor: Axtiff » poniedziałek, 29 sie 2016, 21:25

zobacz sobie w okolicy czy ktoś nie sprzedaje, pojedź i pooglądaj :) nie musisz kupować, a rozeznasz się. Powiem Ci szczerze że wg. danych to niby różnicy między n126e a n126n nie ma :) ale na żywo jest duża różnica... wysokość także. Rozumiem Twój tok myślenia, też jestem z tych co uważają że dzięki ciasnocie jesteśmy bliżej siebie :) na 100% niewiadówka to dobry wybór. Pytanie jaka, wg mnie n126n :)

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: Rzeszów Wita

Postautor: Seba » poniedziałek, 29 sie 2016, 21:32

Axtiff - widzisz super informacja. jak patrzysz na http://www.fanklub-niewiadowek.com/niew ... ukcje.html rozkład w przyczepce to "e" wydaje się fajniejsza z większa ilością miejsca dla dzieci. Muszę gdzieś obejrzeć. W sumie to najchętniej i tak zrobiłbym ją pod siebie :)

Awatar użytkownika
Axtiff
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 14 mar 2016, 12:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Rzeszów Wita

Postautor: Axtiff » poniedziałek, 29 sie 2016, 21:38

To samo przerabiałem, Teraz w "N" śpimy z maluszkiem w gondoli z nami. Swobodnie się wysypiamy i nie przeszkadza nam. Synek lat 5 na jedynce śpi. Na upartego mógłby z nami spać :) Jest sporo miejsca. Zacznij od obejrzenia jednej i drugiej, ja nie widząc "e" pojechałem oglądać n126n i kupiłem :) potem jak już jeździłem ze swoją i miałem okazję oglądać "zapiekanki" to cieszyłem się że dokonałem dobrego wyboru i kupiłem "n". A wierz mi pieniążków chciałem jak najmniej wydać... ale jednak dołożyłem ciut więcej i mam przyczepkę już na dłużej. Bo jak maluch podrośnie to drugie łóżko nad jedynką i gites ;)

Ja jestem z tych co posiadają "n" i myślę że 2+2 to dobre rozwiązanie.
Ale jeśli faktycznie ma to być sypialnia to n126e tylko koniecznie z przedsionkiem. W przedsionku siedzisz a w przyczepie tylko śpisz :) wtedy nawet możesz całkiem na samą sypialnię przerobić przyczepkę :) Można i tak :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 sie 2016, 21:46 przez Axtiff, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Przedstawmy się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości