Witam z Sosnowca- stolicy Zagłębia

Wklej zdjęcie swoje i przyczepy, napisz też kilka słów o sobie
paweł.d
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 25 gru 2016, 21:07
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Witam z Sosnowca- stolicy Zagłębia

Postautor: paweł.d » piątek, 6 sty 2017, 23:30

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Jak mam na imię i skąd jestem macie w nicku i tytule wpisu ;-)
Od niedawna bo od maja (teraz już ubiegłego roku) jestem szczęśliwym posiadaczem swojej n-126e.
Jeżeli was nie zanudzę chętnie podzielę się moją historią z caravaningiem i nabyciem mojej pierwszej niewiadówki:
Nie licząc jednego czy dwóch wypadów pod namiot w okresie mojego dzieciństwa z rodzicami, faktyczne zainteresowanie tą formą wypoczynku zaczęło się w 2007 i 2009 roku kiedy to spędziłem wakacje w wynajętym z biura podróży namiocie ustawionym na campingu Villaggio Arizona (który polecam) w miejscowości Vieste we Włoszech (półwysep Gargano, Apulia). Namiot duży, spanie na łóżkach z materacami, sanitariaty na najwyższym poziomie...- bardzo dobre wrażenie pomimo "że to tylko camping". Te wakacje przyczyniły się nie tylko do mojej miłości do Włoch (pomimo odwiedzenia wielu rajów basenu morza śródziemnego) ale także do dużego zainteresowania campingiem. Przełomowe okazały się wakacje w 2014 roku, które spędziłem na wyżej wspomnianym campingu z moją partnerką. Będąc pod dobrym wrażeniem włoskiego campingu wyszedłem z założenia że Polska nie musi być gorsza i zacząłem zbieranie wiedzy na temat polskich campingów. Razem też podjęliśmy decyzję o zakupie własnego dużego namiotu i wypadzie jeszcze w te same wakacje nad polskie morze do Kołobrzegu- pobyt udany pomimo przelotnych opadów.
W styczniu 2015 r. na świat przyszedł nasz syn i namiot z założenia musi odejść w odstawkę na parę sezonów. Biorąc jednak pod uwagę aspekty wygody hotelowej (własny pokój) oraz argumenty ekonomiczne i chęć długich wakacji (przynajmniej 14 dni) zapadła decyzja o wynajmie przyczepy na campingu. Tak też uczyniliśmy i zostaliśmy użytkownikami przyczepy Hobby (3 osoby dorosłe i półroczne dziecko) wraz z przedsionkiem.
Przyczepa sprawiła się doskonale a wakacje należały do jednych z najwspanialszych także a może przede wszystkim pogodowo (2 pierwsze tygodnie sierpnia 2015- kto pamięta ten wie). To drugi przełom jaki nastąpił na drodze miłości do karawaningu.
Powrót po udanych wakacjach (nawet z maleńkim dzieckiem) oraz fakt posiadania haka w samochodzie (założony przez poprzedniego właściciela) przyczynił się do decyzji o kupnie przyczepy.
Pierwsze myśli to jakąś zachodnią, starszą i niedrogą (budżet ograniczony) a przede wszystkim lekką. Te polskie to jakoś PRL-em trąciły i odstraszały. Dogłębna jednak lektura jakości, materiału wykonania, masy itd. oraz przejrzenie niewiadówek odremontowanych, wybór stał się oczywisty. Poszukiwania trwały od października przez 7 miesięcy. W końcu zakupiłem swoją własną przyczepkę. Tania nie była ale nie wymagała w zasadzie żadnego wkładu. Stan w zasadzie oryginalny za wyjątkiem półeczek które przerobiono na szafki- jeszcze lepiej. Sprzedający pozbywał się wszystkiego co z caravaningem go łączyło (może osobiste problemy i potrzeby), więc z przyczepką nabyłem osobną kuchenkę gazową ze stelażem i butlą, rozkładany stół drewniany, 4 rozkładane fotele turystyczne, dwa rozkładane kosze na szpargały, stojak na buty, hamak, bagażnik na 2 rowery, kupę przydatnych szpargałów (młotek, peleryna itp.) i przede wszystkim oryginalny, bez mała nowy przedsionek.
Majowy zakup pozwolił nam na spędzenie świetnych wakacji w 2016 roku w Kołobrzegu oraz parę dni w Ustroniu. Przyczepka choć mała to jednak bardzo wygodna i "sprytna" w użyciu. Oboje jesteśmy dumni z naszego zakupu i zakochani w campingowej formie spędzania czasu.

Pozdrawiam serdecznie i dzięki za cierpliwość
Paweł
Załączniki
DSC_0649.jpg
Moja przyczepka
DSC_0752.JPG
Przystawka

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam z Sosnowca- stolicy Zagłębia

Postautor: Drednot » sobota, 7 sty 2017, 00:15

Świetna historia. Lubię takie! Witaj na forum.
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
WB55
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 564
Rejestracja: niedziela, 26 kwie 2015, 19:41
Lokalizacja: Będzin

Re: Witam z Sosnowca- stolicy Zagłębia

Postautor: WB55 » sobota, 7 sty 2017, 16:30

Witamy i pozdrawiamy z Będzina.

dzin1975

Re: Witam z Sosnowca- stolicy Zagłębia

Postautor: dzin1975 » sobota, 7 sty 2017, 17:06

Miło było poczytać,witam z Sobkowa,jak najwięcej zadowolenia z cepki!!!

Awatar użytkownika
__ArroW__
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2016, 19:48
Lokalizacja: Stary Toruń CTR

Re: Witam z Sosnowca- stolicy Zagłębia

Postautor: __ArroW__ » poniedziałek, 9 sty 2017, 18:52

Witam i pozdrawiam z Torunia :)
N126E + Volvo V50 2.0 136PS 2007r.
Remont zapiekanki - MaNdArYnA
2019 - 1311 km - 8 nocy
2017 - 530 km - 4 noce w Taborach - 2 noce w Pałacach :lol:

josio
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 5 sty 2017, 11:39

Re: Witam z Sosnowca- stolicy Zagłębia

Postautor: josio » poniedziałek, 9 sty 2017, 21:09

Witam pozdrowienia z Świdwina :)

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1455
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Witam z Sosnowca- stolicy Zagłębia

Postautor: Romlas » piątek, 13 sty 2017, 18:17

Serdecznie pozdrawiamy z Pierwszej Stolicy Polski. Fajne powitanie.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Witam z Sosnowca- stolicy Zagłębia

Postautor: dworek » piątek, 13 sty 2017, 20:24

Ja witam że Stolicy Polskiej Piosenki :D
To napisałem ja, dworek 8-)

Awatar użytkownika
Axtiff
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 14 mar 2016, 12:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Witam z Sosnowca- stolicy Zagłębia

Postautor: Axtiff » niedziela, 15 sty 2017, 20:46

Cześć witaj!
Bydgoszcz pozdrawia!


Wróć do „Przedstawmy się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości