Tarnów mówi - Dobry Wieczór!

Wklej zdjęcie swoje i przyczepy, napisz też kilka słów o sobie
Awatar użytkownika
nibyniebo
Posty: 10
Rejestracja: środa, 4 sty 2017, 10:53

Tarnów mówi - Dobry Wieczór!

Postautor: nibyniebo » niedziela, 15 sty 2017, 20:56

Dobry wieczór wszystkim! Dziękuje za przyjęcie do grona forumowiczów.

Przyczepki jeszcze nie mam, jednak myślę że to kwestia czasu.

Zaczęło się od tego, że parę lat temu z żoną zaczęliśmy remontować domek na wsi. Stan domku był fatalny, a ja robiłem to metodą weekendową przy pomocy teścia. Co by dłużej nie rozwlekać historii, kiedy już skończyliśmy środek, pokój, łazienkę i kuchnie zbudowaną od podstaw zrozumiałem, że to nie to. To znaczy w domku jest fajnie, nawet teraz zimą, kiedy napalę w kozie i wygrzewam się przy płomieniu. Ale to nie to... muszę eksplorować. To znaczy kiedy mam coś do roboty na wsi - jest super. Jednak kiedy mam siedzieć i odpoczywać to zżera mnie nuda. Choć miejsce jest dość urokliwe.

Stąd pomysł na przyczepkę, który już chodził mi po głowie parę lat temu. Szukam Niewiadówki n126, choć n126n też bym nie pogardził :) Rzecz w tym, ze chce zacząć. Myślałem by kupić coś do roboty, ale jak patrze na to co można kupić do 2000, 2500 tysięcy z papierami to płakać się chce. Znalazłem fajną cepkę droższą za 4700 do targowania blisko mnie i zastanawiam się nad zakupem. Nie jest tania, ale jak zliczę kasę, która ktoś musiał w to włożyć i czas to nie wiem czy nie wyjdzie gdzieś koło czterech tysięcy.

https://www.olx.pl/oferta/niewiadow-126 ... 2ea998d57f

Problem mam tylkoa z ta taki, ze od razu musiałbym wydać ponad 4000, w innym wypadku kupiłbym taniej i remontując powoli bym zbierał na bieżąco kaskę.

Macie jakieś złote rady, albo wskazówki na co szczególnie zwracać uwagę przy zakupie?

Pozdrawiam Kuba!!!

Awatar użytkownika
Axtiff
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 14 mar 2016, 12:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Tarnów mówi - Dobry Wieczór!

Postautor: Axtiff » niedziela, 15 sty 2017, 21:09

Cześć Kuba! Jak ja to dobrze znam, sam rok temu stałem przed dylematem działka czy przyczepka... i wybrałem to drugie :) mimo perypetii nie żałuję decyzji :) co do zakupu to przede wszystkim szczelność, największy atut Niewiadowa to laminat... więcej z pewnością znajdziesz na forum info, a jak nie to pewnie odezwą się tutaj zawodowcy w temacie.
Pozdrawiam i udanych łowów!

dzin1975

Re: Tarnów mówi - Dobry Wieczór!

Postautor: dzin1975 » niedziela, 15 sty 2017, 21:58

Siemka,witam z Sobkowa.Jeżeli Ci się podoba,i masz kasę to kup zrobioną.Do przeróbki zawsze coś się znajdzie,ale bazę wypadową,na próbę masz.Kupisz za 2k to i tak wsadzisz więcej niż 2k.No chyba że lubisz/masz gdzie/masz czas/ i srodki na remont...To jest moje zdanie
Ktoś z Tarnowa lub okolic na forum jest.Poszukaj,odezwij się,może podjedzie z Tobą obejrzeć.Udanego zakupu,i chwal się jak coś zanabędziesz

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tarnów mówi - Dobry Wieczór!

Postautor: Drednot » poniedziałek, 16 sty 2017, 15:22

Czołem! Witaj na forum.

Mam to samo. Domek na wsi - super sprawa. Ugrzęznąć w nim na stałe - słaba sprawa.
przyczepka super sprawa, jednak mieć metę gdzie by można było odpocząć po podróżach pełnych wrażeń - też bezcenne. No i jest baza naprawczo-remontowa.

Przyczepka której link podałeś ładna. Zauważ jednak że ma wszystkie okna nieotwierane, co jest dosyć słabe. Słabszy przewiew, ale też większe poczucie klaustrofobii.
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
nibyniebo
Posty: 10
Rejestracja: środa, 4 sty 2017, 10:53

Re: Tarnów mówi - Dobry Wieczór!

Postautor: nibyniebo » poniedziałek, 16 sty 2017, 16:06

Domku na wsi nie porzucam - bo to inicjatywa dobra i wymagająca jeszcze pracy, ale nie jest to już cel sam w sobie! Jest jeszcze jedne motyw, który przekonuje mnie nie przyczepki. W tym roku byliśmy w Gdańsku, zatrzymaliśmy się u przyjaciela w jego mieszkaniu, który pojechał tam za pracą. Codziennie z centrum jechaliśmy około 20-30 minut tramwajem na plaże, bilety do tanich nie należały. I wtedy zobaczyłem, że jest tam pole na plaży Stogi- i sobie myślę, kurcze, jak oni mają blisko do morza. To jest kwesta tego typu, że pola są zawsze bliżej przyrody.

A mam jeszcze pytanie, odnośnie nie otwieranych szyb w przedstawionej cepce, czy to ten konkretny model tak miał, czy właściciel tak to dostosował?

Awatar użytkownika
ruciak76
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1655
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2008, 09:08
Lokalizacja: EZG / Bratoszewice, gm. Stryków, woj. łódzkie

Re: Tarnów mówi - Dobry Wieczór!

Postautor: ruciak76 » poniedziałek, 16 sty 2017, 16:47

nibyniebo pisze:A mam jeszcze pytanie, odnośnie nie otwieranych szyb w przedstawionej cepce, czy to ten konkretny model tak miał, czy właściciel tak to dostosował?


Przyczepka jest z roku 1978 a więc wtedy wychodziły jeszcze takie modele z nieotwieranymi oknami, miały one też lampy oświetlenia wnętrza montowane w dachu (i tutaj też tak jest), późniejsze miały już lampy montowane pod półkami.
Trochę martwiłbym się samą ramą przyczepy, bo ta jest jeszcze starego typu, a więc słabsza (trochę z niższego kształtownika) i nieocynkowana, lubi przerdzewieć szczególnie przy samym zaczepie (w tzw. trójkącie) i wszelkich narożnikach tzn. w punktach gdzie była spawana.
Skoda Octavia 3FL 1.6TDI 115KM 250Nm
Skoda Fabia 2, 1.4 MPI 86KM 132Nm
Kiedyś N132T, teraz N126e i N126N
Obrazek
Wątek remontowy N126e
Wątek remontowy N126N

2023 - 20 nocek 1861km
2022 - 30 nocek, 3748 km
2008-2021 - 244 nocki, 27983 km

Awatar użytkownika
__ArroW__
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1490
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2016, 19:48
Lokalizacja: Stary Toruń CTR

Re: Tarnów mówi - Dobry Wieczór!

Postautor: __ArroW__ » wtorek, 17 sty 2017, 17:58

siemaneczko ;), powodzenia w poszukiwaniach
N126E + Volvo V50 2.0 136PS 2007r.
Remont zapiekanki - MaNdArYnA
2019 - 1311 km - 8 nocy
2017 - 530 km - 4 noce w Taborach - 2 noce w Pałacach :lol:


Wróć do „Przedstawmy się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości