poszukująca ideału

Wklej zdjęcie swoje i przyczepy, napisz też kilka słów o sobie
aguś
Posty: 37
Rejestracja: środa, 5 kwie 2017, 09:20

Re: poszukująca ideału

Postautor: aguś » piątek, 26 maja 2017, 07:37

degustibus pisze:Nie wiem czy dobrze widzę na zdjęciu ale chyba masz porysowaną szybę boczną tak?

Nie, to pnącze rosnące obok przyczepy, jeszcze bezlistne :)

dzin1975 pisze:Forumowicze polecają taśmę butylową,lub sikaflex

dzin1975, dziękuję :)
O sikaflex'ie już właśnie doczytałam. Rozumiem że mam go tam wcisnąć ile da radę, jak silikon. A jak z taśmą butylową? samo włożenie jej w te szczeliny nic nie da, bo nie ma jak docisnąć
poszukująca idealnych rozwiązań :)

2018 - 16 nocy, 93 km
2017 - 36 nocy, 1234 km

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: poszukująca ideału

Postautor: stachu_gda » piątek, 26 maja 2017, 07:42

aguś pisze:O sikaflex'ie już właśnie doczytałam. Rozumiem że mam go tam wcisnąć ile da radę, jak silikon. A jak z taśmą butylową? samo włożenie jej w te szczeliny nic nie da, bo nie ma jak docisnąć


Taśma butylowa tu się nie nada więc nie ma co próbować. Można doraźnie od zewnątrz sikaflexem ale wg mnie to pudrowanie problemu i to nie tanie - zaznaczam że nie znam dobrze drzwi ENKI więc niech się pofatyguje odpowiedzieć ktoś kto się zna ;), ale patrząc na objawy to sugerowałbym jeśli to możliwe w tych drzwiach rozłożenie ich na czynniki pierwsze, wymiana zgniłych elementów (dobrze się domyślam że są wstawki ze sklejki?) i złożenie porządnie na nowo.

cyran'o
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 470
Rejestracja: niedziela, 2 mar 2014, 17:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: poszukująca ideału

Postautor: cyran'o » piątek, 26 maja 2017, 07:56

Nie widzę dobrze na zdjęciu w czym leży sedno problemu ale Stachu dobrze mówi.Drzwi od enki są rozbieralne,jeżeli aluminiowy profil odstaje od laminatu to prawdopodobnie wygniła drewniana ramka wewnątrz ,inaczej ramkę można by dociągnąć wkrętami i uszczelnić w estetyczny i niewidoczny sposób.Ja u siebie wymieniałem kawałek dolnej ramki bo był zupełnie zgnity .Prosta robota.

aguś
Posty: 37
Rejestracja: środa, 5 kwie 2017, 09:20

Re: poszukująca ideału

Postautor: aguś » piątek, 26 maja 2017, 08:11

Dokładnie tak - laminat przy delikatnym naciśnięciu odstaje od aluminiowego profilu.
A teraz poproszę łopatologicznie, dla nowicjusza :oops: - drzwi się zdejmuje, a aluminiowy profil bez problemu da się odkręcić? czy mogę zastąpić tą drewnianą ramkę (dopóki jej nie zobaczę nie mam pojęcia ja to wygląda) - jakieś listewki?
Jutro odwiedzę moją przyczepę i się przyjrzę
poszukująca idealnych rozwiązań :)

2018 - 16 nocy, 93 km
2017 - 36 nocy, 1234 km

cyran'o
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 470
Rejestracja: niedziela, 2 mar 2014, 17:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: poszukująca ideału

Postautor: cyran'o » piątek, 26 maja 2017, 08:30

Na obwodzie drzwi jest aluminiowa ramka i chyba taka biała uszczelka.Ramka tych drzwi jest przykręcona wkrętami, do drewnianej ramy która znajduje się pomiędzy dwiema warstwami laminatu.Jeżeli odkręcisz aluminiową ramkę i ją zdejmiesz to będzie widać drewnianą ramę i będzie można ocenić jej stan.Na ogół dolna jej część gnije i się rozpada.Można ją wymienić ponieważ jest dzielona.Wystarczy kawałek drewnianej listwy której trzeba nadać krzywiznę łuku na końcach ( wiadomo drzwi są zaokrąglone) i wkleić pomiędzy dwie warstwy laminatu.Na to ramka uszczelka, uszczelnienie i gotowe. :D Proste

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: poszukująca ideału

Postautor: stachu_gda » piątek, 26 maja 2017, 08:39

cyran'o pisze:Na obwodzie drzwi jest aluminiowa ramka i chyba taka biała uszczelka.Ramka tych drzwi jest przykręcona wkrętami, do drewnianej ramy która znajduje się pomiędzy dwiema warstwami laminatu.Jeżeli odkręcisz aluminiową ramkę i ją zdejmiesz to będzie widać drewnianą ramę i będzie można ocenić jej stan.Na ogół dolna jej część gnije i się rozpada.Można ją wymienić ponieważ jest dzielona.Wystarczy kawałek drewnianej listwy której trzeba nadać krzywiznę łuku na końcach ( wiadomo drzwi są zaokrąglone) i wkleić pomiędzy dwie warstwy laminatu.Na to ramka uszczelka, uszczelnienie i gotowe. :D Proste


Tylko ja bym dodał porządne zaimpregnowanie tej wymienianej drewnianej części :)

aguś
Posty: 37
Rejestracja: środa, 5 kwie 2017, 09:20

Re: poszukująca ideału

Postautor: aguś » piątek, 26 maja 2017, 08:45

Rzeczywiście brzmi prosto... poza fragmentem o nadaniu krzywizny listwie drewnianej. Ale może jak zobaczę, po rozkręceniu to się wyjaśni

I się upewnię - drzwi się zdejmuje?

Uszczelnienie w tym momencie taśmą butylową czy sikaflex'em?
poszukująca idealnych rozwiązań :)

2018 - 16 nocy, 93 km
2017 - 36 nocy, 1234 km

cyran'o
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 470
Rejestracja: niedziela, 2 mar 2014, 17:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: poszukująca ideału

Postautor: cyran'o » piątek, 26 maja 2017, 16:34

Drzwi się zdejmuje oczywiście,po prostu wysuwa się je do góry z zawiasów,listwę faktycznie dobrze jest zaimpregnować a do uszczelnienia sikaflex, choć ja osobiście go nie używałem tylko zwykłych silikonów uszczelniających ale jak czytam ulotkę to ma lepsze właściwości.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: poszukująca ideału

Postautor: stachu_gda » piątek, 26 maja 2017, 18:25

aguś pisze:Rzeczywiście brzmi prosto... poza fragmentem o nadaniu krzywizny listwie drewnianej.


Proponuję zakup kawałka sklejki w markecie (taki nieduży to może za pół ceny z odpadków kupisz - w Leroyu trochę tego zawsze mają) - wtedy wyrzynarką ładnie wytniesz potrzebny kształt. I myślę, że jak rozbierzesz drzwi to okaże się, że nie taki diabeł straszny jak go malują :)

Druga możliwość jest taka, żebyście przyjechali na zlot to Wam te drzwi zrobimy na cacy, chętnych do pomajsterkowania pewnie nie zabraknie :) *


* - to był oczywiście żart, towarzystwo na zlocie może być mocno rozkojarzone więc ja bym remontów w Sobieszewie nie ryzykował

dzin1975

Re: poszukująca ideału

Postautor: dzin1975 » piątek, 26 maja 2017, 22:17

stachu_gda pisze:
aguś pisze:Rzeczywiście brzmi prosto... poza fragmentem o nadaniu krzywizny listwie drewnianej.





* - to był oczywiście żart, towarzystwo na zlocie może być mocno rozkojarzone więc ja bym remontów w Sobieszewie nie ryzykował


Albo byłyby jak w ferrari :mrgreen:

aguś
Posty: 37
Rejestracja: środa, 5 kwie 2017, 09:20

Re: poszukująca ideału

Postautor: aguś » poniedziałek, 29 maja 2017, 17:05

Pan mąż uznał, że drzwi zdejmie mi dopiero po urlopie, bo do tego czasu to na pracę przy przyczepie mamy jedynie długi weekend, a jak zacznę wymyślać kolejne problemy to urlop zamiast w przyczepie to spędzimy przy niej. A że przedsionek będzie rozłożony to do środka mi nic nie podcieknie. Ale dziękuję wszystkim za pomoc. Z Wami nic nie jest mi straszne :D

Na zlot niestety nie dotrę, plany urlopowe zakładają wyjazd w tym terminie w innym kierunku i w dodatku połączone z urodzinami przyjaciela. Ale za rok na pewno nie odpuszczę!
poszukująca idealnych rozwiązań :)

2018 - 16 nocy, 93 km
2017 - 36 nocy, 1234 km


Wróć do „Przedstawmy się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości