TO WASZA WINA!!!!!!

Wklej zdjęcie swoje i przyczepy, napisz też kilka słów o sobie
Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

Re: TO WASZA WINA!!!!!!

Postautor: sterciu » niedziela, 7 maja 2017, 14:34

Przeglądaj autogielde dolnośląską , ja w zeszłym roku tam trafilem enkę we Wrocku , 3km od mojego miejsca zamieszkania.
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics

Awatar użytkownika
jahazo
Posty: 166
Rejestracja: piątek, 21 kwie 2017, 22:55

Re: TO WASZA WINA!!!!!!

Postautor: jahazo » niedziela, 7 maja 2017, 17:01

No to ja jestem zainteresowany ta przyczepka jakby co..:-)
Mam dwie opcje:
1.Albo kupuje jakas enke,moze byc do kapitalnego remontu,ale musi byc za rozsadna kase.
2.Najchetniej kupilbym taka,ktora malym nakladem pracy/kosztow oblecialbym ten sezon i na przyszly sezon remont.
Ta przyczepa prawie spelnia te warunki.Stargowalem ja do 3300,moze na miejscu jeszcze stowke daloby rade urwac,ale jak dolicze 250zl na paliwo,to robi sie 3550.Dramatu nie ma,zakladam,ze lodowka dziala,zlew/kuchnie moge sprzedac,lodowke z reszta tez i jakos sie koszty zwracaja.Nie ma przedsionka,jest to jakis minus. Wszystkie szyby sa cale.Ale niestety tapicerka jest w dramatycznym stanie......nie wiem,jeszcze sie zastanawiam nad nia.
Nie wiem,czy nie wpadam w jakas pulapke......Najpierw miala byc e,ale za mala.Pozniej decyzja ostateczna,to musi byc enka i koniec.Malo na rynku-szukalem we wzglednie dobrym stanie-jak napisalem w pkt.2.Ta mi sie taka wydawala ;-) Teraz zaczynam zastanawiac sie nad enka z lat 90tych z nowa rama i podwojnymi szybami......masakra!!! ;-)
Z drugiej strony,jak chcialbym miec przyczepke na kilka/kilkanascie lat,to moze lepiej poczekac/poszukac.....
Slucham,szukam,zastanawiam sie i zobaczymy co z tego wyjdzie....
Ford Galaxy MK2
Daewoo Lanos LPG
Niewiadów n132

Awatar użytkownika
jahazo
Posty: 166
Rejestracja: piątek, 21 kwie 2017, 22:55

Re: TO WASZA WINA!!!!!!

Postautor: jahazo » niedziela, 7 maja 2017, 17:32

Acha,nie wiem jak wyglada nowa rama w niewiadowkach.Stara jest w kwadracie/prostokacie,nowa w szesciokacie,ale nie wiem,jak to fizycznie wyglada.Moglby ktos wstawic szkic/zdjecie?
Ford Galaxy MK2
Daewoo Lanos LPG
Niewiadów n132

Awatar użytkownika
desperos
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 622
Rejestracja: niedziela, 15 lut 2009, 15:44
Lokalizacja: Lublin

Re: TO WASZA WINA!!!!!!

Postautor: desperos » niedziela, 7 maja 2017, 17:44

Mój szwagier będzie swoją enkę sprzedawał bo po jednym wyjeździe w zeszłym roku nie zaszczepił się karawaningiem.Zakupiona w zeszłym roku od sMajstra. Jest po wstępnym remoncie tzn wymieniona podłoga z wykładziną,ekrany i wykładzina remontowa szara na ścianach,uszczelki w oknach wszystkich,płyty na przednim i tylnym oknie.Niestety pusta w środku(zlew i kuchenka jest ).Minusem jest pęknięte tylne okno a raczej kawałek jest wyłupany.
Generalnie zrobić mebelki,wymienić okno,wyregulować najazd i jazda.
Ale też sporo ceni bo ok 3500 pln
2021 rok 640 km i 7 nocek :)
2022 rok 4890 km i 35 nocek :)
2023 rok 3450 km i 38 nocek :)
2024 rok 1150 km i 7 nocek :)

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: TO WASZA WINA!!!!!!

Postautor: DIZZY » niedziela, 7 maja 2017, 18:33

Co wy z tymi cenami. Według mnie cena jaką życzy sobie szwagier nie jest wygórowana. Tyle roboty zrobione za darmo się nie zrobiło.
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
desperos
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 622
Rejestracja: niedziela, 15 lut 2009, 15:44
Lokalizacja: Lublin

Re: TO WASZA WINA!!!!!!

Postautor: desperos » niedziela, 7 maja 2017, 18:47

Nie piszę w moim odczuciu tylko z perspektywy odczucia kupującego :) Gdy szwagier ją kupował to sam sobie w brodę plułem,że po swojego wydmucha pędziłem do Łodzi a tu pod nosem taka ładna stała 3 km od domu :) Ale kto wiedział,że będzie do sprzedania...
Jak ktoś jest zainteresowany to zapytam się czy jest zdecydowany sprzedać i dam namiary na PW

A co do włożonej pracy to faktycznie najgorsze zrobione i to całkiem fajnie,tylko za mną nie przemawia szara wykładzina i to mnie powstrzymało przed odkupieniem jej a zrywać szkoda...Swoją robię pod swoje widzimisie :P
2021 rok 640 km i 7 nocek :)
2022 rok 4890 km i 35 nocek :)
2023 rok 3450 km i 38 nocek :)
2024 rok 1150 km i 7 nocek :)

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: TO WASZA WINA!!!!!!

Postautor: DIZZY » niedziela, 7 maja 2017, 18:55

Są kupujący i kupujący, wiadomo, ale gdy się szuka dla siebie, nie na handel, to wykręcanie każdej złotówki wydaje mi się po prostu odwlekaniem w czasie zakupu i tym samym przyjemności posiadania i korzystania z przyczepy.
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
jahazo
Posty: 166
Rejestracja: piątek, 21 kwie 2017, 22:55

Re: TO WASZA WINA!!!!!!

Postautor: jahazo » niedziela, 7 maja 2017, 19:05

No to ja jestem zainteresowany
Info wysłałem na maila i PW
Ford Galaxy MK2
Daewoo Lanos LPG
Niewiadów n132

sq6jnq
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 26 cze 2014, 14:25

Re: TO WASZA WINA!!!!!!

Postautor: sq6jnq » niedziela, 7 maja 2017, 19:16

Witajcie.Może chciałbyś przymierzyć się do 132.Mieszkam w zachodniej części W-w zapraszam.
Tel 603-186-430 Waldek.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: TO WASZA WINA!!!!!!

Postautor: stachu_gda » niedziela, 7 maja 2017, 20:38

sq6jnq pisze:Witajcie.Może chciałbyś przymierzyć się do 132.Mieszkam w zachodniej części W-w zapraszam.
Tel 603-186-430 Waldek.


O widzisz masz pod ręką wieloryba to korzystaj z oferty kolegi :) 132 dla 5-osobowej załogi byłaby najlepsza.

Trochę zbaczamy z tematu a co tam. Powiem Wam, że jak ja szukałem przyczepki to mi zależało na tym żeby zrobić remont przed pierwszym wyjazdem. Dlaczego? Bo czuję fizyczne obrzydzenie do wypierdzianych materacy, poplamionych pokrowców, wilgoci, odpadającej tapicerki, zaświnionych mebli itd. Dlatego kupiłem niewiadkę a nie szkieleciora, bo chciałem ją zrobić tak aby po wejściu pachniało nowością a nie grzybem.I się udało. Nie mam luksusów, ale mam czysto i świeżo.

I powiem Wam szczerze, że nie chciałbym spędzić pierwszego weekendu z przyczepką w tej ence z Gdańska którą oglądałem. Bo ja bym pewnie miał dystans, ale może Ewelina by się zraziła. Gdybym dzisiaj kupował, to bym pewnie wziął tę którą oglądałem bo spoko skorupa (na pewno nie kupiłbym ze skorupą do remontu, bo wiem że bym nie podołał takiemu przedsięwzięciu, i szczerze podziwiam tych którzy umieją szlifować, szpachlować i malować). Ale ze świadomością że będę remontował a nie pojadę na weekend.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: TO WASZA WINA!!!!!!

Postautor: stachu_gda » niedziela, 7 maja 2017, 20:41

jahazo pisze:Acha,nie wiem jak wyglada nowa rama w niewiadowkach.Stara jest w kwadracie/prostokacie,nowa w szesciokacie,ale nie wiem,jak to fizycznie wyglada.Moglby ktos wstawic szkic/zdjecie?


Oś nie rama.

http://e-kampery.pl/p489-os-niehamowana ... -98x4.html - nowa (ALKO)

https://imged.pl/os-niewiadow-przyczepa ... 48623.html - stara (NIEWIADÓW)

Nie chodzi o konkretne modele w tych przytoczonych linkach, spójrz na kształt / przekrój osi i już wiesz o co kaman :)

Awatar użytkownika
jahazo
Posty: 166
Rejestracja: piątek, 21 kwie 2017, 22:55

Re: TO WASZA WINA!!!!!!

Postautor: jahazo » niedziela, 7 maja 2017, 20:52

Nie chodzi o konkretne modele w tych przytoczonych linkach, spójrz na kształt / przekrój osi i już wiesz o co kaman :)[/quote]
Ford Galaxy MK2
Daewoo Lanos LPG
Niewiadów n132

Awatar użytkownika
jahazo
Posty: 166
Rejestracja: piątek, 21 kwie 2017, 22:55

Re: TO WASZA WINA!!!!!!

Postautor: jahazo » niedziela, 7 maja 2017, 20:53

Coś nie potrafię jeszcze cytować...... :):):)

Dzięki, wszystko łopatologiczne wyjaśnione i zrozumiane, czyli tak, jak lubię ;)
Ford Galaxy MK2
Daewoo Lanos LPG
Niewiadów n132

Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

Re: TO WASZA WINA!!!!!!

Postautor: sterciu » niedziela, 7 maja 2017, 20:55

Jak juz o ramach cos kolega wspominał, choc chyba bardziej chodziło mu o oś , to odnosnie ram , warto wspomniec, że rama w enkach po 95 roku też jest juz ciut zmodyfikowana... pomijając skosy na krańcach ramy pod podpory, to mocowanie ramion dyszla do ramy też juz jest w inny sposób niz we wczesniejszych enkach. Takze były modyfikacje ram równiez , tylko czy to na lepsze to cięzko powiedziec bo ogólnie znany jest problem pękających podłóg w nowszych enkach...
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics


Wróć do „Przedstawmy się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości