TO WASZA WINA!!!!!!

Wklej zdjęcie swoje i przyczepy, napisz też kilka słów o sobie
Awatar użytkownika
jahazo
Posty: 166
Rejestracja: piątek, 21 kwie 2017, 22:55

TO WASZA WINA!!!!!!

Postautor: jahazo » środa, 3 maja 2017, 18:44

Tak, tak to Wasza wina, a najbardziej nijakiego Wodnika Szuwarka, że nie kupiłem żadnej zachodniej przyczepy, tylko jak Bóg da i nic się nie wydarzy, od soboty będę właścicielem niuni :shock:
HeHe....witam wszystkich, przedstawia się Marcin z Wrocławia.
Od razu, tak niekulturalnie, poproszę o pomoc, bo w sobotę czeka mnie trasa po przyczepę i chciałbym sprawdzić, czy działa mi gniazdo prądowe do podłączenia przyczepy w samochodzie (nie wiem jak się to fachowo nazywa ;) ) Kiepsko by było, gdybym pojechał po przyczepkę, a tutaj taki zonk.....Nie wiem jak mocna jest ekipa z Wrocławia, albo okolic na tym forum, ale byłbym wdzięczny, gdybym po prostu mógł podłączyć jakąś przyczepkę do gniazda w moim galaxiaku i to sprawdzić, najlepiej ktoś z południa Wrocławia :roll:
Admin, proszę, poczekaj chwilę, a uzupełnię wszystkie dane :D
Siema
Ford Galaxy MK2
Daewoo Lanos LPG
Niewiadów n132

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: TO WASZA WINA!!!!!!

Postautor: stachu_gda » środa, 3 maja 2017, 20:51

Cześć, witaj.

Gniazdo sprawdzi Ci od ręki każdy warsztat montujący haki albo stacja diagnostyczna. Jeśli wcześniej nie było używane - możliwe że nie do końca będzie działać (zaśniedziałe, zasyfione) więc dobrze że o tym pomyślałeś wcześniej. U mnie tak właśnie było.

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: TO WASZA WINA!!!!!!

Postautor: Zielony » środa, 3 maja 2017, 21:05

U siebie mam niestety jeszcze zdemontowaną w przyczepie elektrykę, bo bym pomógł, ale najprościej możesz wziąć miernik do ręki i posprawdzać po prostu czy jest prąd na gnieździe zgodnie ze schematem :)

Awatar użytkownika
jahazo
Posty: 166
Rejestracja: piątek, 21 kwie 2017, 22:55

Re: TO WASZA WINA!!!!!!

Postautor: jahazo » czwartek, 4 maja 2017, 14:20

Ok.
Dziekuje za podpowiedz.
Gniazdo sprawdzone za 10zl na stacji diagnostycznej :-)
Ford Galaxy MK2
Daewoo Lanos LPG
Niewiadów n132

Awatar użytkownika
TomekN126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 3843
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 18:54
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: TO WASZA WINA!!!!!!

Postautor: TomekN126N » czwartek, 4 maja 2017, 19:30

Witaj na fkn, często jestem we Wrocku, więc jak coś, to dawaj znać, mogę podjechać i pomóc/podpowiedzieć w miarę swojej wiedzy ;-)
Nocki/km
2023: 11/460
2022: 12/440
2021: 3/425
2020: 5/1040
2019: 3/420
2018: 30/4184
2017: 24/2850
2016: 12/2540
2015: 23/2530
2014: 15/950
2013: 16/2310
2012: 23/1665

N126N
Corolla kombi - służbówka
Octavia kombi 1.6 TDI
jawa175(59)
komar3(81)
komar sztywniak
Suzuki GSX750E(83)
Honda Hornet 900 (05)

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: TO WASZA WINA!!!!!!

Postautor: Murano » piątek, 5 maja 2017, 08:43

Witaj na Forum.
Pochwal się zdjęciami i napisz coś więcej o zakupie.
Życzę zadowolenia z zakupu.

Awatar użytkownika
jahazo
Posty: 166
Rejestracja: piątek, 21 kwie 2017, 22:55

Re: TO WASZA WINA!!!!!!

Postautor: jahazo » piątek, 5 maja 2017, 22:04

Cześć.
Dzięki pomocy Michała, nie utopiłem kilku stówek, czasu i nerwów na podróż po przyczepę.
Jestem dalej na etapie szukania.....ale nie tracę nadziei :-) Mam już nagrany inny temat, ale teraz musi mi ktoś pomóc w Gdańsku, żebym nie jechał na darmo z Wrocławia.
Ford Galaxy MK2
Daewoo Lanos LPG
Niewiadów n132

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: TO WASZA WINA!!!!!!

Postautor: stachu_gda » piątek, 5 maja 2017, 22:08

jahazo pisze:Cześć.
Dzięki pomocy Michała, nie utopiłem kilku stówek, czasu i nerwów na podróż po przyczepę.
Jestem dalej na etapie szukania.....ale nie tracę nadziei :-) Mam już nagrany inny temat, ale teraz musi mi ktoś pomóc w Gdańsku, żebym nie jechał na darmo z Wrocławia.


Służę pomocą.

Awatar użytkownika
jahazo
Posty: 166
Rejestracja: piątek, 21 kwie 2017, 22:55

Re: TO WASZA WINA!!!!!!

Postautor: jahazo » sobota, 6 maja 2017, 21:39

No i znowu dupa......dzięki Stachu za pomoc!!!!
Z drugiej strony, lepiej że tak wyszło, bo mógłby mnie szlag trafić.......
Hmm....muszę się uzbroić w cierpliwość.
Ford Galaxy MK2
Daewoo Lanos LPG
Niewiadów n132

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: TO WASZA WINA!!!!!!

Postautor: stachu_gda » sobota, 6 maja 2017, 23:34

jahazo pisze:No i znowu dupa......dzięki Stachu za pomoc!!!!
Z drugiej strony, lepiej że tak wyszło, bo mógłby mnie szlag trafić.......
Hmm....muszę się uzbroić w cierpliwość.


Cieszę się, że mogłem pomóc. Gdybym miał jechać z Wrocka do Gdańska po tę przyczepkę za tę cenę to bym chyba ukatrupił na miejscu sprzedającego.

Myślę że nie jest tajemnicą już teraz, że o tę przyczepę chodziło:
https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kem ... lK7aQ.html

Gdyby ktoś był zainteresowany to opisuję szczegółowo żeby oszczędzić zastanawiania się:
- najazd - luz minimalny na tulejach ale ja bym nie ruszał, uszkodzony mieszek więc suwadło koroduje, ale pracuje jeszcze więc do ogarnięcia
- rama ok
- oś starego typu (niewiadowski "kwadrat")
- okna całe, pojedyncze
- laminat - nie ma uszkodzeń, pajączków itd, ale był oklejony naklejkami bo cepka służyła do pielgrzymkowania - naklejki są zdjęte ale klej został, nie wiem czy jest to do usunięcia tak aby nie było śladów (pewnie dla chcącego nic trudnego)
- drzwi jak dla mnie do wymiany albo remontu (odłazi dykta od środka - btw. nie wiedziałem że w enkach dawali dyktę zamiast laminatu)
- światła - tylny prawy klosz lekko uszkodzony, przód zagloniały (norma, 6zł/lampa)
- środek - podłoga wygląda na zdrową, co prawda jest wilgoć w jednej z bakist i w rogu pod wykładziną (podbita jakimś paskudnym filcem?) ale sklejka zdrowa przynajmniej tam gdzie udało mi się obejrzeć pod wykładziną
- środek - wilgoć w bakiście (aż skroplona woda) - nie wiem czy z powietrza czy cieknie gdzieś
- środek - mebelki - są sfatygowane, jak i materace
- kuchenka i zlew "brązowe radomskie"
- tapicerka "do podklejenia" - czytaj jeśli masz do domu dalej niż 10km to po podróży do domu będzie już na podłodze ;)
- meble do reanimacji - szafka kuchenna podmokła, szafka podwieszana nad aneksem nie do końca sucha i czysta

Ogólnie naprawdę fajna baza do remontu generalnego, ale nie za te pieniądze. Określenie "stan bardzo dobry" z ogłoszenia to delikatnie mówiąc, prawda alternatywna.

Awatar użytkownika
jahazo
Posty: 166
Rejestracja: piątek, 21 kwie 2017, 22:55

Re: TO WASZA WINA!!!!!!

Postautor: jahazo » niedziela, 7 maja 2017, 03:31

No i jeszcze byla lodoweczka,tylko nie wiadomo,czy dzialala ;-)
Ford Galaxy MK2
Daewoo Lanos LPG
Niewiadów n132

Awatar użytkownika
desperos
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 622
Rejestracja: niedziela, 15 lut 2009, 15:44
Lokalizacja: Lublin

Re: TO WASZA WINA!!!!!!

Postautor: desperos » niedziela, 7 maja 2017, 09:12

Szczerze to stan bardzo dobry nie jest ale jeżeli skorupa nie wymaga malowania tylko kosmetyki to cena nie jest zła.Środek do kapitalki,uszczelki itp do ogarnięcia.Jeżelo ktoś szuka enki w okolicach 4000 pln żeby nic nie robić to lepiej niech się obudzi.Ja za swoja dałem 3000 pln a jest w dużo gorszym stanie bo skorupa do naprawy a to nie jest tanie żeby było dobrze zrobione.
Ja gdybym teraz szukał i nie jechał w ciemno tylko sugerował się opisem Stacha to bym ją brał...negocjacja ceny...na hak i do domu :)
Ale to ja ;)
A dla Ciebie Stachu jaka jest dobra cena za enke do remontu?Bo mam jedną na oku tylko staram sie o namiary do właściciela :)
2021 rok 640 km i 7 nocek :)
2022 rok 4890 km i 35 nocek :)
2023 rok 3450 km i 38 nocek :)
2024 rok 1150 km i 7 nocek :)

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: TO WASZA WINA!!!!!!

Postautor: stachu_gda » niedziela, 7 maja 2017, 09:50

desperos pisze:Szczerze to stan bardzo dobry nie jest ale jeżeli skorupa nie wymaga malowania tylko kosmetyki to cena nie jest zła.Środek do kapitalki,uszczelki itp do ogarnięcia.Jeżelo ktoś szuka enki w okolicach 4000 pln żeby nic nie robić to lepiej niech się obudzi.Ja za swoja dałem 3000 pln a jest w dużo gorszym stanie bo skorupa do naprawy a to nie jest tanie żeby było dobrze zrobione.
Ja gdybym teraz szukał i nie jechał w ciemno tylko sugerował się opisem Stacha to bym ją brał...negocjacja ceny...na hak i do domu :)
Ale to ja ;)
A dla Ciebie Stachu jaka jest dobra cena za enke do remontu?Bo mam jedną na oku tylko staram sie o namiary do właściciela :)


Wiesz tylko tu chodzi o co innego - kolega z Wrocławia by robił trasę 500 km w jedną stronę bo sprzedający pisze o "bardzo dobrym stanie". Za tę cenę to coś prawie pod nosem znajdzie, tym bardziej że szuka czegoś w czym pierwszy sezon przejeździ na próbę.

Stan laminatu to oczywiście wielki plus, ale jeśli ileś tam czasu temu zdjęto oklejenia i przyczepa się lepi i są nadal wyraźne odklejone napisy, to obawiam się że zawsze będę trochę wychodzić jeśli się nie zrobi polerki/malowania całości. Dla mnie ta przyczepa to jest buda na ramie z papierami.

Co do ceny dobrej dla mnie to powiem Ci tak - dzisiaj jakbym miał kupować to szukałbym raczej czegoś z końcówki lat 90 najlepiej w wersji eksportowej, rzadko ale trafiają się w sensownych cenach. Niestety szybko przyczepy nie zmienię bo w swoją włożyłem górę forsy i pracy i też za bardzo teraz nie będzie mnie stać na zmianę.

Jeśli komuś jednak taka opcja odpowiada to dlatego dałem opis, jeśli ktoś z Pomorza szuka to od razu będzie mieć pełniejszy obraz przyczepy.

Desperos a Ty szukasz drugiej enki? ;)

Awatar użytkownika
desperos
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 622
Rejestracja: niedziela, 15 lut 2009, 15:44
Lokalizacja: Lublin

Re: TO WASZA WINA!!!!!!

Postautor: desperos » niedziela, 7 maja 2017, 11:31

Stachu nie szukam tylko namierzyłem taką od 5 lat nie ruszaną,oglądałem i powiem tak,że jak uda się dorwać właściciela a szansa jest ogromna bo wiadomo kto tylko nie wiadomo gdzie teraz mieszka,to będę chciał ją kupić ;) Oczywiście w cenie do max 2000 zł bo stoi na kołkach i bez najazdu.Stoi w miejscu strzeżonym więc może zostało zdemontowane i leży gdzieś w piwnicy...Plusy ma ogromne bo skorupa w stanie idealnym,meble białe w stanie idealnym,okna całe i nie zmleczałe.
2021 rok 640 km i 7 nocek :)
2022 rok 4890 km i 35 nocek :)
2023 rok 3450 km i 38 nocek :)
2024 rok 1150 km i 7 nocek :)

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: TO WASZA WINA!!!!!!

Postautor: stachu_gda » niedziela, 7 maja 2017, 11:45

desperos pisze:Stachu nie szukam tylko namierzyłem taką od 5 lat nie ruszaną,oglądałem i powiem tak,że jak uda się dorwać właściciela a szansa jest ogromna bo wiadomo kto tylko nie wiadomo gdzie teraz mieszka,to będę chciał ją kupić ;) Oczywiście w cenie do max 2000 zł bo stoi na kołkach i bez najazdu.Stoi w miejscu strzeżonym więc może zostało zdemontowane i leży gdzieś w piwnicy...Plusy ma ogromne bo skorupa w stanie idealnym,meble białe w stanie idealnym,okna całe i nie zmleczałe.


To może faktycznie warto ją wyciągnąć. Jeśli najazd zdemontowany, to duża szansa że właściciel o nią dbał i nie chciał, żeby hamulec niszczał.


Wróć do „Przedstawmy się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości