Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

A po Niewiadówce...
Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

Postautor: stachu_gda » niedziela, 19 gru 2021, 00:42

I co bez problemu daje radę? Kurczę macałem ten zbiornik i robi wrażenie jakiegoś wiotkiego. 35-letni zbiornik w kaczce w porównaniu z tą Fiammą był o niebo solidniejszy, przynajmniej jeśli chodzi o subiektywne odczucia.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

Postautor: reflexes » niedziela, 19 gru 2021, 09:07

Ty, Stachu, powiem Ci, że nie wiem o czym mówisz. Nigdy w życiu bym nie powiedział, że on jest wiotki. Mój jest naprawdę solidny i spisuje się świetnie. Zero problemów i zero zastrzeżeń. Mocowanie też daje radę. Co prawda ledwo pół sezonu ale nie raz jechał pełny po brzegi i nic się nie dzieje.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

Postautor: reflexes » środa, 21 lut 2024, 10:49

W wątku nuda więc czas na odświeżenie tematu.
A propos tytułu watku, tak tu też jest Truma tylko tym razem Trumatic C 3402 czyli ogrzewanie i boiler na wodę.
Pozwólcie że przedstawię jegomościa
Fiat Ducato Burstner 535-2 2.8 TD 122 Km.
IMG_20240220_185740.jpg

IMG_20240220_185703.jpg

Wersja zimowa z podwójną podłoga i zbiornikami (po 70l każdy) w jej wnętrzu.
Auto w świetnym stanie technicznym z przebiegiem 135 tyś., wnetrze praktycznie jak nowe, w pełni wyposażony i niezależny od 230V.
IMG_20240220_203937.jpg

Auto zarejestrowane na 6 osób chociaż ja tego nie widzę bo zabudowa malutka i dość ciasna. Za to auto krótkie i zwinne, a z tym silniczkiem zbiera się nie gorzej jak kijanka z budą na haku. Auto wyposażone w akcesoryjny zbiornik paliwa 170l czyli na jednym tankowaniu można pojechać ode mnie w Bieszczady i spowrotem :lol:
Dodatkowo tempomat więc z takim zestawem akcesoriów można świat wojować :lol:
Własnych fotek więcej w tej chwili brak, ale będę robił i prezentował jakie ciakwostki w nim znalazłem.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

Postautor: kooba » środa, 21 lut 2024, 13:27

Fajna bryka :)

Bak 170L fajna sprawa (mam 120), ale strasznie boli przy dystrybutorze ;)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

Postautor: reflexes » środa, 21 lut 2024, 14:19

No tak ale pewnie średnio licząc to 2-3 tankowania w sezonie :lol:

Awatar użytkownika
dmb5
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 995
Rejestracja: niedziela, 18 sie 2013, 19:43
Lokalizacja: Kielce

Re: Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

Postautor: dmb5 » środa, 21 lut 2024, 19:31

Gratuluję zakupu.
Burstner Ventana 400 ts
N 126 NL
była - N 250
była NIEWIADÓW SKŁADANA ŁÓDŹ WĘDKARSKA TYP 10

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

Postautor: reflexes » czwartek, 22 lut 2024, 08:08

Dziękuję.

Teraz już na spokojnie. Pierwsze emocje opadły więc trzeba działać.

Od wczoraj trwa przeprowadzka pełną gębą. Sprzątanie, pranie pokrowców, zamówiliśmy nowy materac na alkowę itp. Oczywiście z kampera wyleciał telewizor, bo nie dość że był prostacko zamontowany, to my zgodnie z zasadą kultywowaną od zawsze nie chcemy takich rzeczy w karawaningu. W konsekwencji tego dzisiaj z dachu poleci też antena, bo patrzeć na nią nie mogę :lol:
Wczoraj zamówiłem cały zestaw ledów, bo wszystkie lampki są jeszcze na halogenach, gniazda usb do ładowania sprzętów bo nie ma żadnego, profil kątowy do ledów i pasek, bo w tej chwili oświetlenie pod markizą stanowi na bezczela przyklejony pasek od okna w alkowie aż do połowy drzwi (widać na zdjęciu). Druciarstwo straszne :x więc będzie jak należy za kilka dni. Naprawy wymaga też kilka drobiazgów, a kilka drobiazgów przeróbki (wykorzystanie przestrzeni pod kanapami, pułki w szafie itp).
Poza tym w planie jest jeszcze kilka udogodnień. Chcę wymienić albo obszyć kierownicę, bo jest strasznie cienka i plastikowa. Muszę naprawić oświetlenie kabiny, bo nie działa i rozważam regenerację podświetlenia deski rozdzielczej, bo jest takie trochę byle jakie. Na dach wleci też chyba większy solar, bo jest 50W, chociaż to chcę najpierw przetestować, bo wiadomo, że aku (180Ah) jest też ładowany w czasie jazdy, a plan jest żeby się teraz więcej szwendać niż stać w miejscu więc być może te 50W będzie zupełnie bezrobotne i nie ma sensu inwestować kasy w większy. No ale to są tematy mniej pilne więc się zrobi w międzyczasie.
Organizacji wymaga również przestrzeń ładunkowa, bo jest tam trochę zakamarków które trzeba dobrze wykorzystać. Na ten moment chyba wszystko co zauważyłem. Trzeba szybko gdzieś wyjechać i przetestować w praktyce co i jak i wtedy wprowadzi się inne konieczne modyfikacje.
Fakt jest taki, aż trudno w to uwierzyć, że trafiła nam się ładna sztuka. Zajrzałem już chyba wszędzie i naprawdę stan jest ekstra jak na te lata.

Awatar użytkownika
mannt
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1042
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 18:48
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

Postautor: mannt » czwartek, 22 lut 2024, 08:36

To taka propozycja, jeśli jest tak jak piszesz, a to nie pierwszy zgniłek którego masz więc wiesz na co patrzeć, to w pierwszej kolejności wymieniłbym uszczelnienia listew i okien oraz innych otworów.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

Postautor: kooba » czwartek, 22 lut 2024, 15:17

Przemyśl jeszcze ten profil pod markizą. To niestety nadal jest światło tylko z 1 strony i jak byś nie siadł to zawsze będziesz na coś robił sobie cień.
Widzę, że ani dla przyczep, ani dla kampera (postaram się nadrobić jak najszybciej) nie opisałem oświetlenia led pod markizą, ale zerknij na ten filmik z mojego dethleffsa jak ładnie rozkłada się światło gdy ledy są na ramionach markizy.


Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

Postautor: reflexes » czwartek, 22 lut 2024, 16:22

Oooo, nie glupie. Dzięki za sugestię. Co prawda już zakupiłem profil kątowy ale pomyślę.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

Postautor: kooba » czwartek, 22 lut 2024, 17:38

W hobby i dethleffsie miałem jak widać na filmiku przyklejone paski do całych ramion. Takie rozwiązanie generuje problem na zgięciach ramion markizy. Nie może tam być cały pasek tylko dwa oddzielne połączone kawałkiem przewodu i to że sporym naddatkiem. W kamperze poszedłem krok do przodu i dałem po 50 cm ale tych mocniejszych led na podkładzie aluminiowym co trzeba kleić klejem termoprzewodzącym. Dają tyle samo światła co prawie 2m zwykłej taśmy, a jest zdecydowanie mniej problemów konstrukcyjnych i mniej punktów awarii.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

Postautor: reflexes » piątek, 23 lut 2024, 07:21

Ok, rozumiem. Zastanawiam się, bo tu niestety nie ma żadnej lampy nad drzwiami i profil wydaje się lepszym i uniwersalnym rozwiązaniem, ale na spokojnie jeszcze przemyślę i może kupię jakąś lampę nad drzwi, a oświetlenie markizy zrobię tak jak Ty. Tak będzie najlepiej :)

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

Postautor: Fiacior75 » sobota, 24 lut 2024, 19:24

Łoo panie gratulacje, tempomat i taki zbiornik paliwa to by mi sie przydalo w moim..... działaj działaj bo sezon idzie dużymi krokami.
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

Postautor: Miron EZD » sobota, 24 lut 2024, 21:26

Powiem tak Panowie, tymi zakupami tych kamperów.........tak jakoś mnie utwierdzacie w jednej słusznej decyzji, którą właśnie podjąłem..... :lol:

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Wszyszcy mają Trumę (albo traumę), mam i ja

Postautor: tomcat » sobota, 24 lut 2024, 21:44

Miron EZD pisze:Powiem tak Panowie, tymi zakupami tych kamperów.........tak jakoś mnie utwierdzacie w jednej słusznej decyzji, którą właśnie podjąłem..... :lol:

Hmm... :? :?:


Wróć do „... i nie tylko (niewiadówka)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości