Nowe przepisy dotyczące Prawa Jazdy

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5509
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Nowe przepisy dotyczące Prawa Jazdy

Postautor: kooba » poniedziałek, 6 sty 2014, 20:11

Polecam artykuł:
http://prawo.rp.pl/artykul/1072476.html
A dodatkowo gdyby ktoś wymieniał teraz prawko bo się na przykład przemeldował.
Uważajcie bo urzędy odstawiają niezłe podchody. W świetle nowych przepisów oraz wyroku TK jeżeli ktoś ma prawko bezterminowe i wymienia dokument to urząd ma wpisać termin ważności dokumentu na pierwszej stronie, ale w tabelce na drugiej stronie mają być wstawione kreski bo to termin ważności uprawnienia, a tego ograniczyć nie można (oczywiście mowa o prawkach bezterminowych).
Przestrzegam żeby uważać bo kolega właśnie wymieniał prawko po przemeldowaniu i mu wpisali datę w tabelce. Takiego prawka nie należy odbierać tylko napisać reklamację, a jeżeli nie będą chcieli przyjąć to wycieczka do rzecznika praw obywatelskich. Kolega właśnie ma się do niego wybrać, o efektach dam znać.

Awatar użytkownika
kogut
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 205
Rejestracja: sobota, 27 lip 2013, 23:20
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Nowe przepisy dotyczące Prawa Jazdy

Postautor: kogut » środa, 8 sty 2014, 19:46

Hmm ja mam nowe prawko i mam w nim date :roll:
Daj znać co i jak
Było N126N - :)
Jest Hobby 420 -;D

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Nowe przepisy dotyczące Prawa Jazdy

Postautor: Karolus » środa, 8 sty 2014, 20:58

Kurde, ja mam na wszystko A,B,C,D,C+E,D+E no i kurde liczę na wymianę kiedyś i się tak właśnie zastanawiałem czy mi ograniczą...

Teraz wiem że walczyć trzeba... :D

Dzięki Kooba...

Awatar użytkownika
ruciak76
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1659
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2008, 09:08
Lokalizacja: EZG / Bratoszewice, gm. Stryków, woj. łódzkie

Re: Nowe przepisy dotyczące Prawa Jazdy

Postautor: ruciak76 » środa, 8 sty 2014, 21:25

To masz podobnie jak ja :(
Mam tylko nadzieję że może z czasem do 2028 roku ktoś wpadnie na to by rozdzielić datami ważności, kategorie tzw zawodowe z normalnymi bo nie widzi mi się na starość latać na psychotesty i badania co 5 lat tylko po to by z żonką jakimś wiekowym maluszkiem (na przyszłe czasy jak mnie będzie stać) móc jechać na rynek po jajka na śniadanie :lol:
Skoda Octavia 3FL 1.6TDI 115KM 250Nm
Skoda Fabia 2, 1.4 MPI 86KM 132Nm
Kiedyś N132T, teraz N126e i N126N
Obrazek
Wątek remontowy N126e
Wątek remontowy N126N

2024 - 2 nocki 255 km
2023 - 20 nocek, 1861 km
2008-2022 - 274 nocki, 31731 km

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Nowe przepisy dotyczące Prawa Jazdy

Postautor: Paczek » środa, 8 sty 2014, 22:54

Czyli dotychczasowe "bezterminowe" Prawa Jazdy aktualnie panujący rząd zamienił na "terminowe"

No brawo , brawo . Jak prosto można znaleźć kasę !

A co z maturami ?

Przecież zmieniła się geografia ( bo mamy innych sąsiadów ) , polski , ( bo już można pisać SZOPEN) itp....

To może i tytuły mgr. przerobią na terminowe ?

PS. kurde kto na nich głosował ? :(

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5509
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Nowe przepisy dotyczące Prawa Jazdy

Postautor: kooba » czwartek, 9 sty 2014, 07:34

Paczek pisze:Czyli dotychczasowe "bezterminowe" Prawa Jazdy aktualnie panujący rząd zamienił na "terminowe"

Ale dzięki TK, terminowość dostał tylko dokument a nie uprawnienie tak jak zakładała ustawa.

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Nowe przepisy dotyczące Prawa Jazdy

Postautor: Paczek » czwartek, 9 sty 2014, 08:26

kooba pisze:
Paczek pisze:Czyli dotychczasowe "bezterminowe" Prawa Jazdy aktualnie panujący rząd zamienił na "terminowe"

Ale dzięki TK, terminowość dostał tylko dokument a nie uprawnienie tak jak zakładała ustawa.


Jeszcze ich bronisz :shock: :shock: :shock: :?: :?: :?:

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5509
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Nowe przepisy dotyczące Prawa Jazdy

Postautor: kooba » czwartek, 9 sty 2014, 08:37

Paczek pisze:Jeszcze ich bronisz

Nie bronię, tylko chwalę TK.

Awatar użytkownika
NIL2
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 15 lut 2011, 15:50

Re: Nowe przepisy dotyczące Prawa Jazdy

Postautor: NIL2 » czwartek, 9 sty 2014, 23:23

Kiedyś jak wymieniałem jeszcze stare ( sklejone taśmą ) na nowe ale jeszcze dwustronne to też mi chcieli wcisnąć terminówkę ale nie odebrałem i dali drugie bezterminowe ; przy wymianie na nowe ( plastik ) powtórka z rozrywki ale się znowu uparłem i sprawdzili w archiwum , że 1-wsze było bezterminowe we wszystkich ich papierach i dali z wielką łaską bezterminowe ; za te kilkanaście lat to się nie martwię co będzie bo najpierw trzeba dożyć a jak już się nawet dociągnie to pewnie wtedy będę już sadził przy balkoniku na noktowizji +5 :lol:

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Nowe przepisy dotyczące Prawa Jazdy

Postautor: Paczek » piątek, 10 sty 2014, 07:40

NIL2 pisze:Kiedyś jak wymieniałem jeszcze stare ( sklejone taśmą ) na nowe ale jeszcze dwustronne to też mi chcieli wcisnąć terminówkę ale nie odebrałem i dali drugie bezterminowe ; przy wymianie na nowe ( plastik ) powtórka z rozrywki ale się znowu uparłem i sprawdzili w archiwum , że 1-wsze było bezterminowe we wszystkich ich papierach i dali z wielką łaską bezterminowe ; za te kilkanaście lat to się nie martwię co będzie bo najpierw trzeba dożyć a jak już się nawet dociągnie to pewnie wtedy będę już sadził przy balkoniku na noktowizji +5 :lol:


JA mam wielką nadzieję, że nastanie nowy rząd i przywróci normalność .

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Nowe przepisy dotyczące Prawa Jazdy

Postautor: Paczek » piątek, 10 sty 2014, 07:42

NIL2 pisze:Kiedyś jak wymieniałem jeszcze stare ( sklejone taśmą ) na nowe ale jeszcze dwustronne to też mi chcieli wcisnąć terminówkę ale nie odebrałem i dali drugie bezterminowe ; przy wymianie na nowe ( plastik ) powtórka z rozrywki ale się znowu uparłem i sprawdzili w archiwum , że 1-wsze było bezterminowe we wszystkich ich papierach i dali z wielką łaską bezterminowe ; za te kilkanaście lat to się nie martwię co będzie bo najpierw trzeba dożyć a jak już się nawet dociągnie to pewnie wtedy będę już sadził przy balkoniku na noktowizji +5 :lol:


JA mam wielką nadzieję, że nastanie nowy rząd i przywróci normalność .

A po za tym to bardzo smutne , że zgadzamy się na wszystko.....

Kiedyś było jakieś zamieszanie z ACTA , młodzież się zbuntowała i .... wszystko wycofano.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5509
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Nowe przepisy dotyczące Prawa Jazdy

Postautor: kooba » piątek, 10 sty 2014, 07:47

Paczek pisze:A po za tym to bardzo smutne , że zgadzamy się na wszystko.....

Ja uważam, że nowe przepisy dotyczące praw jazdy są jak najbardziej OK.
Przeciwny jestem próbom zastosowania ich wstecz.

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nowe przepisy dotyczące Prawa Jazdy

Postautor: stico80 » piątek, 10 sty 2014, 10:57

Ludzie zdurnieli do reszty i stąd te zmiany. Jeżdżą po pijaku albo naćpani, zabijają całe rodziny. Starzy mylą gaz z hamulcem, zapominają po co są znaki. Policjanci po pijaku zabijają na pasach i uciekają, ogólny jest debilizm.
Jedynie żeby to poskromić, kary muszą być dotkliwe. Z zabrania prawka pijak nic sobie nie robi bo jeździć będzie dalej po pijaku a drugi raz prawka nie zabiorą. Kara ma być tak dotkliwa żeby drugi raz nigdy nie wsiadł. Pieniężna którą i tak będzie musiał rozbić na raty na 10 lat + konfiskata samochodu. Obowiązkowe badania w pewnym wieku.
"dzyń, dzyń, dzyń"

cicik
Posty: 50
Rejestracja: środa, 17 lip 2013, 09:21
Lokalizacja: wrocław

Re: Nowe przepisy dotyczące Prawa Jazdy

Postautor: cicik » piątek, 10 sty 2014, 12:44

stico80 pisze:Ludzie zdurnieli do reszty i stąd te zmiany. Jeżdżą po pijaku albo naćpani, zabijają całe rodziny. Starzy mylą gaz z hamulcem, zapominają po co są znaki. Policjanci po pijaku zabijają na pasach i uciekają, ogólny jest debilizm.
Jedynie żeby to poskromić, kary muszą być dotkliwe. Z zabrania prawka pijak nic sobie nie robi bo jeździć będzie dalej po pijaku a drugi raz prawka nie zabiorą. Kara ma być tak dotkliwa żeby drugi raz nigdy nie wsiadł. Pieniężna którą i tak będzie musiał rozbić na raty na 10 lat + konfiskata samochodu.


"plusem" tych ostatnich tragedii jest to ze zaczyna byc głośno o pijakach za kółkiem a przez to powoli mamy przyzwolenie społeczene na zmiany i to ostre w karaniu pijaków ...

stico80 pisze:Obowiązkowe badania w pewnym wieku

mam prawko bezterminowe i jak usłyszałem ze bede jednak musiał robic badania lekarskie to szlag mnie trafił .. ale potem pomyslalem ze dla dobra ogólnego i bezpieczeństwa nas wszystkich dume trzeba do kieszeni i spokojnie dawać sie badac co 15 lat .
holowniki: Jeep G-Ch 4.7, Renault G-Scenic 1.9dci
przyczepa: szukam :)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10868
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Nowe przepisy dotyczące Prawa Jazdy

Postautor: reflexes » piątek, 10 sty 2014, 14:35

ale potem pomyslalem ze dla dobra ogólnego i bezpieczeństwa nas wszystkich dume trzeba do kieszeni i spokojnie dawać sie badac co 15 lat .

Niby tak ale z drugiej strony znając zwyczaje u nas panujące będzie to pole do kolejnego wyciągania z ludzi kasy. Oblejesz badania, wstrzymają Ci uprawnienia i będzie kicha.


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości