O formę należy zadbać - jaki orbitrek?

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
grzegorzkaszkur
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2017, 12:24

O formę należy zadbać - jaki orbitrek?

Postautor: grzegorzkaszkur » niedziela, 19 lut 2017, 15:54

Orbitrek to jedyny sprzęt, oprócz krzeseł, podłogi, własnych rąk, jaki mogę używać w domu. Ale nie mam kompletnie pojęcia jakiego rodzaju model się nadaje bo choćby w tym miejscu jest kilka różnego rodzaju ogólnych recenzji http://www.vimuz.pl/jaki-najlepszy-orbi ... upic-top5/ . Do tego każdy potrzebuje czegoś innego. Ćwiczy ktoś i może się podzielić ogołnie wrażenia na tematy typu - na co zwrócić uwagę, jak sprawdzić najlepsze modele?

Awatar użytkownika
Aganetka
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 209
Rejestracja: wtorek, 14 lip 2015, 00:27
Lokalizacja: Magnum Sal

Re: O formę należy zadbać - jaki orbitrek?

Postautor: Aganetka » niedziela, 19 lut 2017, 17:12

Temat rzeka więc wiele ci nie pomogę. Ja miałem taki dylemat w zeszłym roku. Im więcej o tym czytałem tym bardziej potwierdzałem regułę co tanie to drogie. W końcu doszedłem do wysokich kwot i dałem sobie spokój. Stwierdziłem że za te pieniądze mogę wykupić karnet na siłownię na kilka lat a przy tym będę miał więcej sprzętów do wyboru niż jeden orbitrek. Zaletą takiego wyboru jest to że nie zagraca mi domu ;) To już kwestia finansowa, indywidualna dla każdego.
Ale do rzeczy, wg mojej wiedzy którą kiedyś zgębiałem lepszy wybór to elektromagnetyczny z kołem zamachowym z przodu. Takie zwykle mają węższy rozstaw podestów i nie chodzi się jak kaczka kiwając na boki. Z istotnych rzeczy na jakie warto zwrócić uwagę to opinie na temat konkretnego modelu pod względem ramy. Podobno lubią pękać ( zależy ile ważysz)
Najlepiej jak pójdziesz jeden miesiąc na siłownię i poćwiczysz na takim urządzeniu. Zobaczysz czy to ci się podoba, spełnia oczekiwania i chcesz mieć coś takiego we własnym domu.
Koncepcja deszczu zależna jest od człowieka.
Pesymistów olewa, na optymistów leci.
2017: 25 nocy / 2494 km, [size=50]2018: 19 nocy /? km, 2019: 30 nocy / 2540 km,2020: 11 nocy/0km

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: O formę należy zadbać - jaki orbitrek?

Postautor: DIZZY » niedziela, 19 lut 2017, 19:18

Bez względu na model jaki kupisz , bardzo szybko odstawisz go w kąt. Żaden sprzęt nie zmobilizuje cię do ćwiczeń w domu. Zatem, też polecam karnet na siłownię czy fitness club.
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
z1c00
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1258
Rejestracja: środa, 6 kwie 2016, 21:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: O formę należy zadbać - jaki orbitrek?

Postautor: z1c00 » niedziela, 19 lut 2017, 19:30

Ja to polecam pójść na siłownie :)
Tabbert Sportiv 395/ Opel Insignia Sport Tourer

2020- 7 nocy 700km
2019-46nocy 1577km
2018-39 nocek 3963 km

grzegorzkaszkur
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2017, 12:24

Re: O formę należy zadbać - jaki orbitrek?

Postautor: grzegorzkaszkur » wtorek, 21 lut 2017, 15:59

Właśnie sprzęty w klubach fitness, siłowniach testowałem. Wiadomo jaki jest ich stan i nie nadają się raczej do wyrobienia sobie opinii albo też wszystkie to ten sam model. W sklepach też nie będę testował bo mnie ochrona wyrzuci. Trafiłem na zwolenników ruchu poza domem ;)
Rozumiem propozycję ruszenia czterech liter z domu tylko problemem jest czas i dojazd, mieszkam kawałek drogi od miejsc gdzie znajdują się "pakiernie" ;)

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: O formę należy zadbać - jaki orbitrek?

Postautor: DIZZY » wtorek, 21 lut 2017, 19:29

Ze wszystkich do tej pory znanych mi urządzeń do domowego treningu najlepsze robi firma Kettler.
Ale szczerze mówiąc, najlepsze będzie kupno dobrych butów do biegania.
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: O formę należy zadbać - jaki orbitrek?

Postautor: tomcat » środa, 22 lut 2017, 09:27

DIZZY pisze:Ale szczerze mówiąc, najlepsze będzie kupno dobrych butów do biegania.

Zgadzam sie z DIZZY. Na początek nie robiac sobie wielkich kosztów spróbuj biegania. Jest też kilka ćwiczeń na poprawę formy nie wymagających żadnych sprzętów, np. pompki, brzuszki. Te ćwiczenia możesz rozszerzyć stosując np. taki prosty przyrząd
https://www.decathlon.pl/pull-up-bars-5 ... 53820.html
lub taki
https://www.decathlon.pl/drek-iron-gym- ... 94139.html
Osobiście używam tego pierwszego i jestem zadowolony; najważniejsze, że nie zajmuje miejsca.

Awatar użytkownika
neeken
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 26 lut 2017, 10:06
Lokalizacja: Tarnów

Re: O formę należy zadbać - jaki orbitrek?

Postautor: neeken » czwartek, 2 mar 2017, 08:01

O orbitrekach się nie wypowiem, natomiast bardzo chętnie potwierdzę to co przedmówcy odnośnie biegania. Sam jestem takim "wynalazkiem" co to waga potrafi być 94 a i też 80kg. Zawsze gdy dobijam powyżej 90ciu "przepraszam" się z bieganiem i tak z 3 mies działam. Niestety mam dużo znajomych którzy tego "nie szanują "heheh i często trzeba z nim "coś obalić" a bieganie godzine po "wczorajszej bibie"do miłych nie należy. ALe morał jest jeden i bardzo jasny-BIEGANIE pozwala naprawdę zrzucić wagę, zmniejszyc rozmiar ciuchów tylko trzeba regularności i silnej woli czego nie mam. Biagałem już kilkanaście km jak jestem w transie a gdy robie przerwę na 2-3 mies zaczyna się od kilometra niestety i stopniowo powieksza dystans i czas treningu.
Niewiadów 126e 1986
Toyota Previa
Toyota Yaris
Cinquecento 0.9
Kawasaki ZX-12R
Wigry 3


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości