Projekt Ozonator

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Projekt Ozonator

Postautor: reflexes » poniedziałek, 27 mar 2017, 18:31

Od jakiegoś czasu chodził mi ten projekt po głowie. Ozonować można dużo rzeczy ale głównie chodzi tu auta i przyczepę. Ozon powstaje przez wyładowania elektryczne i ma bardzoe silne właściwości dezynfekujące.
Ostatnio była o tym dyskusja na karawaningu i w końcu zamówiłem zestaw DIY od Chińczyków z ali. Kilka dni temu dotarł więc trzeba było zabrać się za robotę. Godzinka poszukiwań materiałów, pół godziny roboty i tak powstał ozonator. Stara skrzynka narzędziowa, wentylator od upsa, parę wkrętów i kabelków. Zestaw z ali 80 pln reszta to garażowe wykopaliska. Jutro próba generalna na przyczepie i autach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Projekt Ozonator

Postautor: DIZZY » poniedziałek, 27 mar 2017, 19:11

Uczyłeś się u Adama Słodowego ;)
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4375
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Projekt Ozonator

Postautor: CornBlumenBlau » poniedziałek, 27 mar 2017, 19:12

Hmmm, ciekawe to. I to nawet bardzo.
Do tej pory sądziłem, że sprzęt do ozonowania to coś drogiego, a tu proszę, trochę inwencji tworczej i jest za kilkadziesiąt zł.
Relacja z rezultatów pierwszego ozonowania budki bardzo mile widziana ;)
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Projekt Ozonator

Postautor: Fiacior75 » poniedziałek, 27 mar 2017, 19:46

Oszzzzz kurde Brawo TY!!!!
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

naal

Re: Projekt Ozonator

Postautor: naal » poniedziałek, 27 mar 2017, 20:05

Dawaj szczegóły, linki opisy :)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Projekt Ozonator

Postautor: reflexes » poniedziałek, 27 mar 2017, 20:13

DIZZY pisze:Uczyłeś się u Adama Słodowego ;)

U Słodowego nie, u ojca ;)
CornBlumenBlau pisze:Hmmm, ciekawe to. I to nawet bardzo.
Do tej pory sądziłem, że sprzęt do ozonowania to coś drogiego, a tu proszę, trochę inwencji tworczej i jest za kilkadziesiąt zł.
Relacja z rezultatów pierwszego ozonowania budki bardzo mile widziana ;)

Ozonator na allegro wyrwiesz już za trochę powyżej 100 plnów. Niestety ich wydajność to 400 mg/h czyli prawie nic. Profesjonalne urządzenia to wydajność około 10-20 g/h. Ten zestaw do samodzielnego montażu, zgodnie z opisem ma wydajność około 7g/h więc całkiem ładnie https://pl.aliexpress.com/item/Hot-Sale ... 0.0.j2alI5 . Niestety Chińczycy nie są całkiem uczciwi, bo gdzieś wyczytałem, że aby wytworzyć 1g/h to trzeba około 20 watt. Ten zestaw bierze niby 50 watt więc wychodzi, że wyprodukuje około 2,5 g/h czyli do amatorskiego ozonowania wystarczy, bo to i tak 6 razy więcej niż te najtańsze ozonatory, które zgodnie z relacjami na różnych forach też działają. Będzie trzeba wydłużyć czas ozonowania do 30 minut, bo po tylu zaczyna się ozon rozkładać, więc bezsensowne jest dalsze katowanie urządzenia, które się zużywa, a nie zwiększa już stężenia ozonu w powietrzu.
Jutro na tapetę idzie pędzidło żony, bo w nim z racji wieku jest specyficzny zapach, a później na tapetę idzie buda. Ozonować można wszystko (nawet wodę) ale nie ma co przeszkadzać, bo jednak ozon na wszelkie materiały ma negatywny wpływ. Poza tym trzeba bardzo uważać ponieważ ozon jest silnie toksyczny dla człowieka.
Maciuś, na jakiś następny spocik wezmę i Ci klimę wyozonuję.
Fiacior75 pisze:Oszzzzz kurde Brawo TY!!!!

Dzięki ale bez przesady, proste jak to budowa cepa ;) .

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Projekt Ozonator

Postautor: Fiacior75 » poniedziałek, 27 mar 2017, 20:39

No dobra proste czy nie proste ale zrobiłeś to sam i za to szacun. Ja mam w pracy taki duży że konia z kopytami by wysssał i nawet mi do głowy nie przyszło, że można by samemu takie cóś zrobić:)
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

naal

Re: Projekt Ozonator

Postautor: naal » poniedziałek, 27 mar 2017, 20:50

No dobra bo się zainteresowałem to teraz dalej. Wkładam w worek materace, rurą podpinam pod ozonator Twojej wydajności i pompuje. Ile czasu potrzeba żeby materace były clean?

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Projekt Ozonator

Postautor: reflexes » poniedziałek, 27 mar 2017, 20:58

Fiacior75 pisze:No dobra proste czy nie proste ale zrobiłeś to sam i za to szacun. Ja mam w pracy taki duży że konia z kopytami by wysssał i nawet mi do głowy nie przyszło, że można by samemu takie cóś zrobić:)

Hehehe. Ja dużo (za dużo) czasu w necie spędzam i często oglądam takie różne strony i filmiki na yt gdzie ludzie rzeźbią cuda z niczego albo prawie niczego. W głowie mam jeszcze milion różnych pomysłów tylko czasu i kasy mało żeby je wszystkie zrealizować.
naal pisze:No dobra bo się zainteresowałem to teraz dalej. Wkładam w worek materace, rurą podpinam pod ozonator Twojej wydajności i pompuje. Ile czasu potrzeba żeby materace były clean?

Wygóglaj se ;) . Nie wiem jeszcze. Myślę, że tak będzie to ciężko zrealizować, bo worek rozsadzi. Na razie idę w sprzęt ruchomy, auto i buda w planie po 30 minut. Później wyłączam ozonator i zostawiam. Połowiczny rozkład ozonu to kolejne pół godziny. Czyli po godzinie wietrzenie i zabieg zakończony. Materace w budzie postawię na sztorc żeby ozon miał dostęp z każdej strony, pootwieram wszystkie szafki, lodówkę i kufry. Wsadziłem do tego cuda dość duży wentylator więc jest spora szansa, że będzie dobrze mieszał i ozon dotrze wszędzie gdzie trzeba. W domu myślę, że zrobię podobnie czyli po 30 minut na pokój, a później rozpad i wietrzenie.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Projekt Ozonator

Postautor: reflexes » wtorek, 28 mar 2017, 19:29

Ozonowanie dwóch pacjentów wykonane. Jaki jest tego efekt ciężko określić. Czuć specyficzny zapach na razie więc nie czuć zapachu przyczepy. Zobaczę jak będzie jak się wywietrzy. W aucie żony jest podobnie.

Awatar użytkownika
harrson
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 103
Rejestracja: czwartek, 27 sie 2015, 19:35
Lokalizacja: warszawa(bemowo)

Re: Projekt Ozonator

Postautor: harrson » wtorek, 28 mar 2017, 21:19

Cholernie zdolna z Ciebie persona, szacun na dzielni, sądzę ze Macgyver mógłby się od Ciebie uczyć, tylko napisz czy działa.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Projekt Ozonator

Postautor: reflexes » wtorek, 28 mar 2017, 21:22

Wszystko wskazuje na to, że działa. Tzn. po ozonowaniu czuć zapach, który z opisów czytanych na necie wskazuje, że to ozon. Co do zapachu starej budy to zobaczę za kilka dni jak zapach ozonu się ulotni.

Awatar użytkownika
harrson
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 103
Rejestracja: czwartek, 27 sie 2015, 19:35
Lokalizacja: warszawa(bemowo)

Re: Projekt Ozonator

Postautor: harrson » wtorek, 28 mar 2017, 21:41

soory,nie doczytałem ze działa :oops:

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Projekt Ozonator

Postautor: reflexes » czwartek, 30 mar 2017, 20:38

Wszedłem dzisiaj do przyczepy pierwszy raz od ozonowania i jestem miło zaskoczony. W przyczepie już nie czuć tego jej charakterystycznego do tej pory zapachu starej szafy. Efekt jest taki jak miał być więc można uznać, że te 80 zł zostało bardzo dobrze zainwestowane.

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Ozonator naszego Drogiego Kolegi

Postautor: misha22 » czwartek, 30 mar 2017, 23:01

Reflex, kolego, co się nie pucujesz z ozonatorem bojowej konstrukcji?
Ja myślałem o zakupie takowego i przywiezienia do Sobieszewa ale w tej sytuacji, jeśli będziesz tak dobry i za odpowiednia, sowita, opłata....czy mógłbym skorzystać żeby zachecić innych?
;)
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości