Jaka antena TV

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Jaka antena TV

Postautor: reflexes » sobota, 19 sie 2017, 22:19

W sumie nie wiem, nie znam się. Ja przyznam, że ze 3-4 razy robiłem przymiarki do Tv w budzie ale odpuściłem. W domu też mam tylko naziemną, bo coraz mniej na to czasu poświęcam. Szkoda czasu na oglądanie bzdur. Dzieciaki mają tablety i po kilka bajek wrzucone, bo oglądać mogą tylko wieczorem przed snem albo jak pada. Ja też mam kilka filmów na laptopie albo jak jest dobre wifi to się obejrzy coś na dostępnych serwisach vod. W tym roku jak byłem chyba na Węgrzech i było całkiem dobrze działające wifi to się zdziwiłem tylko, że legalnie działające serwisy telewizji online typu WP Pilot nie działają. One działają tylko w Polsce. Mi jednak udało się znaleźć jakieś filmy na YT i spokojnie sobie wieczorkiem na telefonie obejrzeć. Ostatnio zakupiłem nawet na aliexpress chiński projektor led z myślą o montażu w przyczepie, bo jednak coraz więcej wyjeżdżamy w chłodniejszych porach roku i wtedy więcej czasu spędza się w budzie to się coś poogląda. Projektor łyka prawie wszystko z karty, usb i przez hdmi oraz dsuba. Obsługuje nawet bez problemu 500 GB dysk. Niestety matryca mizerna bo tylko 480x320 px ale da się żyć przy niezbyt wielkim powiększeniu.

SP3OW
Posty: 55
Rejestracja: niedziela, 10 maja 2015, 21:43
Kontaktowanie:

Re: Jaka antena TV

Postautor: SP3OW » niedziela, 20 sie 2017, 07:54

reflexes pisze:Na całe szczęście jest też dużo tańszych rozwiązań. Za 130 złotych da się kupić zestaw manualny, a przy odrobinie wprawy jego zestrojenie na kempingu zajmie może 5 minut. Wybrałeś chyba najdroższy przykład. Są inne modele sporo tańsze ale nei analizowałem parametrów więc nie wiem czy równie dobre. Myślę, że u nas nikt tego nie kupi, bo to droższe od większości niewiadówek. Patrząc na cenę tego cuda nie dziwię się, że ludzie wolą zwykły talerz na trójnogu postawić......


Nie chodziło mi o cenę lecz o pracę anteny w czasie jazdy-możliwość oglądania z satelity......wiem że niby nie wolno oglądać autem jak się jedzie ;)


Romlas pisze:Koledzy tirowcy rozkładają satkę w 3 min. Większość na czuja. Cześć ma analogowy wskaźnik sygnału za kilkadziesiąt zł. Teraz już nie sprawdzają się najmniejsze talerze, żeby mieć HD to musi być większy talerz, chyba 40stka. Tyle wiem.


Tak musi mieć widok na południe lub aplikacje na telefon satellite director można pobrać z netu za darmo :D Miernik za 25PLNów też sporo przydatny do ustawienia .

rafal1983
Posty: 75
Rejestracja: środa, 3 maja 2017, 14:19

Re: Jaka antena TV

Postautor: rafal1983 » niedziela, 20 sie 2017, 09:29

Na smartfon jest fajna aplikacja z Emitela co. Pokazuje kierunek i fajnie się ustawia za jej pomocą. Ja mam antenę koronę ale miałem problemy musiałem z niej wymontować wzmacniać bo za przesterywowala sygnał. A gdzie jest słaby sygnał to zakładam wzmacniać liniowy. A na początku miałem tą robioną dawała radę tylko trzeba było ciągle kręcić

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Tarapukuara
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2009, 18:57
Lokalizacja: Radom
Kontaktowanie:

Re: Jaka antena TV

Postautor: Tarapukuara » niedziela, 20 sie 2017, 21:20

Korona ze wzmacniaczem, ale z regulowanym zasilaczem we wtyczce zapalniczki;)
Bartek bartekatsp5brhkreukrorg 609-220-575 frotka a sport+126e
https://pomagam.pl/fundacjadlamartyny
http://www.ledats.pl żarówki led i panele słoneczne- załatwię spory rabat ;)
http://sp5brh.eu.org


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości