Pytanie - tylna szyba N126 e,d

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
Bartasok
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 24 sie 2015, 08:55
Lokalizacja: Poznań

Pytanie - tylna szyba N126 e,d

Postautor: Bartasok » wtorek, 28 mar 2017, 11:01

Mój znajomy zakupił okazyjnie N126E - za bardzo symboliczną kwotę.
Środek jest tradycyjnie do remontu,a z zewnątrz konieczna jest wymiana tylnej szyby.
I tu moje pytanie.
Widziałem,że ktoś z Szanownych Kolegów wymienił oryginalną szybę na płaskie pleksi.
Mimo usilnych starań nie potrafię sobie przypomnieć kto z Was tak zrobił - wyszukiwarka też mi nie pomogła.
Możecie pomóc?
A może miałby ktoś oryginalną szybę w rozsądnej cenie na sprzedaż?

P.S.
Kolegę zaprosiłem do przystąpienia do FKN :)
MB W203
MB W124
N126e
Dniepr

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Pytanie - tylna szyba N126 e,d

Postautor: RAFALSKI » wtorek, 28 mar 2017, 11:42

Płaską szybę stosował Grzesiek0, zobacz tutaj: http://www.fanklub-niewiadowek.com/forum/viewtopic.php?p=89306#p89306

Marcin4x4
Posty: 135
Rejestracja: poniedziałek, 15 sie 2016, 21:27

Re: Pytanie - tylna szyba N126 e,d

Postautor: Marcin4x4 » wtorek, 28 mar 2017, 17:29

Też myślę o takim rozwiązaniu - tylko chciałbym dać płaską szybę z poliwęglanu (lub plexi) na stałe. Maksymalnie przyciemnioną. Zastanawiam się tylko czym ją przykleić do nadwozia i czy samo przyklejenie wystarczy - na wszelki wypadek wolałbym jeszcze umocować ją 4 wkrętami/śrubami nierdzewnymi z łbami w plastikowych kapturkach. Na razie to wszystko jest w fazie mało konkretnego projektu...
Pozdrawiam!
Marcin

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Pytanie - tylna szyba N126 e,d

Postautor: stachu_gda » wtorek, 28 mar 2017, 21:20

Marcin4x4 pisze:Też myślę o takim rozwiązaniu - tylko chciałbym dać płaską szybę z poliwęglanu (lub plexi) na stałe. Maksymalnie przyciemnioną. Zastanawiam się tylko czym ją przykleić do nadwozia i czy samo przyklejenie wystarczy - na wszelki wypadek wolałbym jeszcze umocować ją 4 wkrętami/śrubami nierdzewnymi z łbami w plastikowych kapturkach. Na razie to wszystko jest w fazie mało konkretnego projektu...



Nie wiem czy dobrze pamiętam (mam luki w pamięci ze zlotów :P ) ale chyba Naal miał szybę z robelitu?

naal

Re: Pytanie - tylna szyba N126 e,d

Postautor: naal » wtorek, 28 mar 2017, 21:39

Są odpowiednie uszczelki do tego ale trzeba mieć świadomość że płaska zapadnie się do środka. Zostaje jeszcze kwestia łączenia laminatu pod listwą okienną. Trzeba to naprawdę zrobić z głową. Ja już nie miałem siły więc wstawiłem okna uchylne. Uszczelek na "zaś" nie wywaliłem jak ktoś jest na nie chętny to zapraszam na pw. Tym czasem poszukam fotek mojego dzieła.

naal

Re: Pytanie - tylna szyba N126 e,d

Postautor: naal » wtorek, 28 mar 2017, 21:46

Znalazłem z poprzedniego projektu czyli n126e
Obrazek
Obrazek

Marcin4x4
Posty: 135
Rejestracja: poniedziałek, 15 sie 2016, 21:27

Re: Pytanie - tylna szyba N126 e,d

Postautor: Marcin4x4 » wtorek, 28 mar 2017, 22:14

Ja kombinuję trochę inaczej - tafla poliwęglanu większa od fabrycznego okna, ładnie docięta na kształt tyłu przyczepy i klejona (czym??) do laminatu wokół okna.

Chodzi mi mniej więcej o takie rozwiązanie - tylko z tyłu:
7099.jpg
7099.jpg (12.23 KiB) Przejrzano 13539 razy


(zdjęcie profilowe jednego z kolegów - mam nadzieję, że się nie obrazi :))
Pozdrawiam!
Marcin

naal

Re: Pytanie - tylna szyba N126 e,d

Postautor: naal » wtorek, 28 mar 2017, 22:53

Nie obraźliwe się ale to słabo wygląda. Będzie zbierał się brud i nie uszczelnisz , a jak nawet uszczelnisz to patrz pkt 1. Nakombinowałem się co nie miarą bo w 3 przyczepach zrobiłem okna stałe bo koszta... Teraz wstawiłem stałe bo szczelność ogranicza się właściwie do listwy zawiasowej. Uszczelki praktycznie nie widzą wody.

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Pytanie - tylna szyba N126 e,d

Postautor: andslu58 » środa, 29 mar 2017, 08:26

To rozwiązanie o jakim pisze Marcin4x4 to moja zapiekanka ale chcę wywalić ten wynalazek ( w takim stanie kupiłem) zastępujący przednie okno i zastąpić je oknem stałym jak u Ciebie naal Możesz coś więcej napisać o tym jaka to szyba i czy w komplecie z uszczelką kupiłeś, gdzie i jaka cena?

naal

Re: Pytanie - tylna szyba N126 e,d

Postautor: naal » środa, 29 mar 2017, 08:30

Szyba kupiona w markecie budowlanym jako polistyren ale chyba za delikatny. Lepsza będzie pleksi ok 4 mm. Uszczelka do kupienia u Dariusa za 14 zł / MB. Jeśli chcesz to mam takie dwie uszczelki z klinami. Uszczelka jest montowana na ścianę grubości ok 27 mm

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Pytanie - tylna szyba N126 e,d

Postautor: andslu58 » środa, 29 mar 2017, 09:11

Muszę się przyjrzeć bliżej temu istniejącemu mojemu rozwiązaniu i stanowi technicznemu drewienka w tym przednim oknie i ewentualnie się odezwę...

Awatar użytkownika
Bartasok
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 24 sie 2015, 08:55
Lokalizacja: Poznań

Re: Pytanie - tylna szyba N126 e,d

Postautor: Bartasok » środa, 29 mar 2017, 10:02

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
Ciekawe rozwiązanie podał kolega Rafalski w wykonaniu Grzesiek0 http://www.fanklub-niewiadowek.com/foru ... &start=135
Na ostatnim zdjęciu widać uchylną prostą szybę. Jestem ciekaw jak to rozwiązanie się spisuje? Czy nie ma problemów w czasie deszczu?
MB W203
MB W124
N126e
Dniepr

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Pytanie - tylna szyba N126 e,d

Postautor: Zielony » środa, 29 mar 2017, 10:18

Bartasok pisze: Jestem ciekaw jak to rozwiązanie się spisuje? Czy nie ma problemów w czasie deszczu?

Też przez chwilę myślałem o takim rozwiązaniu, ale pod ręką była używana szyba. W każdym razie nie może się to źle sprawować, jeżeli ma dorobione wszystkie uchwyty dociągające "szybę" do uszczelki i równo przylega :)

Marcin4x4
Posty: 135
Rejestracja: poniedziałek, 15 sie 2016, 21:27

Re: Pytanie - tylna szyba N126 e,d

Postautor: Marcin4x4 » środa, 29 mar 2017, 21:16

naal pisze:Nie obraźliwe się ale to słabo wygląda. Będzie zbierał się brud i nie uszczelnisz , a jak nawet uszczelnisz to patrz pkt 1. Nakombinowałem się co nie miarą bo w 3 przyczepach zrobiłem okna stałe bo koszta... Teraz wstawiłem stałe bo szczelność ogranicza się właściwie do listwy zawiasowej. Uszczelki praktycznie nie widzą wody.


Nie obrażę się, po to jest forum, żeby poczytać różne opinie i po to jest zima, żeby snuć różne projekty, które potem się weryfikują przy rozpoczęciu konkretnych prac. Napisałem do Ciebie PW w sprawie uszczelki.
Pozdrawiam!
Marcin



Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości