Pojednanie FKN-NPL

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
jacek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 322
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2007, 00:42
Lokalizacja: WOT

Pojednanie FKN-NPL

Postautor: jacek » niedziela, 28 maja 2017, 23:11

Jak w tytule, czy byłoby możliwe? zakopać topory dzidy i urazy iiii zaprosić Niewiadowki PL na zlot do Sobieszewa, laminaty nasze powinny nas łączyć nie dzielić ja był bym za.Wypowiedzcie się w tym temacie i zróbmy coś w tym kierunku.

Awatar użytkownika
__ArroW__
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1490
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2016, 19:48
Lokalizacja: Stary Toruń CTR

Re: Pojednanie FKN-NPL

Postautor: __ArroW__ » niedziela, 28 maja 2017, 23:29

Mi osobiście również nie przeszkadza by tamtejsza ekipa zebrała się na zlot do Sobieszewa :)
N126E + Volvo V50 2.0 136PS 2007r.
Remont zapiekanki - MaNdArYnA
2019 - 1311 km - 8 nocy
2017 - 530 km - 4 noce w Taborach - 2 noce w Pałacach :lol:

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Pojednanie FKN-NPL

Postautor: Zielony » poniedziałek, 29 maja 2017, 07:30

Nie wnikam dlaczego fora się nie lubią, ale trzymajcie odrobinę humoru (bo tak na to patrzę):
nie dalej jak tydzień temu dostałem bana na Niewiadówkach za to, że wrzuciłem zdjęcie świeżo kupionego pieca do swojego tematu w Fanklubie, a tam nie... Ot, zazdrość :D :D

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Pojednanie FKN-NPL

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 29 maja 2017, 07:49

jacek pisze:Jak w tytule, czy byłoby możliwe? zakopać topory dzidy i urazy iiii zaprosić Niewiadowki PL na zlot do Sobieszewa, laminaty nasze powinny nas łączyć nie dzielić ja był bym za.Wypowiedzcie się w tym temacie i zróbmy coś w tym kierunku.


Jacku, obaj organizatorzy zlotu są na tym forum dla przyjemności i poznawania fajnych ludzi, i nie interesuje ich prowadzenie wojenek ani sporów - mamy w życiu swoje sprawy i problemy i tutaj przychodzimy dla przyjemności, a nie dla konfliktów. Nie wiemy nawet, jakie były pierwotnie przyczyny rozłamu na forum i szczerze mówiąc nas to kompletnie nie interesuje.

Historia pokazuje jednak, że ze strony części osób nie ma chęci takowego pojednania (z tego co wiemy - z relacji bo nie było nas tam bezpośrednio - były kiedyś takie próby ale nie wyszło, był spamerski atak na nasze forum w zeszłym roku, część osób została usunięta z n.pl bo miała konto na FKN na którym pisała więcej niż na n.pl).

W związku z tym, nie chcemy na siłę organizować jakichś oficjalnych pojednań ani ogłaszać że 'od dzisiaj pokój' itd. bo jesteśmy za duzi żeby się bawić jak w piaskownicy ;)

Teraz ważna adnotacja: Jednocześnie, tegoroczny zlot - z racji niefinansowania z kasy FKN oraz takiego planowania rozdysponowania składki zlotowej, aby do tej kasy trafiła co najwyżej jakaś drobna końcówka - jest zlotem, na którym z miłą chęcią oprócz starych wyjadaczy FKN poznamy chętnie nowych ludzi, którzy zechcą do naszego grona wnieść pozytywną energię. Dlatego każdy członek n.pl, jak i dowolnego innego forum który jeździ z niewiadówką będzie mile widziany (nawet jak się kiedyś tam z FKN-em pociął), o ile przyjedzie do nas dobrze się bawić, a nie po to aby potem siać zamęt na forum. Z tego co wiem, będzie u nas na przykład kilka osób z grup niewiadówkowych z Facebooka, i nikt na siłę ich nie będzie zmuszał do rejestracji na forum i późniejszego aktywnego uczestnictwa w życiu forum.

Jest to oficjalne stanowisko oficjalnych organizatorów zlotu, ustalone między nimi, dlatego piszę my mając na myśli Reflexesa i siebie.

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Pojednanie FKN-NPL

Postautor: DIZZY » poniedziałek, 29 maja 2017, 08:10

jacek pisze:Jak w tytule, czy byłoby możliwe? zakopać topory dzidy i urazy iiii zaprosić Niewiadowki PL na zlot do Sobieszewa, laminaty nasze powinny nas łączyć nie dzielić ja był bym za.Wypowiedzcie się w tym temacie i zróbmy coś w tym kierunku.

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc zaprosić?
Na organizowane ogólnopolskie wydarzenie można zaprosić specjalnego gościa /gości dla uświetnienia imprezy. Czyżby N.pl miało aż takie znaczenie dla zlotu?
Osobiście nie mam nic do założyciela forum Niewiadówki.pl. Nie znam osobiście, więc nie mogę powiedzieć, czy go lubię, czy też nie lubię.
Mogę powiedzieć tylko to, że nie podobały mi się jego metody prowadzenia forum i sposób traktowania forumowiczów.
I to co napisał Stachu_gda w imieniu organizatorów zlotu jest moim zdaniem bardzo prawidłowym podejściem do tematu.
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Pojednanie FKN-NPL

Postautor: RAFALSKI » poniedziałek, 29 maja 2017, 10:32

__ArroW__ pisze:Mi osobiście również nie przeszkadza by tamtejsza ekipa zebrała się na zlot do Sobieszewa :)

Dawid, ja też z reguły jestem pozytywnie nastawiony do ludzi ale przeczytaj to...
Zielony pisze:nie dalej jak tydzień temu dostałem bana na Niewiadówkach za to, że wrzuciłem zdjęcie świeżo kupionego pieca do swojego tematu w Fanklubie, a tam nie... Ot, zazdrość :D :D

...i zastanów się czy na pewno ;)
DIZZY pisze:I to co napisał Stachu_gda w imieniu organizatorów zlotu jest moim zdaniem bardzo prawidłowym podejściem do tematu.

Też tak uważam.
jacek pisze:Wypowiedzcie się w tym temacie i zróbmy coś w tym kierunku.

No to się wypowiadam, jestem przeciwny. Po tym czego się od ludzi nasłuchałem i na bazie własnych obserwacji mam takie zdanie.

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pojednanie FKN-NPL

Postautor: b.b tulipan » poniedziałek, 29 maja 2017, 14:32

Witam. Na spotkanie jednak nie uda mi się dołączyć [ będę w lipcu w Kołobrzegu] za sprawą innego wyjazdu. Niemniej proszę o rozwagę aby nie było nowych poróżnień.
Są w dalszym ciągu osoby zadziorne na różnych forach tematycznych.
To jest moje i tylko moje zdanie. Kto będzie rad ten bez proszenia się zjawi.

ps. tak dla żartu....
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

Awatar użytkownika
jacek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 322
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2007, 00:42
Lokalizacja: WOT

Re: Pojednanie FKN-NPL

Postautor: jacek » wtorek, 30 maja 2017, 00:18

Do- Dizzy FKN nie jest specjalnym gościem a,, NICKT"" jednak zaprasza na zlot,To takie proste słowo które może dużo,Do wszystkich- jeżeli to forum zaprosi,poinformuje to tamto forum będzie wiedziało że jest mile widziane i na odwrót takie jest moje zdanie.

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Pojednanie FKN-NPL

Postautor: DIZZY » wtorek, 30 maja 2017, 00:40

Jacek - Dziękuję za wyjaśnienie.
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4542
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Pojednanie FKN-NPL

Postautor: Paczek » wtorek, 30 maja 2017, 06:21

Nie było zaproszeń dla na zlot jubileuszowy . Czemu teraz miały by być ?

Jestem "przeciw".

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Pojednanie FKN-NPL

Postautor: Murano » wtorek, 30 maja 2017, 07:03

Na FB N.pl udostępnia wydarzenie i zaprasza "wszystkich z niewiadówkami..."
Organizatorzy oczywiście mają to na uwadze, że zlot może być wyjątkowy...? ;-)

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Pojednanie FKN-NPL

Postautor: stachu_gda » wtorek, 30 maja 2017, 07:14

Murano pisze:Na FB N.pl udostępnia wydarzenie i zaprasza "wszystkich z niewiadówkami..."
Organizatorzy oczywiście mają to na uwadze, że zlot może być wyjątkowy...? ;-)


Chyba jednak nie n.pl tylko FKN. Tak, wszyscy z niewiadówkami mają wstęp, prosiłbym o nietworzenie przypadkiem wielkiej dyskusji czy słusznie czy nie - parę fajnych ekip się dopisało spoza forum i będziemy się dobrze bawić, szkoda gdyby się rozmyślili bo przeczytają że są rzekomo niby jakieś wojenki toczone. Bo nie są, organizatorzy w takowych nie uczestniczą i sobie nie życzą :)

Oczywiście że zlot będzie wyjątkowy, jak zresztą pewnie każdy poprzedni.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Pojednanie FKN-NPL

Postautor: reflexes » wtorek, 30 maja 2017, 07:30

jacek pisze:Do- Dizzy FKN nie jest specjalnym gościem a,, NICKT"" jednak zaprasza na zlot,To takie proste słowo które może dużo,Do wszystkich- jeżeli to forum zaprosi,poinformuje to tamto forum będzie wiedziało że jest mile widziane i na odwrót takie jest moje zdanie.

Jeżeli mówisz o koledze "NICKT" czyli o księdzu, który organizuje Ogólnopolską Pielgrzymkę Karawaningową to chyba nie jest najlepszy przykład, bo idea pielgrzymki jest całkiem inna. To z założenia jest impreza dla wszystkich bez względu na barwy klubowe.

Podsumowując stanowisko organizatorów jest takie jak wyraził stachu_gda i nic się tu nie zmieni. Oficjalnego zaproszenia nie będzie, bo wtedy trzeba by również zaprosić kilka innych for/klubów z którymi mniej lub bardziej FKN jest związany, a niestety na to w Sobieszewie nie ma warunków. Oczywiście jeżeli ktoś z niewiadówki.pl do nas wpadnie na pewno go nie pogonimy, a wręcz przeciwnie postaramy się żeby się z nami dobrze bawił. Z tego co widziałem to jednak zainteresowanie na n.pl jest żadne.

Nikt też nikomu nie broni podjąć się inicjatywy chyba jeszcze nie praktykowanej w historii karawaningu czyli zorganizowania zlotu/spotu pojednawczego dwa poróżnione (myślę, że to określenie jest mocno przesadzone) ze sobą klubów. W programie można by przewidzieć na przykład paintball, jakieś zapasy itp :lol: . To tak pół żartem, pół serio na zakończenie, bo temat zamykam. Wszystko co ważne zostało już w temacie napisane i nie ma sensu po raz kolejny roztrząsać tematu, bo jak zwykle zrobi się z tego zbędna pyskówka. Jak widać po niektórych wypowiedziach (tu i tam) rany są chyba jeszcze zbyt świeże.


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości