Zakup auta na zachodnich blachach

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Zakup auta na zachodnich blachach

Postautor: Drednot » wtorek, 24 paź 2017, 00:54

Koleżanki i koledzy,

Czy ktoś ma doświadczenie z zakupem aut na zachodnich blachach "przygotowanych do rejestracji?".
Nie wiem na co zwracać uwagę, na co uważać w takim wypadku.
Czy wg. was nie ma się czego obawiać i brać?
Będę wdzięczny za każdą uwagę.
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Zakup auta na zachodnich blachach

Postautor: Murano » wtorek, 24 paź 2017, 01:59

Zależy o jakie blachy chodzi.
Ja dwa razy kupowałem auto bez tablic, tzn jedno przyjechało na lawecie uszkodzone z kompletem dokumentów a drugie było w pełni sprawne i na tzw. "tablicach komisowych" czyli podróbkach z Allegro...
Jedno i drugie auto miało komplet papierów czyli brief, kopię dowodu rejestracyjnego oraz tłumaczenia tych dokumentów. W obu przypadkach nie było problemów z rejestracją.
Pamiętaj tylko że opis że "auto ma wykupione OC, można wracać na kołach" jest fikcją. Tzn możesz nim jechać na własne ryzyko. Ja tak drugim autem wróciłem z Rawicza do Zabrza. Jednak podczas kontroli a niedaj Boże zdarzenia drogowego będziesz się mocno tłumaczył.
Nie wiem jak jest z tablicami z żółtym paskiem ale chyba wtedy można takim autem jeździ do daty wybitej na tablicy.
Problemy są z autami np z Luxemburga, bo do nich nie dostajesz dokumentów i procedura jest trudniejsza.

Awatar użytkownika
kaiman
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 846
Rejestracja: czwartek, 10 gru 2015, 14:29
Lokalizacja: KR / RDE

Re: Zakup auta na zachodnich blachach

Postautor: kaiman » wtorek, 24 paź 2017, 09:19

W komisach trzeba uważać też i na tablice z żółtymi i czerwonymi paskami, bo takowe też są dorabiane u nas w kraju. Na allegro kupisz wszystko, nawet naklejki niemieckich landów.
Kupując auto w DE zjeżdżasz na tablicach z żółtym paskiem (ważne 7 dni) lub czerwonym (ważne 30 dni) i na taki sam okres masz wykupione ubezpieczenie, z którym możesz poruszać się też w PL (niestety różnie Policja do tego u nas podchodzi...).
Niewiadów n121 '93 mydelniczka (09.2016-05.2020)

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Zakup auta na zachodnich blachach

Postautor: kooba » wtorek, 24 paź 2017, 22:17

Kupowałem w komisie auto ze Szwajcarii. Dostałem wszystkie dokumenty szwajcarskie i tłumaczenia do nich plus dowód opłacania akcyzy. Niestety nie wiedziałem wtedy, że opłatę recyklingową również powinien zapłacić komis jako wprowadzający na teren RP, ale teraz tu już chyba nie ma tej opłaty.

Awatar użytkownika
kaiman
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 846
Rejestracja: czwartek, 10 gru 2015, 14:29
Lokalizacja: KR / RDE

Re: Zakup auta na zachodnich blachach

Postautor: kaiman » środa, 25 paź 2017, 08:42

Opłata recyklingowa została zniesiona. Obecnie z opłat mamy akcyzę (plus tłumaczenia), opłatę rejestracyjną (no i ubezpieczenia).
Niewiadów n121 '93 mydelniczka (09.2016-05.2020)

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakup auta na zachodnich blachach

Postautor: Drednot » niedziela, 29 paź 2017, 22:49

Koleżanki i koledzy, bardzo dziękuję Wam za porady. Pomogły mi dokonać wyboru. Auto kupione krajowe, bo od pierwszego właściciela który kupił je w salonie w Polsce.
Swoją drogą nie mogę uwierzyć, że doczekałem takich czasów że w opisach aut pojawią się właśnie takie zdanie "auto kupione w polskim salonie - I właściciel" i że takie auta są droższe od sprowadzanych z Niemiec! Normalnie duma człowieka rozpiera.
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Zakup auta na zachodnich blachach

Postautor: DIZZY » poniedziałek, 30 paź 2017, 05:05

Gratuluję zakupu.
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Zakup auta na zachodnich blachach

Postautor: Romlas » poniedziałek, 30 paź 2017, 09:49

Ja kupuję tylko salon polska, nie zawsze od 1 właściciela.. ma to jakieś plusy i minusy.. ale suma summarum daje to możliwość weryfikacji samochodu i pozwala uniknąć jakichkolwiek problemów z rejestracją
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Samoogon

Re: Zakup auta na zachodnich blachach

Postautor: Samoogon » poniedziałek, 30 paź 2017, 10:18

Co kraj to obyczaj :)
Jaś tam mając wybór zawsze wybiorę auto z zagranicy. Zazwyczaj są to mniej wytłuczone eksponaty. Polskie drogi wykonczą każdy samochód.
Oczywiście to wielki skrót myślowy, ale kupuje tak że jeszcze się nie naciąłem. Ważniejsze skąd jest to żeby się nie jarać, kupować na zimno.


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości