Jak spędzić świeta?

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Jak spędzić świeta?

Postautor: reflexes » niedziela, 26 lis 2017, 21:55

Taki ciekawy temat mnie dzisiaj nurtuje.
Święta tuż tuż. Wiadomo, że większość z nas spędza święta w mniejszym lub większym gronie rodziny i najbliższych ale są pewnie też tacy, którzy mają na to swój, inny pomysł. Święta są z nami tak naprawdę od początku listopada dzięki mediom, sklepom itp i gdy już przyjdą to człowiek jest nimi tak przesycony, że ma ochotę zwrócić. Dla wielu osób ten okres jest szczególnie ważny ale u nas, że względy na raczej luźny stosunek do tych spraw jest to głównie czas spędzony z rodziną i nic więcej. Przechodząc do meritum sprawy, stwierdziliśmy dzisiaj, że może zrobić coś innego, może gdzieś pojechać, może nie robić po prostu nic. Generalnie mieliśmy dość intensywny okres ze względu na wiele wyjazdów, sporo uroczystości rodzinnych i innych zobowiązań (a jeszcze parę przed nami) i myśl o przygotowaniach, zakupach, gotowaniu, sprzątaniu itp nas przeraża. Powiem wprost, że zwyczajnie nam się nie chce, a ze względu na to co napisałem linijkę wyżej chyba mamy ochotę zrobić coś zupełnie sami.
Czy ktoś z Was spędza święta w jakiś nietypowy sposób? Jaki? Gdzie?
Czy ktoś był w tym okresie gdzieś z przyczepą? Gdzie? Jakie kempingi działają o tej porze roku? Fajnie jakby były w jakimś atrakcyjnym miejscu o tej porze roku, bo 4 dni przesiedzieć w przyczepie to raczej żadna atrakcja.
Może jakiś domek w lesie?
Przyznam, że interesują nas rozwiązania w miarę nie rujnujące budżetu, bo ferie tradycyjnie spędzamy w górach więc trzeba trochę waluty odłożyć.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Jak spędzić świeta?

Postautor: stachu_gda » niedziela, 26 lis 2017, 22:26

My z Rafalskimi święta ubiegłoroczne spędziliśmy w Łebie na kempingu :) (tzn. pierwszy i drugi dzień świąt, bez wigilii)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Jak spędzić świeta?

Postautor: reflexes » poniedziałek, 27 lis 2017, 10:36

Wiem, pamiętam. Kemping też rozważamy tyle, że w Łebie byliśmy już kilka razy (ostatnio chyba w ubiegłym roku) i jakoś mam mieszane uczucia. W tym roku fajnie, bo weekend jest aż 4 dniowy więc można "zaszaleć" i pojechać trochę dalej. Kiedyś myślałem o Tropikalnej Wyspie pod Berlinem ale tam chyba też jest tak, że im się wcześniej rezerwuje tym taniej. Wczoraj sprawdzałem i za kemping (w cenę wliczone wejścia na baseny) dla naszej czwórki wychodzi prawie 1500 zł, do tego paliwo (ponad 1000 km) + coś tam jeszcze więc zdecydowanie odpada. Budżet tego nie przeżyje.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Jak spędzić świeta?

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 27 lis 2017, 11:33

Hmm w sumie chyba podobna masz odległość na Litwę? Z tego co patrzę są zimowe kempingi w Wilnie, w Kownie. Nie wiem tylko jak w święta z otwartością atrakcji, no i budżetowo też raczej nie będzie.


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości