Transmiter FM

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
krzysztof_cw
Moderator
Moderator
Posty: 1054
Rejestracja: środa, 12 paź 2016, 18:19
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Transmiter FM

Postautor: krzysztof_cw » wtorek, 19 gru 2017, 09:48

Mam pytanie czy używa ktoś transmitera FM do puszczania muzyki z telefonu po Bluetooth.

Kiedyś kiedyś miałem takie cudo, ale jakość dźwięku była średnia. Technika poszła do przodu i jest już lepiej w tym temacie?
Chrysler Grand Voyager 3.3 + Niewiadów N126e + Adria Adiva 502 UK :D

Awatar użytkownika
z1c00
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1258
Rejestracja: środa, 6 kwie 2016, 21:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transmiter FM

Postautor: z1c00 » wtorek, 19 gru 2017, 10:58

Mialem takie Cus ogolnie nie polecam mimo ze technika poszla do przodu to jakos dzwieku jest nadal nie zadowalajaca .
Jezeli masz ori radio to lepiej zrobic podlaczenie USB w nim .
Tabbert Sportiv 395/ Opel Insignia Sport Tourer

2020- 7 nocy 700km
2019-46nocy 1577km
2018-39 nocek 3963 km

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Transmiter FM

Postautor: Zielony » wtorek, 19 gru 2017, 11:22

krzysztof_cw pisze:Mam pytanie czy używa ktoś transmitera FM do puszczania muzyki z telefonu po Bluetooth.

Kiedyś kiedyś miałem takie cudo, ale jakość dźwięku była średnia. Technika poszła do przodu i jest już lepiej w tym temacie?

Co prawda nie z telefonu, ale mam na stałe podłączony tablet w konsoli i testowałem kilka różnych rozwiązań. Obecnie mam Roidmi 2s i sprawdza się bardzo dobrze - tak pod względem stabilności połączenia, jak i jakości dźwięku (no, daje radę :) ). Do kupienia na allegro lub taniej ściągnąć z Chin. Jest też nowsza wersja 3s :)

darkus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 94
Rejestracja: czwartek, 22 wrz 2016, 15:43
Lokalizacja: Sieradz

Re: Transmiter FM

Postautor: darkus » wtorek, 19 gru 2017, 11:23

Do puszczania muzyki z telefonu w terenie najlepszy jest zewnętrzny głośnik z wbudowanym akumulatorem łączący się telefonem przez Bluetooth. Polecam JBL - naprawdę fajnie gra, akumulator ładowany przez USB wytrzymuje prawie cały dzień grania. Jak masz radio jeszcze na kasety, to na alle można kupić niedrogo adaptery kasety z kawałkiem kabla podłączanym pod wyjście słuchawkowe telefonu. Jak radio ma wyjście na zmieniarkę, można dokupić emulator zmieniarki, wtedy łączysz się z emulatorem przez kabel, Bluetooth. Na radiu ustawiasz wtedy odtwarzanie płyt ze zmieniarki. Mam tak w Toyocie i działa rewelacyjnie. Transmiter FM to kiepskie rozwiązanie jeśli chodzi o jakość dźwięku.
N126e
N126n

Awatar użytkownika
krzysztof_cw
Moderator
Moderator
Posty: 1054
Rejestracja: środa, 12 paź 2016, 18:19
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Re: Transmiter FM

Postautor: krzysztof_cw » wtorek, 19 gru 2017, 12:02

Adapter na kabel znam. O emulatorach zmieniarki tez słyszałem. Może wrócę do tematu. Dzięki.
Chrysler Grand Voyager 3.3 + Niewiadów N126e + Adria Adiva 502 UK :D

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Transmiter FM

Postautor: Murano » wtorek, 19 gru 2017, 13:13

Krzychu. Poszukaj na YT odcinek "Nowego Gadżetu" z stacji TVN Turbo.
Jakiś czas temu był test trzech transmiterów. O ile się nie mylę za 100, 250 i chyba 400 zl.
Najlepiej wypadł ten średni a najgorzej najdroższy.
Brali pod uwagę szum (bo ten jest zawsze przy tych urządzeniach) ale też odległość nadawania.
Jeżeli chcesz używać go tylko w swoim aucie (a raczej tak będzie) to odległość nie ma znaczenia.
Szukaj tylko taki, który emituje minimalny szum.
Droższe wersje mają także funkcję zestawu głośnomówiącego.
Generalnie te z Allegro za 20 zł też działają ale jeżeli chcesz się cieszyć muzyka a nie tylko zagłuszać ciszę to poszukaj czegoś ambitniejszego.

Awatar użytkownika
Pająk
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 380
Rejestracja: poniedziałek, 15 cze 2009, 07:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Transmiter FM

Postautor: Pająk » wtorek, 19 gru 2017, 23:31

Używam takiego z marketu za 20 zł. Nie jestem audiofilem i mi to wystarcza.

Awatar użytkownika
krzysztof_cw
Moderator
Moderator
Posty: 1054
Rejestracja: środa, 12 paź 2016, 18:19
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Re: Transmiter FM

Postautor: krzysztof_cw » środa, 7 lut 2018, 19:32

Podsumowując wątek dla potomnych. Bojąc się rozczarowania kupnem nowego transmitera a jednocześnie chcąc zdobyć doświadczenie zakupów na Aliexpress zakupiłem te oto sprzęty.

Pierwszy to jest emulator zmieniarki z wtykiem mini jack na końcu. Jednak nie chcąc się wiązać kablami dokupilem do tego odbiornik Bluetooth. Wszystko działa pięknie. Jestem zadowolony :) ObrazekObrazek
Chrysler Grand Voyager 3.3 + Niewiadów N126e + Adria Adiva 502 UK :D

darkus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 94
Rejestracja: czwartek, 22 wrz 2016, 15:43
Lokalizacja: Sieradz

Re: Transmiter FM

Postautor: darkus » czwartek, 8 lut 2018, 09:12

No i jest to super rozwiązanie. Sam używam emulatora zmieniarki i działa rewelacyjnie. Jakość dźwięku napewno lepsza niż przy użyciu transmitera fm.
N126e
N126n

Awatar użytkownika
krzysztof_cw
Moderator
Moderator
Posty: 1054
Rejestracja: środa, 12 paź 2016, 18:19
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Re: Transmiter FM

Postautor: krzysztof_cw » czwartek, 8 lut 2018, 09:48

Dokładnie. Na początku coś delikatnie szumialo ale okazało się że to wina ma szybko podłączonego zasilania. Gdy skrecilem wszystko tak jak trzeba, dźwięk praktycznie jest jak z płyty.

Warto dodać że odbiornik ma funkcję zestawu głośnomówiącego co jeszcze bardziej podnosi atrakcyjność zestawu.
Chrysler Grand Voyager 3.3 + Niewiadów N126e + Adria Adiva 502 UK :D


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości