Ekran zagrzejnikowy,tylko jaki?

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Samoogon

Ekran zagrzejnikowy,tylko jaki?

Postautor: Samoogon » wtorek, 23 sty 2018, 17:56

Jako, że pasuje znów wziąć się za remont cepki kupiłem ekran, niestety musiałem odesłać, folia odłaziła jak...,no po prostu odłaziła ;) .
Krótkie pytanie, ponieważ szukam, pytam, ale pewności nie będę miał dopóki nie przyjdzie i sam nie pomacam.
Jeśli ktoś ma namiar, kleił, ma jakiś link do sprawdzonego ocieplacza przyczepy, bardzo proszę o info.

Ja mogę jedynie wkleić to co na pewno się nie nadaje:
http://allegro.pl/ekran-zagrzejnikowy-mata-aluminiowa-pianka-alu-5mm-i6421622656.html

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Ekran zagrzejnikowy,tylko jaki?

Postautor: stachu_gda » wtorek, 23 sty 2018, 18:25

Hej, ja już raz źle doradziłem (sprzedawca zmienił ofertę, zakupiony dla siebie zapas trzymam na przyszłośc ;) ) więc dam tylko radę jak kupujesz wysyłkowo:
- pisz wprost o co chodzi w pytaniu do sprzedawcy, że do takiej a takiej zabudowy i czy się nie daj boże nie odkleja (nikt Cię oszukiwał nie będzie bo to nie w jego interesie)
- szukaj pianki laminowanej do folii po całej powierzchni - jak widzisz wzór odbitych kwadracików jak na foto to nie będzie laminowana powierzchniowo
- proś o próbki wysyłkowo (jak ja szukałem to mi to zaproponowano wprost ze strony sprzedawcy)

Samoogon

Re: Ekran zagrzejnikowy,tylko jaki?

Postautor: Samoogon » wtorek, 23 sty 2018, 18:52

Piszę meile, ale odpowiedzi nie widać :)
Jutro spróbuję podzwonić, może będzie łatwiej.
Tymczasem czekamy, może ktoś? coś?
:)

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Ekran zagrzejnikowy,tylko jaki?

Postautor: Fiacior75 » wtorek, 23 sty 2018, 19:16

Hej jak ekran to tylko taki z folią alu ona jest charakterystyczna ma wytłoczenia w plaster miodu zobacz sobie w moim wątku wieloryba, ja dopiero co skończyłem ocieplanie. Kupisz ja napewno w Obi lub L.M.
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Ekran zagrzejnikowy,tylko jaki?

Postautor: Murano » wtorek, 23 sty 2018, 19:18

Samoogon pisze:Jako, że pasuje znów wziąć się za remont cepki kupiłem ekran, niestety musiałem odesłać, folia odłaziła jak...,no po prostu odłaziła ;) .
Krótkie pytanie, ponieważ szukam, pytam, ale pewności nie będę miał dopóki nie przyjdzie i sam nie pomacam.
Jeśli ktoś ma namiar, kleił, ma jakiś link do sprawdzonego ocieplacza przyczepy, bardzo proszę o info.

Ja mogę jedynie wkleić to co na pewno się nie nadaje:
http://allegro.pl/ekran-zagrzejnikowy-mata-aluminiowa-pianka-alu-5mm-i6421622656.html

Tylko w OBI.
Matowa, satynowa folia w wzór plastra miodu. Sprawdzone!

Samoogon

Re: Ekran zagrzejnikowy,tylko jaki?

Postautor: Samoogon » wtorek, 23 sty 2018, 19:21

Muszę w takim razie zajrzeć do merlę berlę bo w Obi u nas cienizna, jakiś paseczek 2x0.5m za kupę forsy mi zaoferowali.
Edit:
Kurczę, jak tak piszecie, to może to jednak castorama była...
Do Obi też zajrzę, a co :)
Ja tu na wiosnę czekam bo temperatura, bo tego, bo ten, a tu koledzy jadą z wyklejaniem aż furczy :oops:

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Ekran zagrzejnikowy,tylko jaki?

Postautor: Murano » wtorek, 23 sty 2018, 19:55

Dokładnie taki ma być
Załączniki
Zrzutekranu_2018-01-23-19-54-07-777.jpeg

Awatar użytkownika
krzysztof_cw
Moderator
Moderator
Posty: 1054
Rejestracja: środa, 12 paź 2016, 18:19
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Re: Ekran zagrzejnikowy,tylko jaki?

Postautor: krzysztof_cw » wtorek, 23 sty 2018, 20:18

Ja kleilem ekranem z Liroja Merlina. Bardzo solidny ekran z folią na cienkim styropianie.

W ręce wpadła mi też jedna rolka folii na piance, ale to była masakra. Folia praktycznie sama odpadala.
Chrysler Grand Voyager 3.3 + Niewiadów N126e + Adria Adiva 502 UK :D

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Ekran zagrzejnikowy,tylko jaki?

Postautor: Murano » wtorek, 23 sty 2018, 21:12

Słuchajcie, z tymi ekranami to jest tak, że producenci stosują kombinację 4 materiałów: folia aluminiowa, folia pcv z natryskiem alu, styropian i pianka pcv.
Najgorsze jest połączenie folii pcv z pianką pcv.
Najprawdopodobniej warstwa natryskowa aluminium się oddziela o czym parę osób się przekonało.
Najlepszym połączeniem jest styropian i prawdziwą folia aluminiowa. Te ekrany są droższe z racji na materiał ale tylko one są w stanie utrzymać cała tapicerkę i nie rozpaść się już w wózku sklepowym.
Pamiętajcie - OBI i satynowa folia z wzorem plastra miodu i styropianem.

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ekran zagrzejnikowy,tylko jaki?

Postautor: oko » sobota, 20 kwie 2019, 07:41

Wiem, że temat stary jak świat, a ja właśnie skończyłem wyklejać przyczepę ekranem, ale nurtuje mnie jedno pytanie. Szczególnie chciałbym je zadać tym, którzy mają za sobą więcej niż jeden remont przyczepy i za każdym razem wyklejali ścisny ekranem.
Czy zauważyliście jakieś różnice w ekranach pochodzących z dwóch różnych partii produkcyjnych? Wiem, że nikt nie patrzy na takie dane na opakowaniu, ale chodzi o odstęp czasowy remontów. O co mi chodzi? Otóż do wyklejenia mojej budy miałem ponad jedną rolkę ekranu, którą odkupiłem od tantalosa, około roku temu, oraz jedną rolkę, którą zakupiłem tydzień temu w OBI. Nowy ekran ma według mnie gorszą jakość. Folia łatwo odchodzi od styropianu, mam wrażenie że styropian jest tak jakby twardszy bo łatwo się łamie po zgięciu ekranu. Na starym nic takiego nie miało miejsca. W dodatku nowy ekran nie jest taki błyszczący jak ten stary. Może trafiłem na jakąś kijową rolkę?
20190418_181038.jpg
Odchodząca folia

20190419_183513.jpg
Różnica połysku
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Ekran zagrzejnikowy,tylko jaki?

Postautor: Fiacior75 » sobota, 20 kwie 2019, 11:58

Damian wypij czteropak i już nie będziesz widział roznicy :mrgreen: składaj ta budę bo majówka za pasem. :mrgreen:
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ekran zagrzejnikowy,tylko jaki?

Postautor: oko » sobota, 20 kwie 2019, 12:04

Fiacior75 pisze:Damian wypij czteropak i już nie będziesz widział roznicy :mrgreen: składaj ta budę bo majówka za pasem. :mrgreen:

Różnicę to ja mam gdzieś. Tylko co ja sie nawk..łem jak i sie zaczął rozwarstwiać. :mrgreen:
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Ekran zagrzejnikowy,tylko jaki?

Postautor: Murano » sobota, 20 kwie 2019, 12:05

Podróbkę ci sprzedali i tyle ;-)
A na poważnie, miałem w rękach taki egzemplarz i zauważyłem, że alu odchodzi gdy było zbyt grubo kleju lub klej na powierzchni i jakieś poprawki. Wtedy rwie się aż miło. Rada? Niezbyt grubo kleju pod spód, czyste ręce, unikać poprawek - wszystko. Po wyschnięciu nie widać różnicy i trzyma identycznie jak ten "dobry".
Nie wiem od czego to zależy... Ale to jest tak jak z naszymi budami. Wiele widziałem i chyba juz byłbym w stanie po zerknięciu w kilka miejsc powiedzieć w jakim dniu tygodnia i na jakiej zmianie była robiona.
Te z nocki niedziela/poniedziałek są najgorsze ;-)


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości