I zostałem bezdomnym.

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: I zostałem bezdomnym.

Postautor: kooba » sobota, 11 sie 2018, 12:53

Mr.Makarena pisze:Nieprawda. Jeżeli koszt naprawy jest nieopłacalny, jest szkoda całkowita, wypłacają Ci kasę.

To się chyba tyczy AC. W przypadku OC chyba mają obowiązek naprawić.

Awatar użytkownika
Mr.Makarena
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2012, 12:53

Re: I zostałem bezdomnym.

Postautor: Mr.Makarena » sobota, 11 sie 2018, 13:28

kooba pisze:
Mr.Makarena pisze:Nieprawda. Jeżeli koszt naprawy jest nieopłacalny, jest szkoda całkowita, wypłacają Ci kasę.

To się chyba tyczy AC. W przypadku OC chyba mają obowiązek naprawić.

Przy OC też. Szkoda całkowita z OC sprawcy może być stwierdzona wtedy gdy koszt naprawy pojazdu przekracza 100% wartości auta w dniu szkody, a więc gdy naprawa jest ekonomicznie nieuzasadniona.
Pozdrawiam :

Mr.Makarena

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: I zostałem bezdomnym.

Postautor: kooba » sobota, 11 sie 2018, 14:51

Czyli pozostaje kwestia wykłócania się o wartość przyczepy. Pewnie trzeba by pisać milion odwołań od wyceny, a najlepiej wziąć własnego rzeczoznawcę.

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: I zostałem bezdomnym.

Postautor: Romlas » niedziela, 12 sie 2018, 00:12

Szkodę całkowita z OC robią już jak wartość naprawy przekracza 60%.
Niestety posiadając straty zadbany doinwestowany samochód szkoda całkowita i odszkodowanie z tego tytułu nie pokrywa kosztów nabycia innego podobnego i doprowadzenia go do ładu.. wiem z autopsji. Trzeba się odwoływać, najlepiej chyba przez łapaczy szkód. Mi z 5 tys. wywalczyli 9 i za taki 1200 czyli byłem 2800 do przodu. Wystarczyło na rok młodszy samochód i doprowadzenie do ładu.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

arek70
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 192
Rejestracja: sobota, 12 maja 2012, 21:07
Lokalizacja: Radom

Re: I zostałem bezdomnym.

Postautor: arek70 » niedziela, 12 sie 2018, 09:42

Naprawa tej przyczepki to koszt minimum trzech przyczep więc nie warto. Inaczej też załatwia się pewne sprawy blisko domu a inaczej 400km od miejsca zamieszkania. Dlatego została w Kościerzynie. A po drugie to był początek urlopu który mimo wszystko był bardzo udany.
Pozdrawiam . Seat altea, Niewiadów N126n

Awatar użytkownika
Mr.Makarena
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2012, 12:53

Re: I zostałem bezdomnym.

Postautor: Mr.Makarena » poniedziałek, 13 sie 2018, 11:38

arek70 pisze:Naprawa tej przyczepki to koszt minimum trzech przyczep więc nie warto.I.

Też mi się tak wydaje... Ewentualnie można kupić za grosze jakąś bez numerów, ze zdrową budą, ramą ale za to z paskudnym wnętrzem i zrobić jakąś przekładkę...
Pozdrawiam :

Mr.Makarena


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości