Wycieraczki samochodowe

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
dzin1975

Wycieraczki samochodowe

Postautor: dzin1975 » środa, 3 paź 2018, 15:37

Drogie Bravo!
Kiedyś,kiedyś skusiłem się na jakieś markowe,typu bosz czy jakoś tak.Wywaliłem duuużo kasy,porobiły ze 3 miechy i padły.Od kilku lat używałem najtańszych,firmy z Rzeszowa Gum-cośtam.Wytrzymywały ok 3-4 m-cy i padały.Ale kosztowały grosze,coś ok 20zł/kpl.Niestety,firma się zwinęła.Kumpel od którego kupowałem,diluje teraz czymś,co wytrzymało mi 3tyg.A kosztuje 30zł za kpl.Chcę z powrotem spróbować czegoś dobrego,i jeżeli musi to drogiego ;)
Co montujecie do swoich 4 kółek?

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: oko » środa, 3 paź 2018, 16:18

Ja od dwóch aut zakładam OXIMO. Tanie a dobre. Tyle, że ja mam zboczenie i wycieraczki wymieniam 2 razy w roku, niezależnie od zużycia. Kumplowi OXIMO wytrzymało 1.5 roku na szybie.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5489
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: kooba » środa, 3 paź 2018, 16:19

Ja kiedyś bawiłem się w valeo, ale od jakiegoś czasu kupuje co popadnie za max 30 zł i wymieniam co jakieś 3 miechy.

Awatar użytkownika
z1c00
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1258
Rejestracja: środa, 6 kwie 2016, 21:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: z1c00 » środa, 3 paź 2018, 16:29

Ja u siebie mam Bosh aerotwin za 2 szt płace 80zl, mam je ponad rok i nadal dobrze zbierają ;) Tylko nie kupuj na allegro bo tam są podróbki, najlepiej ori kupić
Tabbert Sportiv 395/ Opel Insignia Sport Tourer

2020- 7 nocy 700km
2019-46nocy 1577km
2018-39 nocek 3963 km

Awatar użytkownika
steve
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 107
Rejestracja: piątek, 17 lip 2009, 05:46
Lokalizacja: Myszków

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: steve » środa, 3 paź 2018, 17:33

Od kilku lat kupuję Heyner All Seasons . Za ok 70 złotych mam wymienione w dwóch fokach. W pudełku jest zapasowe piórko.Wymieniam na wiosnę i przed zimą. Dodatkowo przednia szyba i boczne dostają powłokę zwaną "Niewidzialna wycieraczka "
Ford focus mk2 + n126e

Awatar użytkownika
krzysztof_cw
Moderator
Moderator
Posty: 1054
Rejestracja: środa, 12 paź 2016, 18:19
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Re: RE: Wycieraczki samochodowe

Postautor: krzysztof_cw » środa, 3 paź 2018, 17:35

dzin1975 pisze:Drogie Bravo!


[emoji3] Przywołałeś wspomnienia
Chrysler Grand Voyager 3.3 + Niewiadów N126e + Adria Adiva 502 UK :D

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: RAFALSKI » środa, 3 paź 2018, 18:02

Kupuję i polecam wycieraczki firmy Alca: http://alca.com.pl/
Tanie i dobre, na komplecie przejeżdżam, jakieś 20-25 tys. km. Tylko, że dokładnie myję wycieraczki tak mniej więcej co miesiąc. Zdejmuję je z auta i myję pod kranem gąbką z płynem do naczyń. Czasem też odtłuszczam pióra nasączoną szmatką ale to już bez zdejmowania. Zadziwiające jak takie zabiegi przedłużają żywotność :)

Jeszcze Mot-Gum czy jakoś tak, też mi się dobrze spisywały.

Awatar użytkownika
steve
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 107
Rejestracja: piątek, 17 lip 2009, 05:46
Lokalizacja: Myszków

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: steve » środa, 3 paź 2018, 19:19

Piszemy o tym samym przyjacielu. ;))
Heyner jest z grupy ALCA. Tylko te co pisałem mają zapasowe piórko na wymianę.
Ford focus mk2 + n126e

Awatar użytkownika
__ArroW__
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1490
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2016, 19:48
Lokalizacja: Stary Toruń CTR

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: __ArroW__ » środa, 3 paź 2018, 21:05

Jeśli chodzi o tanie i sprawdzone pióra to ALCA i OXIMO faktycznie w sporej ilości sklepów mają powodzenie, jeśli chodzi o pióra brandowe to mogą wytrzymać, a nie muszą zależy od hurtowni i wyrobu.
Jeśli chodzi o markowe ja używam aktualnie Boscha, ponieważ nie było innego kpl u mnie do Volvo, poza nimi używam Hella lub Valeo (Valeo posiadają również ofertę tańszych First dobra guma, w miarę jakość i cena)
N126E + Volvo V50 2.0 136PS 2007r.
Remont zapiekanki - MaNdArYnA
2019 - 1311 km - 8 nocy
2017 - 530 km - 4 noce w Taborach - 2 noce w Pałacach :lol:

sookinsyn

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: sookinsyn » środa, 3 paź 2018, 21:31

Bosch. Mają już 3 lata i dalej bardzo dobrze zbierają.

Awatar użytkownika
Aganetka
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 209
Rejestracja: wtorek, 14 lip 2015, 00:27
Lokalizacja: Magnum Sal

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: Aganetka » środa, 3 paź 2018, 21:51

Żywotność rzecz względna. Ja w Suzi piora wymnienilem dopiero po ok 8 latach a akumulator od nowosci ciagle ten sam, minęo 10 wiosen i dalej jezdzi :)
W puncie za to częsciej wymienialem jedno i drugie. Wycieraczki polskiej firmy MOTGUM. Nie pamietam ile wytrzymywaly za to kosztowaly 10 zeta za sztuke, dobrze scieraly nie piszczaly i nie skakaly po szybie. Zdarzalo sie ze jak akurat nie mieli w najblizszym sklepie calego piora, to raz czy dwa kupilem same gumki po 3 zł. Nie wiem jakie dzis sa ceny tej firmy, ostatni raz kupowalem ok 2,5 roku temu.
Koncepcja deszczu zależna jest od człowieka.
Pesymistów olewa, na optymistów leci.
2017: 25 nocy / 2494 km, [size=50]2018: 19 nocy /? km, 2019: 30 nocy / 2540 km,2020: 11 nocy/0km

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: tomcat » środa, 3 paź 2018, 22:27

z1c00 pisze:Ja u siebie mam Bosh aerotwin za 2 szt płace 80zl, mam je ponad rok i nadal dobrze zbierają ;)

sookinsyn pisze:Bosch. Mają już 3 lata i dalej bardzo dobrze zbierają.

I u mnie jest Bosch.Mam już je chyba trzeci rok i jest git.Jednak ja nie robię wielkich przebiegów ( średnia krajowa ) więc nie jest to wynik miarodajny.
Aganetka pisze:Żywotność rzecz względna...

Dokładnie... ;)
I uzależniona od wielu czynników...

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: misha22 » środa, 3 paź 2018, 23:01

steve pisze:Piszemy o tym samym przyjacielu. ;))
Heyner jest z grupy ALCA. Tylko te co pisałem mają zapasowe piórko na wymianę.


Z tym zapasem jest fajnie.
Kiedys na CPN, potem Orlę było nieźle bo były same gumki.
Teraz sa do kupienia w Sellgglgros i kosztuja jakies grosze /sa ZTCP 65mm do skracania. A pasuja do bananów i do klasyków.
Do zamiany w domu potrzebne są Scrudriver płaski i kombinerki i nożyczki.
Grafitowe:)
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: reflexes » czwartek, 4 paź 2018, 07:15

misha22 pisze:Kiedys na CPN, potem Orlę było nieźle bo były same gumki.

I nadal są. Kupowałem nie dalej jak we wtorek w Mrówce za jakieś 7 zł ale widziałem też w Bricomarche za 5. Generalnie od zawsze je kupuję i wymieniam. No chyba, że pióro jest sfatygowane to wymieniam całe. Co do firm to nie jestem w stanie nic powiedzieć, bo łapię co mi wpadnie w ręce i w sumie nigdy nie narzekałem na jakość. Wytrzymują dość długo, bo nie jestem w stanie sobie przypomnieć kiedy wymieniałem ostatnio. Z 2 lata temu?!

dzin1975

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: dzin1975 » czwartek, 4 paź 2018, 08:27

Dzięki Panowie za opinie.Przedyskutowałem temat jeszcze z kumplem,który diluje,i chyba wiem gdzie jest problem.Masakryczna ilość piachu na drogach w mojej okolicy,plus trochę wody załatwi wszystko.Mam kopalnie obok siebie,do tego kilkadziesiąt tirów dziennie.Nie ma opcji,żeby podczas jazdy,czy to rano,czy to popołudniu,za jakimś się nie wlec.Tydzień takiej jazdy,i pióra do wymiany.Zostaje na razie przy tych najtańszych,może kiedyś skończą budowę obwodnicy i trochę się uspokoi :)


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości