Wyśniony projekt

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 728
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Wyśniony projekt

Postautor: BoskiWalenty » wtorek, 14 maja 2019, 14:29

Moja żona miała sen...

Śniła, że jechała zestawem duży fiat i wieloryb. Ale było jedno ale... Fiat i wieloryb był pomalowany bardzo patriotycznie. Kredens był czerwony z białym dachem. Na masce namalowany był bialy orzeł. Kontury jego były posrebrzane i sprawiał wrażenie jakby cały był srebrny. Wieloryb również był biało- czerwony. Na prawej ścianie namalowany był wielki orzeł a z tyłu nad tylnym oknem wielki napis POLSKA.

Wieloryba mam. Jeszcze przed malowaniem. :D Tylko brakuje fiata. W sumie to polonezy są tańsze...
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

Samoogon

Re: Wyśniony projekt

Postautor: Samoogon » wtorek, 14 maja 2019, 16:44

No to czekamy na dalsze kroki do realizacji tego proroczego snu :)

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wyśniony projekt

Postautor: Murano » wtorek, 14 maja 2019, 18:08

Powiem Ci, że poldożer mi się marzy... Nawet ładne Caro :-)

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 728
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Wyśniony projekt

Postautor: BoskiWalenty » wtorek, 14 maja 2019, 18:27

Polonezy ładne można wyrwać za stosunkowo niewielkie pieniądze. Kto wie...może jak Wieloryb odzyska sprawność to do kompletu poloneza...
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

Awatar użytkownika
TomekN126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 3843
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 18:54
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Wyśniony projekt

Postautor: TomekN126N » wtorek, 14 maja 2019, 22:52

Poldki fajne są, ale... wolę kredensa. Za młodego śmy z kumplem ujeżdżali, to i sentyment został.
Nocki/km
2023: 11/460
2022: 12/440
2021: 3/425
2020: 5/1040
2019: 3/420
2018: 30/4184
2017: 24/2850
2016: 12/2540
2015: 23/2530
2014: 15/950
2013: 16/2310
2012: 23/1665

N126N
Corolla kombi - służbówka
Octavia kombi 1.6 TDI
jawa175(59)
komar3(81)
komar sztywniak
Suzuki GSX750E(83)
Honda Hornet 900 (05)

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5489
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Wyśniony projekt

Postautor: kooba » środa, 15 maja 2019, 07:05

Najfajniejszy jest kredens ze skrzynią od poldolota. Kiedyś już prawie takiego miałem, ale diabli Seicento nadali.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wyśniony projekt

Postautor: Murano » środa, 15 maja 2019, 07:56

kooba pisze:Najfajniejszy jest kredens ze skrzynią od poldolota. Kiedyś już prawie takiego miałem, ale diabli Seicento nadali.

No mój tak ma....
Tak kupiłem chociaż oryginalnie dostał w FSO "4" (dostałem w bagażniku przy zakupie). Jeździłem na "5" długo aż się tak rozciekła, że wyciągnąłem do uszczelnienia. Okazało się, że jakiś debil tak dociągnął korek z oleju, że rozerwało obudowę wokoło. No nic, mówię... Mam "4". Załóż "4" mówili, jest szybsza mówili, lepiej idzie mówili!!!.
G....o prawda wam powiem. A o to, że przy 80km/h ma 4 tys obrotów nie wspomnę.... Nie wiem, może most nie gra z tą skrzynia, może to jakaś kombinowana od Trucka ale nie jedzie.....
Teraz już czeka kolejna "piąteczka" na wrzucenie i będzie lala... Generalnie to chyba już z 3 razy wyciągałem skrzynie z mojego Fiata.
Przy pomocy drugiej osoby operacje "wyjmij-wwłóż" trwa 45 minut przy pomocy 3 kluczy płaskich ;-).

dzin1975

Re: Wyśniony projekt

Postautor: dzin1975 » środa, 15 maja 2019, 08:15

Najfajniejszy jest kant z 1.4 rovera. Jedzie jak zły. Mój kiedyś chyba taki będzie :roll:

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 728
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Wyśniony projekt

Postautor: BoskiWalenty » środa, 15 maja 2019, 08:49

Przed majówką we Wałbrzychu miałem okazję startować spod świateł obok ładnego czerwonego poloneza. Dowiedziałem się że to 2.0 jak przeczytałem na tylnej klapie. Leciałem Zafirą za nim do Świdnicy. Poldolot szedł jak burza. Ciężko było Zafira na pusto za nim nadążyć.
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4375
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Wyśniony projekt

Postautor: CornBlumenBlau » środa, 15 maja 2019, 13:32

BoskiWalenty pisze:Moja żona miała sen...

Śniła, że jechała zestawem duży fiat i wieloryb. Ale było jedno ale... Fiat i wieloryb był pomalowany bardzo patriotycznie. Kredens był czerwony z białym dachem. Na masce namalowany był bialy orzeł. Kontury jego były posrebrzane i sprawiał wrażenie jakby cały był srebrny. Wieloryb również był biało- czerwony. Na prawej ścianie namalowany był wielki orzeł a z tyłu nad tylnym oknem wielki napis POLSKA.

Wieloryba mam. Jeszcze przed malowaniem. :D Tylko brakuje fiata. W sumie to polonezy są tańsze...


He, he, po majówce z FKN-em tak jej się stało? Nie ona pierwsza i pewnie nie ostatnia z tymi dolegliwościami.
Trochę Cię zmartwię Bartku, FKN wciąga i bardzo ciężko się to leczy :lol:
Nacia do tej pory nie wierzy, że nie jedzie na "męski zlot" w Warce :)
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 728
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Wyśniony projekt

Postautor: BoskiWalenty » środa, 15 maja 2019, 13:51

Tak. Teraz po majówce. Chociaż o fiacie lub polonezie to myślę od dawna. Twierdziła, że "złomem nie będzie jeździła". Myślę, że jej przechodzi i pogodziła się z faktem, że laminat rządzi. A jak powiedziałem, że mam zapiekankę do remontu na oku... Jej komentarz nie nadaje się do upublicznienia.
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

Re: Wyśniony projekt

Postautor: sterciu » wtorek, 21 maja 2019, 09:27

Murano pisze:
kooba pisze:Najfajniejszy jest kredens ze skrzynią od poldolota. Kiedyś już prawie takiego miałem, ale diabli Seicento nadali.

No mój tak ma....
Tak kupiłem chociaż oryginalnie dostał w FSO "4" (dostałem w bagażniku przy zakupie). Jeździłem na "5" długo aż się tak rozciekła, że wyciągnąłem do uszczelnienia. Okazało się, że jakiś debil tak dociągnął korek z oleju, że rozerwało obudowę wokoło. No nic, mówię... Mam "4". Załóż "4" mówili, jest szybsza mówili, lepiej idzie mówili!!!.
G....o prawda wam powiem. A o to, że przy 80km/h ma 4 tys obrotów nie wspomnę.... Nie wiem, może most nie gra z tą skrzynia, może to jakaś kombinowana od Trucka ale nie jedzie.....
Teraz już czeka kolejna "piąteczka" na wrzucenie i będzie lala... Generalnie to chyba już z 3 razy wyciągałem skrzynie z mojego Fiata.
Przy pomocy drugiej osoby operacje "wyjmij-włóż" trwa 45 minut przy pomocy 3 kluczy płaskich ;-).

Bo to tak jest z tą skrzynią, kiedyś miałem kanta z 78 roku, od nowości ojciec go miał później jak zrobiłem prawko to go dostałem. Nakręcone miał około 500 tys km, na taksówce w latach 80-tych mój ojciec nakręcił nim 350 tys km, 4 remonty silnika w tym ostatni z tulejowaniem cylindrów ale most i skrzynia biegów oryginał, skrzynia jeszcze z prostym drążkiem oczywiście 4 biegowa. Oryginalna skrzynia może by jeździła i dalej tylko urwała mi się kulka w wybieraku od zmiany biegów, wymontowałem skrzynię, najpierw to pospawałem ale tydzień później znów się urwało więc wymieniłem wybierak, pojeździłem możne z miesiąc i nowy się tez rozleciał. W końcu zdecydowałem, że wstawiam skrzynię 5 biegową od Poloneza, oczywiście bez komplikacji się nie obeszło bo trzeba było wyciąć dziurę w tunelu na skośny drążek, ale po zmianie skrzyni to było nie to auto. Samochód się zrobił jakiś taki żwawszy, cichszy bo w końcu zamiast pałować go na 4 biegu to się wrzucało piątkę... Całkiem inna jazda była, dużo przyjemniejsza jak tym samym autem z 4 biegową skrzynką... A wyciąganie skrzyni przez te urywające się kulki w wybieraku to faktycznie trwała później niecałe pół godziny. Długo nie pojeździłem na tej skrzyni 5 biegowej, może z rok ale była to całkiem inna jazda tym autem.... Później przyszła pora na zmianę i Fiata zastąpił Caro Plus, ale jakoś fiaciorem był całkiem inny klimat jazdy... W tamtych czasach chciało się mieć coś nowszego więc w sumie cały samochód z czasem przerobiłem na wersje z okrągłymi zegarami, tylko tylna klapa została w wersji otwierania z kluczyka, cała reszta z zewnątrz, wnętrze pochodziły z ostatnich roczników... i ten kolor... brąz złocisty... nazywany przez wielu "sraczką" :D ech.... to były czasy :).
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości