Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Pochwały i kalumnie, a także Nasze propozycje zmian strony i forum

Czy nowozarejestrowani użytkownicy mogą ogłaszać posty w dziele handelek?

Czas głosowania minął piątek, 14 cze 2013, 11:40

Tak
39
93%
Nie
3
7%
 
Liczba głosów: 42

Awatar użytkownika
KONZIO
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 406
Rejestracja: wtorek, 19 sty 2010, 08:39
Lokalizacja: jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie, Świat w którym baśń ta dzieje się...

Re: Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Postautor: KONZIO » czwartek, 16 maja 2013, 21:44

Nie no!!!! Prosze Cie!!! A, ktory portal aukcyjny, czy ogloszeniowy, bierze odpowiedzialnosc za legalnosc pochodzenia przedmiotu oferowanego do sprzedazy przez uzytkownika??? Pokaz mi prosze, go, to palcem, bo ja takowego, ktory w regulaminie nie zastrzegal by, ze nie bierze
odpowiedzialnosci za... to nie znam. Jak by tak bylo, to tworcy all.g.o do odpekania w celi, mieli by pewnie po milion lat z kawalkiem.
Ostatnio zmieniony czwartek, 16 maja 2013, 21:55 przez KONZIO, łącznie zmieniany 2 razy.
ad

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Postautor: BIGL » czwartek, 16 maja 2013, 21:51

Aby nie być posądzonym o stronniczość to powiem że lubię Was obu jednakowo :D
Paczek nie pisz sloganów i pierdół o głupcach itp. Jak znasz jakieś ważne powody (te ostatnie zdanie o odpowiedzialności daje do myślenia) i jesteś bardzo rozeznany w tych kwestiach to napisz co i jak. Daj argumenty - bo do tej pory to jedynym jest +/- 20 postów. Może faktycznie warto zgłębić temat :?:
Obrazek

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Postautor: BIGL » czwartek, 16 maja 2013, 22:00

KONZIO pisze:Nie no!!!! Prosze Cie!!! A, ktory portal aukcyjny, czy ogloszeniowy, bierze odpowiedzialnosc za legalnosc pochodzenia przedmiotu oferowanego do sprzedazy przez urzytkownika??? Pokaz mi prosze, go, to palcem, bo ja takowego, ktory w regulaminie nie zastrzegal by, ze nie bierze
odpowiedzialnosci za... to nie znam. Jak by tak bylo, to tworcy all.g.o do odpekania w celi, mieli by pewnie po milion lat z kawalkiem.

Ten popularny portal aukcyjny już dawno zszedł na psy i za nic nie bierze odpowiedzialności - znam to z własnego doświadczenia. Poczekajmy na argumenty - może coś jest na rzeczy skoro na większości klubów czy fanklubów dział handelek nie jest taki dostępny jak u nas. Konzio pamiętaj że nie jesteśmy portalem aukcyjnym i nasz regulamin w tych kwestiach jest raczej ubogi...
Obrazek

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Postautor: stico80 » czwartek, 16 maja 2013, 22:01

Poloneza czas zacząć !! Ja mam na tak i na nie. I teraz nie mam pojęcia jak zagłosować. Jak dla mnie w dziale handelek mogą brać udział wszyscy czerwoni, czarni, zieloni, niebiescy, pomarańczowi i niewidzialni :D . Bo dzięki takim jedno postowcom trafiają się prawdziwe okazje np. Wodnika, Heńka itp. Mi osobiście potrzeba lodówki 220/12 bez gazu w dobrej cenie. I to by było na TAK. Na NIE jestem z traktowaniem tego działu jak typowej tablicy tj. Sprzedam to i to i jeszcze to. A nie koniecznie związanego z naszym klubem i akcesoriami do przyczep. Lepiej by to wyglądało napisane "Sprzedam parę rzeczy dla zainteresowanych wklejam linki"
I jak zawsze ankieta ma być anonimowa, jesteśmy dorośli więc nie bójmy się swoich racji tylko piszmy co naprawdę myślimy.
"dzyń, dzyń, dzyń"

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2974
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Postautor: robert » czwartek, 16 maja 2013, 22:16

Paczek pisze:Dzięki Radku , że powiedziałeś ( napisałeś) to głośno .
Chwilo ( nie wykluczam że na zawsze ) zawiesiłem znajomość z tym użytkownikiem .

Co do ankiety , też uważam że to farsa . Tym bardziej nie ma sensu anonimowość , koro zostałem obdarty z niej .
No cóż - widać admini innych klubów to głupcy , my tu jesteśmy najmądrzejsi . Władza zadziała tak jak chce lud .
Tylko kto będzie się tłumaczył przed prokuratorem jak za pośrednictwem Fanklubu NIewiadówek zostanie sprzedany tu jakiś np. kradziony pojazd ..... ?


Odpowiem krótko - animozje między użytkownikami należy wyjaśniać poza forum!
Najlepiej na weekendowym wypadzie z budkami (i zimnym piwkiem).
Bez angażowania w wojenkę wszystkich pozostałych forumowiczów.

Skoro, w Twojej ocenie ankieta jest farsą to zaproponuj inne, może lepsze, rozwiązanie?
Jestem otwarty wszelkie propozycje.

Wpisu odnośnie głupców i mędrców nie łapię... Nie wiem co miałeś na myśli.

W kwestii odpowiedzialności prawnej - za umieszczone ogłoszenie odpowiada autor ogłoszenia, czyli w najgorszym przypadku sprzedawca nielegalnego przedmiotu. Forum nie ma osobowości prawnej i nie ponosi żadnej odp. z tytułu treści publikowanych przez zarejestrowanych użytkowników - czynią to użytkownicy na własną odpowiedzialność.
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Tomek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 27 cze 2009, 15:13

Re: Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Postautor: Tomek » czwartek, 16 maja 2013, 22:37

mnie najbardziej przeszkadza BRAK ceny lub np sprzedam przyczepę reszta na PW.
Albo od razu cena lub link do aukcji albo nie ma aktywacji.
Nawet na tablicy jest sprawdzanie ogłoszenia przed publikacją.

i wydaje mi sie ze chyba nie musimy sie pytać innych adminów na innych forach co mamy robić.


a ankieta to ankieta, na razie nie widziałem głosów na nie wiec skąd te słowa sprzeciwu
Niewiadówka jest jak Sex, można się uzależnić !!!!


N-250c

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Postautor: kotek » czwartek, 16 maja 2013, 23:46

Powiem szczerze, dział jest jaki jest i ogłaszają się jedno-postowcy czy stare wygi mnie to nie przeszkadza, a jestem w FN prawie od początku istnienia. Jeżeli czegoś szukam co mi jest potrzebne, to czytam ogłoszenia a jeżeli nie to po prostu nie zaglądam. Niesnaski między kolegami uważam za całkiem niezły humor nadający się do działu " na poprawę humoru " :lol: To tak jak Pawlak z Kargulem. Jak jeden na TAK to drugi musi być na NIE. Wracając do tematu, zostawmy tak jak było, jedynie możemy adminom dołożyć roboty, a mianowicie weryfikację użytkowników. W jaki sposób i ewentualnie według jakich kryteriów to możemy ustalić wspólnie. Nie idźmy na ilość lecz na jakość.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
Klekot
Posty: 46
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 19:02
Lokalizacja: Brzeszcze/Oświęcim

Re: Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Postautor: Klekot » czwartek, 16 maja 2013, 23:49

Wiec jak już wielu zauwazyło czasem ogłoszenia jednospostowców się przydają,bo lepiej jak wystawią coś tu niż na allegro,co do legalności to jaka mam pewność,że wszystkie wystawione przez Ciebie przedmioty mają legalne pochodzenie(żeby nie było to tylko przykład i o nic Cię nie oskarżam!) mam przyjechac i żądać pokazania legalności przedmiotu?Nie popadajmy w skrajności.Można jedynie zaznaczyć ,że posty w dziale sprzedam maja dotyczyć tylko i wyłącznie niewiadówek,ew.jeszcze ogólnie gadżetów karawaningowych,a np.szaf,kanap ,koszul,kosiarek i nocników sprzedawać tu nie wolno i tyle.A czy będę coś chciał kupić od osoby nowozarejestrowanej(czyli nie znanej,nie sprawdzonej) to już mój wybór i moja ew.strata.A co do zasmiecania forum to :ogłoszenie po miesiącu-do kosza,ktoś się nie loguje przez pół roku?do skasowania .proste.i po kłopocie.Jakos do tej pory widac,że nie było limitu na ilośc postów uprawniającą do wejscia do działu handelek i było ok.Wiec po co to zmieniać?Cieszmy się przyczepami,a nie głupotami i nie stważajmy sobie niepotrzebnych problemów,bo do niczego dobrego to nie prowadzi.Ps.Maciek nie jest założycielem forum T3 tylko adminem.I tam też sa nie raz dyskusje czy słuszne było wprowadzenie limitu 20 postów... ale to jz zupełnie inna historia. :P

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Postautor: BIGL » piątek, 17 maja 2013, 06:14

Z porównaniem ankiety do farsy to wyskoczyłem ja :D - jak widać miałem rację... Domyślałem się że zasady panujące w tym dziale popiera i akceptuje większość fanklubowiczów - tak było od lat i tylko czasami wynikały z tego jakieś małe animozje (średnio raz na 2 lata) .Po co w ogóle coś zmieniać skoro większości odpowiada, w jakim celu prowadzimy jałowe dyskusje i stwarzamy problem tu gdzie ich nie ma :?:
I to właśnie jedno króciutkie zdanie Paczka " To co uwielbiam - 1-szy post " i zaczepna, prowokacyjna odpowiedź Jedrka101 stała się problemem i powodem tworzenia ankiety jak i całych referatów.
Tak naprawdę problem tkwi pomiędzy 2 starymi kumplami którzy wzajemnie strzelają fochy i pomimo wieku nie potrafią wyjaśnić sobie wątpliwości. Niedługo trzeba będzie stworzyć oddzielny dział np. "Ring" i tam wszystko wyjaśniać.

Jak coś chłopaki to mogę być waszym mediatorem - znam Was osobiście i potrafię (jak trzeba :wink: ) być obiektywny.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tarapukuara
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2009, 18:57
Lokalizacja: Radom
Kontaktowanie:

Re: Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Postautor: Tarapukuara » piątek, 17 maja 2013, 06:27

BIGL pisze:Niedługo trzeba będzie stworzyć oddzielny dział np. "Ring" i tam wszystko wyjaśniać.

Dobre-popieram- "splułem monitor kawą" ze śmiechu;)

BIGL pisze: Jak coś chłopaki to mogę być waszym mediatorem - znam Was osobiście i potrafię (jak trzeba :wink: ) być obiektywny.

Fakt- duży jest- pogodzi bez problemu;);)
Bartek bartekatsp5brhkreukrorg 609-220-575 frotka a sport+126e
https://pomagam.pl/fundacjadlamartyny
http://www.ledats.pl żarówki led i panele słoneczne- załatwię spory rabat ;)
http://sp5brh.eu.org

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Postautor: Paczek » piątek, 17 maja 2013, 09:13

kotek pisze:...Nie idźmy na ilość lecz na jakość.


W 100 % się zgadzam


Klekot pisze:....I tam też sa nie raz dyskusje czy słuszne było wprowadzenie limitu 20 postów... ale to jz zupełnie inna historia. :P


i to o ile pamiętam - 20 sensownych postów - czyli "powitalnia" nie dodaje nam postów .

... i jednak musiałeś to zaakceptować i poszanować . Tam Ci to nie przeszkadza - a tu ?

Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Postautor: Wodnik Szuwarek » piątek, 17 maja 2013, 09:18

swoją opinię wyraziłem jeszcze przed zamknięciem tematu z n132, zagłosowałem zgodnie z nią.

Pączuś chociaż nie znamy się osobiście to lubię Cie bardzo, rzeczowy z Ciebie gość, piszesz sensownie, sprzedajesz fajne graty po jeszcze fajniejszych cenach no ale bez przesady. Co komu przeszkadzają takie ogłoszenia w giełdzie? - przecież nie ma ich tysięcy żeby forum kulało z nadmiaru spamu, osobiście uważam, że powinno być tak:
dwie opcje:

1 - możliwość pisania bez rejestracji TYLKO I WYŁĄCZNIE w dziale handel (kupię/sprzedam) przy czym post powinien ukazać się dopiero po zaakceptowaniu go przez moderatora. - problem spamu rozwiązany, oraz jednopostowych kont userów - w końcu obecnie są zmuszani do tego by założyć konto jeśli chcą coś sprzedać/kupić - bez tego nie wrzucą na forum posta w odpowiednim dziale także nie można mieć do nich o to pretensji - a może nie chcą (mają do tego prawo) uczestniczyć w naszej społeczności?

2 - mechanizm kasowania martwych kont. po jakimś czasie zastoju wysłanie przez automat maila z przypomnieniem (tak z 2 razy po jakimś upływie czasu) a później konto do kosza i po problemie.

Tworzenie kont tymczasowych itd jest bez sensu. po jakiego grzmota chcecie kogoś zmuszać do rejestracji? Po to tylko, żeby później to konto skasować? Jak ktoś będzie chciał zostać z nami to się zarejestruje jak nie to nie. Wolny kraj. Pamiętajcie jak tu ktoś wcześniej zauważył, że dział z handlem to nie tylko sprzedaż ale również i zakup także działa to w 2 strony.

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Postautor: Paczek » piątek, 17 maja 2013, 09:19

KONZIO pisze:.... To co zdanie niebieskich, czy tez nawet czarnych sie nie liczy, tak?! No to moze wypier..cie nas z forum i spokoj bedzie! Mam nadzieje, ze
za dlugiego elaboratu nie napisalem?!


Jeśli płacisz składki , przyjeżdżasz na zloty to znaczy interesuje cię życie klubu .

Wtedy jak najbardziej powinieneś mieć swoje zdanie i powinno ono mieć znaczenie., .....

Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Postautor: Wodnik Szuwarek » piątek, 17 maja 2013, 10:44

ps. ankieta powinna być w Ogłoszeniach nad każdym tematem - frekwencja w głosach będzie większa- ja znalazłem ten temat przypadkiem :wink:

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10874
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Nowozarejestrowani użytkownicy a handelek

Postautor: reflexes » piątek, 17 maja 2013, 12:05

Jeśli płacisz składki , przyjeżdżasz na zloty to znaczy interesuje cię życie klubu .

I tym sposobem znowu wraca temat tego, kto na forum jest ważny, a kto ważniejszy. Może od razu zróbcie dostęp do forum tylko dla tych kolorowych i dla tych co płacą i będzie po sprawie.
Przyznam szczerze, że wiedza już wyartykułowana na forum oraz ta drzemiąca jeszcze w zwojach jest ogromna ale takiej wrogiej postawy wobec nowych/niezrzeszonych/niebywających/itp. widuje się rzadko.


Wróć do „Wasze opinie na temat forum oraz strony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości