Strona 1 z 2

Cytowanie selektywne

: czwartek, 10 lis 2011, 19:30
autor: tomus261
Nie wiem czy to będzie dobra prośba, ale nie ma na forum możliwości cytowania selektywnego.
Według mnie byłoby to dobre rozwiązanie, można wtedy szybciej zacytować wybrany kawałek wypowiedzi forumowicza bez zbędnych kombinacji przy cytowaniu całego tekstu.

Re: Cytownie selektywne

: czwartek, 10 lis 2011, 22:52
autor: kotek
Może Bartosz coś poradzi.

Re: Cytownie selektywne

: sobota, 12 lis 2011, 15:29
autor: Bartekzg
słuszna uwaga tez mi tej opcji brakuje

Re: Cytownie selektywne

: sobota, 12 lis 2011, 15:51
autor: Bartosz93
Nie wiem czy u was tez tak jest ale mamy np godz 15.50 a według forum 16.50 czyli czas letni :D

Re: Cytownie selektywne

: sobota, 12 lis 2011, 22:08
autor: kotek
Zmień ustawienia w panelu użytkownika i będzie prawidłowo pokazywał czas.

Re: Cytownie selektywne

: piątek, 6 sty 2012, 17:25
autor: bartosz
tomus261 pisze:Nie wiem czy to będzie dobra prośba, ale nie ma na forum możliwości cytowania selektywnego.
Według mnie byłoby to dobre rozwiązanie, można wtedy szybciej zacytować wybrany kawałek wypowiedzi forumowicza bez zbędnych kombinacji przy cytowaniu całego tekstu.

wkrótce się pojawi

Re: Cytownie selektywne

: piątek, 3 lut 2017, 15:47
autor: tantalos
Ja mam właściwie prośbę do użytkowników forum odnośnie cytowania. Po co się cytuje wiadomo, jednak uważam że jest ono coraz częściej nadużywane. Ktoś chce się odnieść do części postu, czasem nawet kilku słów a cytuje całego posta nawet ze zdjęciami które akurat nic do uwagi nie wnoszą. Często też następni komentujący cytują po kilka razy to samo i robi się z tego tasiemiec. Czytanie takiego tematu jest irytujące i polega na szybkim przewijaniu do następnego posta i następnego... Da się przecież zacytować nawet jeden wyraz. Cytujmy ale litości, róbmy to z GŁOWĄ!

Re: Cytownie selektywne

: piątek, 3 lut 2017, 16:56
autor: naal
tantalos pisze:Ja mam właściwie prośbę do użytkowników forum odnośnie cytowania. Po co się cytuje wiadomo, jednak uważam że jest ono coraz częściej nadużywane. Ktoś chce się odnieść do części postu, czasem nawet kilku słów a cytuje całego posta nawet ze zdjęciami które akurat nic do uwagi nie wnoszą. Często też następni komentujący cytują po kilka razy to samo i robi się z tego tasiemiec. Czytanie takiego tematu jest irytujące i polega na szybkim przewijaniu do następnego posta i następnego... Da się przecież zacytować nawet jeden wyraz. Cytujmy ale litości, róbmy to z GŁOWĄ!


:D :D :D :D :D

Re: Cytownie selektywne

: piątek, 3 lut 2017, 18:10
autor: stachu_gda
tantalos pisze:Ja mam właściwie prośbę do użytkowników forum odnośnie cytowania.


Tak, słuchamn...

tantalos pisze:Po co się cytuje wiadomo,

No tak, dzięki temu wiadomo do czego się odnosimy.

tantalos pisze:jednak uważam że jest ono coraz częściej nadużywane.

Zgadza się, ludzie często nadużywają w życiu różnych rzeczy.

tantalos pisze:Ktoś chce się odnieść do części postu, czasem nawet kilku słów a cytuje całego posta nawet ze zdjęciami które akurat nic do uwagi nie wnoszą.

To fakt, nie wiadomo wtedy do jakiego fragmentu ktoś się odnosi.

tantalos pisze:Często też następni komentujący cytują po kilka razy to samo

Fakt, bez sensu x razy to samo czytać.

tantalos pisze: i robi się z tego tasiemiec.

Dokładnie, brazylijski serial!

tantalos pisze:Czytanie takiego tematu jest irytujące

Zgadza się, szlag może trafić.

tantalos pisze:i polega na szybkim przewijaniu do następnego posta i następnego...

Jest to szczególnie uciążliwe na urządzeniach mobilnych.

tantalos pisze:Da się przecież zacytować nawet jeden wyraz.

W rzeczy samej.

tantalos pisze:Cytujmy ale litości, róbmy to z GŁOWĄ!

Popierm w całej rozciągłości!

A teraz na serio, mam nadzieję że się tantalos nie obraził że sobie trochę jaja robię w swoim poście cytując każde jego słowo ;) - sam często jestem za leniwy na cytowanie selektywne, ale w pełni podpisuję się pod prośbą. Jeśli bowiem mamy wiele cytatów w jednej wiadomości w wątku (z poprzednich wiadomości), to wtedy chcąc odnieść się do konkretnego fragmentu jest trudno.

Zupełnie niedawno szukałem jakiegoś pluginu do Firefoxa albo Chroma, który by wspierał wygodne cytowanie w tym skrypcie forum, niestety bez skutku. Poszukam jeszcze czegoś i może się uda coś znaleźć...

Od siebie dodam jeszcze, że jeśli używamy cytowania, to przed wysłaniem posta fajnie jest zerknąć na podgląd posta - dając w tekście znaczniki cytowania często je źle domykamy, i wtedy cały post się rozjeżdża.

Re: Cytownie selektywne

: piątek, 3 lut 2017, 18:27
autor: reflexes
Stachu dla wielu osób użycie wielkiej litery na początku i kropki na końcu zdania jest zbyt dużym trudem, a Ty chcesz żeby jeszcze podgląd robili.

Re: Cytownie selektywne

: piątek, 3 lut 2017, 19:54
autor: CornBlumenBlau
Dokładnie jak napisał Reflexes. Podobają mi się cytaty Stacha, w którym odpowiada tantalosowi na każde jego zdanie.
Cytaty na forach są wskazane i potrzebne, bo jasno informują do czego sie odnosimy. Natomiast żal patrzeć na cytowanie całego postu na który się odpowiada bezpośrednio pod nim. A już cytowanie wszystkiego jak leci 10 postów do tylu to brak szacunku dla czytających. Regulamin jednak tego nie zabrania, to bardziej sprawa odpowiedniego zachowania się. Nie każdy też musi być asem for internetowych ;) Moderujemy ortografię i delikatnie stylistykę, nie ingerując w sens wypowiedzi. Życie...

Re: Cytownie selektywne

: piątek, 3 lut 2017, 20:34
autor: tantalos
stachu_gda pisze:... mam nadzieję że się tantalos nie obraził że sobie trochę jaja robię w swoim poście cytując każde jego słowo ;) ...

Nie, nie obraziłem się ;) ale wasze komentarze jasno pokazują że nasze zdanie w tym temacie jest takie samo i reszta użytkowników weźmie to sobie do serca.Dla naszego wspólnego dobra 8-)

Re: Cytownie selektywne

: piątek, 3 lut 2017, 21:42
autor: misha22
CornBlumenBlau pisze:Cytaty na forach są wskazane i potrzebne, bo jasno informują do czego sie odnosimy. Natomiast żal patrzeć na cytowanie całego postu na który się odpowiada bezpośrednio pod nim. A już cytowanie wszystkiego jak leci 10 postów do tylu to brak szacunku dla czytających.


Przypomnę kolegom, że czynność cytowania przydaje się jeszcze w innym przypadku. Jak ktos zrezygnuje z konta albo dostanie wiecznego "bana", to jego mądre lub nie, wypowiedzi zostają w cytatach innych użytkowników :) *
* - niewiem do końca czy tak jest na FkN.
Pozdr

Re: RE: Re: Cytownie selektywne

: piątek, 3 lut 2017, 22:33
autor: reflexes
CornBlumenBlau pisze: Nie każdy też musi być asem for internetowych ;) Moderujemy ortografię i delikatnie stylistykę, nie ingerując w sens wypowiedzi. Życie...

Heloł :-) jeżeli ktoś już ogarnął pisanie na forum to użycie wielkich liter i chociaż kropki na końcu zdania nie stanowi większego wyzwania. Też nie jestem orłem z ortografii ale to jak wspomniałeś kwestia szacunku dla współforumowiczów. Przynajmniej się staram. Za to poprawianie wielu wypowiedzi to spore wyzwanie, bo jak autor nie używa interpukcji to czasem ciężko załapać sens. Często tak mam, że edytuję jakiś wpis, a później odrzucam zmiany, bo nie wiem czy wstawione znaki interpunkcyjne nie zmienią sensu wypowiedzi i ostatecznie zostawiam post bez korekty.

Re: Cytownie selektywne

: piątek, 3 lut 2017, 23:00
autor: DIZZY
tantalos pisze: wasze komentarze jasno pokazują że nasze zdanie w tym temacie jest takie samo i reszta użytkowników weźmie to sobie do serca


... nie żebym się czepiała ;) ale to wasze, nasze i reszta zabrzmiało...nienajlepiej