bez sensu

Pochwały i kalumnie, a także Nasze propozycje zmian strony i forum
chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

bez sensu

Postautor: chris_666 » niedziela, 9 mar 2014, 23:04

chciałem pochwalić się początkiem remonciku i stanąłem przed wyborem

wszyscy wszystko wsadzają na "problemy"

do tego są "ciekawostki" w których są przekopiowane stare oferty z allego i tablicy

dalej "sprawdzone porady" w których jest praktycznie to samo co w problemach

i "nowości" - przy ledwo dyszącej fabryce to kpina


ogólnie to kupy się nie trzyma

dlaczego nie ma jakichś sensownych kącików :?:

Awatar użytkownika
TomekN126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 3843
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 18:54
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: bez sensu

Postautor: TomekN126N » poniedziałek, 10 mar 2014, 07:42

W sumie trochę racji masz, bo działy są częściowo podobne, ale:
- "nowości" dotyczą nie tylko fabryki naszych przyczep, ale całego świata karawaningu. Inna sprawa, że ostatnio, albo mało się dzieje, albo nikt nie kusi się o podglądanie świata.
- "ciekawostki"; tu zamieszczamy... ciekawostki ze świata karawaningu, promocje marketów na temat rzeczy nam przydatnych itp.
- "sprawdzone porady" służą do zamieszczania ciekawych modyfikacji i usprawnień oraz próśb o opinie na temat pewnych rozwiązań, czy się przydadzą, czy nie itp.
- "problemy" powinny służyć do przedstawiania swoich problemów i zapytań o ich rozwiązanie. O ile remonty przyczep dla niektórych są przyjemnością, co wynika np. z posiadanej wiedzy technicznej i zaplecza warsztatowego, o tyle znajdą się tacy, którzy chcą, ale maja z tym problem, bo maja za mało wiedzy. Wtedy remont jest w tym dziale, żeby następni podobni mieli gotowe rozwiązanie, po które mogą sięgnąć.
Z racji tego, że wątki np. "problem z elektryką", "jak zamontować trumę" itp. są w działach "problemy" i sprawdzone porady" można by połączyć te dwa działy w jeden "Problemy i sprawdzone porady", a w miejsce brakującego działu wyodrębnić same "Remonty naszych przyczep" Nie wiem, co na to pozostali (admin i moderatorzy) ? Inna sporawa, że remonty powinny być wysyłane na stronę FKN, ale skoro na forum się nam lepiej współpracuje (komentarze i porady na bieżąco w czasie remontu), to na stronę powinien być wysłany skrót remontu po jego zakończeniu.
Nocki/km
2023: 11/460
2022: 12/440
2021: 3/425
2020: 5/1040
2019: 3/420
2018: 30/4184
2017: 24/2850
2016: 12/2540
2015: 23/2530
2014: 15/950
2013: 16/2310
2012: 23/1665

N126N
Corolla kombi - służbówka
Octavia kombi 1.6 TDI
jawa175(59)
komar3(81)
komar sztywniak
Suzuki GSX750E(83)
Honda Hornet 900 (05)

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: bez sensu

Postautor: chris_666 » poniedziałek, 10 mar 2014, 13:47

TomekN126N pisze:W sumie trochę racji masz, bo działy są częściowo podobne,


powinno być "remonty" jako masze dzienniki budowy i "porady" jako problemy pojedyncze typu "co zamiast obleśnej remontówki" :lol:

reszta jak musi to niech będzie

Awatar użytkownika
pilus89
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 90
Rejestracja: piątek, 18 mar 2011, 12:48
Lokalizacja: Bytom / Wręczyca Wielka

Re: bez sensu

Postautor: pilus89 » poniedziałek, 10 mar 2014, 17:50

A może by tak założyć nowy dział "Nasze Przyczepy " w którym każdy by mógł zaprezentować swoją przyczepę, dodawać nowe zdjęcia z nowymi modyfikacjami itp.
vw golf 3 1.8 + N127

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Odp: bez sensu

Postautor: kooba » poniedziałek, 10 mar 2014, 19:26

pilus89 pisze:A może by tak założyć nowy dział "Nasze Przyczepy " w którym każdy by mógł zaprezentować swoją przyczepę, dodawać nowe zdjęcia z nowymi modyfikacjami itp.

Dodawanie zdjęć i opisów przyczep ma być w nowej odsłonie strony fanklubu. Robert jest w trakcie pisania nowej wersji.

Wymacane na smartphonie

Awatar użytkownika
kogut
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 205
Rejestracja: sobota, 27 lip 2013, 23:20
Lokalizacja: Sochaczew

Re: bez sensu

Postautor: kogut » środa, 19 mar 2014, 22:48

chris_666 pisze:chciałem pochwalić się początkiem remonciku i stanąłem przed wyborem

....:

Właśnie zawitałem tu ze skargą, a Tu znowu się spóźniłem z tematem :oops:

Mam identyczne zdanie, a forum "Niewiadówki" należało by założyć podforum "remonty i naprawy"
wszystko na w/w powinno być tam upchane, przynajmniej było by przejrzyście.

Tak więc przykładam się do wniosku o w drożenie w życie
Było N126N - :)
Jest Hobby 420 -;D

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4543
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: bez sensu

Postautor: Paczek » czwartek, 20 mar 2014, 00:02

kiedyś pisało się relację z remontu , dołączało fotki i przesyłało na adres fanklubu

potem admin wrzucał to na stronę i ... powstała taka wspaniała lektura dla potomnych

http://www.fanklub-niewiadowek.com/niewiadowki/remonty.html

Dziś wszystko obgadujemy na bieżąco na forum ...

czy takie rozwiązanie jest lepsze .... kwestia gustu , ale ponoć ma być jeszcze inaczej , ale na razie "ani mru mru " :D

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: bez sensu

Postautor: stico80 » czwartek, 20 mar 2014, 10:21

No fakt namieszane i jest i to równo.
Może zamiast "problemy" powinno być "remonty i zmagania z naszymi przyczepami"
A tam może podforum i
- remonty generalne
- ściany
- elektryka
- inst. gazowa
- ins. wodna
- mechanika (ramy, najazdy i itp)
- montaż dodatków (truma, bojler itp)
Kiedy ktoś zakończy już remont generalny swojej przyczepki info do moda o zamknięcie wątku a całość byłaby redagowana i tworzona z tego relacja remontu na stronę Fanklubu.
To samo z innymi np. elektryka koniec czyjegoś tematu i ładny opis wędruje do "zrób to sam"
Tyle. że trzeba by było wymyślić co z działem "sprawdzone porady"
"dzyń, dzyń, dzyń"

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: bez sensu

Postautor: reflexes » czwartek, 20 mar 2014, 10:56

Kiedy ktoś zakończy już remont generalny swojej przyczepki info do moda o zamknięcie wątku a całość byłaby redagowana i tworzona z tego relacja remontu na stronę Fanklubu.
To samo z innymi np. elektryka koniec czyjegoś tematu i ładny opis wędruje do "zrób to sam"

Tylko czy tak na prawdę trzeba powielać treści na forum i na stronie. Wiem, że wielu z Was pamięta jak strona działała prężnie ale jak widać od jakiegoś czasu życie przeniosło się tu i może tak powinno zostać. Nie odbierajcie tego w sposób jednoznacznie negatywny. Nowa strona podobno się robi ale co na nią wrzucać? Przeklejać to co piszemy tu czy ktoś może się podejmie pisania artykułów? Szczerze w to wątpię i obawiam się, że Robert się narobi przy pisaniu nowej www, a treści dalej na niej nie będzie. Widać to nawet na przykładzie naszego większego kolegi k.pl. Niby tylu użytkowników, tyle postów i odwiedzin a na stronie też raczej pustka (ostatni wpis w sierpnia 2013). Mają nawet baner, że wspierają (reklamują) Polski Caravaning to chociaż z tej okazji mogli by wrzucić jakieś archiwalne artykuły, a tego nie robią. Podsumowując poza zmianą działów (która moim zdaniem jest oczywista) trzeba się zastanowić jeszcze nad istnieniem strony internetowej. Niestety w takim stanie w jakim ona jest teraz nie robi ona nam dobrego PR-u, a uprzedzając, do tych którzy zaraz na mnie wskoczą, że szerzę jakiś defetyzm mam tylko pytanie co na tej nowej stronie mają zamiar umieszczać?

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: bez sensu

Postautor: stico80 » czwartek, 20 mar 2014, 11:30

To ja pierwszy na Ciebie Reflexes wyjadę bo co, ktoś musi być pierwszy!!
Żarcik oczywiście.
wspolpraca.gif

Moim skromnym zdaniem strona Fanklubu powinna być wizytówką i zachętą do rejestracji się na forum.
Na stronie powinny być informacje o aktualnych planowanych zlotach/spotach.
Obszerne relacje z minionych zlotów/spotów
Jakieś info o karawaningu i tej formie spędzania wolnego czasu
Nasze remonty bo jednak duża część osób zanim się zarejestruje to przegląda te zmagania z przyczepami i jakoś miło się ogląda te relacje a zwłaszcza końcówki kiedy już wszystko jest cacy. Wtedy zazwyczaj też pojawia się pierwszy pomysł na przyczepkę i myśl też sobie tak zrobię.
Zrób to sam z relacjami, przypomnę tylko, że przed Heniem i jego relacją chyba nawet nikt nie myślał o trumie w niewiadówce.
Relacje z naszych wypraw, wakacji, weekendów i czego tam dusza zapragnie.
Jeśli zbliża się ważny termin też powinno lecieć info np. "Już wkrótce spotykamy się na II pielgrzymce karawaningowej"
itp itd ...
Ja to tak widzę
A i jeszcze jedno na stronie oczywiście powinniśmy być My, czyli każdy coś mógłby naskrobać coś o sobie i przedstawić swoją załogę i przyczepkę.
I tak jak jest napisane dobrze by było żeby każdy choć trochę się zaangażował w tworzenie strony.
Bo każdy tu ma swoje życie, swoje problemy, swoje obowiązki a wszystko co robi tutaj jest z chęci a nie z obowiązku.
"dzyń, dzyń, dzyń"

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: bez sensu

Postautor: reflexes » czwartek, 20 mar 2014, 11:50

To ja pierwszy na Ciebie Reflexes wyjadę bo co, ktoś musi być pierwszy!!

Wiedziałem, że na Ciebie zawsze można liczyć :D .
Moim skromnym zdaniem strona Fanklubu powinna być wizytówką i zachętą do rejestracji się na forum.

Tak być powinno, a niestety nie jest i obawiam się, że w tej materii się nie wiele zmieni.
Na stronie powinny być informacje o aktualnych planowanych zlotach/spotach.
Obszerne relacje z minionych zlotów/spotów
Jakieś info o karawaningu i tej formie spędzania wolnego czasu
Nasze remonty bo jednak duża część osób zanim się zarejestruje to przegląda te zmagania z przyczepami i jakoś miło się ogląda te relacje a zwłaszcza końcówki kiedy już wszystko jest cacy. Wtedy zazwyczaj też pojawia się pierwszy pomysł na przyczepkę i myśl też sobie tak zrobię.
Zrób to sam z relacjami, przypomnę tylko, że przed Heniem i jego relacją chyba nawet nikt nie myślał o trumie w niewiadówce.
Relacje z naszych wypraw, wakacji, weekendów i czego tam dusza zapragnie.
Jeśli zbliża się ważny termin też powinno lecieć info np. "Już wkrótce spotykamy się na II pielgrzymce karawaningowej"
itp itd ...

Jak wyżej ale problem jest taki, że ktoś musi znaleźć czas i go poświęcić na to, żeby te informacje wrzucać, a są to informacje, które wcześniej na forum. Czy jest sens? Nie wiem, jak zwykle staram się patrzeć na sprawę realistycznie.
A i jeszcze jedno na stronie oczywiście powinniśmy być My, czyli każdy coś mógłby naskrobać coś o sobie i przedstawić swoją załogę i przyczepkę.
I tak jak jest napisane dobrze by było żeby każdy choć trochę się zaangażował w tworzenie strony.
Bo każdy tu ma swoje życie, swoje problemy, swoje obowiązki a wszystko co robi tutaj jest z chęci a nie z obowiązku.

I dalej się moim zdaniem nic nie zmieni, bo po pierwsze nie każdy ma zapędy ekshibicjonistyczne albo z innych powodów nie chce się ujawniać w sieci, po drugie stała grupa jest stała i oni może coś od siebie dorzucą do strony, reszta jak wiadomo pojawia się i znika. A po trzecie fajnie by było jakby każdy coś dorzucił ale jednemu się nie chce, drugi nie ma nic do powiedzenia, a trzeci po prostu nie ma czasu.
Tyle ode mnie, bo zastanawiam się po co ja się produkuję skoro to nie ode mnie zależy. :mrgreen: Zdecydowanie jednak obiecuję, że w końcu się zabiorę i przygotuję relację ze swoje remontu do wrzucenia na stronę. Czekam tylko na tą nową i mam nadzieję, że będzie się na nią można logować i wrzucać swoje wypociny samodzielnie, bez fatygowania administratora, który i tak jest już zarobiony.

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: bez sensu

Postautor: stico80 » czwartek, 20 mar 2014, 12:04

Z jednej strony logowanie i wstawianie samemu byłoby dobre ale po ostatnich wydarzeniach na forum wiem, że i tak wymagałoby to akceptacji moderatora lub admina. Bo co by było jakbyś wszedł na stronę fanklubu a tam na głównej " Uwaga moderatorzy to ...."

"Tyle ode mnie, bo zastanawiam się po co ja się produkuję skoro to nie ode mnie zależy."
Coś jednak zależy bo się przynajmniej interesujesz. Jak zaczniesz wrzucać to może i inni fanklubowicze nabiorą chęci.
Ja jednak stronę bym trochę okroił do podstawowych info bo byłoby ją łatwiej ogarnąć.
Każdy na pewno jest zarobiony ale jak w tygodniu znajdzie chociaż 2h to będzie fajnie.
Może się jeszcze ktoś wypowie co i jak.
Karolus się na mnie obraził to się nie odzywa, ciekawe czy blaszka doszła do siedzenia. No chyba, że na granicy śledzi ruchy obcych wojsk. :D :lol: :shock: :lol:
"dzyń, dzyń, dzyń"

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: bez sensu

Postautor: reflexes » czwartek, 20 mar 2014, 12:17

Z jednej strony logowanie i wstawianie samemu byłoby dobre ale po ostatnich wydarzeniach na forum wiem, że i tak wymagałoby to akceptacji moderatora lub admina. Bo co by było jakbyś wszedł na stronę fanklubu a tam na głównej " Uwaga moderatorzy to ...."

Tego nie dopisałem, bo uważam za oczywiste. Ja wpisuje, moderator, administrator sprawdza i publikuje. Zawsze to zdecydowanie mniej roboty. W sumie to całkiem chętnie bym coś naskrobał o remoncie i pierwszych wakacjach w budzie ale wysyłać to komuś i zawracać mu gitarę nie chce. Fajnie by było jakby każdemu zarejestrowanemu umożliwić możliwość logowania, edytor podobny jak na forum i tylko moderować takie artykuły napisane przez userów.

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: bez sensu

Postautor: marek » czwartek, 20 mar 2014, 14:09

Tak to już jest że wszyscy wszystkiego szukamy na forum, a stronę tak naprawdę mało kto zna a pamiętajmy,że forum powstało około 10 miesięcy po stronie.Zbieranie materiałów na strona zajęło mi około 3 lat i od 6 lat jak istnieje doszło około15 %. Tak że prośba sprawdzone porady i relacje z remontów ,ciekawe miejsca proszę opisywać i przysyłać marekjanusz@tlen.pl. Na stronie każdy to znajdzie a na forum się gubimy zwłaszcza nowi.

Awatar użytkownika
kogut
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 205
Rejestracja: sobota, 27 lip 2013, 23:20
Lokalizacja: Sochaczew

Re: bez sensu

Postautor: kogut » czwartek, 20 mar 2014, 14:52

Na stronie to proponował bym umieszczać relacje z podróży, a remonty pozostawić na forum (odpowiednio uporządkowane)
Było N126N - :)
Jest Hobby 420 -;D


Wróć do „Wasze opinie na temat forum oraz strony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości