Ruszam w Trasę

Pochwały i kalumnie, a także Nasze propozycje zmian strony i forum
Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Ruszam w Trasę

Postautor: reflexes » poniedziałek, 1 wrz 2014, 08:26

W ubiegły piątek, tak na szybko szukałem jakiegoś fajnego kempingu i nasunęły mi się dwie uwagi na temat naszego działu Ruszam w Trasę. Pierwsza prośba jest do Administracji żeby jeżeli to możliwe "Godne polecenia" i "Drugi raz nie pojadę" podzielić i pogrupować albo na województwa albo chociaż na północ, południe, wschód, zachód lub według innego klucza który ułatwi wyszukiwanie.
Pewnie zaraz ktoś powie, że przecież tam wcale nie ma zbyt dużo tematów więc szybko można znaleźć co się chce. Dokładnie tu pojawia się moja druga prośba ale już do wszystkich. Forum rośnie w siłę, co chwila mamy nowych użytkowników. Spora grupa działa tu na co dzień, sporo jeździcie, a w tych dwóch działach forum dość mizerny ruch jest. Opisujcie kempingi na które jeździcie i niech się to stanie tradycją, że po wyjeździe w nowe miejsce każdy opisuje co i jak. Będzie to służyć nam wszystkim, bo przecież często jeździmy w mało znane nam regiony i lepiej jechać w polecane miejsce niż na pałę i być rozczarowanym. Oczywiście co podoba się jednemu to nie zawsze będzie się podobać drugiemu ale moim zdaniem i tak warto mieć jakieś informacje niż jechać kompletnie w ciemno. Przyznam szczerze, że większość odwiedzanych przeze mnie kempingów miała dobre opinie na innych forach i jakoś do tej pory się nie sparzyłem.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Ruszam w Trasę

Postautor: kooba » poniedziałek, 1 wrz 2014, 10:15

Mamy na stronie fanklubowej podział morze/góry/jeziora/rzeki można dodatkowo podzielić to na województwa.
Jeżeli będę dostawał od was info o kempingach, na których byliście to nie ma problemu z umieszczeniem na stronie.
Taka forma promocji kempingu zapobiega dublowaniu tematów o tym samym obiekcie.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Ruszam w Trasę

Postautor: reflexes » poniedziałek, 1 wrz 2014, 10:37

Szczerze mówiąc to mało precyzyjny ten podział i ja bym to podzielił tylko na województwa, bo linie brzegową morza mamy dość długą, gór jeszcze więcej, a o jeziorach i rzekach to nawet nie wspomnę. Góry i jeziora to może mają dość przewidywalną lokalizację ale o rzekach i jeziorach tego się już powiedzieć nie da. Szukanie po województwach zdecydowanie ułatwia planowanie wyjazdów. Co do strony i katalogu kempingów to ma on moim zdaniem dwie wady. Po pierwsze strona nie żyje i raczej się to nie zmieni. Nie jest to tylko nasza przypadłość, bo u większych kolegów jest tak samo. Wielu dyskutuje na forum ale nikomu nie chce się napisać coś na stronę. Poza tym moim zdanie to jest zbędne powielanie treści. Druga kwestia jest tak, że na stronie nie można dodawać komentarzy, co jest moim zdaniem bezcenne, bo jedna pozytywna opinia wiosny nie czyni, za to kilka pozytywny już daje duże prawdopodobieństwo, że będzie ok. Z drugiej strony to co mi się podoba to może się nie podobać innym, sytuacja na kempingach zmienia się zależnie od wielu okoliczności i będąc kilka dni ciężko to wszystko zaobserwować.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Ruszam w Trasę

Postautor: kooba » poniedziałek, 1 wrz 2014, 11:57

reflexes pisze:Szczerze mówiąc to mało precyzyjny ten podział i ja bym to podzielił tylko na województwa ...

Nie widzę problemu w zmianie dotychczasowego podziału. Zgadzam się, że podział na województwa będzie lepszym rozwiązaniem.
reflexes pisze:... Co do strony i katalogu kempingów to ma on moim zdaniem dwie wady. Po pierwsze strona nie żyje i raczej się to nie zmieni ...

Jeżeli będziemy mieli takie podejście to na pewno strona będzie martwa. Podjąłem się administrowania naszą stroną bo Robert nie miał na to czasu, ale sam wszystkiego na stronę nie wymyślę. Fanklub jak sama nazwa wskazuje to "grupa założona przez ludzi interesujących się jakąś sławną osobą, grupą osób, rzeczą lub konkretną dziedziną wiedzy", a strona jest fanklubu (nie Kooby). W związku z tym uważam, że każdy członek fanklubu może/powinien mieć jakiś wkład w życie strony naszego fanklubu.
!!! FANKLUB TO NIE TYLKO FORUM !!!
reflexes pisze:... Wielu dyskutuje na forum ale nikomu nie chce się napisać coś na stronę ...

Proponuję zacząć od siebie... Tak ładnie opisałeś na forum kempingi, na których byłeś. Przygotuj opis do wstawienia na stronę według poniższego szablonu

Kod: Zaznacz cały

Osoba polecająca miejsce:
Nazwa kempingu:
Adres strony www:
Adres:
Ceny:
Ocena sanitarna:
Ocena atmosfery:
Sąsiedztwo na polu biwakowym:   
Sąsiedztwo po za polem biwakowym:
Krajobraz, cień i podłoże:
Atrakcje:
Podsumowanie:

reflexes pisze:... Druga kwestia jest tak, że na stronie nie można dodawać komentarzy, co jest moim zdaniem bezcenne ...

Można do powyższego opisu dodać link do dyskusji na forum.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Ruszam w Trasę

Postautor: reflexes » poniedziałek, 1 wrz 2014, 12:26

Jeżeli będziemy mieli takie podejście to na pewno strona będzie martwa. Podjąłem się administrowania naszą stroną bo Robert nie miał na to czasu, ale sam wszystkiego na stronę nie wymyślę. Fanklub jak sama nazwa wskazuje to "grupa założona przez ludzi interesujących się jakąś sławną osobą, grupą osób, rzeczą lub konkretną dziedziną wiedzy", a strona jest fanklubu (nie Kooby). W związku z tym uważam, że każdy członek fanklubu może/powinien mieć jakiś wkład w życie strony naszego fanklubu.

Ja wiem, że strona jest Fanklubu, że Fanklub to forum i strona. To kto nią administruje w tej kwestii nie ma znaczenia. Ważne jest to, że moim zdaniem jest to powielanie treści (ale to moje zdanie z którym nikt nie musi się zgadzać :) ). Każdy z nas coś tam dłubie w swojej przyczepce, coś tam poprawia, coś ulepsza, gdzieś jeździ i opisuje to na forum. Mało kto ma czas i zdolności (ja nie czuję się na siłach) aby bawić się w redagowanie tekstów na stronę, a moim zdaniem, jeżeli strona ma być naszą wizytówką, to nie mogą na nią być wrzucane często dość chaotyczne opisy z forum. Kolejną kwestią jest to, że ludzi tu wpadają i wypadają. Czasem (widać to na stronie w remontach) pewnie na początku zafascynowanie coś tam wrzucają, a później kończą i zapominają wrzucić resztę przez co kilka opisów remontów nie jest dokończonych do dzisiaj. Sam kilka razy zbierałem się, żeby opisać swój remont ale znając swój talent do wodolejstwa mógłby on się przerodzić w kilkustronicowy słowotok bez ładu i składu.
Proponuję zacząć od siebie... Tak ładnie opisałeś na forum kempingi, na których byłeś. Przygotuj opis do wstawienia na stronę według poniższego szablonu

Ok, zmotywowałeś mnie :lol: coś napiszę i prześlę. Tylko czy to coś zmieni to wątpię. Może na chwilę, później znowu wrócimy do takiego stanu jak teraz.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Odp: Ruszam w Trasę

Postautor: kooba » poniedziałek, 1 wrz 2014, 12:52

reflexes pisze:Ok, zmotywowałeś mnie :lol: coś napiszę i prześlę. Tylko czy to coś zmieni to wątpię. Może na chwilę, później znowu wrócimy do takiego stanu jak teraz.


Czekam z niecierpliwością, a co będzie dalej to się zobaczy.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Odp: Ruszam w Trasę

Postautor: reflexes » poniedziałek, 24 lis 2014, 14:43

kooba pisze:Czekam z niecierpliwością, a co będzie dalej to się zobaczy.

No dobra, tyle było gadania że nic nie robimy, a jak już zrobiliśmy to na stronie dalej cisza. Źle napisałem czy może są jakieś inne plany dotyczące strony FKN?
Może mam coś poprawić? Tyle czasu minęło, a w temacie kompletna cisza i zero odzewu.

P.S. Rozumiem, że macie inne zobowiązania i nie tylko forum i strona leży w waszych obowiązkach ale od wysłania opisu kempingów minęły prawie 3 miesiące. :shock:

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Ruszam w Trasę

Postautor: kooba » poniedziałek, 24 lis 2014, 15:11

Tomek,
Opisy są jak najbardziej OK. Tylko ilość mojego wolnego czasu jest mocno NIE OK. Zacząłem walczyć ze zautomatyzowaniem dodawania campingów na stronę, ale z uwagi na brak czasu chyba tylko przebudję podział na województwa i na razie jeszcze zostanie ręczne dodawanie danych na stronę.


Wróć do „Wasze opinie na temat forum oraz strony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości