Pokoje rozmów

Pochwały i kalumnie, a także Nasze propozycje zmian strony i forum
Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Pokoje rozmów

Postautor: kooba » środa, 29 lip 2015, 13:21

Chciałbym poruszyć z wami temat spotkań znajomych z fanklubu bez udziału fanklubu.
Wszyscy wiemy, że na forum są grupy znajomych umawiających się na wspólne wyjazdy i nie tylko. Tak sobie pomyślałem, że zamiast wykonywać milion telefonów między sobą żeby dogadać wspólny wyjazd można by zakładać wątek w dedykowanym "pokoju rozmów", do którego mieliby dostęp tylko konkretni użytkownicy. Pokoje zakładane były by na prośbę użytkownika/grupy użytkowników wysłaną na PW do administratora. Wystarczy w PW podać nazwę pokoju i użytkowników, którzy mają mieć dostęp. Oczywiście można później zwiększać lub zmniejszać ilość użytkowników z dostępem do pokoju, wystarczy napisać PW do admina.

Co Wy na to?
Czy byli by chętni na takie rozwiązanie?

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pokoje rozmów

Postautor: robert » środa, 29 lip 2015, 14:14

A czy przypadkiem PW (i ew. telefon) nie rozwiązuje tematu kontaktu zainteresowanych wyjazdem?
Trochę ciężko wiedzę modyfikowanie pokoju i zaproszonych użytkowników.
Gdyby mógł to sam robić każdy użytkownik to jak najbardziej.
A tak, to nieuniknione poślizgi, wynikające z konieczności modyfikacji uprawnień przez adminów, mogą mocno popsuć Twój pomysł...
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Pokoje rozmów

Postautor: Karolus » środa, 29 lip 2015, 15:05

Moim zdaniem pomysł trochę.... hmmm.....

Wszystko gra, ale jedni mogą być "obrażeni" że dostępu nie mają. Inni obrażeni że oprócz nich niektóre osoby też są...

Moim skromnym zdaniem - nie dzielmy, a łączmy. Z kim chcemy się spotkać do tych piszemy PW czy dzwonimy.

To moje skromne zdanie....

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Pokoje rozmów

Postautor: kooba » środa, 29 lip 2015, 17:31

robert pisze:A czy przypadkiem PW (i ew. telefon) nie rozwiązuje tematu kontaktu zainteresowanych wyjazdem?

Owszem załatwia, ale umawiając wyjazd np. w 5 przyczep muszę dzwonić do 5 osób i ustalać różne sprawy, a tak mógłbym napisać raz. A w PW nie każdy klika "odpowiedz wszystkim".

robert pisze:Trochę ciężko wiedzę modyfikowanie pokoju i zaproszonych użytkowników.
Gdyby mógł to sam robić każdy użytkownik to jak najbardziej.
A tak, to nieuniknione poślizgi, wynikające z konieczności modyfikacji uprawnień przez adminów, mogą mocno popsuć Twój pomysł...

Miałem na myśli bardziej stałe grupy znajomych, a nie takie zmieniające się z wyjazdu na wyjazd.

Karolus pisze:Wszystko gra, ale jedni mogą być "obrażeni" że dostępu nie mają. Inni obrażeni że oprócz nich niektóre osoby też są...

Taki problem zawsze istnieje. Nie widzę różnicy czy ktoś zostanie pominięty w PW lub telefonie czy w dostępie do grupy. Zawsze może się obrazić.
Ale OK, masz prawo do takiego zdania.

Jest to tylko propozycja. Wszelkie opinie mile widziane.

Jeszcze jedna istotna informacja. Użytkownik bez dostępu do grupy jej nie widzi.

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: Pokoje rozmów

Postautor: Benior » środa, 29 lip 2015, 19:38

Według mnie to bardzo dobry pomysł.
Na wielu forach funkcjonują takie pokoje i mają się świetnie.
Wcale nie chodzi o dzielenie a wręcz łączenie. Ma to być tylko ułatwienie kontaktu i podzielenie się czymś z najbliższymi.
przykład: Jeśli mam wielu znajomych bliższych i dalszych a chcę pójść na piwo w kameralnym gronie, albo zaprosić na pempkówę to nie zapraszam wszystkich tylko tych najbliższych. Wcale nie oznacza tego, że innych nie lubię.

Widzę to tak. (nie wiem czy to technicznie jest do ogarnięcia)
Określone grono wyznacza sobie lidera grupy/administratora czy jak go tam dowolnie nazwiemy. Taka osoba będzie mogła dodać lub usunąć daną osobę. Pokój jest widoczny tylko i wyłącznie dla osób które do niego należą. Przecież się znamy i wiemy z kim chcemy rozmawiać o bardziej prywatnych sprawach. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie aby osoba X była w pokoju A, B, C, D

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Pokoje rozmów

Postautor: reflexes » środa, 29 lip 2015, 19:51

A ja uważam, że bezsensowne zamieszanie. PW, mail i telefon spokojnie wystarczy.
W sumie to nie wiem po co się wypowiadam, jak się w żadnej grupie nie udzielam i nie umawiam :)

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pokoje rozmów

Postautor: kotek » środa, 29 lip 2015, 21:23

Nie robiłbym żadnych pokojów, mam to samo zdanie co przyjaciel reflexes.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

SP3OW
Posty: 55
Rejestracja: niedziela, 10 maja 2015, 21:43
Kontaktowanie:

Re: Pokoje rozmów

Postautor: SP3OW » środa, 29 lip 2015, 21:52

Koledzy takie pokoje da się zrobić z PA tylko czy admin chce założyć taki dział niewidoczny ? Wystraczy jedna osoba jako Przedstawiciel Grupy (PG) lub Przedstawiciel Regionalny (PR) w danym regionie .Jeżeli Administrator nie widzi problemu to podpowiem iż założenie takiego działu zajmie około max 10minut a nastepnie ustawienie PG oraz ustawienie wszystkiego ;) Mam nadzieję iż mnie teraz Moderator i Administrator nie zlinczuje ;)

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pokoje rozmów

Postautor: robert » środa, 29 lip 2015, 22:04

Pomysł Kuby i po rozmowie telefonicznej podjął się zarządzać pokojami.
Zatem, jeśli są chętni proszę wysłać do Niego PW z informacją jaki pokój lub jakie mają być założone i dla kogo mają być widoczne.
Czy pokój ma się nazywać jak nick założyciela?

Ciekawy jestem jak to będzie działało ...
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Pokoje rozmów

Postautor: BobBudowniczy » piątek, 4 wrz 2015, 06:32

reflexes pisze:A ja uważam, że bezsensowne zamieszanie. PW, mail i telefon spokojnie wystarczy.
W sumie to nie wiem po co się wypowiadam, jak się w żadnej grupie nie udzielam i nie umawiam :)


tylko jeszcze trzeba chcieć podać telefon do siebie :wink:

:wink: :wink:

takie rozwiązanie ma sens, a nawet jest wskazane przy bardzo licznym i AKTYWNIE udzielającym się gronie użytkowników, np na karawaningu.pl gdzie jednocześnie jest ponad 200 użytkowników zalogowanych. Jeśli jest osoba która podjęła się nadzoru nad projektem to nie widzę przeciwwskazań by wprowadzić to w życie.

Kiedyś, kiedy na świecie istniało mniej for i człowiek był bardziej ograniczony informatycznie zakładało się własny pokój na popularnych czatach (online) np. czateria itp. Wysyłało się zaproszenia innym użytkownikom i gadało godzinami podobnie zresztą jak na irc-u. To były czasy :D

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Pokoje rozmów

Postautor: reflexes » piątek, 4 wrz 2015, 07:20

tylko jeszcze trzeba chcieć podać telefon do siebie :wink:

A masz z Tym jakiś problem, bo ja nie. A jeżeli masz zamiar tu wyciągać historię z przed jakiegoś czasu to daruj sobie, bo uwierz mi, że nie masz racji. Ja wiem jak to było, a Twój kolega niestety nie był zbyt skrupulatny w dzieleniu się tą wiadomością tu na forum i pewnie w przekazie werbalnym również. Tyle w temacie.

jak na irc-u. To były czasy :D

Tu się z Tobą wyjątkowo zgodzę. Szkoda, że dzisiaj irc umarł, bo miał swój urok. Spędziłem na nim trochę czasu ale to było dobre 15 lat temu.


Wróć do „Wasze opinie na temat forum oraz strony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości