Strona forum - czy ktoś czyta dział "Remonty"?

Pochwały i kalumnie, a także Nasze propozycje zmian strony i forum
Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Strona forum - czy ktoś czyta dział "Remonty"?

Postautor: Robcio » wtorek, 26 kwie 2016, 23:56

BobBudowniczy pisze:Dajcie mi odpowiednie uprawnienia na parę minut... Zaraz bym zrobił porządek z jednym wrzodem na d... I byłby wreszcie spokój. Chyba że ten pan tak głęboko wszedł w 4 litery administracji, że będzie zawsze nietykalny.
...dostalbys te uprawnienia, ale boja sie, ze przy okazji zmienilbys sobie nick na w.szuwarka :D :D :D
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Strona forum - czy ktoś czyta dział "Remonty"?

Postautor: reflexes » środa, 27 kwie 2016, 07:16

Pocieszcie się, że u naszych dużo większych kolegów na portalu karawaning.pl ostatni artykuł jest z 2013 roku. Od kiedy tu jestem piszę żebyście zapomnieli o stronie. Wszyscy by chcieli żeby strona była super hiper, a nikt nie ma czasu ani chęci na niej coś zamieszczać. Trzeba lekko przeredagować tak żeby żadne "aktualności" na pierwszej stronie się nie pojawiały, bo faktycznie lekko to obciachowo wygląda jak się wchodzi, a tam artykuły mocno przeterminowane. Wygląda to jakby strona i cała społeczność dawno umarła. Nie wiem jak to wygląda technicznie ale widziałem nie raz na różnych stronach, że są automatyczne okienka, które zamieszczają treści z forum pod hasłem "Popularne wątki", "Najczęściej czytane" itp. itd. Jakby się udało takie coś zamieścić na stronie to trochę by ją ożywiło, a ktoś kto wchodzi na nią pierwszy raz widziałby, że jednak żyjemy.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Strona forum - czy ktoś czyta dział "Remonty"?

Postautor: stachu_gda » środa, 27 kwie 2016, 07:25

reflexes pisze: Od kiedy tu jestem piszę żebyście zapomnieli o stronie.


A mi się wydaje, że to nie jest dobre rozwiązanie. Co prawda aktualności w obecnej formie wiadomo że są raczej do usunięcia, ale na przykład dział z remontami jest super i zanim się zdecydowałem kupić niewiadkę to chyba wszystkie relacje z remontów przeczytałem z 3 razy. Poza tym poradniki jak coś zrobić też są spoko. Widziałbym tam też na przykład ostatni poradnik odnośnie montażu anteny/radia który napisał kolega Mobil-Zasada.

Fakt że strona trąci myszką ale mi to akurat nigdy nie przeszkadzało i nie przeszkadza, nawigacja i dostęp do treści są ok, a jakby przerabiać stronę tylko po to żeby nowocześniej wyglądała to wiadomo trzeba czasu i chęci - a tak merytorycznie jest naprawdę ok.

No ale to wszystko moje zdanie. Wątek ten założyłem w dużej mierze po to (może nie napisałem tego wprost) aby admini napisali czy na stronie fanklubu jest ruch. I nie chodzi mi tu o konkretne liczby a o to, czy strona żyje (jest odwiedzana) w jakichś sensownych proporcjach ilościowych w stosunku do forum.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Strona forum - czy ktoś czyta dział "Remonty"?

Postautor: reflexes » środa, 27 kwie 2016, 07:33

Ja nie pisałem żeby ją zlikwidować tylko lekko przerobić żeby była zawsze aktualna, żeby była naszą wizytówką ale żeby nie powracał 2 razy w roku temat jej nieaktualności. Wszystko to o czym piszesz trzeba zostawić ale oczywistym jest, że nikt nie ma tyle czasu żęby pisać jakieś elabroaty na nią tym bardziej, że wszystko już chyba zostało napisane. Można by jakieś treści przenosić z forum ale to już jest bezsensowne moim zdaniem powielanie treści.

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Strona forum - czy ktoś czyta dział "Remonty"?

Postautor: Karolus » środa, 27 kwie 2016, 07:39

Ja ten dział remonty po zakupie "Niewiadówki" przeglądnąłem każdy...
Może dlatego, aby zobaczyć jak i czym można odświeżyć wnętrze... Jakie ktoś miał pomysły itp...

Przecież nie sztuką jest też wykleić ściany i wszystko po staremu założyć jak ma się wszystko wyciągnięte...;)

A że dział jest "uśpiony" swoją drogą - kto czegoś szuka na pewno tam zagląda...

jadwig.64
Posty: 26
Rejestracja: sobota, 5 wrz 2015, 12:53

Re: Strona forum - czy ktoś czyta dział "Remonty"?

Postautor: jadwig.64 » niedziela, 1 maja 2016, 21:52

Ja czytam w każdej wolnej chwili ,każdy pomysł i sposób wykorzystania wiedzy innych jest jak najbardziej na miejscu, dodałbym tylko więcej fotek... takie moje zdanie. Słowo pisane nie działa tak jak fotka wszyscy jesteśmy bardziej wzrokowcami .Pozdrawiam Mirek

arek70
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 192
Rejestracja: sobota, 12 maja 2012, 21:07
Lokalizacja: Radom

Re: Strona forum - czy ktoś czyta dział "Remonty"?

Postautor: arek70 » wtorek, 3 maja 2016, 22:06

Myślę .że strona jest potrzebna.W tamtym roku na kempingu w Rowach spotkałem gościa który widział moją przyczepę w dziale remonty.
Pozdrawiam . Seat altea, Niewiadów N126n

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strona forum - czy ktoś czyta dział "Remonty"?

Postautor: vvarrior » wtorek, 3 maja 2016, 22:57

Rzucam w temacie jako teoretyczną opcje. Strona postawiona na CMS np. typu Worpress i konta użytkowników "Redaktorów" - wpisy do akceptacji przez moderatora, którzy mogli by edytować swoje wątki remontowe i artykuły. Poza tym na samej stronie rzeczywiście zapowiedzi zlotów, spotów i ewentualne relacje. To tylko pomysł do rozważań w temacie jeśli taki istnieje.

...
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5489
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Strona forum - czy ktoś czyta dział "Remonty"?

Postautor: kooba » wtorek, 3 maja 2016, 23:09

Pomysł jest bardzo dobry tylko brak nam osób mających chęci i czas do jego realizacji.

GrzegorzBruta

Re: Strona forum - czy ktoś czyta dział "Remonty"?

Postautor: GrzegorzBruta » poniedziałek, 24 paź 2016, 08:10

Ja też mam zamiar konkretnie i szczegółowo opisać swój remont przyczepy. Jest tylko kilka problemów. Pierwszy problem to nie wyrobię się przed pierwszym śniegiem. Kolejny problem to nie chcę iść na skróty i jestem przygotowany finansowo na najgorsze. Tanio nie będzie. Będzie drogo i bardzo skomplikowane od strony technicznej. Już tak mam, że bez planu nie zabieram się za nic! Najpierw projekt, rysunki i obliczenia. Potem praca.
Patrząc z drugiej strony wpakuje do przyczepy kilka ładnych tysięcy. Pieniędzy raczej nigdy nie odzyskam. Nie ma co liczyć na zyski w przyszłości. Trzeba wziąć tylko jedno pod uwagę, czy będzie ta przyczepa u mnie na kilka wypadów czy już na zawsze. Moja przyczepa służy mi do wypadów na ryby ale gdybym podróżował to myślałem o zaślepieniu bocznych okien od środka i wstawieniu dwóch TV z dwoma kamerami zewnętrznymi FHD z funkcją podczerwieni i czujnikami ruchu. Na postoju na TV w oknach jakieś demo z pięknym krajobrazem ( to tak na wypadek deszczu ) ;) w środku kamera przed TV i funkcja lustra przy goleniu ;) Można by to było ogarnąć w 1000 zł spokojnie. Pod wykładziną koniecznie mata grzewcza. Cała przyczepa polakierowana w kolorze ( jak ktoś pamięta ) gramofonu Bambino łącznie z grafiką jaki był na obudowie. Meble w środku na wysoki połysk z egzotycznego drewna. Wszystko do ogarnięcia. Jak ktoś przedstawi podobny remont to chętnie wgryzę się w temat i poprzeglądam a nawet przeczytam ;) Może nawet zrobię tak samo :)

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: RE: Re: Strona forum - czy ktoś czyta dział "Remonty"?

Postautor: Murano » poniedziałek, 24 paź 2016, 16:56

GrzegorzBruta pisze:Ja też mam zamiar konkretnie i szczegółowo opisać swój remont przyczepy. Jest tylko kilka problemów. Pierwszy problem to nie wyrobię się przed pierwszym śniegiem. Kolejny problem to nie chcę iść na skróty i jestem przygotowany finansowo na najgorsze. Tanio nie będzie. Będzie drogo i bardzo skomplikowane od strony technicznej. Już tak mam, że bez planu nie zabieram się za nic! Najpierw projekt, rysunki i obliczenia. Potem praca.
Patrząc z drugiej strony wpakuje do przyczepy kilka ładnych tysięcy. Pieniędzy raczej nigdy nie odzyskam. Nie ma co liczyć na zyski w przyszłości. Trzeba wziąć tylko jedno pod uwagę, czy będzie ta przyczepa u mnie na kilka wypadów czy już na zawsze. Moja przyczepa służy mi do wypadów na ryby ale gdybym podróżował to myślałem o zaślepieniu bocznych okien od środka i wstawieniu dwóch TV z dwoma kamerami zewnętrznymi FHD z funkcją podczerwieni i czujnikami ruchu. Na postoju na TV w oknach jakieś demo z pięknym krajobrazem ( to tak na wypadek deszczu ) ;) w środku kamera przed TV i funkcja lustra przy goleniu ;) Można by to było ogarnąć w 1000 zł spokojnie. Pod wykładziną koniecznie mata grzewcza. Cała przyczepa polakierowana w kolorze ( jak ktoś pamięta ) gramofonu Bambino łącznie z grafiką jaki był na obudowie. Meble w środku na wysoki połysk z egzotycznego drewna. Wszystko do ogarnięcia. Jak ktoś przedstawi podobny remont to chętnie wgryzę się w temat i poprzeglądam a nawet przeczytam ;) Może nawet zrobię tak samo :)

Nooo panowie administratorzy...
Jest wyzwanie! Turystyczne bambino z palisandrem, podłogą grzejącą jak Huta Katowice, wizjerami wprost z Jamesa Bonda i e-lustrem to byłoby coś....
Kuba ja bym już się brał do roboty...
Tylko jak już będziesz ślęczał nocami nad tym tematem to znajdź proszę 5 minut i wrzuć krótką relację z twojego powrotu po Jubileuszu.... Szczególnie interesujące jest ostatnie 20 km przed domem :-)
Dla wygody to może zacznij od tego...

125% normy każdego dnia!
MURANO

GrzegorzBruta

Re: Strona forum - czy ktoś czyta dział "Remonty"?

Postautor: GrzegorzBruta » poniedziałek, 24 paź 2016, 18:04

Jak huta Katowice ? Człowieku wbij na tanie ogrzewanie i tam masz mate grzewczą pod panele 2 metry kwadratowe to koszt dokładnie 237 zł
Kosmos cena prawda i epoka Jamesa Bonda. Smart TV to też James Bond ;) Do tego kamerka GoPro ;) No już nie wspomnę o nowym lakierze kremowy z grafiką wyciętą na ploterze. Mate grzewczą zakładam na bank! Teraz mam tylko w przyczepie TV i takie przenośne bezprzewodowe urządzenie z kamerą FHD i monitorem w przyczepie, zasięg bezprzewodowy około 3km w otwartym terenie. Lubię widzieć na rybach co się dzieje na zewnątrz i mieć baczenie na wędki ( to też taki mały James Bond ) Podpinam dwie fotki, żeby ktoś nie myślał, że sam nie robiłem. Koszt całego urządzenia 450 zł

GrzegorzBruta

Re: Strona forum - czy ktoś czyta dział "Remonty"?

Postautor: GrzegorzBruta » poniedziałek, 24 paź 2016, 18:10

Teraz czas na koszty ;) Walizka nowa po urządzeniu Makita 70 zł do tego monitor 120 zł, nadajnik bezprzewodowy z odbiornikiem 180 zł, reszta ceny to akumulator żelowy, przełącznik, wyświetlacz stanu naładowania akumulatora, sklejka, folia termokurczliwa do oklejenia sklejki i filc do oklejania. Czas wykonania około 3 godzin Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Strona forum - czy ktoś czyta dział "Remonty"?

Postautor: Murano » poniedziałek, 24 paź 2016, 18:28

Nie chodzi mi o to że masz źle pomysły a na pewno nie głupie... Broń Boże! Jestem ciekaw tego projektu.
Tylko problem jest taki jak go dobrze zdiagnozowales. Strona remontowa jest martwa.
Więcej zyskasz udzielając się na forum i jeżdżąc z nami na złoty.
Jest miło i rodzinnie. Każdy chętnie obejrzy twój elektro-domek, serio!
Mój lekko zabawny wpis dotyczył tylko jednego ograniczenia...Wagi.
Jak już zabierzesz się za modyfikację proponuję ważyć każdą rzecz i skrupulatnie dodawać...
Nadmienię tylko ze Niewiadówki z reguły mają ok 100 kg ładowności.
Nie bierz poprzedniego post a do siebie, kibicuje ci i z dziką przyjemnością zrobię wielkie WOOOW na zlocie.

125% normy każdego dnia!
MURANO

GrzegorzBruta

Re: Strona forum - czy ktoś czyta dział "Remonty"?

Postautor: GrzegorzBruta » poniedziałek, 24 paź 2016, 21:01

Ja mam wpisane w dowód rejestracyjny ładowność 60 kg! Czyli niewiele a raczej to nic w morzu potrzeb. Holuję przyczepę Mercedesem Vito i tam wszystko upycham. Przyczepa jest pusta, nie mam nawet wody w zbiorniku. Dwa akumulatory żelowe 180 A to już DMC przekroczona.
Teraz muszę podjechać z przyczepą na złomowisko bo tam mają wagę i zważę dla rozeznania co i jak przed remontem i po remoncie. Nie wiem ale chyba 10 zł biorą za usługę. Remont będę musiał przeprowadzić i to na bank. Właśnie dlatego wypatrzyłem w sklepie z wyposażeniem kamperów sklejkę z których robi się meble. Cena metra kwadratowego jest dosyć wysoka ale warto ( nie przekracza metra bieżącego gotowej kuchni w sklepie ). Sklejka jest fornirowana i lakierowana. Szkielet zrobię z lekkiego drewna i zabezpieczę od wilgoci. Mam stolarnię i się trochę pobawię ;)
Nie mam zamiaru szukać zastępczych materiałów, bo są gotowe dostępne w sklepach. Tak samo jak nie mam zamiaru wymyślać nowych połączeń stolarskich, bo już wymyślono ich tyle, że na Nobla nie ma co liczyć ;)
Zresztą i tak powiedziałem zbyt wiele. Miałem zamiar przedstawić na forum kilka fajnych rzeczy i tanich jak pilot 14 kanałowy ( zakupiony za niecałe 80 zł ze sterownikiem na 12V ) i panel akumulatorów z boxem do montażu pod przyczepą by rozkład masy był tam gdzie jest konieczność jej przesunięcia.
Mam też projekt montażu radia z obrotnicą czytaj ( po obrocie jest wewnątrz przyczepy i po następnym obrocie jest na zewnątrz ) Jak zrobię to pokażę ;)


Wróć do „Wasze opinie na temat forum oraz strony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości