Remont Constructam Coral 6t 1980r

Tematy ze wszystkich działów, które zostały zamknięte
Awatar użytkownika
kaiman
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Re: Remont Constructam Coral 6t 1980r

Postautor: kaiman » środa, 25 wrz 2019, 13:32

Przy izolowaniu ścian w systemie szkieletowym czy dachów (przy tradycyjnej konstrukcji jak i szkieletówce) od strony pomieszczeń daje się paroizolację aby ta nie wnikała w izolację a od strony przegrody zewnętrznej wiatroizolację, która jest paroprzepuszczalna - to tak z budownictwa z teorii i praktyki ;)

Przyczepy pełnoprawnej (jeszcze) nie posiadam stąd moje pytania do użytkowników, jak to wygląda w praktyce w budkach.
Laminat ma jedną większą połać (mniej łączeń) jak przyczepy typu sandwich, materiał i konstrukcja też inaczej pracuje, a szkielet szczególnie ten drewniany jest podatny na zniszczenie (gnicie) ale za to jest lżejszy jak stal. Choć w omawianej w tym wątku przyczepie nadal mnie dziwi, że pomimo tego, że jest w konstrukcji stalowej jest dość lekka.

Z wełną mineralną jest ten problem, że jak dostanie wody to już nie odda, dlatego też przy szkieletowych przyczepach najczęściej daje się styropian (przynajmniej w tych starszych) - jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi.

Awatar użytkownika
harrson
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Re: Remont Constructam Coral 6t 1980r

Postautor: harrson » środa, 25 wrz 2019, 14:21

Czyli wypacynuje pianką do poszycia na szczelnie, potem na to alufoxa i na koniec skai. Wielkie dzięki za wypowiedzi i podpowiedzi, jutro odbieram konstrukcje po piaskowaniu, zobaczymy ile jej zostanie.

Wróć do „Tematy zakończone lub nieaktualne”