Akumulator

Samochody którymi podróżujecie ciągnąc swoje domki na kółkach
Awatar użytkownika
dankm
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 685
Rejestracja: czwartek, 23 cze 2016, 19:56
Lokalizacja: świętokrzyskie (Boksycka)

Re: Akumulator

Postautor: dankm » poniedziałek, 18 lut 2019, 17:47

W ogóle warto wszystkie odcinki obejrzeć, bardzo ciekawy kanał.
Francuskie 120KM w ropie
Niemiecko-amerykańskie 115KM w ropie
Polsko-chińskie 3,5KM w benzynie :D
n126E
"E" tylko w dowodzie układ "D"
2018
1500km 38 nocy
2019
1800km 20 nocy

Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

Re: Akumulator

Postautor: sterciu » środa, 27 lut 2019, 09:39

Od lat jeżdżę na akumulatorach z Vesty, żółtych Forse i mogę je polecić z czystym sumieniem. Ostatnio byłem zmuszony wymienić Forse 74Ah w aucie do którego go kupowałem w 2010 roku , jak już postało auto kilka dni... a dokładniej to kilkanaście dni nie ruszane to auto nie chciało już odpalić (dodam, że do tego czasu samochód w zimie potrafił stać po 2 miesiące nie odpalany i zawsze silnik się uruchomiło, w tę zimę już po paru dniach aku prądu nie miał). Do tego auta kupiłem nowy aku , oczywiście też żółtą Forse z nadzieją, że będzie podobnie i zapomną co to prostownik nawet jak auto dłużej stoi nieruszane, a ten stary przerzuciłem do innego auta który codziennie jeździ i aku jeszcze służy, ani razu się w nim nie rozładował odkąd go tam włożyłem, tzn może sprawność ma już mniejszą ale auto dzień w dzień bez najmniejszych problemów daje się uruchomić. Praktycznie we wszystkich autach mam Forse włożone i jak na razie problemów brak. Kiedyś jedne z lepszych aku, jak nie naj robiło Delphi , akumulatory które u mnie spokojnie po 10 lat śmigały ale niestety jakieś tam problemy finansowe oddziału Delphi który produkował te akumulatory spowodowały, że znikły z rynku, choć ostatnio zauważyłem, że na rynek chiński się pojawiły znów... Delphi to było dawne Delco które produkowało akumulatory chyba jedne z najdłużej żyjących...

Prosimy o polskie znaki.
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics


Wróć do „Samochody Niewiadówek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości