Wideorejestrator

Samochody którymi podróżujecie ciągnąc swoje domki na kółkach
Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wideorejestrator

Postautor: Murano » sobota, 5 lut 2022, 18:10

Panowie takie pytanko do osób, które montowały tylną kamerę.
Jak rozwiązaliście temat przejścia kabla z klapy do kabiny?
Chcialem dziś zamontować tylny rejestrator i zgłupiałem... Macie to "po chamsku" w sensie luźny kabelek z zapasem z szyby pod podsufitkę czy ktoś się bawił w przeciągnięcie przewodu w fabrycznym gumowym tunelu z wiązką klapy?

jarekvolvo
Posty: 160
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2020, 16:44
Lokalizacja: Milanówek

Re: Wideorejestrator

Postautor: jarekvolvo » sobota, 5 lut 2022, 18:48

Ale mówisz o kamerze w ramce rejestracji czy takiej przyssawce na tylną szybę (kombiak)?
Życzmy sobie miłego dnia !

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wideorejestrator

Postautor: Murano » sobota, 5 lut 2022, 19:38

jarekvolvo pisze:Ale mówisz o kamerze w ramce rejestracji czy takiej przyssawce na tylną szybę (kombiak)?

Mówię o wideorejestratorze montowanym na przyklejanej stopce na tylnej szybie ale sam sposób prowadzenia przewodu także w przypadku kamery cofania w klapie (ramce) jest identyczny.

wlascicielwieloryba
Posty: 26
Rejestracja: sobota, 9 paź 2021, 18:33
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Wideorejestrator

Postautor: wlascicielwieloryba » sobota, 5 lut 2022, 21:00

Ja mam po chamsku.

jarekvolvo
Posty: 160
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2020, 16:44
Lokalizacja: Milanówek

Re: Wideorejestrator

Postautor: jarekvolvo » sobota, 5 lut 2022, 21:47

W Volvie montowałem uchwyt korzystając z mocowania tapicerki sufitu, nie mając styczności z szybą klapy. Ale i w kombi i w sedanie prowadziłem kable pod tapicerką i w profilach słupków.. Także szydełkując przez przepusty..
Życzmy sobie miłego dnia !

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Wideorejestrator

Postautor: kooba » sobota, 5 lut 2022, 22:40

Ja schowałem trochę kabla w plastikach klapy, ale w rogu przechodzi po chamsku.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wideorejestrator

Postautor: Murano » sobota, 5 lut 2022, 22:55

jarekvolvo pisze:W Volvie montowałem uchwyt korzystając z mocowania tapicerki sufitu, nie mając styczności z szybą klapy. Ale i w kombi i w sedanie prowadziłem kable pod tapicerką i w profilach słupków.. Także szydełkując przez przepusty..

Schowanie kabla pod tapicerką ogarniam. Chodzi mi o przejście z ruchomej klapy do nieruchomego dachu.
kooba pisze:Ja schowałem trochę kabla w plastikach klapy, ale w rogu przechodzi po chamsku.

Nie zagina się nigdzie?

jarekvolvo
Posty: 160
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2020, 16:44
Lokalizacja: Milanówek

Re: Wideorejestrator

Postautor: jarekvolvo » sobota, 5 lut 2022, 23:10

Zwykle po ramieniu zawiasu idzie wiązka przewodó, czasem w dodatkowym, plastikowym kanale...
Ale tu gdybamy... jakie to auto..
Życzmy sobie miłego dnia !

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wideorejestrator

Postautor: Murano » sobota, 5 lut 2022, 23:19

jarekvolvo pisze:Zwykle po ramieniu zawiasu idzie wiązka przewodów, czasem w dodatkowym, plastikowym kanale...
Ale tu gdybamy... jakie to auto..

Freemont.
System montażu klapy, zawiasów i przelotki znam. Pytanie bardziej do osób, które już taką kamerę mają założoną, np Kuba.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Wideorejestrator

Postautor: kooba » niedziela, 6 lut 2022, 00:06

Nie ma problemu, ładnie się układa. Jest to jednak kwestia mocno indywidualna i zależy jak bardzo plastiki klapy wchodzą do auta po zamknięciu. W jeepie mam w taki sam sposób pociągnięte kable od kamery cofania i co jakiś czas muszę je łatać bo mocno się zaginają.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wideorejestrator

Postautor: Murano » niedziela, 6 lut 2022, 07:16

Teraz mi jeszcze uswiadomleś, że dochodzi kwestia głębokości wchodzenia klapy (plastików dookoła szyby) do środka. Kurde chyba zostawię to na cieplejszy wiosenny dzień. Myślę, że najlepiej będzie wejść do bagażnika i dopiero obrać najlepsze miejsce blisko połączeń plastików, żeby przecisnąć kabel.
A całą drogę do przedniej kamery szedłeś przy podsufitce górą czy dołem przy progu?

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Wideorejestrator

Postautor: kooba » niedziela, 6 lut 2022, 08:33

Murano pisze:Myślę, że najlepiej będzie wejść do bagażnika i dopiero obrać najlepsze miejsce blisko połączeń plastików, żeby przecisnąć kabel.

Dokładnie tak zrobiłem jak montowałem tylną kamerę. Siedząc w zamkniętym bagażniku ogarnąłem przejście kabla i miejsce przyklejenia kamery.
Murano pisze:A całą drogę do przedniej kamery szedłeś przy podsufitce górą czy dołem przy progu?

Szedłem górą. U mnie ładnie się chował pod uszczelki drzwi i plastiki słupków. Dołem to nie wiem czy kabla wystarczy. Co prawda całkiem spory odcinek schowałem w ostatnim słupku, ale raczej nie tyle żeby wystarczyło na schodzenie na dół i z powrotem do góry.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wideorejestrator

Postautor: reflexes » niedziela, 6 lut 2022, 10:32

Ja do kamery cofania w ramce robiłem fabrycznym przelotem. Ściągałem cała tapicerkę na klapie i ciągnąłem kabel pod podsufitkę, dalej tylnym słupkiem w dół i dalej progiem aż do deski rozdzielczej. Zostaw to na cieplejsze dni :lol:

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wideorejestrator

Postautor: Murano » niedziela, 6 lut 2022, 12:17

reflexes pisze:Ja do kamery cofania w ramce robiłem fabrycznym przelotem. Ściągałem cała tapicerkę na klapie i ciągnąłem kabel pod podsufitkę, dalej tylnym słupkiem w dół i dalej progiem aż do deski rozdzielczej. Zostaw to na cieplejsze dni :lol:

To rozwiązanie wydaje mi się najsensowniejsze... Minusem jest brak możliwości szybkiego demontażu kamery np przy sprzedaży auta. Za to spokój z kablem na lata...

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Wideorejestrator

Postautor: tomcat » niedziela, 6 lut 2022, 13:37

reflexes pisze:...Zostaw to na cieplejsze dni :lol:

Racja. Mnie też czeka demontaż kilku plastików ale zostawiam to do wiosny ponieważ raz, że nie lubię takiej roboty jak ręce marzną, a dwa, że plastiki średnio chcą współpracować kiedy jest zimno.


Wróć do „Samochody Niewiadówek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości