Wideorejestrator

Samochody którymi podróżujecie ciągnąc swoje domki na kółkach
Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wideorejestrator???

Postautor: vvarrior » wtorek, 13 sty 2015, 01:13

Ten filmik który wstawiłem nagrywałem jeszcze nie rejestratorem a telefonem HTC SPV M650 jeszcze na windows mobile... tak sobie właśnie przypomniałem.
Ale co prawda to prawda. Rejestrator to rejestrator. W zasadzie o nim nie pamiętasz. Nie trzeba go podłączać, wyłączać, pilnować itp. Ja jeszcze kombinowałem żeby impuls do włączenia kamerki podpiąć poza zapłonem do syrenki alarmu. Jak by się z jakiejś okazji miał alarm włączyć to może i coś nagra.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wideorejestrator???

Postautor: reflexes » wtorek, 13 sty 2015, 07:10

masz fajną apkę "blackbox" działa fajnie i nie gryzie się z navi

ale zależnie od sprzętu jaki masz może sie przegrzewać i z tego względu przestałem używać - wolę kamerę oddzielnie i navi oddzielnie

Potestuję, generalnie ten smart najwyższych lotów nie był ale dawał radę. Jak tylko znajdę jakąś kartę to zrobię testy ale to raczej gdzieś w weekend. On i tak miał wylądować na stałe w aucie, bo zdecydowanie wolę jeździć z MapFactor GPS Navigation niż z Auto Mapą.
Ale co prawda to prawda. Rejestrator to rejestrator. W zasadzie o nim nie pamiętasz. Nie trzeba go podłączać, wyłączać, pilnować itp.

Niby tak ale ja to raczej na co dzień po wsi z buta chodzę, a to miałoby być tylko na dłuższe wyjazdy i na urlop. Smarta też w sumie można włączyć na stałe, bo raczej aku w aucie nie rozładuje. Są aplikacje, które włączają się po wykryciu ruchu przez GPS więc ostatecznie może działać podobnie jak dedykowany rejestrator.

Awatar użytkownika
Nacia
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1202
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 13:08
Lokalizacja: Sieradz

Re: Wideorejestrator???

Postautor: Nacia » wtorek, 13 sty 2015, 12:57

Z racji, że codziennie pokonuję ok. 40 km do pracy i co rusz spotykam amatorów brawurowej jazdy, zakupiłam dziś do autka ( właściwie to dwóch A6 i Golf IV) kamerę- wideorejestrator FULL HD 12 MPX, 32 GB Obrazek.
Z pewnością przyda się również nam na wypady z N126n, a często wyjeżdżamy w weekendy, a i spotkań z fan-klubowiczami też w tym roku szykuje się kilka. Mam nadzieję tylko, że nigdy z nagrań nie będę musiała korzystać.
To nie prawda, że tylko żółwie i ślimaki wędrują ze swoimi domkami po świecie.
Rzucam wszystko i jadę w Bieszczady :)
N126n, Golf Plus 1,9 TDI Touran 1,9TDI
2016 - 75 / 6892 km
2017 - 85 / 6820 km
2018 - 81 / 4651 km
2019 - 65 / 4476 km
2020 - 71 / 3230 km

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Wideorejestrator???

Postautor: Karolus » wtorek, 13 sty 2015, 19:27

nacia pisze:Z racji, że codziennie pokonuję ok. 40 km do pracy i co rusz spotykam amatorów brawurowej jazdy, zakupiłam dziś do autka ( właściwie to dwóch A6 i Golf IV) kamerę- wideorejestrator FULL HD 12 MPX, 32 GB Obrazek.
Z pewnością przyda się również nam na wypady z N126n, a często wyjeżdżamy w weekendy, a i spotkań z fan-klubowiczami też w tym roku szykuje się kilka. Mam nadzieję tylko, że nigdy z nagrań nie będę musiała korzystać.


Wszystko ekstra, ale model, cena, itp?

Znając Maćka kazał Ci kupić, mi się szukać nie chce, a też myślę to skorzystam....

Awatar użytkownika
Nacia
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1202
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 13:08
Lokalizacja: Sieradz

Re: Wideorejestrator???

Postautor: Nacia » wtorek, 13 sty 2015, 20:22

A tu Karolu nie masz racji, sama znalazłam, wybrałam, skonultowałam z szefem :lol: (CornBlumenBlau) i zakupiłam. Cena przyzwoita 110 zł, jak otrzymam i przetestuję dam znać czy warto :D Myślę, źe warto ma bardzo dużo funkcji min.podobno super nagrywa w nocy, może służyć jako pendrive, ma aparat i takie tam inne. :lol:
To nie prawda, że tylko żółwie i ślimaki wędrują ze swoimi domkami po świecie.
Rzucam wszystko i jadę w Bieszczady :)
N126n, Golf Plus 1,9 TDI Touran 1,9TDI
2016 - 75 / 6892 km
2017 - 85 / 6820 km
2018 - 81 / 4651 km
2019 - 65 / 4476 km
2020 - 71 / 3230 km

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wideorejestrator???

Postautor: reflexes » piątek, 30 sty 2015, 13:45

Tak jak sobie planowałem tak wczoraj trafiła się okazja zrobić mały test rejestratora na starym smartfonie. Nie jest to jakiś super sprzęt, bo lekko już przechodzony i od zawsze budżetowy Huawei Ascend G300 (procek 1 GHz i 512 MB ramu), uchwyt do tel z biedronki, ładowarka z innego marketu. Programik jaki wybrałem do rejestracji to DailyRoads Voyager (https://play.google.com/store/apps/deta ... ilyroads.v) działający w tle, a na blacie nawigacja w postaci MapFactor: GPS Navigation (https://play.google.com/store/apps/deta ... .navigator). Jazda przy bardzo średnich warunkach jak dla tak małego oczka aparatu, rano pochmurno, po południu zmrok i dojazd do celu jak już było zupełnie ciemno. Ustawienia jakości w programie na średnim poziomie, bo bałem się, że na najlepszych smart nie da rady ogarnąć i będzie się wywalać, następnym razem spróbuję podkręcić. Nie mam porównania z innymi rejestratorami ale wiem, że taki prowizoryczny rejestrator na pewno zagości u mnie na dłużej w aucie, bo uwielbiam rozwiązania za darmo :lol: . Na razie jeden fragment z jazdy w dzień. Wieczorem postaram się wrzucić filmik z wieczornej jazdy.

https://drive.google.com/file/d/0B2qZ8t ... sp=sharing

Edit:

Sorrki ale filmu z jazdy po zmroku nie będzie, bo się skasował i zostały tylko te z dnia. :oops:

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Wideorejestrator???

Postautor: RAFALSKI » sobota, 31 sty 2015, 10:52

Nie jest źle, widać co się dzieje na drodze. Mógłby tylko bardziej ogarniać pobocza bo w porównaniu do "prawdziwego" rejestratora to pole widzenia jest wąskie. Ważne, że za darmo. :)

Awatar użytkownika
Nacia
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1202
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 13:08
Lokalizacja: Sieradz

Re: Wideorejestrator???

Postautor: Nacia » czwartek, 19 lut 2015, 09:47

nacia pisze: kamerę- wideorejestrator FULL HD 12 MPX, 32 GB Obrazek.

Nie polecam tej kamerki ...testowałam dość długo, zmieniałam ustawienia nic to nie dało :roll: Opis w aukcji kamerki bardzo pozytywny same superlatywy, nie ma do czego się doczepić. Jednak w rzeczywistości po poprawnych ustawieniach jakość nagranego materiału (o ile nagra) pozostawia wiele do życzenia. Postanowiłam oddać i otrzymałam zwrot kaski łącznie z przesyłką co mnie zdziwiło :roll: ale się cieszę, że nie poniosłam żadnych kosztów :) a mogłam coś przetestować.
Załączniki
111111.jpg
To nie prawda, że tylko żółwie i ślimaki wędrują ze swoimi domkami po świecie.
Rzucam wszystko i jadę w Bieszczady :)
N126n, Golf Plus 1,9 TDI Touran 1,9TDI
2016 - 75 / 6892 km
2017 - 85 / 6820 km
2018 - 81 / 4651 km
2019 - 65 / 4476 km
2020 - 71 / 3230 km

Awatar użytkownika
moulder
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2014, 19:34
Lokalizacja: Straszyn
Kontaktowanie:

Re: Wideorejestrator???

Postautor: moulder » niedziela, 1 mar 2015, 18:59

Ja mam Blaupunkt bp 1.0 HD. Ogólnie urządzenie za 200zł już drugi rok nagrywa i jak trzeba to wyciągam kartę i wysyłam filmik jakiegoś drogowego debila:)
Mam nadzieję, że tym samym poprawiam jakość jazdy na naszych drogach.

P.S. Pamiętajcie, jeśli będziecie w Austrii, aby nie używać rejestratora ponieważ jest to tam prawnie zakazane, a Policja wlepia olbrzymie mandaty.

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wideorejestrator???

Postautor: vvarrior » niedziela, 1 mar 2015, 23:15

Ciekaw jestem jaka podstawa prawna w Austrii jest. Czy pasażer też nie może nagrywać trasy trzymając kamerę w ręku?
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Szaman
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek, 23 lut 2015, 17:44
Lokalizacja: Pisz

Re: Wideorejestrator???

Postautor: Szaman » poniedziałek, 2 mar 2015, 09:48

A ja używam aplikacji android ,, Rysiek,, aplikacja konkurencyjna do ,,Yanosika,,. Posiada funkcję wideorejestratora. Twój telefon staje się fajnym urządzeniem :(

wojtas
Posty: 119
Rejestracja: poniedziałek, 6 sie 2012, 21:03

Re: Wideorejestrator???

Postautor: wojtas » poniedziałek, 2 mar 2015, 21:18

Ostatnio w biedronce było takie urządzenie (myphone) i zakupiłem + dokupiłem kartę 8gb. Pierwszy wyjazd w trasę i pierwsza kontrola drogowa :D nagrana . Jak dla mnie dobry sprzęt za małe grosze

Szaman
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek, 23 lut 2015, 17:44
Lokalizacja: Pisz

Re: Wideorejestrator???

Postautor: Szaman » wtorek, 3 mar 2015, 11:22

wojtas pisze:Ostatnio w biedronce było takie urządzenie (myphone) i zakupiłem + dokupiłem kartę 8gb. Pierwszy wyjazd w trasę i pierwsza kontrola drogowa :D nagrana . Jak dla mnie dobry sprzęt za małe grosze

Kolega powiedz czy ma on czujnik ruchu??? i czy na nagraniach widać tablicę rejestracyjne???

wojtas
Posty: 119
Rejestracja: poniedziałek, 6 sie 2012, 21:03

Re: Wideorejestrator???

Postautor: wojtas » wtorek, 3 mar 2015, 20:13

Co do czujnika ruchu to nie wiem ,nie czytałem instrukcji i nie bawiłem się jeszcze tak dokładnie . Wsadziłem tylko kartę i jazda.Co do tablic to na najwyższej rozdzielczości idzie odczytać,ale to nie ta półka sprzętowa .

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wideorejestrator???

Postautor: vvarrior » środa, 4 mar 2015, 04:50

Czujnik ruchu ok ale warto przemyśleć okoliczność sytuacji kiedy sprzeczna sytuacja powstanie na postoju a strzał będzie z boku i zanim czujnik załapie to znowu czas leci zwłaszcza że dla kamery pewnie i monotonna droga w ciemności to brak ruchu. Ja wręcz zastanawiam się nad zapięciem kamerki z diodą prostowniczą pod syrenkę alarmu. Ktoś kroi radyjko, ktoś przypadkiem parkuje śmieciarką na samochodzie... alarm wyje i 0 świadków. Ten ostatni przypadek znam z autopsji. .. ale dowodu brak. A jak alarm się wzbudził z ultradźwięku to miał bym dowód gdyby kamerka się zaktywowała z alarmu.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e


Wróć do „Samochody Niewiadówek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości