Nasze Holowniki

Samochody którymi podróżujecie ciągnąc swoje domki na kółkach
Awatar użytkownika
Kabat
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 22 gru 2015, 11:30
Lokalizacja: Nidzica

Re: Nasze Holowniki

Postautor: Kabat » środa, 30 gru 2015, 20:54

Dzięki :)

Biały to moje auto na co dzień :)

Nieźle doposażony (skóry, 4xel szyby, el szyberdach itd)

W przyszłym roku planuję przeróbkę silnika na wielopunktowy wtrysk + sekwencyjne LPG (taki kompromis między osiągami a ekonomią :) )

A szary to moja zabawka :)

Tam nie ma miejsca na żadne wygody :P

grzesiek0

Re: Nasze Holowniki

Postautor: grzesiek0 » środa, 30 gru 2015, 21:12

Kabat pisze:Dzięki :)

Biały to moje auto na co dzień :)

Nieźle doposażony (skóry, 4xel szyby, el szyberdach itd)

W przyszłym roku planuję przeróbkę silnika na wielopunktowy wtrysk + sekwencyjne LPG (taki kompromis między osiągami a ekonomią :) )

A szary to moja zabawka :)

Tam nie ma miejsca na żadne wygody :P


Skóra bez klimy to niezly hard core w upalne lato musi być.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Kabat
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 22 gru 2015, 11:30
Lokalizacja: Nidzica

Re: Nasze Holowniki

Postautor: Kabat » czwartek, 31 gru 2015, 11:20

Yeah, bywa kłopotliwa :D Ale nie ma tragedii - do przyzwyczajenia :P

W zimę też bywają uciążliwe, ale kompletuje podgrzewanie to nie będzie tragedii :)

Wygodą nadrabiają te wszystkie wady :D No i to uczucie, że posiadam jeden z kilkuset kompletów :P

A w drugim Kadecie jest obecnie wydmuszka w środku, jeden kubełek OMP Grip, jestem w trakcie spawania klatki zgodnej z załącznikiem "J" itd :) Jeśli macie ochotę to będę co jakiś czas wrzucał jakieś fotki z kolejnej przebudowy :P

Obrazek

Komora silnika:

Obrazek

Planuje jeszcze większe zabiegi w kierunku clean looka - nowy dolot z kwasu, nowy kolektor wydechowy, chłodnica schowana pod przednim pasem, cewka schowana za blokiem silnika, usunięcie zbiorniczka wyrównawczego (tzn może inaczej - umieszczenie go w rozpórce przednich kielichów)

A tutaj wnętrze białego Kadetta:

Obrazek

Ostatnio wspawałem nowy przedni pas i wrzuciłem nowe lampy i chłodnicę, bo auto po kupnie było po lekkiej stłuczce - lampy świeciły wszędzie byle nie na drogę :lol:

Obrazek
Obrazek

Jak widać błotnik od strony pasażera też był naprawiany "na chama" więc wymieniłem go na zdrowy egzemplarz - wymiany wymaga również maska i drugi błotnik, maska pognieciona lekko, a drugi błotnik zaczyna wcinać rude zło, ale to po zimie :D (na razie nie w kolorze, ale jak przywlokę cały pakiet zderzaków do domu to prysnę od razu wszystko w kolor :) )

Obrazek

Awatar użytkownika
rogaldo1986
Posty: 145
Rejestracja: poniedziałek, 19 paź 2015, 12:14
Lokalizacja: Łuków

Re: Nasze Holowniki

Postautor: rogaldo1986 » piątek, 1 sty 2016, 17:13

Coraz mniej tych autek widać na drogach :( Widać, nie tylko cepki wskrzeszamy na tym forum :)

Awatar użytkownika
a.d.a.m.
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwie 2014, 08:38
Lokalizacja: Dzięgielów
Kontaktowanie:

Re: Nasze Holowniki

Postautor: a.d.a.m. » piątek, 26 lut 2016, 17:07

To ja też się pochwalę moim archaicznym taborem:
Holownik nr 1:
Passat 32b 2.2l rocznik 1987, właśnie pojechał do nowego właściciela. Był w moich rękach pond 10 lat.
DSC06072.JPG

Holownik nr 2:
VW T3 rocznik 1983, 1,6d, w moich rękach od jakichś ośmiu lat i nie planuję sprzedaży.
Mojego przebiegu jakieś 40 tys. wakacyjnych kilometrów.
DSC07944.JPG

Do tego nieholowniki:
Byłe mojej żony R5, które niestety w grudniu poszło do kasacji przez bałwana co z podporządkowanej wymusił.
DSC01032.JPG

A dalej to już normalnie:
Citroen AX dupowóz na zakupy i oszczędzania.
Renault Safrane "do kościoła i rodziny"
I na koniec na klasyczne weekendowe przejażdżki, nawet takie trochę szybsze
Golf II GTI 16V wypasiony oryginał w moich rękach grubo ponad 12 lat i absolutnie nie planuję sprzedaży.
Obrazek

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5509
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Nasze Holowniki

Postautor: kooba » piątek, 26 lut 2016, 17:40

Zacny tabor. Tylko fotek zabrakło.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Nasze Holowniki

Postautor: stachu_gda » piątek, 26 lut 2016, 19:50

a.d.a.m. pisze:Holownik nr 2:
VW T3 rocznik 1983, 1,6d, w moich rękach od jakichś ośmiu lat i nie planuję sprzedaży.
Mojego przebiegu jakieś 40 tys. wakacyjnych kilometrów.


Bomba samochód, też bym chciał taki mieć do podróżowania.

Awatar użytkownika
a.d.a.m.
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwie 2014, 08:38
Lokalizacja: Dzięgielów
Kontaktowanie:

Re: Nasze Holowniki

Postautor: a.d.a.m. » piątek, 26 lut 2016, 21:02

No właśnie nie mogłem znaleźć dobrych fotek reszty autek, więc jutro pocykam i wrzucę coby się pochwalić taborem do reszty.

Kabat pisze:Dzięki :)

Biały to moje auto na co dzień :)

Nieźle doposażony (skóry, 4xel szyby, el szyberdach itd)

W przyszłym roku planuję przeróbkę silnika na wielopunktowy wtrysk + sekwencyjne LPG (taki kompromis między osiągami a ekonomią :) )

A szary to moja zabawka :)

Tam nie ma miejsca na żadne wygody :P


Proponuję spróbować z BLOSem mam u siebie od lat i jest to ciekawa alternatywa dla sekwencji, szczególnie jeśli chodzi o koszty instalacji.
Zaoszczędzisz dobre 2000zł. Ja korzystam z BLOSa w Volkswagenowym 2.0 16V wystrojonym na prawie 170KM i śmiga jak wściekły,
a spalanie nie przekracza 8-12L (trasa - miasto). Tylko parownik musi być duży.
Obrazek

Awatar użytkownika
NIL2
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 15 lut 2011, 15:50

Re: Nasze Holowniki

Postautor: NIL2 » niedziela, 28 lut 2016, 09:39

Hak jest tylko kłopot będzie z lusterkami no i nima w dowodzie DMC i jak pan zatrzyma to jak ja się mu wytłumaczę :lol: :lol: :lol:
Załączniki
1634575_P1000939.JPG

cherokee
Posty: 31
Rejestracja: sobota, 6 cze 2015, 17:26

Re: Nasze Holowniki

Postautor: cherokee » czwartek, 17 mar 2016, 17:07

To może i ja zaprezentuję swój tabór....
Pierwsze to auto na codzień i auto które będzie targało za sobą budkę na 99% no chyba że podejmiemy decyzję o zmianie auta. Puki co nie mam $ żeby dołożyć na coś ciekawego więc chyba ten rok jeszcze z nami zostanie.... Jedno zdjęcie bo tam nie bardzo jest co pokazywać no chyba że kogoś audio interesuje to później moge dodać kilka foto :P

Obrazek




I drugie auto.... weekendowo odstresowujące i rodzinne. (majówki itp)
Jeep Cherokee 2.1td i jego wściekłe 80 rozjuszonych koni :) Trochę wyższy od serii trochę większe koło ogólnie trochę większy szerszy mocniejszy i zmotany. :)

Taki był w sierpniu 2015r :)

Obrazek


Obrazek


I potem lekkie modyfikacje. Delikatnie podnieść poprawić fabrykę i wystarczy...

Obrazek


Obrazek



Jednak małe koła były nie fajne. Wiecznie wisiał na mostach brakowało trakcji na podjazdach koła były wąskie no czułem się jak by mi ktoś dał w pysk mówiąc niedelikatnie więc pogrzebałem w garażu i..... Zapadła decyzja. Wycinamy błotniki :D



Obrazek


Obrazek


Efekt był następujący...... :)


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Auto jest z 1988r czas leci nieubłaganie więc postanowiłem podłatać podłoge jedna dziurka.... a oto co zobaczyłem pod dywanami


Obrazek


Obrazek


Więc arkusz blachy zakupiony migowat w dłoń i rekonstrukcja podłogi. Nie będę wrzucał wszystkich fotek bo nie ma tam naprawde nic..... nic ciekawego :D


Po remoncie podłogi trzeba było się zabrać za składanie środka i kosmetyczne poprawki. Podłoga została wymieniona w bagażniku oczyszczona pomalowana podkładem cynkowym na to poszła czarna farba chlorokauczukowa. Do tego zmieniłem fabryczną zmęczoną kierownicę i czarne plastikowe ramki na drewniane (i o dziwo są naprawdę drewniane tzn ze sklejki a przynajmniej "od spodu"). Kierownica otrzymała dekielek na środku zrobione z.... dekielka felgi oryginalnej :) Efekt jest przyzwoity. Wymienione zostały też fotele na te z poliftowej wersji. Poprzednie były pokrzywione nie działały regulacje oparcia. Teraz wszystko działa jak należy. Przednie boczki drzwiowe zaczynały puchnąć (pod spodem tektura) i nie trzymały się drzwi. Z racji że seryjnie były głośniki 13cm postanowiłem nieco poprawić fabrykę i pojechałem do znajomego zajmującego się car-audio. Z racji że to auto natury użytkowej nie chciałem szaleć i tak też było. Zrodione nakładki z MDF na boczek plus głośnika MAGNAT RACER 320. Łącznie wyszło 280zł. Do tego radio najtańszy pioneer MVH170 i coś tam sobie plumka. W środku naturalnie nie mogło zabraknąć CB. Dziś jeszcze dołożyłem skórzaną gałkę zmiany biegów za całe 18zł z auchan. Nie ma jeszcze zdjęć z tą niewątpliwie piękną rzeczą :P I kilka fotek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek





I na koniec ku pokrzepieniu serc..... Jeep z zapiekanką moją. W sobote ten zestaw znowu wyjedzie na drogę. Przyczepa jedzie na remont. Ściany podsufitka i laminowanie tego co ostatnim razem zrobił jej jeep.... Nie zagłębiając się w szczegóły przyczepę przeciągnołem na bocznej ścianie po asfalcie :/

Obrazek




Pozdrawiam :)
N126-e Holownik Fabia kombi SDI tempomat klima podłokietnik czyli wszystko co potrzeba poza mocą i trochę wyższy niż seryjny cherokee xj 2.1TD doszła Vitara też lekko dłubnięta...

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5509
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Nasze Holowniki

Postautor: kooba » niedziela, 20 mar 2016, 18:06

cherokee pisze:Nie zagłębiając się w szczegóły przyczepę przeciągnołem na bocznej ścianie po asfalcie :/

Może jednak napisz coś więcej bo aż mi serce stanęło.

Awatar użytkownika
baron
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 3 mar 2016, 11:48
Lokalizacja: Wyszków

Re: Nasze Holowniki

Postautor: baron » sobota, 9 kwie 2016, 22:38

No to i ja też wrzucam moje holowniki
Załączniki
WP_20150918_038.jpg
weekendowy holownik E32 730i z 1990 r.
WP_20150809_008.jpg
codzienny dupowóz E36 318i Touring z 1997 r.

cherokee
Posty: 31
Rejestracja: sobota, 6 cze 2015, 17:26

Re: Nasze Holowniki

Postautor: cherokee » niedziela, 10 kwie 2016, 17:19

e32 kot... miałem 735i z automatem i klimatronikiem z tym że już zabitego trupa ale mimo to auto kozackie. Gratuluje zadbanej sztuki i dbaj o nią. A może chcesz się jej pozbyć? :D
N126-e Holownik Fabia kombi SDI tempomat klima podłokietnik czyli wszystko co potrzeba poza mocą i trochę wyższy niż seryjny cherokee xj 2.1TD doszła Vitara też lekko dłubnięta...

Awatar użytkownika
baron
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 3 mar 2016, 11:48
Lokalizacja: Wyszków

Re: Nasze Holowniki

Postautor: baron » czwartek, 14 kwie 2016, 21:38

cherokee pisze:e32 kot... miałem 735i z automatem i klimatronikiem z tym że już zabitego trupa ale mimo to auto kozackie. Gratuluje zadbanej sztuki i dbaj o nią. A może chcesz się jej pozbyć? :D


Jeszcze nikt nie przekonał mnie odpowiednim plikiem banknotów do sprzedaży :D .
Dodam że auto ma oryginalny przebieg 111 000 km i w Niemczech było w rękach jednej rodziny, (I wł. sprzedał bmw siostrze)
Ponadto jest zachowane w oryginale, kompletne no i ma sporo gadżetów z epoki m.in nawigację GPS, klimatronik, itp
No i chyba jeszcze nigdy nie ciągała przyczepy bo hak westfalia jest jak nowy, ja raz zakładałem przy pierwszym przeglądzie w PL żeby diagnosta mógł wpisać w papiery że ma sprawny hak z instalacją.
Jeśli znasz wartość takiego auta, masz odpowiednią ilość gotówki i jesteś poważnie zainteresowany zapraszam na priv.
Załączniki
navi.jpg
nawigacja
01f0d2a7866ffa20.jpg
bc5c89715de6ba65.jpg
0f817eca3ac1f897.jpg

Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 339
Rejestracja: środa, 2 paź 2013, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze Holowniki

Postautor: Mobil-Zasada » czwartek, 14 kwie 2016, 22:50

Pozazdrościć.
Ciągnik: VOLVO S60 II D3
Przyczepa: N126ES


Wróć do „Samochody Niewiadówek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości