PROPOZYCJA DOTYCZĄCA ZAMÓWIEŃ GADŻETÓW

Koszulki, naklejki, flagi, tablice
Konrad_wawa
Posty: 301
Rejestracja: poniedziałek, 27 lip 2009, 15:31
Lokalizacja: Góra Kalwaria

PROPOZYCJA DOTYCZĄCA ZAMÓWIEŃ GADŻETÓW

Postautor: Konrad_wawa » niedziela, 12 gru 2010, 15:03

Czytając wątek o termosach doszedłem do takich przemyśleń.
Aby nie angażować zbyt mocno Marka lub Bartosza proponuję znaleźć jednego wykonawcę gadżetów reklamowych - takiego który ma dość bogatą ofertę w rozsądnych cenach - najwięcej można ich znaleźć na popularnym serwisie Aukcyjnym. Tam są firmy, które bez łaski robią 2 sztuki danego towaru w ludzkich cenach.
Następnie - wzorem z innego forum - można wysłać Loga Klubu, aby producent wprowadził je do swojej bazy i przygotował wizualizacje kilku produktów, np. kubków, termosów itp, po czym - gdy doda logo do swojego portfolio - każdy będzie mógł zamówić sobie gadżet indywidualnie - tak było na innym forum np. z ramkami na tablice.
Ewentualnie można projekt gadżetu przygotować np. w Corelu i zawiesić w zakładce "do pobrania" i ewentualnie podać linki do firm, gdzie można to zamówić.
Wiadomo, że przy większym zamówieniu byłyby rabaty, ale gdy one wynoszą np. 2 zł za sztukę ktoś zaoszczędza tą kwotę, a za to kto inny ( admin ) ma więcej roboty za którą nikt mu nie płaci i dodatkowe obciążenie z powodu odpowiedzialności za pieniądze lub towar - który zamówi,a którego nikt nie kupi bo np się rozmyślił ( wiem bo miałem i mam do czynienia z takimi składkowymi zakupami i to nie przynosi nic poza zamrożeniem kasy i kupą nerwów ).
Ja osobiście gdy będę robił sobie jakieś klubowe gadżety - pobiorę loga z zakładki do pobrania i sam sobie je zamówię za pośrednictwem A....o. Gdy producent coś schrzani to będę mógł mieć pretensje tylko do niego a nie do niczemu winnego Admina ( pośrednika ). A wiecie jak jest w Polsce : gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania.
Gdy sobie tak hulałem po portalu znalazłem np. ofertę kalendarzy z indywidualnym napisem ( logiem ) już od 1 sztuki w cenie ok. 10 zł + przesyłka itp. Kiedyś zamówiłem sobie dla siebie 5 ramek na tablice rejestracyjne z takimi napisami jakie chciałem.
Proponuję zastanowić się nad tym, gdyż moim zdaniem pod kilkoma względami jest to wygodne :
1/ mogę sobie kupić to co chcę, kiedy chcę i za ile chcę
2/ nie ma pośrednika tzn. nie zawracam głowy nikomu moimi fanaberiami, a jak zamówię badziewie, to mogę mieć sam do siebie pretensję ( tak jak na przykład było z koszulkami – widziałem kilka postów kwestionujących jakość wprasowanek )
3/ jak chcę kupić coś taniej to sam szukam chętnych do zrobienia zakupu hurtowego i sam biorę na siebie odpowiedzialność za transakcję i późniejszą dystrybucję ( a to jest najgorszy kawałek chleba )
4/ mogę kupić jedną rzecz i potem podzielić się z innymi uwagami co do jakości wyrobu
Na razie nic więcej nie przychodzi mi do głowy.

NA PRZYKŁAD ( teoretyczna bajka ) :
Zbierane są zamówienia na termosy i kubki. Zgłosiłbym się, ale w sumie to nie wiem czy mi to jest potrzebne. No, ale w sumie kupię sobie 2 kubki i jeden termos – akurat ten zamawiany przeze mnie termos jest 50-tym z partii do zakupu hurtowego. Może być taka sytuacja że momencie gdy będzie zawierana transakcja i padnie hasło : wpłacać kasę – okaże się, że chwilowo nie mam pieniędzy. Ktoś z Adminów będzie czekał na kasę… ja się spóźnię z przelewem, albo nie będę miał luźniej kasy ( różnie bywa ). Przeze mnie zamówienie zostanie wstrzymane. Reszta zamawiających będzie najpierw wściekać się na Adminów, bo to oni pośredniczą, gdy oni są niewinni – potem na mnie. W końcu Admin wyjmie kasę ze swoich pieniędzy i zamówi ten 50-ty termos. Termosy przyjdą, ja nie wpłacę i nie wezmę, bo coś tam. Admin się nawygina – musi to wszystko popakować, poadresować, powysyłać, pomartwić się czy doszło ( wszystko w imię Klubu ). W końcu Admin opchnie termos ( ten niby dla mnie ) komuś innemu ( w końcu zamroził kasę )… a ja za 2 miesiące stwierdzę, że jednak go chcę i będę nękał Admina o taki termos, którego ten już nie będzie miał na składzie i będzie musiał zamówić kolejne 50, a więc zebrać kolejne 50 zamówień. Gdy dojdzie tam takich trzech kolejnych takich jak ja – to tylko walić głową w mur … a jak dostanę termos i okaże się badziewny, to jeszcze będę zły, że ktoś takie g… zamówił.
Ps. Oczywiście ja taki nie jestem ( to czysta teoria wzięta z życia - miałem kiedyś do czynienia z podobnymi sytuacjami, gdzie to ja byłem tym zamawiającym, mrożącym kasę i rozsyłającym - i wiem co to znaczy ).

Może należy się zastanowić, czy nie zamawiać indywidualnie i pozbyć się problemów. Zapraszam do dyskusji.
Ale się rozpisałem … już nie będę. 
A jeżeli wątek jest nie na temat i burzy spokój tego szacownego forum - wykasujcie go lub zamknijcie.
N 126 N + Laguna II Hatchback 2,0 16V - jeszcze bez haka :)

Awatar użytkownika
KONZIO
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 406
Rejestracja: wtorek, 19 sty 2010, 08:39
Lokalizacja: jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie, Świat w którym baśń ta dzieje się...

Re: PROPOZYCJA DOTYCZĄCA ZAMÓWIEŃ GADŻETÓW

Postautor: KONZIO » niedziela, 12 gru 2010, 18:55

Chyba domyślam się co miałeś na myśli. Po drodze zapomniałeś jeszcze tylko, że żeby było demokratycznie powinna być ankieta, której termin będzie przesuwany 5 razy, bo ten nie może, temu się nie chce, a temu akurat się krowa cielić będzie. Potem 10 milionów nacisków na różne piony decyzyjne, bo temu się nie podoba wybór ogółu, a ten to przez 3 miesiące głosowania nie zdążył kliknąć i zagłosować na swój typ, a poza tym to 5 z 400 uważa, że był przewał. Potem wyłonienie kozła ofiarnego (jeśli admin wiedząc, że ukręcił by sobie bat na własny tyłek i delikatnie dał radę się wycofać). No i potem kilka miesięcy pretensji do ofiary własnego społeczniactwa, że po znajomości, a technologicznie to badziew, a ten to by jeszcze 1 sztukę dla Cioci potrzebował, a w ogóle to on by chciał, ale żeby logo było do góry nogami- bo tak lepiej.
Ja też zamówił bym sobie termosik, ale po zakupie okryć wierzchnich, (gdzieś indziej) teraz to już mam lęki...
ad

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: PROPOZYCJA DOTYCZĄCA ZAMÓWIEŃ GADŻETÓW

Postautor: b.b tulipan » niedziela, 12 gru 2010, 21:25

Witam. Całkowicie popieram wniosek. Chcę tylko dodać że logo winno być [nie znam się na tym] w którymś miejscu aby sobie ściągnąć i zrobić taki gadżet jaki bym chciał.
Ponieważ jestem członkiem Motoring Klubu - Skrzydlaci to sam sobie mając logo dałem do wykonania chorągiewki oraz garnuszki. I faktycznie nie mam do nikogo pretensji że gadżet nie spełnia moich oczekiwań. Gadżety sprawują się dobrze, a cena to jedna książka mniej przeczytana. :lol: :lol:
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: PROPOZYCJA DOTYCZĄCA ZAMÓWIEŃ GADŻETÓW

Postautor: konrad » poniedziałek, 13 gru 2010, 07:27

Oczywiście że indywidualne zamówienia są prostsze, niekoniecznie lepsze :wink:
po pierwsze nie będzie już identycznych gadżetów, tzn każdy sobie zamówi co tam będzie chciał,
a przy grupowym zamówieniu jest pewna powtarzalność
(np odcień polarów czy koszulek z różnych partii może być inny)

druga sprawa to znajdź firmę co robi różne gadżety i chce się bawić w pojedyncze sztuki
nie znam się na tej branży, ale Robert za matrycę płacił nie małe pieniądze :roll:
przy kubkach faktycznie grawer można zrobić indywidualnie i zamawiać pojedyncze sztuki :roll:

jeszcze jedno, gadżety robili do tej pory różni ludzie - np ramki i smycze zamawiał Jędrek, koszulki robi teraz Robert,
a flagi Sergiusz ... więc nie wszystko było na głowie Admin'a

co do kosztów, może na jednym kubku jest 2zł różnicy, choć niekoniecznie, bo jak widzisz można je zamówić po 10zł
a na allegro są po 16zł, dochodzi jeszcze koszt wysyłki, czasem wyższy od kosztu samego gadżetu

Myślę że trzeba zacząć od znalezienia firmy :roll:
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: PROPOZYCJA DOTYCZĄCA ZAMÓWIEŃ GADŻETÓW

Postautor: BIGL » poniedziałek, 13 gru 2010, 08:49

Indywidualizm jest OK. Jeżeli można udostępnić logo to jak najbardziej jestem za takimi zamówieniami. Każdy to robi w swoim zakresie i wedle własnego uznania. Jeżeli ktoś będzie zadowolony z zakupu to zawsze można się pochwalić na forum czy też zlocie co by inni też skorzystali.
Obrazek

Konrad_wawa
Posty: 301
Rejestracja: poniedziałek, 27 lip 2009, 15:31
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: PROPOZYCJA DOTYCZĄCA ZAMÓWIEŃ GADŻETÓW

Postautor: Konrad_wawa » poniedziałek, 13 gru 2010, 09:18

Można wyłonić jedną firmę np. od ramek, drugą od koszulek itp. Wtedy wykonawca będzie wiedział, że złożone zamówienie jest dla klubu i będzie jeden wzór.
Co do jednej sztuki. Teraz na rynku gadżetów jest taka konkurencja i tylu wykonawców, że nie ma problemu z zamówieniem jednej sztuki danego gadżetu ( jest trochę droższy niż hurtem ). Na przykład tu : http://allegro.pl/reklama-gadzety-64598 - są oferty hurtowe, ale też są pojedyńcze sztuki. Można też zgooglować jakąś firmę od gadżetów - zazwyczaj mają sklepy. Jeżeli dotrze się do faktycznego wykonawcy - wówczas z jedną sztuką nie ma problemu. Jeśli to jest pośrednik, to nie ma szans na takie zamówienie. Co do kosztów przygotowania produkcji - jeżeli zamawiany jest nadruk np. sitem lub offsetem - wtedy faktycznie trzeba naświetlić blachy i sita i jest to dodatkowy koszt, który jest dość wysoki, ale przy np. naprasowankach na koszulki, haftach, kubkach czy też grawerze - nie stanowi to problemu i nie rodzi żadnych kosztów.
Jeżeli chodzi o przygotowanie projektu grafiki, za którą niektórzy życzą sobie dodatkową kasę - mogę pomóc - jeżeli dostanę wzór pola na którym ma być grafika ( niektórzy mogą mieć różne ) - mogę w wolnej chwili przygotować projekt, choć najczęściej oni sami je przygotowują ( jak jest logo i napis, to nie jest to żadna filozofia - dla obcykanego grafika max 5 minut pracy ).
N 126 N + Laguna II Hatchback 2,0 16V - jeszcze bez haka :)

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: PROPOZYCJA DOTYCZĄCA ZAMÓWIEŃ GADŻETÓW

Postautor: kotek » poniedziałek, 13 gru 2010, 20:32

Wystarczy wejść na stronę fanklubu http://www.fanklub-niewiadowek.com/link ... rania.html , i każdy może ściągnąć gotowe i obowiązujące wzory.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN


Wróć do „Gadżety Fanklubu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości