"Twierdza Przemyśl" - Przemyśl i okolice 1-4.05.2014 ZAPISY!

Daty, miejsca i atrakcje zlotów, spotkań i wydarzeń karawaningowych
Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

"Twierdza Przemyśl" - Przemyśl i okolice 1-4.05.2014 ZAPISY!

Postautor: Karolus » środa, 10 lip 2013, 22:22

UWAGA!
Zmiana miejsca spotkania!

Szczegóły w poście Karolus'a
R.
Namiar GPS na nowe miejsce
K.


Termin 1-4.05.2014
Przyjeżdżamy od rana w czwartek, jeżeli ktoś chce wcześniej zorganizuję miejsce do czwartku. Wyjazd niedziela do wieczora.

Link do miejsca : http://www.fortwerner.pl


Obrazek

OPŁATY:
1. Pobyt (całkowity od czwartku do niedzieli)
- osoba dorosła 50zł
- dzieci 25zł

BRAK OPŁAT ZA SAMOCHÓD, PRZYCZEPĘ ITP. KAŻDY MELDUJĄC SIĘ NA MIEJSCE UISZCZA OPŁATĘ INDYWIDUALNIE - NIE BĘDĘ ZBIERAŁ ITP. ZAPŁACISZ TO WJEDZIESZ ZA BRAMĘ I BĘDZIESZ MIAŁ MOŻLIWOŚĆ BIWAKOWANIA.
DO DYSPOZYCJI DWIE TOALETY, JEDEN PRYSZNIC. UMYWALNIA. Zakwaterowanie na terenie fortu. Dostęp do wody, prądu. Teren ogrodzony. Plac zabaw dla dzieci.

2. Zlotowa (do podziału na uczestników w sumie ok. 350zł)
- w tym jest przewodnik na 2 dni, który nas będzie oprowadzał po fortach itp (200zł za 2dni)
- Wojak Szwejk, który z nami będzie zwiedzał Przemyśl 3 dnia od 15:00-18:00 (100zł)
- drzewo na ognisko (jeżeli będzie na forcie to nam udostępnią, jeżeli nie to trzeba będzie załatwić stąd od razu o tym pisze)
- myślę o naklejce zlotowej dla każdej załogi

OPŁATA POWYŻSZA JEST OBOWIĄZKOWA ZE WZGLĘDU NA WYNAJĘCIE PRZEWODNIKA I USTALONE Z NIM JAK I WOJAKIEM SZWEJKIEM TERMINY (jednakże do podziału na wszystkich)

3. Opłaty na zwiedzanie (każdy we własnym zakresie i nikt nikogo zmuszał nie będzie - przynajmniej moja osoba)
- niestety zarządca fortu na którym będziemy jest nieugięty i zbiory muzeum, które znajdują się na forcie niestety ale będziemy musieli zapłacić normalnie bilet. Cena bodajże 6zł
- wstęp do Arboretum w Bolestraszycach (nie orientuję się w cenniku)
- wyjazd kolejką krzesełkową na Kopiec Tatarski (wyciąg narciarski) oraz tor saneczkowy (oczywiście jak ktoś zechce i sobie bilet kupi)

CZAS NA ZWIEDZANIE (WERNER GDZIE BĘDZIEMY) CZY TEŻ WYJAZDY (NP. ARBORETUM BOLESTRASZYCE) KAŻDY INDYWIDUALNIE PODCHODZI DO TEMATU. NIKT NIKOGO ZMUSZAŁ NIE BĘDZIE I CIĄGNĄŁ NA SIŁĘ. CHCESZ ZOBACZYĆ CZY JECHAĆ? JEDZIESZ. BILETY I INNE KOSZTY OPŁACASZ INDYWIDUALNIE. CHCESZ ZOSTAĆ W PRZYCZEPIE TO ZOSTAJESZ...


Wstępny plan:

DZIEŃ 1
Przyjazd, przywitanie, odpoczynek i wieczorem możemy zrobić ognisko zapoznawcze.

DZIEŃ 2
10:00 Zwiedzanie Fortu Werner(koszt biletu prawdopodobnie 6 zł), przerwa na kawę.
12:00 Wyjazd na zwiedzanie odcinka północno-zachodniego Twierdzy Przemyśl (Fort Duńkowiczki, Orzechowce, Łętownia) przewidywany czas zwiedzania 4 godziny. Następnie, zjedziemy do miasta. Jeżeli będzie czynny wyciąg narciarski, to wyjedziemy na kopiec(opłata za wyjazd, jazda saneczkami także bilety) i obejrzymy panoramę Przemyśla.
19:00 powrót do Fortu Werner.
21:00 Ognisko. Ze względu, że pewnie posiedzimy dłużej, dzień 3 rozpoczniemy o godzinie 12.

DZIEŃ 3
12:00 Wyjazd do Arboretum Bolestraszyce, przejazd na Fort Borek i Siedliska. Powrót do miasta, zwiedzanie Przemyśla indywidualnie. Spotkanie z Wojakiem Szwejkiem.
18:00 powrót do Fortu Werner.

DZIEŃ 4
Myślę, że zorganizujemy go wedle uznania, lub dokończymy to co nie uda się w ciągu 3 dni. Czasowo możemy się nie wyrobić, dlatego będziemy musieli ustalić to razem.
Można tego dnia zagrać mecz, powiedzmy POLSKA - UKRAINA ;)
Można też pojechać na obiad o którym pisałem we wcześniejszych postach.
Godziny wieczorne - wyjazd uczestników



JEŻELI MACIE JAKIEŚ PYTANIA, WNIOSKI, PROŚBY - PÓKI JEST CZAS PYTAĆ, PYTAĆ I JESZCZE RAZ PYTAĆ
CHCIAŁBYM UNIKNĄĆ NIEJASNYCH SYTUACJI I KONFLIKTÓW. I NIECH KAŻDY ZWRÓCI SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ NA KOSZTY, PONIEWAŻ NIKT ZA NIKOGO DOKŁADAŁ NIE BĘDZIE. NIE ZAPŁACISZ TY - ZAPŁACI RESZTA, BO WYJDZIE NA WSZYSTKICH


POZOSTAŁE ZDJĘCIA Z WIZJI LOKALNEJ:
Obrazek
Obrazek
Obrazek


1. Karolus ( ? + ? ) + kaloryfer
2. Robert ( 1 + 1 )
3. Dworek ( 2 + 2 ew. 1 + 2 )
4. Zundapp600 ( 1 + 1 )
5. Stico80 ( 2 + 2 )
6. Kooba ( 2 )
7. vipvest ( 2 + 2 )
8. ...................
9. pawlo fiona n126e ( 2 + 1 )
10. TomekN126N ( 2 + 2 )
11. CornBlumenBlau ( 2 )
12. Bossman (2+ pies)
13. Kolega vipwest (2+2)
14. TomekMal ( 2 )
15. ...

Konto usuniete

Re: "Twierdza Przemyśl" - Przemyśl i okolice

Postautor: Konto usuniete » środa, 10 lip 2013, 22:36

Post usuniety

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: "Twierdza Przemyśl" - Przemyśl i okolice

Postautor: Karolus » środa, 10 lip 2013, 22:42

zundapp600 pisze:No nareszcie będę miał blisko . Karol organizuj spotkanie , ilość załóg nie ma znaczenia . Jak dla mnie może być kawałek łąki . Przemyśl to miasto które warto odwiedzić .



No ja będę miał bliżej i nikt mi nie powie że na żadnym zlocie nie byłem :D

gofer
Posty: 276
Rejestracja: sobota, 7 maja 2011, 19:31
Lokalizacja: Resovia

Re: "Twierdza Przemyśl" - Przemyśl i okolice

Postautor: gofer » środa, 10 lip 2013, 22:50

Witajcie

Swego czasu byłem tam. Miejsce fajne szczegolnie wieczorem, noca. Wtedy byli z nami Szwejk-owiacy wiec dało to dodatkowego kolorytu.
Z tego co pamietam sam fort jest na niewielkim wzniesieniu a teren w około tez nie należy do równych wiec kwestia rozbicia przyczep jakos marnie widze. dojazd przez las pod gorke i wogole.ale jako punkt w planie zlotu-spotu czemu nie. Mozna polaczyc w 1 dzien z Krasiczynem, wzgorzem zamkowym, tatarskim kopcem. Samo zwiedzanie Przemysla to 1 dzien za malo ale takie punkty widokowe jak dwa ostatnie moga conieco zaspokoic chetnych do poznania "małego Wilna"

Co do terminu ja sie nie wypowiadam bo czasu mam niezawiele a tak naprawde to w ogóle go nie mam ale jakby mi spasował to czemu nie

Co do lokalizacji podejrzewam że dla większości kryterium będzie cena, choć zapewne o jakims komforcie sanitarnym nie mozna zapomniec.

Jak wiesz ostatnio bywam w Tyrawie Solnej i jestem w stanie tamto miejsce polecic. Własciciel jest konkretnym facetem i jest w stanie wiele zaofereowac a 55 km odległości mniemam że nie jest aż taką przeszkodą.
Piotrek N132T + SEAT Toledo

moje remonty
mój vintage projekt

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: "Twierdza Przemyśl" - Przemyśl i okolice

Postautor: Paczek » środa, 10 lip 2013, 22:57

A to miało by być jeszcze w tym roku ?

No bo wrzesień jedziemy pod Berlin , to może Przemyśl zostawimy na wiosnę .... ?

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: "Twierdza Przemyśl" - Przemyśl i okolice

Postautor: Karolus » środa, 10 lip 2013, 23:00

Paczek pisze:A to miało by być jeszcze w tym roku ?

No bo wrzesień jedziemy pod Berlin , to może Przemyśl zostawimy na wiosnę .... ?



2014... cały... czekam na Wasze propozycje...

Konto usuniete

Re: "Twierdza Przemyśl" - Przemyśl i okolice

Postautor: Konto usuniete » środa, 10 lip 2013, 23:21

Post usuniety

Awatar użytkownika
TomekN126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 3843
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 18:54
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: "Twierdza Przemyśl" - Przemyśl i okolice

Postautor: TomekN126N » czwartek, 11 lip 2013, 07:36

Moja propozycja to Boże Ciało . Dużo czasu i dużo wolnego !


Please majówka... koło Bożego Ciała mogę dawać ciała... na obronie pracy magisterskiej :lol:
Nocki/km
2023: 11/460
2022: 12/440
2021: 3/425
2020: 5/1040
2019: 3/420
2018: 30/4184
2017: 24/2850
2016: 12/2540
2015: 23/2530
2014: 15/950
2013: 16/2310
2012: 23/1665

N126N
Corolla kombi - służbówka
Octavia kombi 1.6 TDI
jawa175(59)
komar3(81)
komar sztywniak
Suzuki GSX750E(83)
Honda Hornet 900 (05)

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2970
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Twierdza Przemyśl" - Przemyśl i okolice

Postautor: robert » czwartek, 11 lip 2013, 08:34

Jestem za.
Bardzo mi się podoba Twój pomysł :)
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5516
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: "Twierdza Przemyśl" - Przemyśl i okolice

Postautor: kooba » czwartek, 11 lip 2013, 09:09

Bardzo fajne miejsce, już mi się podoba mimo tego, że nie byłem :)
Najlepszym terminem będzie majówka, też jest dużo wolnego. W Boże Ciało pewnie będzie zlot w centralnej Polsce, tak jak w tym roku.

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: "Twierdza Przemyśl" - Przemyśl i okolice

Postautor: Karolus » czwartek, 11 lip 2013, 09:20

gofer pisze:Witajcie


Z tego co pamietam sam fort jest na niewielkim wzniesieniu a teren w około tez nie należy do równych ...

Jak wiesz ostatnio bywam w Tyrawie Solnej i jestem w stanie tamto miejsce polecic. Własciciel jest konkretnym facetem i jest w stanie wiele zaofereowac a 55 km odległości mniemam że nie jest aż taką przeszkodą.



Jeżeli o forty chodzi to jest ich tak wiele, że nie do każdego musi być trudny dojazd i mało miejsca.

A co do Tyrawy jest ona brana przeze mnie pod uwagę :)

No to dobra, widzę bardziej że majowy weekend bardziej "pasi" (chyba nie chcemy podpaść adminowi Agentowi Tomkowi :lol: ) więc jakby co będę rozmawiał z ludźmi o tym terminie... 1-4.05.2014... Pasuje? 8)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: "Twierdza Przemyśl" - Przemyśl i okolice

Postautor: reflexes » czwartek, 11 lip 2013, 09:26

Tylko czemu znowu tak daleko??? :( :( 630 km to trochę dużo żeby dymać na 3 dniowy zlocik. Szkoda! Może doczekam się w końcu czegoś bliżej. Sorry za OT.

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: "Twierdza Przemyśl" - Przemyśl i okolice

Postautor: Karolus » czwartek, 11 lip 2013, 09:32

reflexes pisze:Tylko czemu znowu tak daleko??? :( :( 630 km to trochę dużo żeby dymać na 3 dniowy zlocik. Szkoda! Może doczekam się w końcu czegoś bliżej. Sorry za OT.


Tak samo my myślimy np z Heniem jak zlocik spocik jest np w MRU... :(. Poza tym nie myśl o km ale o atrakcjach i tym, że dla takiego czegoś jak Twierdza Przemyśl, fortyfikacje i spotkanie z forumowiczami warto przejechać nie 630km, a 1200km :wink: Jest to atrakcja turystyczna z 3 na Świecie (po Antwerpii i Verden)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: "Twierdza Przemyśl" - Przemyśl i okolice

Postautor: reflexes » czwartek, 11 lip 2013, 10:02

Absolutnie, nie twierdzę, że jest inaczej ale 630 km to jednak dla mnie trochę dużo. Jakby zlot trwał tydzień albo 10 dni to luz ale na weekendzik to raczej ciężko. I uprzedzając Wasze uwagi to niestety w ciągu roku szkolnego ciężko mi zorganizować urlop gdyż iż żona w szkole pracuje i urlopy ma raczej z góry zaplanowane . :(

Awatar użytkownika
trinio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 453
Rejestracja: niedziela, 4 lis 2012, 18:20
Lokalizacja: Łódź

Re: "Twierdza Przemyśl" - Przemyśl i okolice

Postautor: trinio » czwartek, 11 lip 2013, 11:29

Fajnie dzięki za EKSTRA propozycje .... Ja jestem jak najbardziej :D
Łódź na pewno dopisze My z reguły mamy taką samą odległość :lol: wszędzie


Wróć do „Zloty, Spotkania i Wydarzenia Karawaningowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości