Miltarne Mazury - wrzesień 2014

Daty, miejsca i atrakcje zlotów, spotkań i wydarzeń karawaningowych
Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miltarne Mazury - wrzesień 2014

Postautor: robert » czwartek, 4 wrz 2014, 10:25

trinio pisze:Czyli jak się program kształtuje ?
jakieś propozycję a może zaliczymy rejs po kanalie Mazurskim są jakieś propozycje ? Fajnie żeby wykorzystać tydzień na maxa skoro kemping nie jest tani


Po Kanale Mazurskim nie da się pływać...
W zależności od tego co zobaczymy z przewodnikiem w poniedziałek, resztę zwiedzania będziemy planować na bieżąco.

Na pewno zachęcam do spaceru kanałem aż do niedokończonej śluzy. Koniczne będą buty o twardej podeszwie, dobrze trzymające stopę, długie spodnie i bluza z długim rękawem (polecam szczególnie różnego rodzaju odmiany mundurów) ponieważ częściowo będziemy się przebijać wąska ścieżką przez chaszcze.
Jeśli będą chętni mogę nad Śniardwami wypożyczyć żaglówkę i odwiedzić np. Czarci Ostrów - tu dużo zależy od pogody.
Dla chętnych - szczególnie dzieci w razie niepogody - park wodny w Gołębiewskim.
Możemy odwiedzić Sztynort - w tym pozostałości siedzimy rodu von Lehndorff. Niestety Zęzy - jaka pamiętamy z lat 80-tych - już nie ma :(

No i oczywiście poza tym lenistwo, grill, piwko itp przyjemności....
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Odp: Miltarne Mazury - wrzesień 2014

Postautor: kooba » czwartek, 4 wrz 2014, 11:22

robert pisze:No i oczywiście poza tym lenistwo, grill, piwko itp przyjemności....

Znaczy się będzie problem ze zdjęciem rowerów z bagażnika ;)

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Miltarne Mazury - wrzesień 2014

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 4 wrz 2014, 11:41

Spacer faktycznie jest bardzo ciekawy, można zobaczyć ile pracy włożono w budowę koryta kanału ale faktycznie porządny ubiór obowiązkowy. Koniecznie odwiedźcie wszystkie strefy kwatery OKH i weźcie latarki! Nie wiem ilu z Was już tam było ale jak starczy Wam czasu to poza dwiema śluzami w Leśniewie do których dojdziecie na pieszo, proponuję odwiedzić samochodem następną w kolejności śluzę na kanale w miejscowości Piaski. Obiekt bardzo ciekawy bo jest to jedyna ukończona śluza na całym Kanale Mazurskim. Będziecie mogli zobaczyć jak docelowo miały wyglądać śluzy w Leśniewie. Warto zagadać z panią śluzową żeby wejść na teren obiektu, zerknąć z góry do komory śluzy i przejść się jej górnymi wrotami. Poza tym jest tam też oryginalny dom śluzowego, ogółem świetna sprawa. Stamtąd warto przespacerować się wzdłuż Kanału w stronę jeziora Rydzówka, po kilkuset metrach stoi jaz, taki jak spotkacie spacerując z Mamerek do Leśniewa, ale ten jest całkowicie ukończony. Moim zdaniem po prostu trzeba zobaczyć te obiekty.

Ciekawe bunkry są też w miejscowości Pozezdrze, znajdują się tam ruiny kwatery Himmlera o kryptonimie Hochwald, w tym jego duży bunkier. Natomiast gdybyście poszli wzdłuż torów nieczynnej lini Kętrzyn-Węgorzewo na południe prosto z kwatery w Mamerkach, dojdziecie do miejscowości Radzieje gdzie też są bunkry - kwatera Hansa Lammersa.

Życzę udanego wyjazdu!

Awatar użytkownika
Nacia
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1202
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 13:08
Lokalizacja: Sieradz

Re: Odp: Miltarne Mazury - wrzesień 2014

Postautor: Nacia » czwartek, 4 wrz 2014, 11:47

kooba pisze:
robert pisze:No i oczywiście poza tym lenistwo, grill, piwko itp przyjemności....

Znaczy się będzie problem ze zdjęciem rowerów z bagażnika ;)

Oj myślę Kuba, że wygospodarujesz choć jedną chwilę aby je zdjąć z bagażnika ... będzie liczył się sam fakt, że zdjąłeś i założyłeś .... a nie ważne czy skorzystasz z nich :lol:
To nie prawda, że tylko żółwie i ślimaki wędrują ze swoimi domkami po świecie.
Rzucam wszystko i jadę w Bieszczady :)
N126n, Golf Plus 1,9 TDI Touran 1,9TDI
2016 - 75 / 6892 km
2017 - 85 / 6820 km
2018 - 81 / 4651 km
2019 - 65 / 4476 km
2020 - 71 / 3230 km

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miltarne Mazury - wrzesień 2014

Postautor: robert » czwartek, 4 wrz 2014, 12:10

RAFALSKI pisze:Spacer faktycznie jest bardzo ciekawy, można zobaczyć ile pracy włożono w budowę koryta kanału ale faktycznie porządny ubiór obowiązkowy. Koniecznie odwiedźcie wszystkie strefy kwatery OKH i weźcie latarki! Nie wiem ilu z Was już tam było ale jak starczy Wam czasu to poza dwiema śluzami w Leśniewie do których dojdziecie na pieszo, proponuję odwiedzić samochodem następną w kolejności śluzę na kanale w miejscowości Piaski. Obiekt bardzo ciekawy bo jest to jedyna ukończona śluza na całym Kanale Mazurskim. Będziecie mogli zobaczyć jak docelowo miały wyglądać śluzy w Leśniewie. Warto zagadać z panią śluzową żeby wejść na teren obiektu, zerknąć z góry do komory śluzy i przejść się jej górnymi wrotami. Poza tym jest tam też oryginalny dom śluzowego, ogółem świetna sprawa. Stamtąd warto przespacerować się wzdłuż Kanału w stronę jeziora Rydzówka, po kilkuset metrach stoi jaz, taki jak spotkacie spacerując z Mamerek do Leśniewa, ale ten jest całkowicie ukończony. Moim zdaniem po prostu trzeba zobaczyć te obiekty.

Ciekawe bunkry są też w miejscowości Pozezdrze, znajdują się tam ruiny kwatery Himmlera o kryptonimie Hochwald, w tym jego duży bunkier. Natomiast gdybyście poszli wzdłuż torów nieczynnej lini Kętrzyn-Węgorzewo na południe prosto z kwatery w Mamerkach, dojdziecie do miejscowości Radzieje gdzie też są bunkry - kwatera Hansa Lammersa.

Życzę udanego wyjazdu!


Dzięki za informacje.
Szczególnie interesująca jest możliwość zobaczenia dokończonych urządzeń hydrotechnicznych.
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
Globusy
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 206
Rejestracja: środa, 9 kwie 2014, 12:21
Lokalizacja: Młochów / Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Miltarne Mazury - wrzesień 2014

Postautor: Globusy » piątek, 5 wrz 2014, 12:02

Witajcie. Jako że militarny = męski, żeńska część mojej rodziny bez większego entuzjazmu patrzy na zwiedzanie bunkrów:) Dlatego też zapinam przyczepkę, biorę dwóch kumpli i jedziemy. Proszę więc o dopisanie- Globusy(3). Niestety nie mamy dużo czasu -będziemy na miejscu w pt. 12.09 wieczorem, wyjeżdżamy(niestety) w niedzielę 14.09 wieczorem. Do zobaczenia!

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miltarne Mazury - wrzesień 2014

Postautor: robert » piątek, 5 wrz 2014, 13:53

Globusy pisze:Witajcie. Jako że militarny = męski, żeńska część mojej rodziny bez większego entuzjazmu patrzy na zwiedzanie bunkrów:) Dlatego też zapinam przyczepkę, biorę dwóch kumpli i jedziemy. Proszę więc o dopisanie- Globusy(3). Niestety nie mamy dużo czasu -będziemy na miejscu w pt. 12.09 wieczorem, wyjeżdżamy(niestety) w niedzielę 14.09 wieczorem. Do zobaczenia!


Wow! To będziesz pierwszy na miejscu ;)
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Odp: Miltarne Mazury - wrzesień 2014

Postautor: kooba » piątek, 5 wrz 2014, 14:48

robert pisze:Wow! To będziesz pierwszy na miejscu ;)

A myślałem, że to ja będę pierwszy :)

Awatar użytkownika
Globusy
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 206
Rejestracja: środa, 9 kwie 2014, 12:21
Lokalizacja: Młochów / Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Miltarne Mazury - wrzesień 2014

Postautor: Globusy » piątek, 5 wrz 2014, 18:24

Wow! To będziesz pierwszy na miejscu ;)

i pierwszy wyjadę :(

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4375
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Miltarne Mazury - wrzesień 2014

Postautor: CornBlumenBlau » piątek, 5 wrz 2014, 21:10

A ja jednak wywalczyłem wolną sobotę za tydzień, zatem wyjedziemy w piątek wieczorem, z przerwą noclegową, więc w sobotę około południa się meldujemy.
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miltarne Mazury - wrzesień 2014

Postautor: robert » sobota, 6 wrz 2014, 14:02

CornBlumenBlau pisze:A ja jednak wywalczyłem wolną sobotę za tydzień, zatem wyjedziemy w piątek wieczorem, z przerwą noclegową, więc w sobotę około południa się meldujemy.


Super!
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miltarne Mazury - wrzesień 2014

Postautor: robert » sobota, 6 wrz 2014, 14:09

Mała ciekawostka....
Warto przeczytać.
http://mojemazury.pl/164840,Na-Mazury-samochodem-Lesniewo-MamerkiSztynortPozedrze-Gizycko.html#axzz3CXJkrSw5


edit:
I jeszcze jedna uwaga.... kto może niech zabierze rowery.
Całkiem możliwe, że wybierzemy się na rowerach zobaczyć Leśniewo
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Odp: Miltarne Mazury - wrzesień 2014

Postautor: kooba » sobota, 6 wrz 2014, 18:51

CornBlumenBlau pisze:A ja jednak wywalczyłem wolną sobotę za tydzień, zatem wyjedziemy w piątek wieczorem, z przerwą noclegową, więc w sobotę około południa się meldujemy.

No i zajeboza.

Juz nie mogę się doczekać spotkania z wami wszystkimi.

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Miltarne Mazury - wrzesień 2014

Postautor: stico80 » sobota, 6 wrz 2014, 19:45

Ja przyczepkką nie dam rady ale może sobota i niedziela z partyzanta tylko samochodem żeby cześć powiedzieć.
Kuba kiedy ruszasz?
"dzyń, dzyń, dzyń"

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Odp: Miltarne Mazury - wrzesień 2014

Postautor: kooba » niedziela, 7 wrz 2014, 11:21

stico80 pisze:Kuba kiedy ruszasz?

Startuje około 2 w nocy z piątku na sobotę.


Wróć do „Zloty, Spotkania i Wydarzenia Karawaningowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości