Spocik Kaszuby w lipcu

Daty, miejsca i atrakcje zlotów, spotkań i wydarzeń karawaningowych
Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: Spocik Kaszuby w lipcu

Postautor: Benior » sobota, 9 lip 2016, 09:00

Udanego wypoczynku [emoji4]

Wymęczone na tapata

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Spocik Kaszuby w lipcu

Postautor: kooba » sobota, 9 lip 2016, 14:36

A jakaś dalsza realizacja? Czy już nie jesteście w stanie nic sfotografować i napisać? ;)

Awatar użytkownika
woj205
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 8 cze 2009, 14:44
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Spocik Kaszuby w lipcu

Postautor: woj205 » sobota, 9 lip 2016, 20:58

Axtiff pisze:Mieliśmy miłą niespodziankę :) kolega Wojtek był w pobliżu i nas odwiedził z synem. Dziękujemy za odwiedziny, miło było spotkać zapalonego hobbystę niewiadówkowego!

Witam
Bardzo mi miło było poznać Waszą załogę. Udanego spotkania i do zobaczenia następnym razem.
PS. Jeżeli zostaniecie do 19 lipca to znów Was odwiedzę.
Pozdrawiam
wojtek
Octavia II kombi + n 126 n + BIOD 400 TD LUXE

Niewiadówkodystansonocy w 2016: 31 / 2689 km
Niewiadówkodystansonocy w 2017: 12 / 650 km
Niewiadówkodystansonocy w 2018: 27 / 4200 km
Niewiadówkodystansonocy w 2019: 22 / 1580 km
dystansonocy w 2020: 17 / 2920 km
dystansonocy w 2022: 4 /126

Stachowy Skarb
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7
Rejestracja: środa, 29 cze 2016, 13:52

Re: Spocik Kaszuby w lipcu

Postautor: Stachowy Skarb » sobota, 9 lip 2016, 21:44

Pozdrawiamy :)
WP_20160709_024.jpg

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: RE: Re: Spocik Kaszuby w lipcu

Postautor: stachu_gda » sobota, 9 lip 2016, 22:25

kooba pisze:A jakaś dalsza realizacja? Czy już nie jesteście w stanie nic sfotografować i napisać? ;)

Kuba tu jest slaby zasieg, z domu Was relacja uraczymy no i jest kolejna ekipka na forum

Wysłane z mojego TELEFUNKEN_Live_TL1 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Spocik Kaszuby w lipcu

Postautor: stachu_gda » niedziela, 10 lip 2016, 21:45

My już w domu.

Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony, bardzo udany weekend. Wrzucimy do wątku parę fotek, ale to jutro bo dziś nam internet nawala.

Wszyscy w towarzystwie dopisali, byli mili sympatyczni i sumarycznie dobrze się bawiliśmy. Wczoraj wspólnie ponad 4 godziny spędziliśmy na majstrowaniu przy czymś związanym z niewiadówkami ale hmmm szło nam niespecjalnie więc nie wiem czy reszta ekipy uważa że powinniśmy się chwalić na forum ;) PS info dla Adama i ekipy z Krakowa: dzisiaj w 10 minut przed wyjazdem rozwiązaliśmy wczorajszy problem (wiecie o co chodzi :P).

Na zdjęciu z przodu widzicie Elę i Kubę z Krakowa, którzy nie są zarejestrowani na forum bo mieli jakieś trudności techniczne, ale od dawna je czytają i obiecali, że po powrocie z urlopu zarejestrują się i zrobią fotorelację z przeprowadzonego remontu swojej zapiekanki, który im bardzo fajnie wyszedł. Sympatyczna ekipa, więc mam nadzieję że się faktycznie zarejestrują.

Wojtek, następnym razem nie wpadaj jak po ogień, tylko na dłużej najlepiej z Reflexesem ;)

Dla nas był super weekend, pogoda była w kratkę ale daliśmy radę, obydwa wieczory przy ognichu, grzybobranie, zwiedzaliśmy piękny skansen we Wdzydzach i mam nadzieję że wszyscy są zadowoleni.

PS Adam dzięki za winko, już smakowałem i jest bardzo smaczne - często domowe wina jadą drożdżami, Twoje nie :)

Rafalski, wrzuć zdjęcia Prypeci ;) (jak wrzuci zrozumiecie o co chodzi...)

Jeszcze raz dzięki za spotkanie, i mam nadzieję że wkrótce do zobaczenia!

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: RE: Re: Spocik Kaszuby w lipcu

Postautor: reflexes » niedziela, 10 lip 2016, 21:58

stachu_gda pisze:Wojtek, następnym razem nie wpadaj jak po ogień, tylko na dłużej najlepiej z Reflexesem ;)

To wszystko przez prognozy pogody, które nie rokowały zbyt dobrze. Wojtek stwierdził, ze bez sensu ciągnąć bude 500km jak i tak ma tylko padać i wiać, a ja mimo, że miałbym mniej też miałem podobne odczucia. Do tego doszły przygotowania do urlopu. Jednak postanowiliśmy z Wojtkiem wykorzystać okazję i zrobić mały spocik u mnie na ogródku. Źli byliśmy bardzo, bo prognozy były chybione, a pogoda całkiem przyzwoita.

reflexes z tapatalk

Awatar użytkownika
Axtiff
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 14 mar 2016, 12:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Spocik Kaszuby w lipcu

Postautor: Axtiff » niedziela, 10 lip 2016, 22:00

Hej hej my już też w domku jakiś czas. Ja i moja załoga także dziękujemy Wam wszystkim za udany weekend w tak doborowym towarzystwie. Cieszę się że winko smakuje :) jutro także dorwę laptopa i fotki powrzucam. Stachu nie wierze że się udało to rozwiązać :) szkoda że tego nie widziałem. Jeszcze raz dziękuję z spocik -wracałem całą drogę z ucieszoną japą ;)

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: RE: Re: Spocik Kaszuby w lipcu

Postautor: stachu_gda » niedziela, 10 lip 2016, 22:09

reflexes pisze:
stachu_gda pisze:Wojtek, następnym razem nie wpadaj jak po ogień, tylko na dłużej najlepiej z Reflexesem ;)

To wszystko przez prognozy pogody, które nie rokowały zbyt dobrze. Wojtek stwierdził, ze bez sensu ciągnąć bude 500km jak i tak ma tylko padać i wiać, a ja mimo, że miałbym mniej też miałem podobne odczucia. Do tego doszły przygotowania do urlopu. Jednak postanowiliśmy z Wojtkiem wykorzystać okazję i zrobić mały spocik u mnie na ogródku. Źli byliśmy bardzo, bo prognozy były chybione, a pogoda całkiem przyzwoita.

reflexes z tapatalk


Spoko lux, nie musicie się tłumaczyć, za karę Wam wystarczy że żałujecie że nie wpadliście ;) Do zobaczenia przy innej okazji.

Wojtek, 19sty to wtorek więc na pewno nie będziemy wtedy na kempingu :(

Stachowy Skarb
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7
Rejestracja: środa, 29 cze 2016, 13:52

Re: Spocik Kaszuby w lipcu

Postautor: Stachowy Skarb » poniedziałek, 11 lip 2016, 14:14

Były pewne rozważania czy się "tego" wstydzić, jak bardzo się wstydzić, czy wogóle się przyznać, ale cóż, obiecano relację to i jest relacja. "To szczęście" trzeba było dozować, po trosze każdego dnia, rozsmakować się w nim grupowo i na całego. Docenić każdą rurkę, z wielu stron, w wielu konfiguracjach, przekładać i zbierać niczym niewiadówkowskie bierki, ale jaki efekt... TO ujrzało światło dziennie po raz pierwszy po 25 latach. Oglądając dzieło wspólnie roniliśmy łzy szczęścia, że się udało, ale co bardziej, że to już koniec. Ten sukces zaprawdę ma wiele ojców i parę matek. Oto przedsionek! :)
day1a.png

day1b.png

day2.png

sukces3.png

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Spocik Kaszuby w lipcu

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 11 lip 2016, 14:23

Stachowy Skarb pisze:Były pewne rozważania czy się "tego" wstydzić, jak bardzo się wstydzić, czy wogóle się przyznać, ale cóż, obiecano relację to i jest relacja.


No dobra ale musisz wspomnieć że to zajęło 5 osobom 4 godziny :P (przedsionek okazał się być nietypowy).

Stachowy Skarb
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7
Rejestracja: środa, 29 cze 2016, 13:52

Re: Spocik Kaszuby w lipcu

Postautor: Stachowy Skarb » poniedziałek, 11 lip 2016, 14:26

To zapytać się trzeba pozostałych 4 osób, czy chcą wspominać o tym, że kedry nie było, że stalowa linka, że nozyce do blachy, że nie w ten rowek, że sie linka zaklinowala w likszparze. Ups...

Awatar użytkownika
Axtiff
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 14 mar 2016, 12:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Spocik Kaszuby w lipcu

Postautor: Axtiff » poniedziałek, 11 lip 2016, 14:38

Dobrze, ze jednak "to" otrzymało zasłużoną relację :) relacja pierwsza klasa. Niektórym przedsionek śnił się przez to wszystko po nocy :) grunt że się udało i był happy end. Mam nadzieję że na kolejnym spocie stachu zapewni nam równie ciekawe emocje :)

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Spocik Kaszuby w lipcu

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 11 lip 2016, 14:41

Heh no więc tak, walczyliśmy z przedsionkiem naprawdę kilka godzin. Najpierw było układanie rurek i wymyślanie jak je spasować. Tu doskonale spisał się Rafalski, który liczył na łatwą robotę ale po wypakowaniu rurek stwierdził że otworzyliśmy puszkę Pandory. :)

Potem okazało się że przedsionek nie ma kedry. Było to spore zaskoczenie, ale "podobno takie przedsionki są, co się je naciąga na bok przyczepy i ściąga sznurkiem". No dobra jak są to są. Nie wiem czy faktycznie takie są, ale jak są to autora patentu należałoby powiesić za jaja. W każdym razie po długiej walce z rurkami udało się założyć przedsionek, i nawet sypialnię. Wszystko super, duży przedsionek z 3 wejściami, z sypialnią...

I wtedy się zsunął z przyczepy :)

Stwierdziliśmy (już 3/4 fachowców od przedsionka miało trochę w czubie), że sami dorobimy kedrę, wsuwając jakiś kabel w rękaw w którym jest sznurek ściągający. Z godzinę robiliśmy obchód okolicy żeby znaleźć coś na kedrę. Kabla się nie udało znaleźć, szukając go zwiedziliśmy pawilony wczasowe i poznaliśmy spoko nowego kolegę, i jakichś wędkarzy. Ale znalazła się stalowa linka w izolacji :). Z pomocą nowego kolegi Kuby (ma na wyposażaniu przyczepy nożyce do blachy - swoją drogą to oczywiste wozić nożyce do blachy w zapiekance ;) ), przycięliśmy linkę, wyprostowaliśmy i zrobiliśmy kedrę. Tu od razu dobra rada jakby ktoś tak próbował:
- nie, stalowa linka nie nada się na kedrę
- nie, stalowa linka się nie wyprostuje jak była zwinięta
- tak, stalowa linka zablokuje przedsionek w listwie i nie da się go wyciągnąć inaczej niż siłowo w 3 osoby
- nie, kedra (kabel, wałek gumowy cokolwiek) nie może być w rękawie ze sznurkiem ściągającym bo się zaklinują wzajemnie
- tak, warto poczekać do następnego dnia i rozwiązać sprawę na trzeźwo
- nie, szpara w listwie na kedrę jak się zwęża na kantach przyczepy nie jest zbyt wąska i nie trzeba jej rozginać
- nie, jak w jednej przyczepie się nie udało to w drugiej też się nie uda, i też będzie problem bo się przedsionek zaklinuje
- tak, ten drugi kołnierz na brzegu przedsionka umożliwia wsunięcie kabla/wałeczka i stworzenie kedry która idealnie spasuje przedsionek z przyczepą :)

I najważniejszy wniosek: taka zabawa w rozkminę przy piwku zarąbiście zintegrowała całe towarzystwo :)

Awatar użytkownika
Axtiff
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 14 mar 2016, 12:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Spocik Kaszuby w lipcu

Postautor: Axtiff » poniedziałek, 11 lip 2016, 14:56

Potwierdzam. Zabawa przednia, na świeżym powietrzu wysiłek fizyczny oraz umysłowy :) najgorsze były zakwasy na brzuchu od ciągłego śmiania się :lol: co tam gry zespołowe i inne :) wrzucam kilka fotek ze spociku :)
Załączniki
DSCF7158.JPG
Nasze domki :)
DSCF7168.JPG
Stachu niczym Makłowicz w podróży zaserwował nam kurki w śmietanie a`la kuchnia polowa :)
DSCF7167.JPG
Nasze stanowisko biesiadne :) zwróćcie uwagę na stoliki z epoki dopasowane :)
DSCF7179.JPG
Koniecznie ognisko co wieczór
DSCF7159.JPG
Kąpiele w jeziorku
DSCF7174.JPG
Niewiadówkowe niewiasty :) od lewej : Ewelina (stachu), Agnieszka (rafalski), Kinga (axtiff), Ela (załoga z Krakowa)
DSCF7176.JPG
Brzydsza strona spotu czyli my :) od lewej: Rafalski, Ja z synami, Stachu oraz Kuba z Krakowa
DSCF7182.JPG
Załoga z Krakowa, niedługo zawitają na FKN to opiszą przyczepkę :)


Wróć do „Zloty, Spotkania i Wydarzenia Karawaningowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości