Campershow 14-16.10 Nadarzyn Al. Katowicka 62

Daty, miejsca i atrakcje zlotów, spotkań i wydarzeń karawaningowych
Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4377
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Campershow 14-16.10 Nadarzyn Al. Katowicka 62

Postautor: CornBlumenBlau » piątek, 14 paź 2016, 13:17

IMG_2873.jpg
Tak, potwierdzam, na miejscu są Paczek i Norby33. Zdaję się Obaj w doskonałych nastrojach.
Stoją przy hali F.
IMG_2874.jpg


My jak już pisałem dojedziemy jutro skoro świt.

Ps. Informacje pochodzą od Michała, a fotki od Norberta.
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

dzin1975

Re: Campershow 14-16.10 Nadarzyn Al. Katowicka 62

Postautor: dzin1975 » piątek, 14 paź 2016, 19:20

Udanej imprezy!!! Wrzucajcie fotki na bieżąco,please :))

Awatar użytkownika
Globusy
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 206
Rejestracja: środa, 9 kwie 2014, 12:21
Lokalizacja: Młochów / Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Campershow 14-16.10 Nadarzyn Al. Katowicka 62

Postautor: Globusy » sobota, 15 paź 2016, 20:11

Kochani dziękujemy za ciepłe przyjęcie :) do miłego zobaczenia!

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Nacia
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1202
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 13:08
Lokalizacja: Sieradz

Re: Campershow 14-16.10 Nadarzyn Al. Katowicka 62

Postautor: Nacia » sobota, 15 paź 2016, 22:42

Sama przyjemność się z Wami spotkać Kochani :) Do zobaczyska :D
To nie prawda, że tylko żółwie i ślimaki wędrują ze swoimi domkami po świecie.
Rzucam wszystko i jadę w Bieszczady :)
N126n, Golf Plus 1,9 TDI Touran 1,9TDI
2016 - 75 / 6892 km
2017 - 85 / 6820 km
2018 - 81 / 4651 km
2019 - 65 / 4476 km
2020 - 71 / 3230 km

Awatar użytkownika
leo62
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 178
Rejestracja: czwartek, 18 lip 2013, 17:04
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Campershow 14-16.10 Nadarzyn Al. Katowicka 62

Postautor: leo62 » niedziela, 16 paź 2016, 13:19

My też zawitaliśmy na chwilkę,ale troszkę się przedłużyło :) zimno było wiec trzeba było się rozgrzać :)Macieju dobry z Ciebie kucharz :)
dziękujemy :)
pozdrawiamy wszystkich miło było chociaż krótko :)
Leszek i Gośka
Voyager 3.3 +N126n

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: Campershow 14-16.10 Nadarzyn Al. Katowicka 62

Postautor: pawlo fiona n126e » niedziela, 16 paź 2016, 18:41

Również i my już w domciu dziękujemy Wszystkim za super spotkanie i do zobaczenia na kolejnym.

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4377
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Campershow 14-16.10 Nadarzyn Al. Katowicka 62

Postautor: CornBlumenBlau » niedziela, 16 paź 2016, 19:42

Także dotarliśmy już do domu. Bardzo się cieszymy, że zdecydowaliśmy się w ostatniej chwili na ten wyjazd. Poza oficjalnymi targami to była fantastyczna okazja znów spotkać się z przyjaciółmi z FKN. Do zobaczenia.
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4377
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Campershow 14-16.10 Nadarzyn Al. Katowicka 62

Postautor: CornBlumenBlau » poniedziałek, 17 paź 2016, 14:46

Targi okazaly się fajną imprezą, na którą naprawdę warto było jechać. Od strony technicznej nie ma się czego czepiać, każdy kto chciał podłączył przyczepę do sieci 230v, była woda pitna, prysznice, wc, zrzut z kaset. Mimo chłodnej aury w halach bylo ciepło i miło. Oglądaliśmy wystawione kampery, przyczepy kempingowe, jachty, domki holenderskie. Smakowaliśmy regionalne dania z dalekich krajów przedstawiających oferty turystyczne (nawet Indonezji, czy Wietnamu). Rozczarował natomiast (myślę, że nie tylko mnie) jeden fakt: na targach poświęconych szeroko pojętej turystyce i karawaningowi, zorganizowanych w Polsce, zabrałko stoiska naszego Niewiadowa...
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Campershow 14-16.10 Nadarzyn Al. Katowicka 62

Postautor: reflexes » poniedziałek, 17 paź 2016, 14:51

CornBlumenBlau pisze:Rozczarował natomiast (myślę, że nie tylko mnie) jeden fakt: na targach poświęconych szeroko pojętej turystyce i karawaningowi, zorganizowanych w Polsce, zabrałko stoiska naszego Niewiadowa...

Bo pewnie większość produkcji idzie za granicę i tam może się wystawiają. Od razu widać jak traktuje się polskiego klienta. Niestety od dawna i w wielu branżach widać, że obcokrajowcy traktują nas poważniej niż rodzime firmy. Wstyd.

ttaber
Posty: 196
Rejestracja: piątek, 29 sie 2014, 10:22

Re: Campershow 14-16.10 Nadarzyn Al. Katowicka 62

Postautor: ttaber » poniedziałek, 17 paź 2016, 15:46

Też uważam, że nieobecność Niewiadowa to jakieś nieporozumienie i kompletna wtopa ich pseudo marketingu. Produkują kempera? No tak. Produkują przyczepy szkieletowe i z laminatów? Owszem. W każdym z tych przypadków bili by cenowo konkurencję.
Przemilczę jaką odległość dzieli fabrykę w Niewiadowie, a hale Ptak Expo. Nawet był jakiś producent przyczep towarowych/podłodziowych z Bełchatowa...
Ja tam jechałem w nadziei, że obejrzymy niewiadówki nówki...

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2602
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Campershow 14-16.10 Nadarzyn Al. Katowicka 62

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 17 paź 2016, 17:26

reflexes pisze:
CornBlumenBlau pisze:Rozczarował natomiast (myślę, że nie tylko mnie) jeden fakt: na targach poświęconych szeroko pojętej turystyce i karawaningowi, zorganizowanych w Polsce, zabrałko stoiska naszego Niewiadowa...

Bo pewnie większość produkcji idzie za granicę i tam może się wystawiają. Od razu widać jak traktuje się polskiego klienta. Niestety od dawna i w wielu branżach widać, że obcokrajowcy traktują nas poważniej niż rodzime firmy. Wstyd.


Nie do końca wydaje mi się żebyś miał rację, przynajmniej jeśli chodzi o laminaty (i tylko o nich piszę tu w tym kontekście). W Polsce są kojarzone z PRL i biedawyjazdami. A Polak woli kupić zachodnią, od Niemca itd. nieważne że strucel padaka itd. To trochę tak działa: stara zachodnia przyczepa lepsza bo duża większa od Niewiadówki i bardziej funkcjonalna. Coś w tym jest. Widziałeś w PL niewiadówkę stosunkowo młodą? Ja nie. Po prostu nie ci odbiorcy docelowi, koniec kropka. To jest kwestia wyboru kupujących, a nie błędu sprzedających. Zauważ, że Niewiadów radzi sobie aktualnie całkiem dobrze, działa na wolnym rynku i daje radę, szczerze mówiąc nie dziwię się że uderzają w klientów którzy kupią, a nie na siłę próbują grać na sentymentach w Polsce.

Poniekąd zawodowo obracam się w środowisku ludzi powiedzmy w wieku 20-40 lat, dobrze wykształconych i lepiej tych lepiej zarabiających (specyfika branży) - z tym że nie mówię tu o krezusach a o tych którzy są bogaczami wg nowej władzy). Zapewniam Cię, że każdy z nich zapytany o przyczepę Niewiadów, odpowie "...a to ta taka stara PRL-owska mała którą kiedyś robili...".

Za cenę nowej niewiadówki, kupisz lepszą zachodnią przyczepę używaną. I w Polsce to wygrywa, chociaż dla mnie opcja małej przyczepy jest super.

Być może to wciąż kwestia zamożności społeczeństwa, nie wiem. Szczerze mówiąc, sam gdybym miał powiedzmy do wydania 30-40 tysi na przyczepę to nie wiem czy wybrałbym "enkę" czy kilkuletniego szkieleciaka z zachodu. Gdybym funkcjonował w przedziale zamożności "zamienię sobie namiot za 130 zł na nową przyczepę za 40 tysi." to bym inaczej na to patrzył.

Poza tym, Niewiadów za granicą nie jest sprzedawany przez Niewiadów, a przez dystrybutorów mających swoje marki (http://freedomcaravans.com/), drożej niż w Polsce (http://freedomcaravans.com/new-caravans/), chociaż zapewne w hurcie kupują za 2/3 polskich cen jak zakontraktują nabycie kilkuset przyczep rocznie. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś sam otworzył punkt dealerski Niewiadowa w Polsce :) - piszę to nie jako złośliwość czy żeby zbyć temat, tylko dlatego żeby sprowokować do innego podejścia myślowego do tematu. :)

Podsumowując - w realiach jakie są, nie dziwię się Niewiadowowi że w Polsce nie ładują majątku w promocję :)

ttaber
Posty: 196
Rejestracja: piątek, 29 sie 2014, 10:22

Re: Campershow 14-16.10 Nadarzyn Al. Katowicka 62

Postautor: ttaber » poniedziałek, 17 paź 2016, 18:52

Stachu tu nie o laminat chodzi. Kempery - naprawdę było spore zainteresowanie. Naturalnie tymi które były, czyli zachodnimi. Na targach większość obecnych to Polacy, więc jakaś klientela na rynku polskim jest. A polska fabryka również je produkuje, tylko że się nie promuje mając targi pod nosem...
Mówisz, że laminat, PRL, niefajny. Masz rację tylko, że z takimi stereotypami i szufladkowaniem trzeba jakoś walczyć. Np. wystawiając się na takich targach. Ja np. hipotetycznie mając 50k na przyczepę bardzo poważnie bym się zastanowił czy kupić Hobby, czy ciasną Niewiadówkę za 30k. Myślę, że jeszcze jakieś ameby :) myślące jak ja by się znalazły. Jest nas koło 40 mln w końcu...;)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Campershow 14-16.10 Nadarzyn Al. Katowicka 62

Postautor: reflexes » poniedziałek, 17 paź 2016, 19:59

stachu_gda pisze:
reflexes pisze:
CornBlumenBlau pisze:Rozczarował natomiast (myślę, że nie tylko mnie) jeden fakt: na targach poświęconych szeroko pojętej turystyce i karawaningowi, zorganizowanych w Polsce, zabrałko stoiska naszego Niewiadowa...

Bo pewnie większość produkcji idzie za granicę i tam może się wystawiają. Od razu widać jak traktuje się polskiego klienta. Niestety od dawna i w wielu branżach widać, że obcokrajowcy traktują nas poważniej niż rodzime firmy. Wstyd.


Nie do końca wydaje mi się żebyś miał rację, przynajmniej jeśli chodzi o laminaty (i tylko o nich piszę tu w tym kontekście). W Polsce są kojarzone z PRL i biedawyjazdami. A Polak woli kupić zachodnią, od Niemca itd. nieważne że strucel padaka itd. To trochę tak działa: stara zachodnia przyczepa lepsza bo duża większa od Niewiadówki i bardziej funkcjonalna. Coś w tym jest. Widziałeś w PL niewiadówkę stosunkowo młodą? Ja nie. Po prostu nie ci odbiorcy docelowi, koniec kropka. To jest kwestia wyboru kupujących, a nie błędu sprzedających. Zauważ, że Niewiadów radzi sobie aktualnie całkiem dobrze, działa na wolnym rynku i daje radę, szczerze mówiąc nie dziwię się że uderzają w klientów którzy kupią, a nie na siłę próbują grać na sentymentach w Polsce.

Poniekąd zawodowo obracam się w środowisku ludzi powiedzmy w wieku 20-40 lat, dobrze wykształconych i lepiej tych lepiej zarabiających (specyfika branży) - z tym że nie mówię tu o krezusach a o tych którzy są bogaczami wg nowej władzy). Zapewniam Cię, że każdy z nich zapytany o przyczepę Niewiadów, odpowie "...a to ta taka stara PRL-owska mała którą kiedyś robili...".

Za cenę nowej niewiadówki, kupisz lepszą zachodnią przyczepę używaną. I w Polsce to wygrywa, chociaż dla mnie opcja małej przyczepy jest super.

Być może to wciąż kwestia zamożności społeczeństwa, nie wiem. Szczerze mówiąc, sam gdybym miał powiedzmy do wydania 30-40 tysi na przyczepę to nie wiem czy wybrałbym "enkę" czy kilkuletniego szkieleciaka z zachodu. Gdybym funkcjonował w przedziale zamożności "zamienię sobie namiot za 130 zł na nową przyczepę za 40 tysi." to bym inaczej na to patrzył.

Poza tym, Niewiadów za granicą nie jest sprzedawany przez Niewiadów, a przez dystrybutorów mających swoje marki (http://freedomcaravans.com/), drożej niż w Polsce (http://freedomcaravans.com/new-caravans/), chociaż zapewne w hurcie kupują za 2/3 polskich cen jak zakontraktują nabycie kilkuset przyczep rocznie. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś sam otworzył punkt dealerski Niewiadowa w Polsce :) - piszę to nie jako złośliwość czy żeby zbyć temat, tylko dlatego żeby sprowokować do innego podejścia myślowego do tematu. :)

Podsumowując - w realiach jakie są, nie dziwię się Niewiadowowi że w Polsce nie ładują majątku w promocję :)

Masz prawo się z tym co mówię nie zgadzać :lol: . Piszesz, że ciężko trafić na polskim rynku stosunkowo młodą niewiadówkę i że nie jesteśmy dla Niewiadowa odbiorcami docelowymi. Z drugiej strony twierdzisz, że młodzi, dobrze zarabiający ludzi nie wiedzą, że niewiadówki nadal są produkowane. Dotyczy to nie tylko tej grupy osób. Po prostu wiele osób, które nie są wkręcone w karawaning tak jak my o tym nie wiedzą (sam nie wiedziałem dopóki nie zacząłem się tematem interesować) ale z drugiej strony skąd mają wiedzieć skoro firma wcale się z tym nie obnosi jakoś specjalnie. Myślę, że główną przyczyną braku zainteresowania jest właśnie brak odpowiedniej promocji. Co do zakupu nowej niewiadówki to barierą jest cena. Po co wydawać grubo ponad 30 tyś zł. jak za tą kasę mogę kupić trupka do remontu i jeszcze zostanie na bardzo dobre miesięczne wakacje w ciepłych krajach. Wiadomo jednak, że jeden lubi brunetki, a drugi jak mu śmierdzą skarpetki ;) .
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 paź 2016, 20:04 przez CornBlumenBlau, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: do puki ;)

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Campershow 14-16.10 Nadarzyn Al. Katowicka 62

Postautor: vvarrior » poniedziałek, 17 paź 2016, 22:58

Nam również pomimo pracującego weekendu udało się odwiedzić targi oraz spotkać się na chwilę z Wami-fanklubem. Mnie osobiście zasmucił brak Niewiadowa na targach a mogli być inni polscy producenci przyczep i kamperów którzy z resztą z dumą to pokreślali.
Dziwna postawa zwłaszcza że przy nas sprzedały się ze dwa kampery i dom holenderski czyli rynek jest a wcale długo nie zwiedzaliśmy.
Nam udało się utargować dwa krzesła kempingowe Brunnera po 160pln oraz trochę innej makulatury.

W niedzielę jadąc na targi minęliśmy jeszcze Maćków i nie wiem czy Paczek tuż wcześniej przez Nadarzyn nie jechał.
Oby do szybkiego, ponownego zobaczenia!
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2602
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Campershow 14-16.10 Nadarzyn Al. Katowicka 62

Postautor: stachu_gda » wtorek, 18 paź 2016, 07:28

reflexes pisze: Co do zakupu nowej niewiadówki to barierą jest cena.


Trudno się nie zgodzić z tym, niestety.


Wróć do „Zloty, Spotkania i Wydarzenia Karawaningowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości