Czym się różni Spot FKN od Zlotu FKN ?

Daty, miejsca i atrakcje zlotów, spotkań i wydarzeń karawaningowych
Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Czym się różni Spot FKN od Zlotu FKN ?

Postautor: Paczek » niedziela, 1 paź 2017, 23:43

No firma się rozwija.
Kiedyś na zlot zjeżdzało 15 załóg.
Dziś norma to 50 i więcej.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Czym się różni Spot FKN od Zlotu FKN ?

Postautor: reflexes » poniedziałek, 2 paź 2017, 06:39

Ale 1000 osób czyli granica od której impreza robi się masowa jeszcze daleka droga.
Rozmawiałem z kolegą który jest trenerem piłki nożnej i organizował turniej piłki halowej. Przypomniało mi się, że jak chodziłem na mecze to cześć trybun była wyłączona z użytku, a sama impreza była biletowana. Potwierdził, że to właśnie z tego powodu. Impreza była robiona praktycznie z zerowym budżetem więc musiał ja ograniczyć do mniej niż tysiąca osób żeby nie trzeba było zatrudniać ochrony itp. Czyli wszystkiego co wymaga impreza masowa. Całą imprezę obstawiali i obslugiwali tylko wolontariusze.

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Czym się różni Spot FKN od Zlotu FKN ?

Postautor: Paczek » poniedziałek, 2 paź 2017, 08:16

Ok.
Czyli módlmy się , żeby FKN nie rozrósł się do 1000 fanklubowiczów.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Czym się różni Spot FKN od Zlotu FKN ?

Postautor: reflexes » poniedziałek, 2 paź 2017, 08:43

Paczek pisze:Ok.
Czyli módlmy się , żeby FKN nie rozrósł się do 1000 fanklubowiczów.

A dlaczego? Niech się rozrasta i do 2000. Wtedy zrobi się opłatę zlotową i z niej wynajmie ochronę i cały serwis niezbędny w myśl ustawy.

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Czym się różni Spot FKN od Zlotu FKN ?

Postautor: Paczek » poniedziałek, 2 paź 2017, 09:33

reflexes pisze:
Paczek pisze:Ok.
Czyli módlmy się , żeby FKN nie rozrósł się do 1000 fanklubowiczów.

A dlaczego? Niech się rozrasta i do 2000. Wtedy zrobi się opłatę zlotową i z niej wynajmie ochronę i cały serwis niezbędny w myśl ustawy.


Hehehe. A gdzie znajdziesz taki wielki kamping ? Może stadion narodowy ?

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Czym się różni Spot FKN od Zlotu FKN ?

Postautor: reflexes » poniedziałek, 2 paź 2017, 10:03

Przyjdzie czas będziemy się martwić.

Dla jasności. Mówimy o liczebności zlotu, a nie fanklubu, bo tu już dawno mamy powyżej 1000 i zbliżamy się do 2000 użytkowników.

Awatar użytkownika
Jumpman
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 125
Rejestracja: czwartek, 14 wrz 2017, 17:37

Re: Czym się różni Spot FKN od Zlotu FKN ?

Postautor: Jumpman » poniedziałek, 2 paź 2017, 13:34

Jestem tu świeży, więc się wymądrzał nie będę, ale mogę powiedzieć jak to działa na innych forach, których jestem czynnym członkiem. Zasadniczo, to sprawa wygląda tak, że jak jest jakiś ZLOT, to ogłaszany jest z większym wyprzedzeniem i faktycznie jest ktoś, kto to inicjuje, organizuje i ustanawia jakieś zasady. Dobre zloty są powtarzane, więc teoretycznie można im przypisać cykliczność, choć jest to max 2-3 razy w roku, a najczęściej raz. Spoty zaś organizuje się również względnie cyklicznie, ale to albo raz na miesiąc lub raz na 2 tygodnie. Z tego też powodu SPOT jest zazwyczaj regionalny. Podane jest miejsce i godzina. Wpadają albo forumowicze albo osoby, które chcą nabyć pojazd, których jest głównym tematem rozmów. Oczywiście przy FKN jest nieco inaczej, bo ciężko wpadać gdzieś na 2-3h pogadać z przyczepką, ale teoretycznie jak któryś z nas remontuje przyczepkę i wpada do niego kilku chłopaków obgadać plan czy jakoś tam pomóc, to jest to właśnie spot. Jak poczytacie/poprzeglądacie rożne fora, to zazwyczaj tak to wygląda...jakaś tam formacja spotyka się co drugi czwartek na parkingu tam i tam, inna zaś spotyka się z każdą pierwszą środę miesiąca w tym i tym McDonaldzie. To są typowe SPOT-y.
Innymi słowy w FKN większość spotkań to po prostu ZLOT-y, bo nie dość, że zorganizowane przez kogoś, to z wyprzedzeniem i trwające więcej niż kilka godzinek cele omówienia najnowszych planów czy modyfikacji.
Liczebność nie ma znaczenia.


Wróć do „Zloty, Spotkania i Wydarzenia Karawaningowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości