Trzecie Męskie Spotkanie Plenerowe

Daty, miejsca i atrakcje zlotów, spotkań i wydarzeń karawaningowych
Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Trzecie Męskie Spotkanie Plenerowe

Postautor: reflexes » wtorek, 8 paź 2019, 07:43

No i takiej odpowiedzi potrzebowałem. Wypisuję urlop.

cyran'o
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 470
Rejestracja: niedziela, 2 mar 2014, 17:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Trzecie Męskie Spotkanie Plenerowe

Postautor: cyran'o » wtorek, 8 paź 2019, 17:35

Mój pobyt w pewnym kurorcie się przedłużył więc o ile dane mi będzie wyjechać to nie wcześniej jak w piątek rano. :cry:

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Trzecie Męskie Spotkanie Plenerowe

Postautor: reflexes » środa, 9 paź 2019, 13:56

cyran'o pisze:Mój pobyt w pewnym kurorcie się przedłużył więc o ile dane mi będzie wyjechać to nie wcześniej jak w piątek rano. :cry:

Ty weź nie świruj :lol: . Masz być i już i to najlepiej w czwartek. Jak się skrzykniesz z Rafalskimi to jeszcze coś pozwiedzasz na trasie.

Teraz jeszcze krótkie info żebyście nie błądzili.
Jadąc od strony Iławy DK16 na ostatnim rondzie kierujecie się na DW521 w stronę Kwidzyna

Po kilku kilometrach będzie skręt w prawo w kierunku Siemian

Tu niestety zaczyna się kilkanaście kilometrów słabej drogi więc noga z gazu i pomału przed siebie.
Po około 13 km (i to jest najważniejsze) jeszcze przed dotarciem do wsi Siemiany trzeba skręcić w las.

Trzeba uważać, bo zjazdów w las jest kilka ale ten jest charakterystyczny, bo są tam drogowskazy na Bazę harcerską i na ośrodek o nazwie Promyk. Lepiej tego nie przegapić, bo później we wsi będzie ciężko zawrócić.

Jadąc przez las też trzeba uważać, bo droga dziurawa. Kilkaset metrów dalej najpierw mijamy po prawej jakieś domki, chwilę później po lewej zabudowania Bazy obozowej, a w oddali będą też widoczne domki i przyczepy które stoją tam cały czas. Znowu kilkadziesiąt metrów do przodu i będzie droga w prawo w las. Nasz plac jest dokładnie tu gdzie wskazuje czerwona szpilka czyli minimalnie dalej niż mapa pokazuje HBO Siemiany.
hbo.JPG

Mapa twierdzi, że trzeba tam dojść z buta ale nie dalej jak w lipcu wjeżdżałem tam zestawem bez problemu. Jest droga i nie ma się co obawiać.

W kwestii organizacyjnej przypominam, że jedziemy na full dzikus więc warto zabrać trochę światełek (lampy gazowe, lampki solarne, na baterie, jakieś latarki itp. itd. zapasowe baterie), bo szybko robi się już ciemno. Do Biedronki jest kawałek i nikomu nie będzie się pewnie chciało jeździć to warto zabrać zapas mięcha na kociołki, grilla, kiełbaski na ognisko i co kto tam jeszcze lubi oraz oczywiście lektury i coś na zakąskę żeby nam siły do czytania nie brakowało :lol: . Ważne żeby zabrać sobie zapas wody tej sanitarnej i tej spożywczej, bo nie ma tam żadnego ujęcia, a woda z jeziora raczej nie nadaje się do spożycia. Niedaleko naszego obozowiska znalazłem firmę która sprzedaje drewno opałowe więc wysłałem zapytanie o możliwość i cenę zaopatrzenia nas w drewno do ogniska. Zobaczymy co odpowiedzą, ale warto wziąć jakieś siekierki, piły, bo może trzeba będzie iść w las. To chyba tyle na ten moment. Jak mi się coś jeszcze przypomni to będę pisał.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Trzecie Męskie Spotkanie Plenerowe

Postautor: RAFALSKI » środa, 9 paź 2019, 14:55

reflexes pisze:
cyran'o pisze:Mój pobyt w pewnym kurorcie się przedłużył więc o ile dane mi będzie wyjechać to nie wcześniej jak w piątek rano. :cry:

Ty weź nie świruj :lol: . Masz być i już i to najlepiej w czwartek. Jak się skrzykniesz z Rafalskimi to jeszcze coś pozwiedzasz na trasie.

Nie ma innej opcji, liczymy na Ciebie :)
reflexes pisze:W kwestii organizacyjnej przypominam, że jedziemy na full dzikus

Zgadza się, a ja przypominam, że jedziemy z eNką a więc będzie ogrzewany i szczelny przedsionek a więc nie zamarzniemy tam przy nocnych rozmowach ;) Coś dla niezdecydowanych ze względu na pogodę.

Wiatrówka i tarcze czekają już naszykowane a jutro czeka mnie coś pięknego... cały dzień wędzę. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to na spotkanie będziemy mieli własny boczek, żeberka, polędwicę i baleron :)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Trzecie Męskie Spotkanie Plenerowe

Postautor: reflexes » środa, 9 paź 2019, 15:39

RAFALSKI pisze:Wiatrówka i tarcze czekają już naszykowane a jutro czeka mnie coś pięknego... cały dzień wędzę. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to na spotkanie będziemy mieli własny boczek, żeberka, polędwicę i baleron

Ty weź, taki posty przed obiadem :lol:

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Trzecie Męskie Spotkanie Plenerowe

Postautor: RAFALSKI » środa, 9 paź 2019, 15:41

To po to abyś jeszcze bardziej nie mógł się doczekać prawdziwego obiadu - kotła ze swojego nowego trójnogu :lol:

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Trzecie Męskie Spotkanie Plenerowe

Postautor: reflexes » środa, 9 paź 2019, 15:55

Żebym Cię nie lubił to bym się obraził. Obiad właśnie zjadłem, ale taki plasterek wędzonego boczku będzie za mną chodził cały tydzień i ten kocioł.
Obrazek
Postaram się załatwić swojskie jaja. Jajeczniczka z boczkiem będzie jak znalazł.

Awatar użytkownika
Mr.Makarena
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2012, 12:53

Re: Trzecie Męskie Spotkanie Plenerowe

Postautor: Mr.Makarena » środa, 9 paź 2019, 16:45

Kurde, a ja w sobotę łódkę wyciągam na brzeg :-(
Pozdrawiam :

Mr.Makarena

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 795
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Trzecie Męskie Spotkanie Plenerowe

Postautor: misha22 » czwartek, 10 paź 2019, 10:51

Dołączył bym do Was ale w budzie nie pojawiło się ogrzewanie. Korzystając z pogody, musze się z nią wybrac do miejsca zimowania raczej.
ZdrowiE!
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

Awatar użytkownika
krzysztof_cw
Moderator
Moderator
Posty: 1055
Rejestracja: środa, 12 paź 2016, 18:19
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Trzecie Męskie Spotkanie Plenerowe

Postautor: krzysztof_cw » czwartek, 10 paź 2019, 11:00

misha22 pisze:Dołączył bym do Was ale w budzie nie pojawiło się ogrzewanie. Korzystając z pogody, musze się z nią wybrac do miejsca zimowania raczej.
ZdrowiE!
Kilka spiworów i termofor robi robotę :)
Chrysler Grand Voyager 3.3 + Niewiadów N126e + Adria Adiva 502 UK :D

Awatar użytkownika
Mr.Makarena
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2012, 12:53

Re: Trzecie Męskie Spotkanie Plenerowe

Postautor: Mr.Makarena » czwartek, 10 paź 2019, 11:27

Naprawdę serdecznie polecam te tereny. Siemiany to piękna okolica. Należy pamiętać, że jedyny sklep który tam jest, w niedziele niehandlową jest nieczynny wiec zaopatrzyć się należy zacnie :-)
Pozdrawiam :

Mr.Makarena

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: RE: Re: Trzecie Męskie Spotkanie Plenerowe

Postautor: reflexes » czwartek, 10 paź 2019, 11:43

krzysztof_cw pisze:
misha22 pisze:Dołączył bym do Was ale w budzie nie pojawiło się ogrzewanie. Korzystając z pogody, musze się z nią wybrac do miejsca zimowania raczej.
ZdrowiE!
Kilka spiworów i termofor robi robotę :)

Spakowałeś już? Tutaj chyba nie będzie tak źle jak na Zaporze. Po pierwsze ma być cieplej, a po drugie w lesie tak nie wieje jak tam.
Mr.Makarena pisze:Naprawdę serdecznie polecam te tereny. Siemiany to piękna okolica. Należy pamiętać, że jedyny sklep który tam jest, w niedziele niehandlową jest nieczynny wiec zaopatrzyć się należy zacnie :-)

W niedzielę zarządzamy odwrót z pozycji bojowych więc sklep nie będzie nam już potrzebny :lol:

Awatar użytkownika
krzysztof_cw
Moderator
Moderator
Posty: 1055
Rejestracja: środa, 12 paź 2016, 18:19
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Trzecie Męskie Spotkanie Plenerowe

Postautor: krzysztof_cw » czwartek, 10 paź 2019, 11:52

reflexes pisze:Spakowałeś już? Tutaj chyba nie będzie tak źle jak na Zaporze. Po pierwsze ma być cieplej, a po drugie w lesie tak nie wieje jak tam.


Niestety nie będzie mi dane przetestować działania patentów w Siemianach. Ale mam nadzieje, że uda mi się wpaść w sobotę na obiad ;)

Mr.Makarena pisze:Naprawdę serdecznie polecam te tereny. Siemiany to piękna okolica. Należy pamiętać, że jedyny sklep który tam jest, w niedziele niehandlową jest nieczynny wiec zaopatrzyć się należy zacnie :-)


Potwierdzam, jak przez mgłę pamiętam Kurkę Wodną i wykupienie wszystkich tanich win w kartonie z tamtejszego sklepu.
Chrysler Grand Voyager 3.3 + Niewiadów N126e + Adria Adiva 502 UK :D

Awatar użytkownika
Mr.Makarena
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2012, 12:53

Re: RE: Re: Trzecie Męskie Spotkanie Plenerowe

Postautor: Mr.Makarena » czwartek, 10 paź 2019, 12:02

krzysztof_cw pisze:
reflexes pisze:Spakowałeś już? Tutaj chyba nie będzie tak źle jak na Zaporze. Po pierwsze ma być cieplej, a po drugie w lesie tak nie wieje jak tam.


Niestety nie będzie mi dane przetestować działania patentów w Siemianach. Ale mam nadzieje, że uda mi się wpaść w sobotę na obiad ;)

Mr.Makarena pisze:Naprawdę serdecznie polecam te tereny. Siemiany to piękna okolica. Należy pamiętać, że jedyny sklep który tam jest, w niedziele niehandlową jest nieczynny wiec zaopatrzyć się należy zacnie :-)


Potwierdzam, jak przez mgłę pamiętam Kurkę Wodną i wykupienie wszystkich tanich win w kartonie z tamtejszego sklepu.


W Kurce juz nie ma sklepu od 2 lat :-) Ostatnio w niedzielny niehandlowy poranek bylem zmuszony kupowac piwo w barze za 10 pln butelka zywca :-)
Pozdrawiam :

Mr.Makarena

Awatar użytkownika
krzysztof_cw
Moderator
Moderator
Posty: 1055
Rejestracja: środa, 12 paź 2016, 18:19
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: RE: Re: Trzecie Męskie Spotkanie Plenerowe

Postautor: krzysztof_cw » czwartek, 10 paź 2019, 12:04

Mr.Makarena pisze:

W Kurce juz nie ma sklepu od 2 lat :-)


Ja tam byłem ze 13 lat temu :)
Chrysler Grand Voyager 3.3 + Niewiadów N126e + Adria Adiva 502 UK :D


Wróć do „Zloty, Spotkania i Wydarzenia Karawaningowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości