Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Wszystko, o czym warto pamiętać wyruszając w drogę
Awatar użytkownika
kemot324
Posty: 59
Rejestracja: czwartek, 31 gru 2009, 17:21
Lokalizacja: Chybie (Bielsko-Biała)

Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Postautor: kemot324 » niedziela, 17 sty 2010, 11:33

Ostatnio byłem zrobić sobie przegląd w samochodzie po montażu haka. Porozmawiałem co nie co z diagnostą i wyszło na to, że jest bardzo możliwe, że nie będzie już przeglądów bezterminowych i wszyscy właściciele przyczepek lekkich będą zmuszeni wykonywać co roczne przeglądy. Nie był w stanie mi powiedzieć kiedy dokładnie to nastąpi, ale ponoć są już takie plany. Właścicieli motorowerów już tak załatwili... Może też macie jakieś wieści na ten temat?
Obrazek

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Postautor: BIGL » niedziela, 17 sty 2010, 12:25

Nic mi o tym nie wiadomo, szukałem troszkę w necie i też nic nie znalazłem, ale w końcu taki przepis mnie nie zdziwi zwłaszcza że jakieś lobby może się wzbogacić. Motorowery - rozumiem taką zmianę, dużo dzieciaków na tym jeździ i trzeba kontrolować ich stan. Przyczepy lekkie - co w nich można badać oprócz świateł i stanu opon - ewidentnie chodzi o wyciągnięcie kasy. Pewnie jak będzie mało to i nie wzgardzą rowerami, rolkami i z czasem nawet buty będziemy badać. Już widzę powoływanie się na przepisy UE i przykłady państw np. Grecja i Łotwa i oczywiście przytaczanie statystyk wypadków spowodowanych przez przyczepy lekkie :D. Pomysł tak samo absurdalny jak oddzielne ubezpieczenie OC przyczepy....
Obrazek

Awatar użytkownika
ddkrzysztof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 757
Rejestracja: środa, 4 cze 2008, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Postautor: ddkrzysztof » niedziela, 17 sty 2010, 12:40

Jesli chodzi o badania to raczej upatrywałbym tu sprawdzanie dodatkowo stanu instalacji gazowej i hamulca najazdowego oraz samego zaczepu, ale niech sie wypowiedza ci którzy maję przyczepkę powyzej 750 kg jak ic uwagę. Ale poczekajmy na finał bo w naszym kraju to wszystko lubi się szybko zmieniać.
Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...

Pozdrawiam Krzysztof + Kasia + Dominik + Dawid + Daewoo Nubira + N126N (REMONT)

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Postautor: kotek » niedziela, 17 sty 2010, 12:42

Wprowadzenie badań dla wszystkich przyczep już dawno mieli, ale nie wiedzą co mają zrobić z tymi już zarejestrowanymi bezterminowo. Być może , że przy zmianie właściciela czyli przy ponownym zarejestrowaniu, ale jest to w fazie projektu i rozważań .
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
ddkrzysztof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 757
Rejestracja: środa, 4 cze 2008, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Postautor: ddkrzysztof » niedziela, 17 sty 2010, 12:50

Mogą zrobić jak z upawnieniami SEP po prostu ogłosza że z dniem takim a takim tracą ważność i tyke. Ja tak mam pierwsze i drugie miałem ważne na kilka lat, potem trzecie dostałem bezterminowe ( bo niby w Unii tak jest) ale za dużo by chyba panowie z komisji stracili i powiadomili że w roku 2010 traca swoje bezterminowe możliwosci wykonywania zawodu i trzeba bedzie znów iść na egzamin.Może i tak zrobia również z naszymi przyczepkami?
Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...

Pozdrawiam Krzysztof + Kasia + Dominik + Dawid + Daewoo Nubira + N126N (REMONT)

gimof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 480
Rejestracja: piątek, 11 wrz 2009, 20:29
Lokalizacja: Promnice / Poznań
Kontaktowanie:

Re: Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Postautor: gimof » niedziela, 17 sty 2010, 13:29

Z motorowerami zrobili porządek to fakt, ale tylko te co kupuje się nowe i przegląd kosztuje o wiele mniej niż na samochód.
Z przyczepkami mogą zrobić tylko to samo bo skoro moja przyczepa ma wpisane jasno i zwieźle, że ma przegląd bezterminowy to żadne prawo mi tego nie zabierze, gdyż było by działaniem wstecz :D
RXE 2.0 Automatic. Reno future :D

szary11
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 767
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 14:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Postautor: szary11 » niedziela, 17 sty 2010, 15:21

Z motorowerami jest podobnie jak z autami. Po kupnie nowego robimy pierwsze badanie po 3 latach, drugi po 5 a później co rok. Z używanymi starszymi niż 5 lat był obowiązek wykonania badania do określonego terminu (22.09.2010). Badanie kosztuje 50zł.

Z przyczepami cięższymi to zgadzam się, że badanie się przydaje. Moją budkę zawsze wyszarpią, sprawdzą hamulce, sam pozaglądam na kanale co się w niej dzieje - jestem za :thumbup: Ale koszt powinien być niższy. 80zł za takie przejrzenie to sporo. Fakt, że stacja musi być przygotowana na takie badania (stanowisko przelotowe).

Co do małych towarówek to już by było chyba przegięcie. :silent:

Awatar użytkownika
ernest_k
Posty: 70
Rejestracja: sobota, 25 paź 2008, 22:35
Lokalizacja: Koziegłowy k/Poznania

Re: Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Postautor: ernest_k » niedziela, 17 sty 2010, 15:24

gimof pisze:Z motorowerami zrobili porządek to fakt, ale tylko te co kupuje się nowe i przegląd kosztuje o wiele mniej niż na samochód.Z przyczepkami mogą zrobić tylko to samo bo skoro moja przyczepa ma wpisane jasno i zwieźle, że ma przegląd bezterminowy to żadne prawo mi tego nie zabierze, gdyż było by działaniem wstecz

dokładnie :D przeglądy są robione po zmianie właściciela i wbijają i tak bezterminowe, moim zdaniem to całkiem dobry pomysł, zmusi to wielu do remontu :D i będziemy mieli więcej ładnych przyczepek :D
n126a 76`+ peugeot 605 2.0

szary11
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 767
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 14:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Postautor: szary11 » niedziela, 17 sty 2010, 15:26

ernest_k pisze:
gimof pisze:Z motorowerami zrobili porządek to fakt, ale tylko te co kupuje się nowe i przegląd kosztuje o wiele mniej niż na samochód.Z przyczepkami mogą zrobić tylko to samo bo skoro moja przyczepa ma wpisane jasno i zwieźle, że ma przegląd bezterminowy to żadne prawo mi tego nie zabierze, gdyż było by działaniem wstecz

dokładnie :D przeglądy są robione po zmianie właściciela i wbijają i tak bezterminowe, moim zdaniem to całkiem dobry pomysł, zmusi to wielu do remontu :D i będziemy mieli więcej ładnych przyczepek :D



Bezterminowe? Ja wyczytałem, że coroczne. Choć na jednej ze stron coś pisali odnośnie "bezprawia" takiego narzutu i że prawo nie powinno działać wstecz, ale ile w tym prawdy to nie wiem.

Ktoś może doświadczał na własnej skórze?

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Postautor: b.b tulipan » niedziela, 17 sty 2010, 17:36

gimof,

a dowód osobisty miałeś też bezterminowy i co musieliśmy wymienić.
powiedzą że nowe druki trzeba i przy okazji te druki będą ważne tylko rok.
ja już wierzę we wszystko, polak potrafi innym życie skomplikować.
powiadają że należy tak jak w UE, ale dlaczego mam nie płacić OC na moją N 126 tylko w tym czasie kiedy ją używam. robi się to dla uprzykrzenia życia.musimy coś inowacyjnego wprowadzać bo życie stało by się monotonne. :lol: :lol:
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

gimof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 480
Rejestracja: piątek, 11 wrz 2009, 20:29
Lokalizacja: Promnice / Poznań
Kontaktowanie:

Re: Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Postautor: gimof » niedziela, 17 sty 2010, 18:11

Wydaje mi się (takie osobiste odczucie), że osobiściak to co innego, a dowód rej to co innego. Bo one już są europejskie, a że mamy bezterminowy przegląd to trudno. Trzeba było myśleć wcześniej, jak wymieniali stare dowody rej. Tak samo jak z tablicami...te z polską flagą są ważne bo ktoś tam nie pomyślał wcześniej..

Wkurzające to jest... masz racje na każdym kroku wyciąganie kasy. I co z jawką z 74 roku musze na przegląd jechać? Z towarówką na którą mozna 200kg załadować też mam jechać? Brak słów :evil:
RXE 2.0 Automatic. Reno future :D

Awatar użytkownika
kemot324
Posty: 59
Rejestracja: czwartek, 31 gru 2009, 17:21
Lokalizacja: Chybie (Bielsko-Biała)

Re: Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Postautor: kemot324 » niedziela, 17 sty 2010, 19:49

Z tego co mi ten gościu powiedział, to raczej wszyscy będą się musieli zgłosić na ewentualny przegląd, nawet te przyczepki z aktualnym bezterminowym. Nic nie pozostało tylko poczekać i zobaczyć co czas przyniesie.
Obrazek

gimof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 480
Rejestracja: piątek, 11 wrz 2009, 20:29
Lokalizacja: Promnice / Poznań
Kontaktowanie:

Re: Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Postautor: gimof » niedziela, 17 sty 2010, 20:00

Bezsensu, skoro mam bezterminowy przegląd to po co mam jechać na przegląd?
To przeczy samemu sobie. :roll:
RXE 2.0 Automatic. Reno future :D

Awatar użytkownika
ddkrzysztof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 757
Rejestracja: środa, 4 cze 2008, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Postautor: ddkrzysztof » poniedziałek, 18 sty 2010, 05:29

gimof pisze:To przeczy samemu sobie. :roll:

To nasza Polska specjalność :lol: :lol: :lol:
Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...

Pozdrawiam Krzysztof + Kasia + Dominik + Dawid + Daewoo Nubira + N126N (REMONT)

Awatar użytkownika
Kopi
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 8 wrz 2009, 08:56

Re: Chyba będzie koniec przeglądów bezterminowych...

Postautor: Kopi » poniedziałek, 18 sty 2010, 09:43

Jako użytkownik motoroweru :D interesowałem się kwestią zmian w przeglądach technicznych i wygląda to tak (na dzień dzisiejszy):
wszystkie nowo rejestrowane motorowery będą musiały mieć przeglądy zgodnie z harmonogramem: pierwszy przegląd po 3 latach od daty produkcji, następny po dwóch latach po pierwszym przeglądzie a potem co roku. Jako, że prawo nie działa wstecz wszystkie dotychczas zarejestrowane motorowery z przeglądem bezterminowym pozostają z takim. Dopiero po ich odsprzedaży nowy właściciel będzie musiał zrobić przegląd zgodnie z powyższym harmonogramem. Może się to jednak zmienić, jeżeli wejdzie przepis anulujący bezterminowość przeglądów (tak jak wszedł przepis anulujący bezterminowość uprawnień np. energetycznych czy tzw. sep) i wtedy od jakiegoś tam dnia w którym przepis będzie wchodził w życie będzie trzeba robić przegląd zg. z harmonogramem. Ale jak na razie takiego przepisu nie ma. No i nie ma zmian jak na razie w przepisach o przeglądach przyczepek. Ale jeśli wprowadzą, to podejrzewam, że będzie to bardzo podobne. Podejrzewam, że oprócz stanu hamulców, zaczepów, najazdów, elektryki itd. będą jeszcze ważyć czy nie jest za duża waga (wiadomo - modernizacje, przeróbki itd. mogą zmieniać wagę przyczepki).

Żeby było śmieszniej to u mnie w dowodzie przyczepki wogóle nie ma wpisu o terminie przeglądu - nie jest wpisane "bezterminowo" tylko jest puste miejsce.
Citroen Xsara Picasso + N-126N


Wróć do „Niezbędnik Kierowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości