Ubezpieczenie samochodu

Wszystko, o czym warto pamiętać wyruszając w drogę
andriu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 308
Rejestracja: środa, 2 kwie 2008, 15:29
Lokalizacja: Siechnice

Ubezpieczenie samochodu

Postautor: andriu » sobota, 27 mar 2010, 16:40

Witam, jako że kupiłem nowe (stare :D ) auto i dostałem razem z nim ubezpieczenie ważne do końca roku mam pytanie czy muszę to ubezpieczenie przepisać na siebie, czy mogę się posługiwać kwitem wystawionym na poprzedniego właściciela i czy nie będzie z tego powodu problemów przy ew. kontroli milicyjnej???
kolejna N126n '88 trzeci rok zbieram się do remontu

Konto usuniete

Re: Ubezpieczenie samochodu

Postautor: Konto usuniete » sobota, 27 mar 2010, 17:47

Post usuniety
Ostatnio zmieniony piątek, 8 mar 2013, 12:45 przez Konto usuniete, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ubezpieczenie samochodu

Postautor: kotek » sobota, 27 mar 2010, 19:14

Pojazd kupujemy z ubezpieczeniem, przy odbiorze docelowego dowodu rejestracyjnego będą wymagali polisy OC. Z przepisaniem nie ma problemu, zgłosić się do ubezpieczyciela pojazdu, przedstawić umowę lub fakturę i otrzymuje się certyfikat polisy na nowego właściciela.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Ubezpieczenie samochodu

Postautor: jedrek101 » sobota, 27 mar 2010, 20:16

te przepisanie nazywa się re kalkulacja , tylko od razu po zakupie warto udać się do ubezpieczyciela lub zadzwonić , bo może okazać się (tak jak u mnie) że poprzedni właściciel "zapomniał" zapłacić drugiej raty ubezpieczenia, i ja musiałem zapłacić wszystko od momentu zakupu.... a niby było ważne jeszcze pół roku :!: :!: :!: :!:

szymon79
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 213
Rejestracja: niedziela, 20 sty 2008, 12:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ubezpieczenie samochodu

Postautor: szymon79 » sobota, 27 mar 2010, 20:24

a ja miałem fuksa...

jeździłem 3 miesiace bez przepisywania na mnie (jeździłem do momentu opłacenia 2 raty) i przyszło pismo od ubezpieczyciela że suma do zapłacenia tj. 2 rata wynosi 0zł !!! Troche się zdziwiłem bo poprzedni właściciel miał pełne zniżki, auto zarejestrowane w małym mieście a ja wręcz przeciwnie :mrgreen: Chyba jakaś akcja promocyjna żeby zostać u nich z ubezpieczeniem... zobaczymy jak bedzie dalej - może sobie odbiją z nawiązką :lol:
szymon79
N 132t + N250 + VW T4 multivan 2.5 LPG
Obrazek

andriu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 308
Rejestracja: środa, 2 kwie 2008, 15:29
Lokalizacja: Siechnice

Re: Ubezpieczenie samochodu

Postautor: andriu » sobota, 27 mar 2010, 21:16

zundapp600 pisze:
andriu pisze: czy nie będzie z tego powodu problemów przy ew. kontroli milicyjnej???


Nie będzie bo milicji już ładnych parę lat nie ma :lol:

Dla mnie bez róznicy z tamtymi może łatwiej mozna było się dogadać :D Ale powiedzcie mi czy ta rekalkulacja jest konieczna, bo szczerze mówiąc ani nie za bardzo mam czas żeby to załatwiać ani tez nie chcę się wiązać z owym ubezpieczycielem, w kwicie jest VIN pojazdu i to ponoć wystarczy, tak słyszałem, natomiast nazwisko i nr. rej. nie mają znaczenia.
kolejna N126n '88 trzeci rok zbieram się do remontu

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Ubezpieczenie samochodu

Postautor: jedrek101 » sobota, 27 mar 2010, 21:23

możesz rozwiązać umowę z dotychczasowym ubezpieczycielem w każdej chwili , a najpóźniej dzień przed wygaśnięciem obecnej polisy(jeśli tego nie zrobisz przechodzi na następny rok), więc proponuję wykonać telefon do obecnego ubezpieczyciela ( jeśli nie zrobisz tego w przeciągu 30 dni - zostajesz z tym ubezpieczycielem do końca ważności polisy)
a przy jakimś nieszczęściu (odpukać) jest mniej problemów ..........
to samo powinni powiedzieć Ci przy odbiorze twardego dow. rejestracyjnego, mnie nie wydali by go jeżeli ubezpieczenie nie było by na moje nazwisko(wydział komunikacji warszawa-bielany)

szary11
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 767
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 14:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Ubezpieczenie samochodu

Postautor: szary11 » sobota, 27 mar 2010, 22:47

Z własnego doświadczenia wiem tak:
- kupiłem auto z ubezpieczeniem, którego przedstawicielstwa nie ma w moim mieście. Najpierw telefon do firmy, później wysłanie do siedziby wypowiedzenia ubezpieczenia (oczywiście za potwierdzeniem) i problem z głowy. Poprzedni właściciel dostaje jeszcze kase za okres po wypowiedzeniu do wygaśnięcia polisy.
- kupiłem auto z ubezpieczeniem i firmą, która jest w mieście - idę do siedziby i wypowiadam (zwrot kasy dla poprzedniego właściciela) lub przepisuję (rekalkulacja) na siebie. Ale bywa czasem, że trzeba dopłacać. Np. kupiłem ostatnio autko z wioseczki gdzie stawki były niższe o około 20%. No i musiałem dopłacić różnicę.

Ubezpieczenie wypowiadamy najpóźniej w przeddzień ważności. Później automatycznie przedłuża się o rok i trzeba płacić.

Jeżeli kupujemy auto ubezpieczone na 1/2 raty to i tak później musimy zapłacić drugą ratę. Okres ubezpieczenia jest na rok i trzeba opłacić drugą część. Później można kombinować z rezygnacją, ale kasę i tak dostanie poprzedni właściciel.

W razie pytań śmiało piszcie. O ubezpieczeniach nieco wiem, bo i na sobie się przekonałem nie mało i nieco kiedyś próbowałem swoich sił jako agent. Niestety sumienie nie pozwoliło mi na karierę w tym zawodzie ;)

andriu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 308
Rejestracja: środa, 2 kwie 2008, 15:29
Lokalizacja: Siechnice

Re: Ubezpieczenie samochodu

Postautor: andriu » sobota, 27 mar 2010, 22:59

dzięki za info, muszę w takim razie to załatwić :(
kolejna N126n '88 trzeci rok zbieram się do remontu

Awatar użytkownika
stef
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 276
Rejestracja: wtorek, 18 sie 2009, 08:31
Lokalizacja: Choroszcz/k. Białegosotku
Kontaktowanie:

Re: Ubezpieczenie samochodu

Postautor: stef » niedziela, 28 mar 2010, 15:51

Ja rok temu sprzedałem autko, kupiłem drugie, w tym roku też sprzedałem drugie autko i kupiłem kolejne, a więc z tymi ubezpieczeniami jest tak, że jak kupisz autko i masz Ważne ubezpieczenie a nie pisałeś żadnego oświadczenia, że rezygnujesz z kontynuacji ubezpieczenia to idziesz do firmy ubezpieczeniowej i przepisują ci to ubezpieczenie na ciebie. Ten kwit potem jest wymagany do odbioru dowodu rejestracyjnego, tak więc w ciągu miesiąca trzeba to załatwić (dowód rej. tymczasowy jest wydawany na miesiąc).
Co do tego przepisywania - to jest różnie, bo jedna firma np. HDI przepisuje i nic nie musisz dopłacać, a inne firmy robią wspomnianą re kalkulację i jeśli nie masz zniżek takich jak poprzednik to każą dopłacać.

A jak sprzedajesz autko i chcesz odzyskać kas za ubezpieczenie to nabywca musi napisać oświadczenie że rezygnuje z kontynuacji ubezpieczenia. wtedy idziesz z tym do zakładu ubezpieczeniowego i przedstawiasz polisę i to oświadczenie. Nabywca przez miesiąc ma jeszcze ważne ubezpieczenie a tobie oddają kasę (jeśli sprzedałeś w lutym to oddadzą ci 1/9 - czyli odliczą styczeń, luty i marzec)
Stefan
T4 EuroSky 550
było
Xsara picasso 1.8B+G + N126 + KIP 42 TTZ

Awatar użytkownika
skorat
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 18 mar 2010, 08:11
Lokalizacja: Powiat Rybnicki, Gmina Czerwionka-Leszczyny

Re: Ubezpieczenie samochodu

Postautor: skorat » piątek, 2 kwie 2010, 23:22

Cześć Wam
tak czytam te wątki tutaj i mam pytanie której jeszcze nie padło.
Skoro i tak podczas kolizji ubezpieczenie jest ściągane z holownika tak napisał PACZEK to w jakiej firmie ubezpieczeniowej można najtaniej ubezpieczyć skorupkę?
Ja aktualnie mam ubezpieczenie w Warcie. Na rok 50 zł z kompletem zniżek (60%). Ubezpieczenie mam ważne do marca 2011 ale już pytam na zaś bo jeżeli jest jakaś firma oferująca ubezpieczenie za mniejszą kasę to po co przepłacać? Fakt że 50 zł. na rok to pryszcz ale nie lubię być frajerem ;) Pozdrawiam wszystkich. Tadek
Citroen Xsara Picasso 2,0HDI + N-126n

Awatar użytkownika
markopolo-33
Posty: 167
Rejestracja: niedziela, 6 gru 2009, 11:29

Re: Ubezpieczenie samochodu

Postautor: markopolo-33 » sobota, 3 kwie 2010, 07:21

Witaj
Niewiem jak pozostali, ale ja w PZU placę 29zł, ale jest to tez uwarunkowane od miejscowości i wielkości opłat.
Ale tak pozatym to troszeczkę za dużo płacisz, bo 58zł to płacę za kamping i towarówkę :lol:
N 250C+

Awatar użytkownika
skorat
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 18 mar 2010, 08:11
Lokalizacja: Powiat Rybnicki, Gmina Czerwionka-Leszczyny

Re: Ubezpieczenie samochodu

Postautor: skorat » sobota, 3 kwie 2010, 08:45

Cześć
Też mi się tak wydaje samochód ubezpieczam w AXA ale oni nie ubezpieczają przyczep. Ale widzę, że to mój ostatni rok w warcie. Wolę zapłacić podwójne członkostwo w klubie niewiadówek niż płacić za coś co jest wcale niepotrzebne!!! Pozdrawiam, Tadek
Citroen Xsara Picasso 2,0HDI + N-126n

szary11
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 767
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 14:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Ubezpieczenie samochodu

Postautor: szary11 » sobota, 3 kwie 2010, 09:52

W Białymstoku ceny kształtują się tak (przy 60%):
- HDI 50zł (to ich najniższa stawka, mimo, że bez zniżek płacimy 90zł);
- PZM 26zł
- PZU 32zł
- MTU 50zł (warunki podobne jak w HDI)
- Hestia 43zł

Tyle pamiętam :)

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ubezpieczenie samochodu

Postautor: kotek » sobota, 3 kwie 2010, 10:08

Czemu tak drogo policzyła Warta, ja mam też ubezpieczoną w Warcie i płacę 21 zł a PZU to samo oferowało mi za 24 zł. Samochód mam ubezpieczony w LINK 4, za przyczepę u nich musiałbym zapłacić około 70 zł, powiedzieli mi, że narazie nie mają atrakcyjnych propozycji dla przyczep.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN


Wróć do „Niezbędnik Kierowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości