Planowanie wyjazdów

Wszystko, o czym warto pamiętać wyruszając w drogę
Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Planowanie wyjazdów

Postautor: kotek » środa, 26 mar 2008, 22:29

:idea: Drodzy koledzy. Chciałbym dowiedzieć się jak planujecie wyjazdy, z czego korzystacie ( mapy, przewodniki, i tym podobne ), czy idziecie na żywioł, jak ewentualne plany się sprawdzają. Zapraszam do dyskusji, może się razem czegoś nauczymy. Pomimo wieloletnich wojaży, czytając różne fora, bywając na spotkaniach i zlotach, wiele rzeczy dowiaduję, które są mi przydatne do następnych wypraw. :?:
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
Borivoj
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 114
Rejestracja: wtorek, 5 lut 2008, 22:15
Lokalizacja: Velešín (Česká Republika)

Re: Planowanie wyjazdów

Postautor: Borivoj » środa, 26 mar 2008, 22:56

Ahoj pratele v Polsku !

Jeste mi dovolte ( pozde ) poprat k Velikonocnim svatkum (Radosnych i miłych Swiąt Wielkanocnych ).
K tematu kol. Kotka: nie mate seznamy czy www na "stellplatzen" - miesta, kde je mozno prenocovat s przyczepou - v Polsku i v Europe?

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Planowanie wyjazdów

Postautor: marek » czwartek, 27 mar 2008, 11:58

Z tymi nocowaniami ( prenocovat s przyczepou )to ciężko stacje paliw najczęściej .

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Planowanie wyjazdów

Postautor: kotek » czwartek, 27 mar 2008, 17:49

W odpowiedzi dla Borivoja, to niech zajrzy na stronę PFCC http://www.pfcc.info/pol/main.php?nazwa=start
Dowie się o dobrych kempingach. Są tam dane kempingów z całej polski, rekomendowanych przez PFCC.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

tomuro
Posty: 51
Rejestracja: czwartek, 20 mar 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Planowanie wyjazdów

Postautor: tomuro » czwartek, 27 mar 2008, 19:04

Witam Kotek fajny temat.My z żoną planujemy wyjazdy dużo wcześniej nawet dzisiaj patrzyliśmy na mapę europy i myślimy kiedy i gdzie uderzyć.To nam daje dużo satysfakcji,od razu rodzą się tematy z poprzednich wyjazdów,co było fajnego,co widzieliśmy,jakie popełnialiśmy błędy i co jeszcze ze sobą powinniśmy zabrać.Najfajniejsze jest wymyślanie trasy i wielka niewiadoma jak sie potoczy droga.Uwielbiamy jedzonko w podróży chińskie zupki,pulpeciki,kanapeczki,kawka ,herbatka,soczki,kisielki,budynie,no i oczywiście jak się już dojedzie do celu zimne piwko z lodówki.Człowiek z przyczepką jest wolny,bo ślimaczy za sobą swój domek.Wiosna śmignie i już czas urlopu się zacznie jeszcze parę dni i będziemy pucowali naszą przyczepkę.Pozdrawiamy wszystkich co planują i tych co jadą w ciemno

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Planowanie wyjazdów

Postautor: kotek » czwartek, 27 mar 2008, 20:14

Żona śmieje się ze mnie, że jeszcze śnieg na dworze, a ja już jeżdżę po kraju. To, że mamy własny domek za plecami, to wcale nie jesteśmy wolniejsi, lecz wprost przeciwnie. Co może powiedzieć ten co zrobi 500 km w 8 godzin, nic, mijał drzewa, innych wyprzedzał, a nawet nie wie kogo. My podziwiamy okolice, pozdrawiamy innych użytkowników dróg, a przede wszystkim odpoczywamy.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Planowanie wyjazdów

Postautor: b.b tulipan » czwartek, 27 mar 2008, 20:42

Boguś do Bogusia. Moje wyjazdy opieram na zlotach zorganizowanych w większości.Są tam ciekawe programy,planowane wycieczki i tp. Są opłacone i pewne pola campingowe. jak chcemy osobno to w długą. Jedziemy czasami kilka dni wcześniej aby być sam na sam z krajobrazem.czasami jedziemy ale na krótkich trasach w ulubione miejsca sami. wiedze o zlotach czerpiemy z PC, PFCC, PZM i klubów oraz z zaproszeń innych kolegów carawaniarskich a często prywatnych.
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

tomuro
Posty: 51
Rejestracja: czwartek, 20 mar 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Planowanie wyjazdów

Postautor: tomuro » czwartek, 27 mar 2008, 20:55

Kotek chodziło mi o wolność a nie powolność ,a ze ślimakiem to takie porównanie bo on zawsze ma ze sobą swój domek.jednak jak czytam to co wyżej napisałem to zrozumiałbym to tak jak Ty.My też preferujemy powolne zwiedzanie. Do Grecji przez Węgry Rumunię i Bułgarię na półwysep Chalkidiki jechaliśmy tydzień

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Planowanie wyjazdów

Postautor: kotek » czwartek, 27 mar 2008, 21:09

Ja głównie z PFCC, gdyż należę do federacji najpierw poprzez PZM i Automobilklub, później indywidualnie około 28 lat.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Planowanie wyjazdów

Postautor: kotek » czwartek, 27 mar 2008, 21:11

Ja nad polskie wybrzeże, potrafię jechać 3 dni,
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
Borivoj
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 114
Rejestracja: wtorek, 5 lut 2008, 22:15
Lokalizacja: Velešín (Česká Republika)

Re: Planowanie wyjazdów

Postautor: Borivoj » czwartek, 27 mar 2008, 23:22

Dziekuji bardzo, to je interesantni www adresa. U nas v Czesku doporucuji web: http://www.dokempu.cz . Take pekna inspirace.
Borivoj

szary11
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 767
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 14:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Planowanie wyjazdów

Postautor: szary11 » sobota, 29 mar 2008, 01:45

Ja za to potrafie na wariata. Zdażało się, że wracałem po południu z pracy, szybko się zbierałem i jechałem nad jeziorko (60km) połowić by następnego dnia na 14 zdążyć do pracy :)

Co do szukanych miejsc to często bywa, że jedziemy w jakiś wolny dzionek w kraj polując na jakies pole kempingowe mijając je obok i zapisując jeśli się spodoba. Jak wyjeżdżamy to w sumie nawet trasy dobrze nie przestudiuje. Najczęściej intuicyjnie daje się trafić, czasem nieco pobładzimy... tak na żywioł wesoło bywa ;)

krzyś
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 59
Rejestracja: środa, 13 lut 2008, 22:45
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Re: Planowanie wyjazdów

Postautor: krzyś » poniedziałek, 31 mar 2008, 11:39

Moja rodzina uwielbia morze .Urlopu nie da się naciągnąc , więc wyjeżdżamy zaraz po pracy ,śpimy po drodze ,a przed południem jesteśmy na miejscu .Ciekawa trasa to Częstochowa -Wieluń -Jarocin -Gniezno -Piła -Szczecinek .Ruch mały ,widoki super itp. ale jezdnia wąska i nierówna .Natomiast jedynka jest mało ciekawa ale dużo lepsza do jazdy .Cieszy nas jazda jednak najwięcej uroku mają pikniki po drodze .Marzy się nam urlop 3 tygodniowy . Gdy będziemy niezależni na emeryturze to tak jak Rysiu 3 dni jazdy 2 miesiące nad morzem i do domu . 8)
megan 1.6+ N-126n

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Planowanie wyjazdów

Postautor: kotek » poniedziałek, 31 mar 2008, 20:56

Moja też, dlatego co roku jeździmy nad morze, starając się za każdym razem być w innej części wybrzeża. na ten rok planuję Dźwirzyno, jadąc przez Sieradz, Kalisz, Gniezno i dalej w górę.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Planowanie wyjazdów

Postautor: kotek » poniedziałek, 31 mar 2008, 21:02

Pikniki po drodze to super sprawa.
Obrazek
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN


Wróć do „Niezbędnik Kierowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości