nocleg na parkingu w Niemczech

Wszystko, o czym warto pamiętać wyruszając w drogę
Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4542
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

nocleg na parkingu w Niemczech

Postautor: Paczek » czwartek, 14 lis 2013, 11:07

Hej - mam pytanko

Czy zdarzało się Wam spać na parkingach w Niemczech ?

Chodzi mi o sytuację, że jedziecie przejazdem przez Niemcy i chciał nie chciał zmęczenie blokuje dalszą jazdę , no i trzeba "przekomażyć " gdzieś na parkingu.

Czy to aby bezpieczne, prawnie dozwolone, i w ogóle co trzeba wiedzieć w tym temacie ?

Czy lepiej zaplanować jednak postój na kempingu ( mimo że to tylko jeden nocleg i rano lecimy dalej ) ?

Jestem bardzo ciekaw Waszych doświadczeń w tym temacie .

Awatar użytkownika
darek126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 168
Rejestracja: poniedziałek, 31 sie 2009, 12:06

Re: nocleg na parkingu w Niemczech

Postautor: darek126N » czwartek, 14 lis 2013, 14:46

Ja spałem osobiście w przyczepie w austrii ,węgrzech i na słowacji uważam że jest to bezpieczne trzeba wybierać najlepiej parkingi przy stacjach benzynowych ruch jest duży, teren jest monitorowany, jest całe zaplecze WC prysznice sklep itd .

W niemczech w nocy czasami zdarza się że parkingi przy drodze są zapchane do granic możliwości i nawet nie da sie zjechać z autostrraady bo samochody stoją już na zjeżdzie, ale odpowiednio wcześniej napewno coś znajdziesz, czyli moja rada nie jedziesz do końca swoich sił tylko znajdujesz miejsce odpowiednio wcześniej
przyczepa N126N + kajak Neptun T100 1969r.

Dystans/liczba nocy w 2016r : 5040/26
Dystans/liczba nocy w 2017r : 1245/7

Awatar użytkownika
woj205
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 8 cze 2009, 14:44
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: nocleg na parkingu w Niemczech

Postautor: woj205 » czwartek, 14 lis 2013, 15:13

Witam
Wielokrotnie widziałem przyczepy "nocujące " na parkingach - nie było żadnego problemu
na parkingach sa wyznaczone miejsca dla tirów i dla osobówek - warto stanąć na miejscu dla tirów
pozdrawiam
Octavia II kombi + n 126 n + BIOD 400 TD LUXE

Niewiadówkodystansonocy w 2016: 31 / 2689 km
Niewiadówkodystansonocy w 2017: 12 / 650 km
Niewiadówkodystansonocy w 2018: 27 / 4200 km
Niewiadówkodystansonocy w 2019: 22 / 1580 km
dystansonocy w 2020: 17 / 2920 km
dystansonocy w 2022: 4 /126

Awatar użytkownika
darek126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 168
Rejestracja: poniedziałek, 31 sie 2009, 12:06

Re: nocleg na parkingu w Niemczech

Postautor: darek126N » piątek, 15 lis 2013, 07:19

ja osobiście nie polecam miejsca dla tirów, jak parking jest pełny to kierowcy się wkurzają że czas mu się kończy a tu na jedynym miejscu stoi gość z przyczepą....., na wielu parkingach są oznaczenia gdzie z przyczepką możesz stanąć i tam napewno cię nikt nie ruszy :)
przyczepa N126N + kajak Neptun T100 1969r.

Dystans/liczba nocy w 2016r : 5040/26
Dystans/liczba nocy w 2017r : 1245/7

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: nocleg na parkingu w Niemczech

Postautor: konrad » sobota, 16 lis 2013, 20:24

Paczek pisze:Hej - mam pytanko

Czy zdarzało się Wam spać na parkingach w Niemczech ?

Chodzi mi o sytuację, że jedziecie przejazdem przez Niemcy i chciał nie chciał zmęczenie blokuje dalszą jazdę , no i trzeba "przekomażyć " gdzieś na parkingu.

Czy to aby bezpieczne, prawnie dozwolone, i w ogóle co trzeba wiedzieć w tym temacie ?

Czy lepiej zaplanować jednak postój na kempingu ( mimo że to tylko jeden nocleg i rano lecimy dalej ) ?

Jestem bardzo ciekaw Waszych doświadczeń w tym temacie .


hehe, patrz pan jak to się zmienia pkt widzenia
http://www.fanklub-niewiadowek.com/forum/viewtopic.php?p=37149#p37149

jak wtedy kolega polecał nocleg na kemping to po nim jechałeś :wink:

co do spania w niemczech to nie polecę, bo omijam te "dzikie" kraje :mrgreen:
(tam ważą budki, sprawdzają czy gaz zakręcony itd)
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4542
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: nocleg na parkingu w Niemczech

Postautor: Paczek » niedziela, 17 lis 2013, 09:48

konrad pisze:
Paczek pisze:Hej - mam pytanko

Czy zdarzało się Wam spać na parkingach w Niemczech ?

Chodzi mi o sytuację, że jedziecie przejazdem przez Niemcy i chciał nie chciał zmęczenie blokuje dalszą jazdę , no i trzeba "przekomażyć " gdzieś na parkingu.

....


hehe, patrz pan jak to się zmienia pkt widzenia
http://www.fanklub-niewiadowek.com/forum/viewtopic.php?p=37149#p37149

jak wtedy kolega polecał nocleg na kemping to po nim jechałeś :wink:


Nic nie zapomniałem ( póki co ten Niemiec jeszcze mnie nie dopadł ...)

Konrad - chodzi mi o drzemkę w czasie podróży , a nie wakacyjne koczowanie po parkingach

Docelowo będą to na pewno kempingi , ale jednym strzałem mamy przejechać 1000 km i tak asekuracyjnie pytam ...

Też byliśmy w Chorwacji i nawet dałem radę całe 1300 km bez drzemki , ale to jak "walka ciemnościami". Wolę jednak troszkę pokimać przy takim dystansie.

Jeśli Wasze opinie o parkingach będą negatywne - zaplanuję jakiś kemping po drodze.


konrad pisze:co do spania w niemczech to nie polecę, bo omijam te "dzikie" kraje :mrgreen:
(tam ważą budki, sprawdzają czy gaz zakręcony itd)


JA się nie boję - budkę bardzo odchudziłem ( zresztą na zagraniczne wojaże będzie n126 ( przyczepek u mnie siła !!!) ) .
LPG tylko w Polsce , za granicę wyłącznie ON , a auto i przyczepka bez żadnych wypasów .

Jeśli wszystko w klasie "standard" i bez udziwnień ( w tym żarówki LED-owe ) to czemu miałby się ktoś czepiać .... ?

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: nocleg na parkingu w Niemczech

Postautor: dworek » niedziela, 17 lis 2013, 10:45

nasze doświadczenia w tym temacie to podróż kamperem do Włoch w 2011roku. po drodze tam i z powrotem spaliśmy na parkingu przy autostradzie w Austrii. był to duży barkimg ze stacją benzynową, motelem i barem. piękne widoki na przedgórze alpejskie, ludzie spali w kamperach, przyczepach i osobówkach, niekrórzy nawet biesiadowali przy przyczepach. nikomu to nie przeszkadzało. rano okazało się że własna łazienka jest na wagę złota -kolejka do toalet przypominała te za mięsem w stanie wojennym :lol:
To napisałem ja, dworek 8-)

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: nocleg na parkingu w Niemczech

Postautor: konrad » niedziela, 17 lis 2013, 12:59

Paczek pisze:Też byliśmy w Chorwacji i nawet dałem radę całe 1300 km bez drzemki , ale to jak "walka ciemnościami". Wolę jednak troszkę pokimać przy takim dystansie.

Jeśli Wasze opinie o parkingach będą negatywne - zaplanuję jakiś kemping po drodze.


konrad pisze:co do spania w niemczech to nie polecę, bo omijam te "dzikie" kraje :mrgreen:
(tam ważą budki, sprawdzają czy gaz zakręcony itd)


JA się nie boję - budkę bardzo odchudziłem ( zresztą na zagraniczne wojaże będzie n126 ( przyczepek u mnie siła !!!) ) .
LPG tylko w Polsce , za granicę wyłącznie ON , a auto i przyczepka bez żadnych wypasów .

Jeśli wszystko w klasie "standard" i bez udziwnień ( w tym żarówki LED-owe ) to czemu miałby się ktoś czepiać .... ?


Ja teraz zmieniłem sposób jazdy, jadę max do 1-2 w nocy i śpię, do Cro (1000km) jechaliśmy na 2razy
dojazd do Bratysławy 400km i nocleg na stacji, potem przejazd na węgierskie baseny 100km i wieczorem wyjazd do Cro, znowu nocleg na stacji i rano dojazd nad Adriatyk
w sumie na 12dni, 4 noclegi na stacjach, nie widzę sensu wjazdu na kemping o 22 po to żeby o 7rano jechac dalej ;)
trochę ułatwia to większa budka (łazienka, łóżka pościelone już pod domem)

a co do czepiania, tam jest po prostu większy porządek którego się pilnuje, a miłością chyba do nas też nie pałają ;)
małą nie przekroczysz DMC ?
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 lis 2013, 13:09 przez gosc, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem literówkę
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4542
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: nocleg na parkingu w Niemczech

Postautor: Paczek » niedziela, 17 lis 2013, 18:48

konrad pisze:...
małą nie przekroczysz DMC ?


Jak się postarasz to zawsze coś możesz nabroić :D
Za granicę wolę zabrać n126 , bo dużo lżej , spooooro lżej , a przez to taniej i szybciej .


konrad pisze:Ja teraz zmieniłem sposób jazdy, jadę max do 1-2 w nocy i śpię, do Cro (1000km) jechaliśmy na 2razy
dojazd do Bratysławy 400km i nocleg na stacji, potem przejazd na węgierskie baseny 100km i wieczorem wyjazd do Cro, znowu nocleg na stacji i rano dojazd nad Adriatyk
w sumie na 12dni, 4 noclegi na stacjach, nie widzę sensu wjazdu na kemping o 22 po to żeby o 7rano jechac dalej ;)
trochę ułatwia to większa budka (łazienka, łóżka pościelone już pod domem)


czyli jednak sypiacie na parkingach ? i jak wrażenia ? ( bo o tym ten wątek )

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: nocleg na parkingu w Niemczech

Postautor: konrad » wtorek, 19 lis 2013, 22:06

Paczek pisze:
czyli jednak sypiacie na parkingach ? i jak wrażenia ? ( bo o tym ten wątek )


juz od kilku lat, nawet jadąc samym autem się zdarzało :wink:

wrażenia pozytywne jak na razie, jedyny minus to jednak hałas
ale jak jesteś zmęczonym to parkujacy 2m od budki tir nie jest w stanie obudzić
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: nocleg na parkingu w Niemczech

Postautor: chris_666 » poniedziałek, 25 lis 2013, 21:01

Paczek pisze: Jestem bardzo ciekaw Waszych doświadczeń w tym temacie .


moje pewnie znasz , w zasadzie śpię tam gdzie potrzebuję - jak nie ma kempa w pobliżu to śpię na parkingach , na niektórych warunki lepsze są niż na niektórych kempach

przy autobanach masz miejsca dla kempingowiczów - w sensie, że miejsca tak zrobione, żeby z cepką można wykręcić bez cofania

we Francji również

nie dalej jak tydzień temu spałem w blaszaku - bo miałem coś do załatwienia prywatnego na służbowym wyjeździe :shh: - przy zerze na zewnątrz

a ludzie śpią wszędzie i nie przejmują się niczym ( w zasadzie w całej europie )

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4372
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: nocleg na parkingu w Niemczech

Postautor: CornBlumenBlau » poniedziałek, 25 lis 2013, 23:14

Ja najczęściej jeżdzę w Bieszczady i uważam, że nawet te 500km to za dużo żeby brać dystans na jeden raz, nie jadę wszak zawodowo zarabiać na chleb żeby się przemęczać, tylko jadę odpocząć i wydać to co udało się zaoszczędzić. Zawsze sypiałem po drodze, nawet jak nie miałem przyczepki. Jazda w dzień ma plusy, bo spać się nie chce, widoczność dobra, ale ruch duży, jazda w nocy na odwrót :D
Kierując się doświadczeniem wyjeżdzam wieczorem i jadę do około północy. Potem na jakąś stacyjkę paliwową pokimać kilka godzin, tylko taką nie za dużą żeby tirów nie było, o 4.00 jak już świta i ruchu praktycznie zero pobudka i dalej w drogę. Na miejscu jestem o 7.00 nie czuję zmęczenia i cały dzień przede mną.
Sypiałem już na tylu stacjach w Polsce, że trudno zliczyć, pod kościołem, na rynku małego miasteczka, pod marketami także, ostatnio np pod lidlem w rzeszowie, albo pod tesco w Kolbuszowej. Nigdy nie spotkało mnie nic przykrego. Raz tylko odjechałem z orlenu pod Opatowem, bo był festiwal wjeżdzających i wyjeżdzających tirów i nie dało się spać. Generalnie jak się już gdzieś staje to po to żeby odpocząć a nie urządzać biwak, więc nikomu z reguły to nie przeszkadza. Gdybym jechał za zachodnią granicę zrobiłbym dokładnie tak samo. Moim upatrzonym zagranicznym kierunkiem są jednak Rumuńskie Karpaty, a to raj dla karawaningowców, bo stajesz gdzie chcesz i biwakujesz gdzie chcesz i tak powinno być. Ważne tylko, że zostawiasz miejsce takim jak zastałeś.
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

enka
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 14 sty 2014, 22:10

Re: nocleg na parkingu w Niemczech

Postautor: enka » wtorek, 14 sty 2014, 22:53

Spaliśmy na stacjach benzynowych na Węgrzech, we Włoszech, Austrii, Słowacji. Były natryski i cicho bo to były duże stacje. Znajomym na Węgrzech ukradli przyczepę z motorami krosowymi

Awatar użytkownika
NIL2
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 15 lut 2011, 15:50

Re: nocleg na parkingu w Niemczech

Postautor: NIL2 » niedziela, 23 mar 2014, 19:04

Przez te lata wyjazdów spaliśmy chyba wszędzie również kiedyś w kukurydzy w Rumuńskich górach jak nas złapała ostra mgła :lol: ostatnio w Serbii za Belgradem wśród niezliczonej rzeszy Turków , w drodze do Makarskiej przeważnie za Wiedniem , lub już w Chorwacji , nieraz na Węgrzech w Czechach , Słowacji , Włoszech , Niemczech , Francji , Grecji , Hiszpanii , w Rumunii w 2010 na stacji pilnowali nas przez całą noc Policaje ale z kulturką z pewnej odległości nawet do nas nie podeszli - byliśmy jedyni z budką , Najśmieszniej jest zawsze jak się zaśpi na dużym parkingu wieczorem zapchany na maxa a jak się obudzisz to jesteś jak wyspa na bezkresie oceanu :D Nic nigdy złego nas nie spotkało. Ustawianie się między tirami niesie pewne zagrożenie bo jak podjedzie chłodnia lub z żywym towarem to masz przej....e do rana :lol: :lol:

Szaman
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek, 23 lut 2015, 17:44
Lokalizacja: Pisz

Re: nocleg na parkingu w Niemczech

Postautor: Szaman » środa, 25 lut 2015, 17:44

Często odpoczywalem na parkingu w Niemczech. Zawsze stosuje zasadę dmuchaj na zimne. Ogólnie nie miałem nieprzyjemnych sytuacji ale zawsze wolałem się zamykać na odpoczynek i stawałem jak najbliżej budynku stacji paliw lub innych.restauracji. Nigdy na końcu parkingu, w pobliżu lasu czy krzaków. Gazówka też przygotowana w razie czego.


Wróć do „Niezbędnik Kierowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości