CB Radio

Wszystko, o czym warto pamiętać wyruszając w drogę
Awatar użytkownika
gogi123
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 279
Rejestracja: środa, 23 kwie 2008, 13:40
Lokalizacja: Szubin 89-200

Re: CB Radio

Postautor: gogi123 » czwartek, 11 wrz 2008, 14:15

W sobote montuje radyjko takie jak moje elit one + magnetyczna AS-100 Sirio tesciowi
N-126N 88' + Citroen Berlingo 1.9d

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: CB Radio

Postautor: marek » czwartek, 11 wrz 2008, 18:49

Ja mam
TTI TCB 770
hustler ic 100

Awatar użytkownika
rafał
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 296
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2009, 21:06
Lokalizacja: Klęczany koło Nowego Sącza

Re: CB Radio

Postautor: rafał » wtorek, 17 mar 2009, 19:49

Jeżeli mogę dorzucić tutaj swoje trzy grosze to jestem zwolennikiem montażu do samochodu cb radia o jak najmniejszej liczbie funkcji . Powód jest prosty - podczas jazdy nie ma czasu na gałkologię tylko musimy się skupić na prowadzeniu pojazdu.Cb radio przeżywa obecnie renesans ale tylko w pojazdach .Zauważenie gdzieś anteny stacjonarnej graniczy z cudem.Minęły już czasy dx ów na cb na ssb (od tego zacząłem) .A same radia cb w domach wyparły internet oraz telefonia komórkowa .Ja osobiście używam w samochodzie onwy mk3 oraz przykręcanego magnuma at 72 firmy lemm .Poza tym mam licencję krótkofalarską 1 kategorii a najśmieszniejsze jest to jak prowadzę łączność np na 145Mhz lub gdzieś indziej a ludzie na cb mnie szukają , pózniej czasem wyjaśniam o co chodzi tylko niektórym ciężko zrozumieć .A jak widzą mój samochód z 3 lub 4 antenami to ufo .Co do mojej skromnej osoby ,to dołaczyłem tu ponieważ planuję zakup tego typu przyczepy (n126) jeszcze przed sezonem letnim a forum mi się bardzo podoba . Przy okazji kemping myślę wykorzystywać również jako ruchomą stację .Poniżej sprzęt który używam .Zainteresowanych proszę o kontakt odpowiem na wszelkie pytania oraz zachęcam do odwiedzenia strony Polskiego Związku Krótkofalowców do którego osobiście należę .Pozdrawiam wszystkich Rafał

Obrazek
Obrazek
Szanuj szefa swego możesz mieć gorszego (uwaga mi się nie sprawdzło teraz mam dobrego szefa !!!!!! ) . Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój . Jak się nie ma co się lubi to się z........a żeby to mieć .

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: CB Radio

Postautor: konrad » środa, 18 mar 2009, 07:36

rafał pisze:najśmieszniejsze jest to jak prowadzę łączność np na 145Mhz lub gdzieś indziej a ludzie na cb mnie szukają , pózniej czasem wyjaśniam o co chodzi tylko niektórym ciężko zrozumieć .A jak widzą mój samochód z 3 lub 4 antenami to ufo


Witamy u nas i życzę owocnych poszukiwań niewiadki ;)

czasem w krk widuje suzuki GV, która ma właśnie zamontowane kilka anten na dachu - rzeczywiście kosmicznie to wygląda ;)

co do renesansu CB w autach - IMO sytuacja na drogach pcha ludzi w szukanie rozwiązań ułatwiających poruszanie się - korki, nagminne kontrole itp
bo o co można by pytać jadąc np 500km autostradą :wink:

a tak tu suszarka, tu korek, tam jakiś nieoznakowany objazd, nawigacja się pogubi, a na CB ktoś zawsze poratuje :)
nie ma co ukrywać, że spadek cen też swoje zrobił

szkoda tylko, że poziom w eterze jest porównywalny do przysłowiowego onetu :(
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

szary11
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 767
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 14:36
Lokalizacja: Białystok

Re: CB Radio

Postautor: szary11 » poniedziałek, 27 kwie 2009, 18:00

http://allegro.pl/show_item.php?item=61 ... s%C5%82any.

Kurde, nie wiem czy dobrze zrobiłem czy nie ale zamówiłem sobie zestaw radia TTI TCB 660 z anteną 18-244.

Da się z takich zestawów korzystać? Dużych wymagań nie mam, czasem by w kolumnie jak z kimś jadę pogadać, czasem coś dosłyszeć :) Tak szczerze napiszcie - wmiare warto było czy strata kasy?

PS. Tak to jest jak laik chce coś niedrogiego kupić :lol:

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: CB Radio

Postautor: konrad » poniedziałek, 27 kwie 2009, 19:52

szary11 pisze:http://allegro.pl/show_item.php?item=610235539&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

Kurde, nie wiem czy dobrze zrobiłem czy nie ale zamówiłem sobie zestaw radia TTI TCB 660 z anteną 18-244.

Da się z takich zestawów korzystać? Dużych wymagań nie mam, czasem by w kolumnie jak z kimś jadę pogadać, czasem coś dosłyszeć :) Tak szczerze napiszcie - wmiare warto było czy strata kasy?

PS. Tak to jest jak laik chce coś niedrogiego kupić :lol:


w tych pieniądzach niewiele zdziałasz ;) - dobra antena mlka to trochę ponad 100zł
mam TTI 770 i daję rade - z różnic: ma rfgrain - czyli regulację mocy odbiornika - przydaje się w mieście
i właśnie jak masz kogoś za blisko, sama firma nie ma najgorszych opinii
ale nie jest też jakaś super - pojeździsz i zobaczysz ;)

jak ktoś się zna to podobno lepiej jest szukać starych radyjek

Mnie przeszkadza trochę głośnik i zastanawiam się czy nie dołożyć zewnętrznego :?:

edit: widzę że nigdzie nie pochwaliłem się swoim sprzętem ;)
więc - radio jak w/w TTI 770 + antena hustler hc 100
kupiłem używany zestaw za 160zł ze wszystkimi papierami - więc chyba OK
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

Brian
Posty: 279
Rejestracja: czwartek, 20 mar 2008, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: CB Radio

Postautor: Brian » poniedziałek, 27 kwie 2009, 22:50

szary11 pisze:http://allegro.pl/show_item.php?item=610235539&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

Kurde, nie wiem czy dobrze zrobiłem czy nie ale zamówiłem sobie zestaw radia TTI TCB 660 z anteną 18-244.

Da się z takich zestawów korzystać? Dużych wymagań nie mam, czasem by w kolumnie jak z kimś jadę pogadać, czasem coś dosłyszeć :) Tak szczerze napiszcie - wmiare warto było czy strata kasy?

PS. Tak to jest jak laik chce coś niedrogiego kupić :lol:


szary11, radio jest ok .Co prawda lubi troszkę poszumieć a co do antenki to jeśli będziesz miał okazję to lepiej zmienić na taniego Hustlera IC 100 albo nieco droższą SIRIO ML 145 i będziesz zadowolony :D Pogadasz, dowiesz się wszystko i nie będzie problemu że oddalisz się od kolegi na 2 km i nie jesteś w stanie usłyszeć go.
Berlingo 1.9D + N126b
Obrazek

szary11
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 767
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 14:36
Lokalizacja: Białystok

Re: CB Radio

Postautor: szary11 » wtorek, 28 kwie 2009, 21:30

No to na przyszość pomyśle o lepszej antence. Jutro prawdopodobnie dostane radyjko do domu, podjade na strojenie i opowiem o wrażeniach.

Hehe, ot chłopak se zaszalał :lol:

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: CB Radio

Postautor: kotek » wtorek, 28 kwie 2009, 23:15

Mam antenę AT 71 MAGNUM firmy LEMM i nie mogę narzekać, dobra na teren górzysty, zasięgi do 15 km oraz starą COLORADO pół falową dobra na tereny płaskie.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

szary11
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 767
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 14:36
Lokalizacja: Białystok

Re: CB Radio

Postautor: szary11 » środa, 29 kwie 2009, 22:38

Mam radyjko :) Antene jak zawiozłem do strojenia to powiedzieli, że moge być niezbyt zadowolony... więc kupiłem SYDNEY 140cm :D Działa przyzwoicie, w porównaniu do konkretnego sprzętu taty niewiele mam co się wstydzić :)

Ale bez małej wpadki się nie obeszło :( Radyjko działa tylko na 2 kanałach : 9 i 19. Coś nie przerzuca. Po weekendzie jedzie do serwisu. Oczywiście nie na mój koszt.

Więc będzie dobrze 8)

Awatar użytkownika
rafał
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 296
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2009, 21:06
Lokalizacja: Klęczany koło Nowego Sącza

Re: CB Radio

Postautor: rafał » sobota, 28 lis 2009, 21:05

serek pisze:radio Uniden 520 XL antenka na magnes Hustlera ic 100 spokojnie daje 10 kma to mi wystarcza w zupełności

Na unideny uważajcie bo mimo że dobre radia nie mają w europie i w Polsce homologacji i mogą się krokodyle przyskrzynić .Tak od technicznej strony to parę parametrów przekracza europejskie normy które są o dziwo bardziej rygorystyczne niż w typowo policyjnym państwie jak USA .Dziwne nie? Ale niestety prawdziwe .
Szanuj szefa swego możesz mieć gorszego (uwaga mi się nie sprawdzło teraz mam dobrego szefa !!!!!! ) . Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój . Jak się nie ma co się lubi to się z........a żeby to mieć .

piotr05
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2060
Rejestracja: wtorek, 2 cze 2009, 06:52
Lokalizacja: Ziemia Obiecana

Re: CB Radio

Postautor: piotr05 » niedziela, 29 lis 2009, 19:25

to i ja sie pochwale radio onwa mk3 i antenka na stałe w tylnim błotniku alan9

jezdze od 6 lat i jestem zadowolony
Wyjazdy 2019 3096 km 27 nocek
Wyjazdy 2020 2250 km 21 nocek
Wyjazdy 2021 1000 km 7 nocek
Wyjazdy 2022 2138 km 17 nocek
Wyjazdy 2023 4175 km 33 nocki
Wyjazdy 2024 250km 2nocki

szary11
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 767
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 14:36
Lokalizacja: Białystok

Re: CB Radio

Postautor: szary11 » wtorek, 1 gru 2009, 10:42

To i ja się dochwale :) Z przyciskami była śmieszna sprawa, bo wyszło, że każdy przycisk było trzeba aktywować jakąś sekwencją wciskania - pierwszy raz się z tym spotkałem. Od maja działa bez zarzutu i również nie mam większych uwag co do użytkowania. W mieśnie trochę zakłuceń ściąga, ale na trasie jest ok i dobrze słychać nawet na 8 km (dalej nie miałem okazji sprawdzić).

Więc można tanio i dobrze :) Oby się nie skasztaniło...

Awatar użytkownika
stef
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 276
Rejestracja: wtorek, 18 sie 2009, 08:31
Lokalizacja: Choroszcz/k. Białegosotku
Kontaktowanie:

Re: CB Radio

Postautor: stef » wtorek, 8 gru 2009, 20:54

szymon79, mam to samo... ONWA. tyle lat chodzi że nie pamiętam już ile. I tak samo nie chce się zepsuć ale za to proste i nie wygląda odlotowo - pewnie dlatego tez nie kradną. :)
Stefan
T4 EuroSky 550
było
Xsara picasso 1.8B+G + N126 + KIP 42 TTZ

Awatar użytkownika
skorat
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 18 mar 2010, 08:11
Lokalizacja: Powiat Rybnicki, Gmina Czerwionka-Leszczyny

Re: CB Radio

Postautor: skorat » sobota, 3 kwie 2010, 09:14

Postanowiłem również pochwalić się swoimi "zabawkami" ;)
To co mam zainstalowane u siebie to:
Radio CB Tiger 27 firmy Lemm + antena Sunker Elite 116 (75cm długa, na magnes o średnicy 15cm).
Radio całkowicie bez bajerów (2 pokrętła, 2 przełączniki, 2 przyciski i wyświetlacz) ale mam go już 2 lata i jestem bardzo zadowolony. Antena to podróbka Presidenta ale naprawdę dobra podróbka. Mam magnes bo zdarza mi się przekładać zestaw do służbowego. Ogólnie zestaw prosty ale bezproblemowy, skuteczny i tani. W razie pytań służę pomocą, a na zlocie w Borkach pewnie przetestujemy swoje radyjka ;)) Pozdrawiam, Tadek
Citroen Xsara Picasso 2,0HDI + N-126n


Wróć do „Niezbędnik Kierowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości