CB Radio

Wszystko, o czym warto pamiętać wyruszając w drogę
Awatar użytkownika
kwok
Posty: 199
Rejestracja: sobota, 8 sty 2011, 12:58

Re: CB Radio

Postautor: kwok » wtorek, 8 lut 2011, 21:42

Temat bardzo stary bo z przed rookuu ,ale ja jestem świeży na forum i może koledzy go odświeżą !!! Sam jestem użytkownikiem radia CB 20 lat i miałem już kilka , które zmieniałem z różnych przyczyn np. kradzieży awarii itp .Obecnie w osobówce Uniden 510 xl plus antena Florida 877 [radio stare ale jare !!!] w Busie President Johnny antena też Florida. Pozdrawiam !!! SZEROKOŚĆI !!!


KwoK N 375 VW Touran 1.9 tdi

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: CB Radio

Postautor: jedrek101 » środa, 9 lut 2011, 08:19

to ja tez pochwale się "nowym sprzętem" który posiadam od 1,5 roku :
cobra 19+
antena to hustler ale dziala :)
Obrazek

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2967
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: CB Radio

Postautor: robert » środa, 9 lut 2011, 09:39

Hej
To ja też się pochwalę :]

Mój zestaw:
President Harry III ASC
Obrazek

President Missouri (72cm)
Obrazek

Poniżej kilka uwag na temat w/w zestawu
Radio kupione w Sinad Cz-wa, gwarancja z hologramem (to podobno bardzo ważne).

1. ASC działa bez zastrzeżeń, sporadycznie puszcza jakieś szumy i trzaski ale w zasadzie wyłącznie w mieście gdzie nasycenie użytkowników jest bardzo duże i ruch na #19 jak w piekle (wymaga korekty RF Gain),
2. RF Gain działający bardzo płynnie, w mieście ustawiam na 11-12, poza miastem na max w prawo,
3. Głośnik bardzo dobra jakość dźwięku, głos dobrze słyszalny, bez zniekształceń,
4. Filtry
- ANL - trudno mi coś więcej powiedzieć, moje auto jest dobrze wytłumione i nie miałem żadnych zakłóceń korzystając z Harrego,
- Noise blanker - moim zdaniem przygłusza czystość dźwięku
- Hi cut - doskonale wycisza szumy w przypadku zagęszczenia nadających, nie obniżając jakości głosu nadających - mam nadzieje, załapiecie o co mi chodzi :]
5. Pokrętła chodzą z lekkim oporem, dzięki czemu doskonale się je nastawia, nie "rozkręcają" się same na wybojach, wstrząsach itp
6. Minimalnie za krotki kabel gruchy, musiałem na siłę rozciągnąć
7. Pod koniec nadawania krótki szum - ale tak podobno maja wszystkie radia President
8. Funkcja VOX, modulacja FM - nie testowałem

Reasumujac gorąco polecam nowego Harrego.
Gdyby tak jeszcze był o połowę tańszy ...
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Konto usuniete

Re: CB Radio

Postautor: Konto usuniete » środa, 9 lut 2011, 12:24

Post usuniety
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 mar 2013, 20:43 przez Konto usuniete, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2967
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: CB Radio

Postautor: robert » środa, 9 lut 2011, 13:26

A ja w miarę często korzystam (i to nie tylko jako antymisiek), szczególnie jak jedziemy w kilka aut i mamy "swój" kanał do rozmowy.
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: CB Radio

Postautor: konrad » środa, 9 lut 2011, 13:33

robert pisze:A ja w miarę często korzystam (i to nie tylko jako antymisiek), szczególnie jak jedziemy w kilka aut i mamy "swój" kanał do rozmowy.


:thumbup: u mnie podobnie, zwłaszcza wyjazdy 4x4, czy nawet na zloty
faktycznie na co dzień coraz częściej nie włączam :roll:

Heniu, o korku/wypadku się z komórki/gps (bez tcm) nie dowiesz :wink:

nie wiem czy pisałem w tym wątku, ale mam TTI 770, plus hustlera
ostatnio do vitary założyłem lemm'a 71 na stałe, bo przekładanie już mnie wkurzało ;)
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: CB Radio

Postautor: kotek » środa, 9 lut 2011, 18:50

Może pokażę moje radyjko, ma wszystko oprócz wstęg.Czyli piątki i zera , AM i FM, szybka dziewiątka, papuga, ustawianie i kalibracja anteny, SWR, ustawianie czułości mikrofonu i odbiornika i parę innych udogodnień.
Obrazek
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: CB Radio

Postautor: stico80 » czwartek, 11 sie 2011, 08:14

No to i ja
I - mobil Omega II edycja i antena Wilson Lite
II - mobil President Walker antena na razie od kolegi, wcześniej też był Wilson ale żona pojechała do pracy i............................wróciła z kablem, dobrze że radio schowała, romantyzm Lubelszczyzny, kiedyś było inaczej na 19 bo ludzie trochę odpowiadali teraz 75% anten na dachu a odpowie ci ktoś raz na jakiś czas
"dzyń, dzyń, dzyń"

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: CB Radio

Postautor: kotek » czwartek, 11 sie 2011, 21:43

Teraz na radyjku w większości słyszy się wulgaryzmy.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
Bartekzg
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 299
Rejestracja: czwartek, 30 cze 2011, 09:28
Lokalizacja: Czerwieńsk pod Zieloną Górą

Re: CB Radio

Postautor: Bartekzg » piątek, 12 sie 2011, 17:14

dokładnie, większość tych kierowców sypie takie wiązanki że aż uszy więdną. Nie pomyślą że w samochodzie może jechać dziecko.
Obrazek

hammerek
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 12:09

Re: CB Radio

Postautor: hammerek » piątek, 12 sie 2011, 21:53

Dziecko czy nie dziecko kultura tak czy inaczej obowiązuje a jak ktoś całe życie kozy wypasa i zadaje się z tumanami to później przenosi swoją łacinę podwórkową w eter i myśli, że jest największy kozak a tak naprawdę jest wielkim burakiem. Jak ktoś jest inteligentny to zjedzie takiego bez jednego przekleństwa i tamten nie wie, co odpowiedzieć. Ale co zrobić niestety trzeba się męczyć z pajacami i słuchać ich kwiecistej mowy. a ja do Cb to nie mam szczęścia. dwa wyszły mi z auta. jeden to president harry drugie to uniden 520. teraz kupiłem rdyjko legend 2 co to niby miało być odpowiednikiem unidena i w sumie chyba jest bo spisuje się ok. ale mam jeszcze w domku starego Jacksona :) i to jest dopiero fajne radio. ale nie używam go chwilowo. czeka na lepsze czasy
chevrolet trans sport 3.4L + hobby 460de luxe, fiat 125p + astra cabrio 1.8l +w planach niewiadów N132T

williams82
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 21 paź 2011, 03:21

Re: CB Radio

Postautor: williams82 » piątek, 21 paź 2011, 04:17

Jackson to faktycznie legenda, ja na bazie posiadam antenę 1/2 fali (5,50 m) i radyjo PRESIDENT George (wstęgi, AM, FM, pamięc 16 kanałów, PA, kod dostępu itd.). Zanim zdecydowałem się na wrzucenie go od czasu do czasu do auta, śmigał ze mna Harry II ASC a później Uniden 510 + antena SIRIO Performer 5000 (centralnie w dachu na stałe), przy tej dwumetrówce mój kredens przypominał zdalnie sterowaną zabawkę, jednak miało to pokaźne przełożenie na zasięg, można ją bez problemu położyć w poziomie po uprzednim poluzowaniu tzw. klamki. Jednak używana kosztuje ok. 150-180 zł, poza tym z uwagi na dość spory ciężar własny (podwójna cewka) wymagała założenia dwu-trzymilimetrowej grubości stalowego płaskownika od wewnętrznej strony dachu. Więc gdy przesiadłem się na Astrę F kombi, założyłem "cuś lżejszego": PRESIDENT Alaska, potem President Maryland - obie mają ok. 160 cm i ładnie pracują, także z czystym sumieniem mogę je Wam polecić. Te 10-12 km poza miastem można spokojnie osiągnąć, oczywiście nie zawsze :) Szkoda, że wybór radyjek jest spory ale ceny odstraszają - z nowych to niestety najkorzystniej w stosunku cena-jakość wg. mnie wypada jedynie Uniden 520, w Midlandach lubią ujawniać się 'zimne luty' a President trzyma cenę z racji nazwy.

Niemniej CB przydaje się nadal, mam cichą nadzieję, że kiedyś zagości kultura a anteny znowu zaczną się pojawiać na dachach naszych osiedli.

A czy ktoś z Was pokusił się może o montaż instalacji CB w "domku z laminatu"? Zawsze można tym urozmaicić sobie niepogodę na wyjeździe :)

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: CB Radio

Postautor: jedrek101 » wtorek, 1 lis 2011, 13:15

A mnie pod szpitalem ukradli antenę (obcięli) - badziewnego Hustlera którego w sklepie można kupić za 50 zł.... porażka,antena miała dwa lata i non stop na dachu auta i gdzie ja nie parkowałem i nic a w centrum Warszawy pod szpitalem buchnęli....

Awatar użytkownika
KONZIO
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 406
Rejestracja: wtorek, 19 sty 2010, 08:39
Lokalizacja: jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie, Świat w którym baśń ta dzieje się...

Re: CB Radio

Postautor: KONZIO » wtorek, 1 lis 2011, 18:16

jedrek101 pisze: pod szpitalem buchnęli....

Jędrek ja wiem, że Ty teraz miałeś inne zajęcia niż oglądanie telewizji, to Ci przybliżę problem...
Wszystkie media trąbią, że w służbie zdrowia kryzys i bieda, to Ci pod szpitalem buchnęli :lol: :lol: :lol:
ad

andriu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 308
Rejestracja: środa, 2 kwie 2008, 15:29
Lokalizacja: Siechnice

Re: CB Radio

Postautor: andriu » czwartek, 3 lis 2011, 12:07

Ja przed CB bronię się jak mogę, nie podoba mi się panujące tam cwaniactwo i wulgaryzm, niestety sam jestem dość wyrywny i pewnie też nie był bym wzorem przyzwoitości, więc na innych kierowców wolę sobie pobluzgać w zaciszu własnego auta :)Nie miałem i mieć nie zamierzam.
kolejna N126n '88 trzeci rok zbieram się do remontu


Wróć do „Niezbędnik Kierowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości