Paliwo do naszych samochodów.

Wszystko, o czym warto pamiętać wyruszając w drogę
Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4542
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Paliwo do naszych samochodów.

Postautor: Paczek » środa, 27 sty 2010, 14:06

konrad pisze:
Paczek pisze:Koledzy - tu akurat nie chodzi o to by spierać się czy benzyna , gaz czy ropa.
Może raczej pochwalmy się jak sobie radzimy z mrozami.


MIchał, przecież masz garaż, to najlepsza metoda :lol:
u mnie w garażu jest już -7'C, ale to i tak pikuś w stosunku do -20'C na zewnątrz

...


Tak - mam garaż, ale pojedyńczy , a Łopelki mam dwa.
żony autko stacjonuje w garażu , bo ... ma słabszy akum i niech tam , a mój pod chmurką .
A jak sobie radzę z mrozami ?
Doładowuje ( nawet jak nie ma takiej potrzeby) akumulator co dwa dni. I tyle - nic więcej nie robię.
Po zapaleniu silnika, autko długo chodzi na benzynie ( ok 8 może 10 min.) i dopiero potem przerzucam na gaz.
Przy krótkich wyjazdach,( np do Biedronki) staram się zapewnić asystę osoby trzeciej żeby autka nie gasić .
I tak - ja zasuwam do sklepu , a syn siedzie w aucie.
No i tyle - byle do wiosny.

Od jutra ma być sporo cieplej . W dzień tylko - 5.

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Paliwo do naszych samochodów.

Postautor: konrad » środa, 27 sty 2010, 15:09

Paczek pisze:Tak - mam garaż, ale pojedyńczy , a Łopelki mam dwa.


no to przynajmniej jeden zapali :D
a potem pomoże drugiemu, to już duże ułatwienie

a poważnie, u nas mrozy do -20 (max było -25) a to jeszcze nie tragedia dla w miarę sprawnego auta
jak pisałem, maxior ma 6letni aku, raz w miesiącu go doładowuje i jakoś sobie radzimy
fakt że jak wychodzę z roboty, to jest ok -15'C, bez garażu pewnie musiał bym kupić nowy aku
wyciągać się nie da, jest schowany i trzeba się trochę nagimnastykować - np wyjąć filtr powietrza :(
w sumie ciekawe czy jakbym zostawił go na noc podpiętego do prostownika, to powinien zapalć

mam w domu jeszcze taki starter na 220V, który wspomaga aku przy rozruchu,
ale po wybuchu akumulatora w busie, trochę boje się go używać :lol:
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

gimof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 480
Rejestracja: piątek, 11 wrz 2009, 20:29
Lokalizacja: Promnice / Poznań
Kontaktowanie:

Re: Paliwo do naszych samochodów.

Postautor: gimof » czwartek, 28 sty 2010, 10:50

Dziś wychodze z domu, a tu szok...jak ciepło. Było równe 0, teraz pewnie trocie cieplej, ale nosz masakra taki skok temperatur.
RXE 2.0 Automatic. Reno future :D

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4542
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Paliwo do naszych samochodów.

Postautor: Paczek » piątek, 29 sty 2010, 00:41

gimof pisze:Dziś wychodze z domu, a tu szok...jak ciepło. Było równe 0, ...


A nie mówiłem ( pisałem )

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Paliwo do naszych samochodów.

Postautor: BIGL » poniedziałek, 10 maja 2010, 13:26

No po raz pierwszy przetestowałem Berlingo (solo) na trasie (Białystok - Szczecin - Białystok), i jestem bardzo zadowolony ze spalania. Do Szczecina miałem złą pogodę i jechałem dość agresywnie - spalanie 6.5L/100km , z powrotem jechałem już nieco bardziej ekonomicznie i spalanie wyniosło 5.5L/100 :D . W obie strony Cytryna była załadowana na maxa - 3osoby dorosłe + 2 dzieci + cały kufer klamotów :wink: .
Obrazek

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4542
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Paliwo do naszych samochodów.

Postautor: Paczek » poniedziałek, 10 maja 2010, 14:49

BIGL pisze:No po raz pierwszy przetestowałem Berlingo (solo) na trasie (Białystok - Szczecin - Białystok), i jestem bardzo zadowolony ze spalania. Do Szczecina miałem złą pogodę i jechałem dość agresywnie - spalanie 6.5L/100km , z powrotem jechałem już nieco bardziej ekonomicznie i spalanie wyniosło 5.5L/100 :D . W obie strony Cytryna była załadowana na maxa - 3osoby dorosłe + 2 dzieci + cały kufer klamotów :wink: .



Ooooooooooooooo
Właśnie o takim autku sobie czasem rozmyślam - wielofunkcyjne, dość popularne, stosunkowo tanie w zakupie i tanie w utrzymaniu.
Może się mylę , a tak mi się wydaje

Peugot Parner to chyba brat bliźniak do Berlingo ?

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Paliwo do naszych samochodów.

Postautor: BIGL » poniedziałek, 10 maja 2010, 14:53

Tak to dokładnie to samo :D ,
Obrazek

Tankuj
Posty: 1
Rejestracja: środa, 7 gru 2011, 14:11

Re: Paliwo do naszych samochodów.

Postautor: Tankuj » środa, 7 gru 2011, 14:16

Opinie kierowców na temat jakości paliw oferowanych przez koncern Shell, Statoil i BP są podzielone. Opinie o poszczególnych stacji benzynowych, jakości obsługi klienta i oferowanego paliwa można wyrażać w portalu: http://www.tankuj.pl/. Każda opinia premiowana jest punktami, które można wymieniać na fajne prezenty i gadżety motoryzacyjne.

W portalu znajdziecie również m.in. wyszukiwarkę stacji benzynowych i porównywarkę cen paliw.

Życzę szerokości i bezpiecznych tras :)

Awatar użytkownika
stef
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 276
Rejestracja: wtorek, 18 sie 2009, 08:31
Lokalizacja: Choroszcz/k. Białegosotku
Kontaktowanie:

Re: Paliwo do naszych samochodów.

Postautor: stef » sobota, 14 sty 2012, 23:56

Troszkę odświeżę temat.
Co do paliw to też nie widzę różnicy pomiędzy verva (lub podobnymi paliwami) z 'zwykłymi' paliwami.
Również, jak kolega szary - tez tankuję ale praktycznie to wyłącznie w Auchan, i to nie tylko w Białymstoku ale i w innych miastach i nigdy nie miałem problemu a autami, czy to diesle czy benzyna. Rozmawiałem kiedyś z kierownikiem przepompowni paliw w okolicach Białegostoku i gość powiedział jasno - czy to do Orlenu, czy BP i tak paliwo idzie od tego samego źródełka. I też sam polecał tankowanie w Auchan a to z prostego względu - duży ruch i duży obrót powoduje częste płukanie zbiorników, dzięki czemu jest tam mniej zanieczyszczeń niż na innych stacjach paliw.
Ale najlepsze paliwa jednak są na wschodzie. Czasami tam tankuję i stwierdzam że autka znacznie lepiej pracują i np. skoda pali mi dużo mniej ropy niż gdy ropę w naszym kraju (porównywałem spalanie po przejechaniu 1000km na trasie, w drodze powrotnej zatankowałem w Bielsku Białej na stacji Orlenu). I wyszło o około 0.5 litra mniej na 100km.

A co do gazu... chyba nie ma tu reguły. ale tankuję gaz na orlenach - bo w trasie za punkty można jeszcze posilić się hod-dogiem :)
Stefan
T4 EuroSky 550
było
Xsara picasso 1.8B+G + N126 + KIP 42 TTZ

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Paliwo do naszych samochodów.

Postautor: BIGL » niedziela, 15 sty 2012, 10:33

Auchan - też tam zalewam :wink:, nawet mają ON do -30* :D , co wcale nie jest takie oczywiste na innych stacjach. Jedynym mankamentem jest to że wydaje mi się że mają dziwnie rozkalibrowane dystrybutory i czasem wchodzi więcej paliwa niż mieści się w zbiorniku. NIe jest to tylko moja opinia - brat w Warszawie nawet zmusił ich do testów i pomiarów :D . Co do jakości to faktycznie Orlen (rozmawiałem z kierowcami cystern) i jest bardzo dobra. Białostockich stacji to szerokim łukiem omijam Pronary i Paliwko, większość stacji mam przetestowane na ciągniku siodłowym (Auchan też) więc na tym się opieram, a tam jakość odczuwasz od 1 km. Vervy szczerze nie polecam (ON) - brak różnicy w osiągach , a nawet większe spalanie (może lepiej smakuje dla Cytryny :D ).
ON ze wschodu to jest to :D - nie mogę się doczekać przeprowadzki, tam jest on dostępny a stacja to każdy garaż. Jak zasypywałem fundamenty to kupiłem sobie 200l tego cuda. Czysty ON bez dodatków proekologicznych - inna praca silnika słyszalna już po tankowaniu, lepsze osiągi i mniejsze spalanie. Mowa tu o ON białoruskim z pewnego źródła, a nie z 4 rąk.
Co do LPG to głownie zależy od instalacji i upodobań auta. Nubira najbardziej lubiła Shell-a i tak już zostało. Niva lubi większość stacji oprócz Paliwka
Obrazek

Awatar użytkownika
stef
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 276
Rejestracja: wtorek, 18 sie 2009, 08:31
Lokalizacja: Choroszcz/k. Białegosotku
Kontaktowanie:

Re: Paliwo do naszych samochodów.

Postautor: stef » poniedziałek, 16 sty 2012, 08:40

Na paliwku jeszcze nie próbowałem i widzę że nei będe próbował, ale jeśli chodzi o niepolecane stacje to benzyny i oleju nie tankujcie w Porosłach na Orlenie. Zatankowałem tam 2 razy i jakimś zbiegiem okoliczności wymieniłem w życiu 2 pompy paliwa, zaraz po zatankowaniu. Ojciec też raz tam zatankował benzynę i też w espero pompa pokryła się białym nalotem skutecznie ja unieruchamiając.
Ale za to w tym samym Orlenie tankuję gaz i polecam. Cena dobra i jakość naprawdę dobra. Przy jeepie tego tak nei czuć ale przy uazie to naprawdę i spalanie i osiągi były inne.
Stefan
T4 EuroSky 550
było
Xsara picasso 1.8B+G + N126 + KIP 42 TTZ

szary11
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 767
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 14:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Paliwo do naszych samochodów.

Postautor: szary11 » poniedziałek, 16 sty 2012, 23:44

A ja ostatnio tankuje już tylko na orlenie (blisko domu, w Dojlidach) lub bliskiej (na trasie na działkę, w Zabudowiu). Ale to już chyba z przyzwyczajenia... do Auchan mam daleko i już mało kiedy jestem w tamtych okolicach (kiedyś często jak się żony szukało ;) ).

Jesienią robiłem testy Vervy na obu fordach - spalanie bez zmian, w foce miałem wrażenie, że bardziej miękko odpala na zimno. Tylko nie wiem czy to mi mózg takie fale odbierał, czy faktycznie tak było ;) Niemniej dalej jeżdżę na zwykłej. Za mało odczuwalna różnica by przepłacać.

Awatar użytkownika
Bartekzg
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 299
Rejestracja: czwartek, 30 cze 2011, 09:28
Lokalizacja: Czerwieńsk pod Zieloną Górą

Re: Paliwo do naszych samochodów.

Postautor: Bartekzg » środa, 18 sty 2012, 16:13

Odwieczny problem, gdzie tankować - taniej w Auchan czy drożej na BP/orlen/shell :roll:
ja szczerze mówiąc tankuje na Orlenie z przyzwyczajenia a drugie auto tankujemy na BP. Co do Auchan to jakoś nie mogę się przekonać, tym bardziej, że różnica to 9gr na litrze. Tak więc przy spalaniu 8l różnica w cenie pomiędzy Auchan a Orlen to 72gr na 100km.
Przy tym spalaniu koszt paliwa na przejechanie 1km to 48gr. (3,5km w jedną stronę i różnice w cenie szlak trafi)
nawet jeśli będzie po drodze to w miesiącu na dojazdach do pracy (600km) tankując na Auchan zaoszczędzę 4,32zł - czy warto?
wystarczy zmniejszyć spalanie o 0,2l/100km, zaoszczędzimy więcej i spać będziemy spokojniej.
Obrazek

hammerek
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 12:09

Re: Paliwo do naszych samochodów.

Postautor: hammerek » środa, 18 sty 2012, 16:27

a mi to bez różnicy gdzie tankuje. jak się kończy paliwo to jade na stacje i juz. tylko że mój Chevy ma spore spalanie po warszawie 15L jak nic. a co do Paliwa to za granicą jest lepsze niż w polsce i czy to Auchan, tesco , BP cmy orlen to auto chodzi podobnie. nie odczuwam wiekszych różnic
chevrolet trans sport 3.4L + hobby 460de luxe, fiat 125p + astra cabrio 1.8l +w planach niewiadów N132T

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Paliwo do naszych samochodów.

Postautor: BIGL » środa, 18 sty 2012, 18:49

Bartekzg pisze:Odwieczny problem, gdzie tankować - taniej w Auchan czy drożej na BP/orlen/shell :roll:
ja szczerze mówiąc tankuje na Orlenie z przyzwyczajenia a drugie auto tankujemy na BP. Co do Auchan to jakoś nie mogę się przekonać, tym bardziej, że różnica to 9gr na litrze. Tak więc przy spalaniu 8l różnica w cenie pomiędzy Auchan a Orlen to 72gr na 100km.
Przy tym spalaniu koszt paliwa na przejechanie 1km to 48gr. (3,5km w jedną stronę i różnice w cenie szlak trafi)
nawet jeśli będzie po drodze to w miesiącu na dojazdach do pracy (600km) tankując na Auchan zaoszczędzę 4,32zł - czy warto?
wystarczy zmniejszyć spalanie o 0,2l/100km, zaoszczędzimy więcej i spać będziemy spokojniej.

Raczej nie sugeruję się ceną paliwa ,a jakością :!: - jak mam jedno i drugie to nie wybrzydzam tylko leję. W tamtym roku przed samymi mrozami zatankowałem w Statoil (akurat wracałem z pracy i było po drodze, a na noc zapowiadali -10). Zapytałem sprzedawcę do jakiej jaki mają ON a on powiedział mi że do -25. Z rana nie mogłem odpalić auta i dopiero następnego dnia pomogło płukanie całego układu (parafina). Berlingo mialo problemy z rozruchem aż do końca mrozów.
Zawsze robimy zakupy w Auchan,a że jest tam stacja to przy okazji zalewam auto - nie gonię specjalnie na tą stację z drugiego końca miasta.
Nubira była bardzo wybredna na LPG - tolerowała tylko Shell-a lub ew.Orlen, na innym strzelała i cudowała z obrotami (takie tam humory :D ). Niva to ruska baba - potrafi strzelać fochy, ale trzeba z tym żyć....
Obrazek


Wróć do „Niezbędnik Kierowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości