[GPS] Ciekawy gadzet..

Wszystko, o czym warto pamiętać wyruszając w drogę
Awatar użytkownika
wedrowniczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek, 17 mar 2008, 10:31
Lokalizacja: Wierzchucino

[GPS] Ciekawy gadzet..

Postautor: wedrowniczek » poniedziałek, 6 kwie 2009, 21:16

witam, szukajac info i opinii o Mapie Map natknalem sie na strony z takim oto konkurencyjnym chyba urzadzonkiem:
http://yanosik.org/jak-to-dziala
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=600420901
hmmm.. jelsi faktycznie to dziala - to mi by znacznie bardziej odpowiadalo, jak wsluchiwanie sie w bluzgajace cb szczegolnie, gdzy dziecaki na pokladzie trzeba je i tak wylaczac. tylko nie moge znalezc zadnych info jak to z placeniem za to polaczenie gprs:( A moze ktos z was uzywal juz w firmie ten wynalazek?? pozdro!!
______________________
pzdr, G.
# N126e + Duster#

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [GPS] Ciekawy gadzet..

Postautor: kotek » poniedziałek, 6 kwie 2009, 21:40

Prawdopodobnie to tylko kolejna droga zabawka, Jeżeli coś jest do wszystkiego, sądząc z opisu, to najczęściej jest do niczego.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: [GPS] Ciekawy gadzet..

Postautor: konrad » wtorek, 7 kwie 2009, 07:45

ciekaw jestem jak to się sprawdza w praktyce, bo teoria brzmi pięknie, zbyt pięknie ;)
kluczowe jest tutaj aktualizowanie danych na bieżąco hmm
sytuacja na drodze zmienia się tak szybko, że nie wiem czy to urządzono da radę ?
no i nie ma funkcjonalności CB - nie zapytasz o drogę, objazd, jak długi jest korek
do GPS to w ogóle ma co porównywać

Kiedyś pokazywali coś takiego w TVN Turbo, z tym że tam było to oparte na technologii GPS i POI
tu niby jest aktualizacja na bieżąco via GSM hmm

co do opłat - http://yanosik.org/cennik-us-ug
300zł urządzono i pakiet GPRS za free 3 miesiące, potem jeszcze 3 jak się zaloguje na stronie
czyli razem pół roku, potem 10zł/miesiąc
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

Awatar użytkownika
wedrowniczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek, 17 mar 2008, 10:31
Lokalizacja: Wierzchucino

Re: [GPS] Ciekawy gadzet..

Postautor: wedrowniczek » wtorek, 7 kwie 2009, 23:50

no wlasnie - wyslalem do ich @ z pytankiem m.in. o ten gsm. czy to wylacznie bluetoth i ow yanosik jedzie (tak samo, jak wiele nawigatorow) przez gprs mojego telefonu, czy ma swoja sim i jakos inaczej to rozliczaja. niestety odpowiedz nie nadeszla. a co do cb - to kiedys, w poczatkach cb w krau bylem wielkim jego maniakiem. pochwale sie, ze na dzielni bylo niewielu kolesi z cb, a maszt taki zarabisty to mialem tylko ja :-D no i potem bardacha sie zrobila, radyjko zeszlo na psy i wycofalem sie z eteru. nieraz zabieram do autka, ale po kilkunastu min.sluchania - trzeba wylaczac, bo uszy wiedna i pasazerowie, a szczegolnie pasazerki dostaja wypiekow i patrza z politowaniem jak niektorzy macho wyglaszaja swoje sentencje. takze ze wzgledu na przewozone dzieci czasem lepiej w ogole nie wlaczac radia, jesli nie chce sie ich nauczyc pewnych zwrotow. slowem - dobra nawigacja z pewnoscia rozwiaze sprawe dojazdu w okreslone miejsce, a i wskaze napewno jasniej niz czasem majacy problemy z wyslowieniem sie koledzy zza drugiej gruszki. w nas w kraju system tzw. traffic informations, ktory ma na biezaco informowac nawigacje i nanosic poprawi do trasy nie dziala i pewnie dlugo jeszcze nie powstanie. dlatego ja przynajmniej bede sie bacznie przygladal rozwojowi yanosika, bo jesli koszta jego pracy nie beda zawrotne - moze byc naprawde niezly efekt. oczywiscie cel zostanie osiagniety tylko i wylacznie, jesli ow system zgromadzi odpowiednio duza liczbe uzytkownikow, ktorzy beda reagowac na wszelkie zdarzenia w ruchu drogowym wysylajac odpowiednie komunikaty, nie tylko czekac, az za darmo cos odbierze. pozdro!
______________________
pzdr, G.
# N126e + Duster#

Awatar użytkownika
wedrowniczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek, 17 mar 2008, 10:31
Lokalizacja: Wierzchucino

Re: [GPS] Ciekawy gadzet..

Postautor: wedrowniczek » czwartek, 23 kwie 2009, 09:17

witam.
postanowilem zaryzykowac i zakupilem wspomnianego wyzej yanosika :) gadzet, ale juz na pierwszy rzut oka - cieszy je niespotykany uz niemal napis "made in poland". poza tym - jest dobrze. troche za czesto gada "uwaga szkola", ale fakatycznie dziala. ostrzega o fotoradarach, miejscach kontroli no i jak dla mnie te 2 najbardziej uzyteczne funkcjie - przed miejscem wypadku (z reguly zatkana droga) i zaczynajacym sie korkiem. aby system dzialal perfekcyjnie - potrzeba jak najwiecej uzytkownikow, ktorzy do tego beda aktywni, tj. beda zglaszac wciskajac odpowiednie przyciski te nietypowe, a utrudniajace ruch zdarzenia drogowe. noc bede lecal na slub za warszawe - to przetestuje go w duzszej trasie. pozdro i polecam! ;-D
______________________
pzdr, G.
# N126e + Duster#


Wróć do „Niezbędnik Kierowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości