Nawigacja GPS

Wszystko, o czym warto pamiętać wyruszając w drogę
Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Re: Nawigacja GPS

Postautor: Paczek » czwartek, 11 sty 2018, 23:22

Mr.Makarena pisze:Googlemaps na telefonie jako navi , i jednoczesnie Janosik jako ostrzeżenie o radarach i innych niespodziankach . Konieczny kabel zasilajacy bo prąd ciagnie az milo .

a może być CB--RADIO ?
Pozdrawiam
Obrazek

WYPOŻYCZĘ , WYNAJMĘ przyczepkę NIEWIADÓW n126e

pisz m.kosierkiewicz@o2.pl
dzwoń 500-216-744

Awatar użytkownika
krzysztof_cw
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Nawigacja GPS

Postautor: krzysztof_cw » czwartek, 11 sty 2018, 23:25

Mr.Makarena pisze:Googlemaps na telefonie jako navi , i jednoczesnie Janosik jako ostrzeżenie o radarach i innych niespodziankach . Konieczny kabel zasilajacy bo prąd ciagnie az milo .
Z tym kablem to też ciekawa sprawa. Zawsze myślałem że to tylko kawałek drutu a o tym jaki będzie prad ładowania decyduje sama ładowarka.

Po wielu próbach i szukaniu przyczyny wszędzie doszedłem w końcu do tego by zaopatrzyć się również w dobry kabel, który poradzi sobie z większym pradem ładowania.

Jeżdżę na Google maps + Rysiek (taki inny janosik) + nagrywanie video w tym Rysku.

Dobry kabel i ładowarka do podstawa.
Chrysler Grand Voyager 3.3 + Niewiadów N126e

Dobytek:
2017: 1960km / 13 nocek
2018: 2760km / 28 nocek (stan na 04.09.2018)

Awatar użytkownika
__ArroW__
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: __ArroW__ » czwartek, 11 sty 2018, 23:56

krzysztof_cw pisze:
Z tym kablem to też ciekawa sprawa. Zawsze myślałem że to tylko kawałek drutu a o tym jaki będzie prad ładowania decyduje sama ładowarka.

Po wielu próbach i szukaniu przyczyny wszędzie doszedłem w końcu do tego by zaopatrzyć się również w dobry kabel, który poradzi sobie z większym pradem ładowania.

Jeżdżę na Google maps + Rysiek (taki inny janosik) + nagrywanie video w tym Rysku.

Ja kupiłem markową ładowarkę o niższym prądzie i o dziwo moje Lenovo utrzymuje choć wymagania ma spore do ładowania.
Google maps + Yanosik + osobno wideorejestrator przód i tył :P

CB radio? hmm nie jest złe, ale przechodzi powoli w cień niestety
N126E + Volvo V50 2.0 136PS 2007r.
Remont zapiekanki - MaNdArYnA
2017 - 530 km - 4 noce w Taborach - 2 noce w Pałacach :lol:

Samoogon
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: Samoogon » piątek, 12 sty 2018, 00:39

krzysztof_cw pisze:

Jeżdżę na Google maps + Rysiek (taki inny janosik)+ nagrywanie video w tym Rysku.

Święte słowa, dodać jeszcze należy, że dobry kabel nowe będzie wiecznie dobry :)
Normalnie jak wszystko się zużywa i jedno parametry spadają. Kiedyś oglądałem test kabli Samsunga, które po roku miały o połowę niższe parametry prądu.
Samoogonowy remont 126e
Dystans 2018
26 nocek, 1800km

Awatar użytkownika
reflexes
Moderator
Moderator
Lokalizacja: Quedin / Insula Sanctae Mariae / Marienwerder / Kwidzyn (pomorskie)

Re: Nawigacja GPS

Postautor: reflexes » piątek, 12 sty 2018, 07:15

A ja sobie zmontowałem kiedyś taką ładowareczkę do auta, bo te wszystkie samochodowe badziewia nie dawały rady naładować telefonu na którym chodziła navi i rejestrator.
Obrazek
2,50 plus trochę złomu z garażu. Działa do dzisiaj.

Z CB nie mam zbyt dużego doświadczenia, bo zaledwie z 5-6 lat to wożę ale z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. Strach to teraz włączyć, bo bluzgi idą taki, że ciężko wyłapać właściwą informację. Do dzisiaj żałuję, że dziury pod to zrobiłem w aucie ale sądzę, że dni tego sprzętu są u mnie policzone.
Kia Sportage II 2.0 CRDi + Adria Unica 5204 wcześniej Chateau Cantara 908 i Niewiadów N126N
| 2018 - 58 nocy, 4888 km | 2017 - 53 noce, 6335 km | 2016 - 42 noce, 3840 km |

Obrazek Obrazek

Wróć do „Niezbędnik Kierowców”