Warto przerejestrować - czy nie ?

Wszystko, o czym warto pamiętać wyruszając w drogę
Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Warto przerejestrować - czy nie ?

Postautor: jedrek101 » środa, 15 kwie 2009, 21:28

szymon79 pisze: obawiam się że zostane wysłany na przegląd bo w dowodzie mam mase własną 460kg a DMC 560kg ( jest to nowy dowód rejestracyjny wydany w 2008r) przypuszczam ze po przeglądzie sie to może zmienić :evil:

jeśli masz tak w dowodzie, a przegląd masz bezterminowy to raczej nikt się nie będzie czepiał... przecież te dane wpisał jakiś urząd do dowodu na jakiejś podstawie.....
ja rejestrując swoją przyczepkę w Warszawskim WK na Bielanach miałem problem ,bo w systemie nie mieli modelu 126e :!: :!: :!:
pani chciała wysłać mnie na przegląd, a ogonek stał u teścia na Warmii(raptem 250km w jedną stronę) pomógł wydruk Markowej instrukcji obsługi z naszej strony teraz mam w DR 500 kg MW i 600 kg DMC :D

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4542
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Warto przerejestrować - czy nie ?

Postautor: Paczek » środa, 15 kwie 2009, 21:34

Nasuwa mi się jeszcze jeden problem z N-132
Tam jest hamulec najazdowy.

czy taka przyczepka ma w dowodzie przegląd beztermonowo - czy powinna stawć do przeglądu co roku ?

Jak to jest ?

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Warto przerejestrować - czy nie ?

Postautor: jedrek101 » środa, 15 kwie 2009, 21:37

moja ma najazd i mam przegląd bezterminowy , przeglądy mają przyczepy powyżej 750 kgDMC

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warto przerejestrować - czy nie ?

Postautor: b.b tulipan » środa, 15 kwie 2009, 22:20

ja bym jednak radził zrobić porządek, lub kupić namiot.zawsze mamy do kogoś pretensje wiec zróbmy to żeby było prawo wg. naszych myśli, ale jak?
stać nas na taki luksus jak Niewiadów a szukamy niskich opłat za eksploatację.
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

vongraf
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 5 kwie 2009, 07:34
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Warto przerejestrować - czy nie ?

Postautor: vongraf » czwartek, 16 kwie 2009, 07:11

Ja swoją zarejstrowałem wczoraj wszystko trwało 30 minut koszt 112.50 + 10 minut przepisanie OC z poprzedniego właściciela na mnie.Namawiamdo pilnowania spraw urzędowych ja zawsze wyrejstrowuje sprzedany pojazd następnego dnia po transakcj ,zdarzyło mi się że nowy nabywca dwa lata jezdził na moich dokumentach i za mnie płacił OC ,tylko dlatego się zorjentowałem bo do mnie przychodziły monity ponaglające do zapłaty raty polisy.
N-126E + Seat Toledo 1.9 tdi 110 km.

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Warto przerejestrować - czy nie ?

Postautor: konrad » czwartek, 16 kwie 2009, 07:52

kotek pisze:Moja 132 ma DMC 780 kg i wolałbym jechać przeciążonym autem niż mieć niewłaściwe dane w dowodzie rejestracyjnym. Mniejsze zło, najwyżej mandat a nie przerwanie podróży. Może jest to moje czarnowidztwo


no nie wiem czy jazda z przyczepą przekraczającą masę z dowodu auta jest mniejszym złem :wink:
to rzuca się od razu w oczy przy kontroli papierów, a tabliczkę jednak sprawdzają hmm wcale ?
W takim przypadku właśnie można trafić na parking, a za niezgodność dokumentów z tabliczką zabiorą raczej dowód
inna sprawa że tabliczkę można chyba dopasować do dowodu - oryginalna mogła zginąć, może były jakieś zmiany w konstr. itd
Więc mając małą masę (też mam ten problem), szedł bym raczej w zmianę tabliczki - wybić nr ramy, masy z DR i przynitować :wink:
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4542
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Warto przerejestrować - czy nie ?

Postautor: Paczek » poniedziałek, 20 kwie 2009, 12:30

bogus bednarski pisze:ja bym jednak radził zrobić porządek, lub kupić namiot.zawsze mamy do kogoś pretensje wiec zróbmy to żeby było prawo wg. naszych myśli, ale jak?
stać nas na taki luksus jak Niewiadów a szukamy niskich opłat za eksploatację.


czemu cię to dziwi Kolego?

Lubisz przepłacać ?

Znasz może takiego kolegę Mariusza Pudzianowskiego.
Stać go na zakup HAMERA a założył do niego LPG.

Oszczędzją bogaci - i nam się opłaci !
Ostatnio zmieniony czwartek, 23 kwie 2009, 18:14 przez Paczek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4542
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Warto przerejestrować - czy nie ?

Postautor: Paczek » poniedziałek, 20 kwie 2009, 12:38

Nawiązując do gównego wątku

Zdecydowanie warto przerejestrować.

Ja już jestem po całym tym zamieszaniu.

Odczuwam teraz spojów, wewnętrzne zadowolenie, spokój ducha i ..... luz w portfelu.

Ale co tam - żona kiedyś to może zrozumie , może nawet wróci do mnie.

Narazie na wszelkie zloty : "sam se mam jeździć" :wink:

Pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Warto przerejestrować - czy nie ?

Postautor: jedrek101 » poniedziałek, 20 kwie 2009, 20:57

Narazie na wszelkie zloty : "sam se mam jeździć" :wink:

moja żoneczka pojechała tylko raz na zlot i już samego nigdy mnie nie puści :lol:

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Warto przerejestrować - czy nie ?

Postautor: marek » poniedziałek, 20 kwie 2009, 23:40

Konrad odnośnie tabliczki znamionowej nie doczytałem ze jest obowiązek jej posiadania tylko musisz wiedzieć gdzie masz nr ramy a reszta jest w DR( towarówki nie mają tabliczek)

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Warto przerejestrować - czy nie ?

Postautor: jedrek101 » wtorek, 21 kwie 2009, 06:48

marek pisze:( towarówki nie mają tabliczek)

ja jak ponownie rejestrowałem przyczepę towarową lekką SAM (kupiłem wyrejestrowaną) to musiałem nabić tabliczkę ... ale było to 10 lat temu....

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Warto przerejestrować - czy nie ?

Postautor: konrad » wtorek, 21 kwie 2009, 07:52

marek pisze:Konrad odnośnie tabliczki znamionowej nie doczytałem ze jest obowiązek jej posiadania tylko musisz wiedzieć gdzie masz nr ramy a reszta jest w DR( towarówki nie mają tabliczek)


dzisiaj nie zarejestrujesz przyczepki bez tabliczki, nawet SAM'a
Na nowych tabliczkę wybija producent - wtedy jest zgodna z homologacją i jedziesz tylko do WK
a na własnej produkcji idziesz po papier do WK, z tym do OSK i oni wybijają tabliczkę, robią foty i zapisują dane
dają papier z przeglądu i potem znowu do WK po rejestracje

oczywiście nie dotyczy to już zarejestrowanych pojazdów - sam mam bagażówkę baz tabliczki, a nawet numerów ramy
i przy przerejestrowywaniu nie było żadnych problemów - pani w WK przepisała dane ze starego DR i nie pytała o nic
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Warto przerejestrować - czy nie ?

Postautor: marek » wtorek, 21 kwie 2009, 08:20

Oj to muszę się wczytać w przepisy odnośnie nowych ale w starych nie zabiorą nam dowodu jak nie będzie tej tabliczki.Wiem że z numerem ramy może być problem ponieważ to jest numer identyfikacyjny i tu policja możne się czepić.

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Warto przerejestrować - czy nie ?

Postautor: konrad » wtorek, 21 kwie 2009, 10:03

marek pisze:Oj to muszę się wczytać w przepisy odnośnie nowych ale w starych nie zabiorą nam dowodu jak nie będzie tej tabliczki.Wiem że z numerem ramy może być problem ponieważ to jest numer identyfikacyjny i tu policja możne się czepić.


oczywista sprawa że przy starych nic nie zrobią,
podobnie jak np za brak przeciwmgielnego ;) - prawo nie działa tu wstecz
problem może być jak np brakuje jakiś wpisów w DR i każą uzupełnić

Co do nr ramy - nie wiem, ja w bagażówce nie miałem takich - pole z nr było puste
a w drugiej przyczepce mam jakiś wybity (obie SAM z lat 70-80)
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

Awatar użytkownika
wedrowniczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek, 17 mar 2008, 10:31
Lokalizacja: Wierzchucino

Re: Warto przerejestrować - czy nie ?

Postautor: wedrowniczek » czwartek, 23 kwie 2009, 09:02

szanowni Koledzy, istneje obowiazek zgloszenia organowi rejestrujacemu pojazd wszelkich zmian danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym w ciagu 30 dni od ich wystapienia!!!
oznacza to, ze jesli ktos kupuje przyczepe - staje sie jej nowym posiadaczem, a dane posiadacza sa wpisane w dowodzie. czyli to tez nalezy zglosic. co wiecej - poprzedni wlasciciel (do czego takze i was zachecam przy kazji sprzedazy czy to przyczepki, a szczegolnie samochodu) powinien rowniez udac sie do organu rejestrujacego i przedstawiajac umowe sprzdazy zglosic sprzedaz pojazdu. czyli fakt ow zostanie odnotowany w ewidencji pojazdow i w razie jakis przestepstw popelnionych z uzyciem tego pojazdu sprzedajacy "jest czysty". ktos wyzej pisal, ze nie przerejestrowywal, tylko jezdzi na starym wozac ze soba umowy. zakladam wiec, ze nigdy nie byl poddany prawidlowej kontroli drogowej, gdyz przy stwierdzeniu, ze np. dowod wystawiony jest na inna osobe, a kupujacy, czyli obecny posiadacz wg.daty z umowy jest wlascicielem np. od roku - dowod rejestracyjny powinien byc obowiazkowo zatrzymany przez kontrolujacego policjanta. jezeli stanie sie to podczas 2,3-tyg. wyjazdu wakacyjnego - mozemy wowczas sobie tylko pogratulowac zepsutego wypoczynku, gdyz chcac "odzyskac" dowod, tj. wyrobic sobie nowy - mamy 7 dni by udac sie do organu rejestrujacego w miejscu zameldowania.
dlatego jazda na czyims, niewaznym z punktu widzenia prawa dowodzie rejestracyjnym jest nie tylko wykrozceniem, ale i glupota osoby, ktora tak robi. zachecam wiec wszystkich Kolegow, ktorzy tak robia do przerejestrowania przyczepy. szczegolnie, ze w razie kolizji - nie posiadacie wowczas wlasciwego ubezpieczenia OC i dodatkowe klopoty murowane. koszt wymiany, jak ktos juz wspomnial - 111+1,50 zl. pozdrawiam zyczac szerokosci!
______________________
pzdr, G.
# N126e + Duster#


Wróć do „Niezbędnik Kierowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości