Warto przerejestrować - czy nie ?

Wszystko, o czym warto pamiętać wyruszając w drogę
michal_k
Posty: 29
Rejestracja: czwartek, 23 kwie 2009, 22:33
Lokalizacja: Bystra koło Jordanowa

Re: Warto przerejestrować - czy nie ?

Postautor: michal_k » sobota, 25 kwie 2009, 10:45

W sprawie tabliczki znamionowej - jeśli pojazd miał zamontowaną tabliczkę fabrycznie to powinien ją posiadać (jeśli np. się zgubiła to można wyrobić tabliczkę zastępczą). Natomiast jak na to patrzy policja przy ewentualnej kontroli - nie mam pojęcia.

Przyczepy typu SAM chyba do 1995 roku (ale nie jestem pewien czy na pewno 1995) nie miały nadawanych tabliczek, więc ich posiadać nie muszą. Po tej dacie wraz z nabiciem numeru otrzymywały tabliczki, więc powinny je posiadać.

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4542
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Warto przerejestrować - czy nie ?

Postautor: Paczek » sobota, 25 kwie 2009, 19:17

Dziękuję za odpowiedz

Trochę sie uspokoiłem

Pozdrawiam i .... do zobaczenia

Awatar użytkownika
wedrowniczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek, 17 mar 2008, 10:31
Lokalizacja: Wierzchucino

Re: Warto przerejestrować - czy nie ?

Postautor: wedrowniczek » wtorek, 28 kwie 2009, 18:52

Paczek pisze:W Warcie powiedziano mi że w razie stłuczki , wypadku itp. brane jest pod uwagę OC .... holownika.
Po co więc jest OC przyczepki?
A jak wyglądało by rozwiązanie problemu stuczki , gdybyśmy mieli przyczepkę z wypożyczalni?
Wtedy odpowiadałby właścicel wypożyczalni ?

ZAWSZE odpowiada holownik. nawet, jak w dobrej wierze wezmiesz na hol popsute auto, ktore mijasz w srodku lasu noca na poboczu. jesli taki kierowca stuknie inne auto, albo nawet ciecie samego, zbije znak drogowy itd. to wszystkie naprawy (za wyjatkiem uszkodzenia twojego auta) ida z TWOJEGO oc. w przypadku swojego auta - naprawiasz z ac lub placac 'z reki'.
oc dla przyczepy moze dzialac jezeli np. zostawisz gdzies sama przyczepke, ktora stoczy sie na czyjes auto. prawde mowiac nie wiem, jaki by tu wiecej przyklad podac. prywatnie uwazam, ze takie prawdopodobienstwo jest dosc niewielkie, wiec i cena ubezp.nie powinna byc wyzsza niz 5zl, ale to moje zdanie. generalnie wszystkie szkody pokrywane sa z ubezp. pojazdu ciagnacego (holujacego).
nie, w zadnym wypadku wlasciciel wypozyczalni nie odpowiada za zadne szkody wyrzadzone przez osobe, ktora zawarla z nim umowe cywilno-prawna o wypozyczenie takiej przyczepy. jedyne, za co odpowiada (teoretycznie), to zly stan techn. przyczepy uniemozliwiajacy jej prawidlowa eksploatacje. jednak za to wykroczenie moze (i czesto bywa) ukarany kierowca ja ciagnacy - poniewaz jego obowiazkiem (jak w przypadku wlasnego pojazdu) jest upewnienie sie co do stanu technicznego prowadzonych pojazdow. odpowiedzialnosc wlasciciela wiec - jest z reguly wylacznie dochodzona przez ew.ukaranego kierowce w postepowaniu cywilno-prawnym na podstawie posiadanej umowy. praktyka jednak jest taka (sam kilka razy wypozyczalem towarowki na Orlenie i potem na Statoilu) ze pan z rozbrajajacym usmiechem mowi kierowcy "no to jak panu nie pasi - to niech pan nie bierze!". no i efekt taki, ze samemu ze srubokretem dokonujesz drobnych napraw lub jedzisz gdzies indziej po inna. no, chyba, ze masz juz umowionych ludzi do noszenia, odbior ze sklepu itd. ale to juz zupelni einny temat.

michal_k pisze:Przyczepy typu SAM chyba do 1995 roku (ale nie jestem pewien czy na pewno 1995) nie miały nadawanych tabliczek, więc ich posiadać nie muszą. Po tej dacie wraz z nabiciem numeru otrzymywały tabliczki, więc powinny je posiadać.

hmm.. "co kraj - to obyczaj" (a kierowcy widac cierpia..) pozdro i witam specjaliste na forum :-D
______________________
pzdr, G.
# N126e + Duster#

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4542
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Warto przerejestrować - czy nie ?

Postautor: Paczek » poniedziałek, 15 lut 2010, 14:22

Drodzy przyjaciele .

Musze się przyznać do małego niedbalstwa z mojej strony - dopiero dziś - tj. jakieś 150 dni za późno przerejestrowałem swoją przyczepkę. I tu bardzo miłe zaskoczenie. Cała procedura przerejestrowywania trwała .... 15 min !!!! :thumbup: Koszt 112,50 :!: No trudno.

i tu mała refleksja - poprzednią przyczepkę przerejestrowywałem 4 dni- odsyłano mnie na stację diagnostyczną - Ci z kolei kazali przyczepkę ważyć, znów do diagnosty - ten do Starostwa. Koszmar. i na dodatek drogo jak diabli. Dziś - miło sprawnie i na temat.

W związku z nabytym doświadczeniem polecam wszystkim zakup pojazdów na białych tablicach rejestracyjnych.
Są one zgodne z nowymi wymogami, nie ma potrzeby jeździć do diagnosty i marnować cenny czas i i jeszcze droższe pieniążki.

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Warto przerejestrować - czy nie ?

Postautor: konrad » wtorek, 16 lut 2010, 08:46

Paczek pisze:W związku z nabytym doświadczeniem polecam wszystkim zakup pojazdów na białych tablicach rejestracyjnych.
Są one zgodne z nowymi wymogami, nie ma potrzeby jeździć do diagnosty i marnować cenny czas i i jeszcze droższe pieniążki.


Michale, tablice nie mają tu nic do rzeczy, ważne jest czy wszystkie pola w DR są wypełnione
u mnie był stary różowy dowód i czarne blachy, a rejestracja też "od ręki" i białe tablice dostałem bez żadnych badań
ale miałem wszystko wypełnione - MW, ład., i DMC

tata kupił rok temu auto i brakowało kilku wpisów (chyba DMC) i też babka chciała wysłać go na badanie
ostatecznie udało się to ominąć - musiał napisać jakieś oświadczenie :shock:, ale inny WK może nie być tak łaskawy i klops
(oczywiście auto na białych blachach)
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Warto przerejestrować - czy nie ?

Postautor: serek » wtorek, 16 lut 2010, 12:19

Michale wystarczy być w posiadaniu "wyciagu ze świadectwa homologacji " http://www.fanklub-niewiadowek.com/niew ... ukcje.html i sprawa załatwiona..., bądz trafić na sensownego urzędnika, a tacy sie jeszcze trafiają...

Konrad bywa tak ,że w DR auta nie ma wszystkich wpisów, ale jeżeli urzędniczka jest kumata, i wie gdzie kliknąc w komputerze, ( dany model auta) i z automatu jest wskocza te dane...

Ps. ja pomimo posiadania homologacji , Pani chciała wpisac dane które ona posiadała w komputrze..." złe", więc pokazałem homol. i po wykonaniu xera jej Pani ucieszyła , się że ma w taki sposób prawdziwe dane pojazdu ( w tym przypadku przyczepy).

Pamiętajmy, że urzednik jest dla nas , a "my dla niego "... podejdziesz nieodpowiednio, rostaniesz nieodpowiednio potraktowany...
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4542
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Warto przerejestrować - czy nie ?

Postautor: Paczek » wtorek, 16 lut 2010, 12:38

konrad pisze:
Paczek pisze:W związku z nabytym doświadczeniem polecam wszystkim zakup pojazdów na białych tablicach rejestracyjnych.
Są one zgodne z nowymi wymogami, nie ma potrzeby jeździć do diagnosty i marnować cenny czas i i jeszcze droższe pieniążki.


Michale, tablice nie mają tu nic do rzeczy, ważne jest czy wszystkie pola w DR są wypełnione
u mnie był stary różowy dowód i czarne blachy, a rejestracja też "od ręki" i białe tablice dostałem bez żadnych badań
ale miałem wszystko wypełnione - MW, ład., i DMC
...


Tak - zgadza się. A pamiętasz kto wypełniał Ci te pola ? :)
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 lut 2010, 12:42 przez Paczek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4542
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Warto przerejestrować - czy nie ?

Postautor: Paczek » wtorek, 16 lut 2010, 12:41

serek pisze:Michale wystarczy być w posiadaniu "wyciagu ze świadectwa homologacji " http://www.fanklub-niewiadowek.com/niew ... ukcje.html i sprawa załatwiona..., bądz trafić na sensownego urzędnika, a tacy sie jeszcze trafiają...
...
Pamiętajmy, że urzednik jest dla nas , a "my dla niego "... podejdziesz nieodpowiednio, rostaniesz nieodpowiednio potraktowany...



Nic dodać - nić ująć .

Czy to nie podłe że wciąż tak dużo zależy od dobrego humoru pani z okienka?

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Warto przerejestrować - czy nie ?

Postautor: konrad » wtorek, 16 lut 2010, 12:51

Paczek pisze:Tak - zgadza się. A pamiętasz kto wypełniał Ci te pola ? :)


dobry duch :lol:

serek pisze:Konrad bywa tak ,że w DR auta nie ma wszystkich wpisów, ale jeżeli urzędniczka jest kumata, i wie gdzie kliknąc w komputerze, ( dany model auta) i z automatu jest wskocza te dane...

sytuacja o której pisałem miała miejsce w krk urzędzie, nie sądzę żeby pani tam była niekumata
mamy tu kolegę z WK, może coś wyjaśni, bo wydaje mi się, że prawnie powinieneś mieć badanie
a jeżeli ktoś to wypełni to jego dobra wola ...

owszem urzędnik jest dla nas, tylko powiedz to tym w okienku ;)
wiem że są zmęczeni, że ... ale faktem jest że są urzędy które do ludzi podchodzą ze zrozumieniem
a są takie upierdliwe - np mój wydział w Wieliczce :evil: raz sprawa prawie oparła się o urząd wojewódzki
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

piotr05
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2060
Rejestracja: wtorek, 2 cze 2009, 06:52
Lokalizacja: Ziemia Obiecana

Re: Warto przerejestrować - czy nie ?

Postautor: piotr05 » wtorek, 16 lut 2010, 13:25

jak rejestrowalem swoja 20 letnia bagazówke miałem w dowodzie wszystkie dane to i tak pani musiała isc do archiwum bo w kompie nie miała danych tego modelu i wpisywała wszystko recznie
Wyjazdy 2019 3096 km 27 nocek
Wyjazdy 2020 2250 km 21 nocek
Wyjazdy 2021 1000 km 7 nocek
Wyjazdy 2022 2138 km 17 nocek
Wyjazdy 2023 4175 km 33 nocki
Wyjazdy 2024 250km 2nocki

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Warto przerejestrować - czy nie ?

Postautor: konrad » wtorek, 16 lut 2010, 13:53

piotr05 pisze:jak rejestrowalem swoja 20 letnia bagazówke miałem w dowodzie wszystkie dane to i tak pani musiała isc do archiwum bo w kompie nie miała danych tego modelu i wpisywała wszystko recznie


a nie szukała poprzedniego właściciela ?
bo u mnie tak było, kobitka wynalazła jakieś stare księgi i sprawdzała co tam siedzi
tak przy okazji, to wpis był super - imię nazwisko, adres, nazwa i nr rej, zero danych :shock:
a jak wiadomo dowód był zwykły papierowy ... jaki problem było by wbić hak, czy zrobić adnotację o LPG :lol:
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

Awatar użytkownika
markopolo-33
Posty: 167
Rejestracja: niedziela, 6 gru 2009, 11:29

Re: Warto przerejestrować - czy nie ?

Postautor: markopolo-33 » wtorek, 16 lut 2010, 17:38

a propo WK to mam numer VIN krótki, zaczeły sie schody a to ze do diagnosty a to ze wpisałem na umowie nr długi - ale na razie wszystko w toku bo czekają na potwierdzenie z Polski z WK gdzie poprzednio była.
Ale jakoś to czrno widzę.
N 250C+

piotr05
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2060
Rejestracja: wtorek, 2 cze 2009, 06:52
Lokalizacja: Ziemia Obiecana

Re: Warto przerejestrować - czy nie ?

Postautor: piotr05 » środa, 17 lut 2010, 09:45

konrad pisze:
piotr05 pisze:jak rejestrowalem swoja 20 letnia bagazówke miałem w dowodzie wszystkie dane to i tak pani musiała isc do archiwum bo w kompie nie miała danych tego modelu i wpisywała wszystko recznie


a nie szukała poprzedniego właściciela ?:

miała go w komputerze

tylko nie miała danych przyczepy
Wyjazdy 2019 3096 km 27 nocek
Wyjazdy 2020 2250 km 21 nocek
Wyjazdy 2021 1000 km 7 nocek
Wyjazdy 2022 2138 km 17 nocek
Wyjazdy 2023 4175 km 33 nocki
Wyjazdy 2024 250km 2nocki

monterrek97
Posty: 9
Rejestracja: środa, 4 lis 2009, 10:06
Lokalizacja: Sulejów

Re: Warto przerejestrować - czy nie ?

Postautor: monterrek97 » piątek, 19 lut 2010, 09:58

Z tego co mi wiadomo, to przy zmianie właściciela trzeba przerejestrować.
Jeżeli byś był właścicielem, a skończyły by ci się miejsca w dowodzie, wystarczyło by zmienić dowód. Tak miał mój dziadek w maluchu, jemu zmienili tylko dowód, i obecnie ma stare tablice (A.D 1996/7) i nowy dowód A.D 2009 :D
Co do naszej Niewiadówki, przyczepka była na wujka bo jestem niepełnoletni :D i przy rejestracji już dostaliśmy nową tablice z dowodem. Ciekwostką jest to że mamy 3 samochody, + przyczepke i tylko na Tarpanie tablice nie zaczynają się na EPI 37.. :D :D :D

Awatar użytkownika
skorat
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 18 mar 2010, 08:11
Lokalizacja: Powiat Rybnicki, Gmina Czerwionka-Leszczyny

Re: Warto przerejestrować - czy nie ?

Postautor: skorat » piątek, 2 kwie 2010, 23:35

Cześć Wam
tak czytam te wątki tutaj i mam pytanie której jeszcze nie padło.
Skoro i tak podczas kolizji ubezpieczenie jest ściągane z holownika tak napisał PACZEK to w jakiej firmie ubezpieczeniowej można najtaniej ubezpieczyć skorupkę?
Ja aktualnie mam ubezpieczenie w Warcie. Na rok 50 zł z kompletem zniżek (60%). Ubezpieczenie mam ważne do marca 2011 ale już pytam na zaś bo jeżeli jest jakaś firma oferująca ubezpieczenie za mniejszą kasę to po co przepłacać? Fakt że 50 zł. na rok to pryszcz ale nie lubię być frajerem Pozdrawiam wszystkich. Tadek
Citroen Xsara Picasso 2,0HDI + N-126n


Wróć do „Niezbędnik Kierowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości